Fórum - Zobrazit téma - Ego? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Ego?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Ego?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2009 7:54 pm    Předmět: Citovat

Aha. To je asi mířeno na mě. Já že se vyvyšuji? Já? Takový reikistický zelenáč, co má problém projevit se trochu jako ženská? To pardon Filio. To mi vysvětli. To mě fakt mrzí. Asi si toto vlákno nečetl pořádně. Jestli jde o příspěvek můj - reakce na Draka, líbil se mi její příspěvek. Mám radost, že se někdo zajímá o svět barev jako já. Byl to jen a jen projev radosti. Tak už tak blbě spontální nebudu. Tak jsi to myslel? Je to trefa do černého? Nebo to tedy, prosím už vysvětli, co nenávidíš? Co je na tom feministického?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2009 7:57 pm    Předmět: Citovat

edy néé o tebe vubec nejde, to je jedno zapomeňte na to, neměl jsme to vubec rozebírat, jen mě to prostě mrzí....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2009 8:01 pm    Předmět: Citovat

Tak jo. Nevadí. Taky trochu přibrzdím.
Wink Wink Wink Wink S láskou Edy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2009 8:02 pm    Předmět: x Citovat

Jen se neboj svěřit. V poslední době se hodně rozšiřuji řady mužů, kteří se vrhají na ženská témata a mají pocit, že oni jsou na ně odborníci.
Oni nám to vysvětlí nejlíp, jak to my ženské máme!

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2009 8:43 pm    Předmět: Citovat

Filio spadl ze stromu na hlavinku a asi ho na ten strom poslala ženská hehe.

Filio,na Drakově příspěvku není nic,co by nějakým způsobem napadalo,snižovalo či znevažovalo muže.

Naopak


Přeji ti krásný večer

Džarmí Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2009 9:54 pm    Předmět: Citovat

Filio napsal:
Nenávidím feminismus.... To, že jsi žena neznamená, že v dalším životě nebudeš muž Smile


Nenávidím šovinismus...To, že jsi muž, neznamená, že v dalším životě nebudeš žena Very Happy .

Čus Filio, rok se tu neukážeš a najednou je tě tu plno Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2009 9:59 pm    Předmět: Ego Citovat

Když se vrátím k tomu egu, nachvíli bylo potvora dotčeno Filiem. Taky dobrá škola. Když vyšlo najevo, že to nebylo namířeno na mne, libovalo si. Potvůrka. Twisted Evil Takovou dobu na tom pracuji a pak zjistím, že se jen ukrylo, aby na mne vybaflo. Kde dělám chybu? Question
Při malování, které mnozí zkušení doporučují, mám pocit, že také roste. Když mám radost z obrázku, který jsem namalovala, kdy je to jen radost a kdy potrava pro ego?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2009 10:14 pm    Předmět: Re: Ego Citovat

Edy napsal:
Když mám radost z obrázku, který jsem namalovala, kdy je to jen radost a kdy potrava pro ego?


Edý,s tím bych si hlavu nelámala.
Je to radost.Velká radost!
Taky se vždy chválím a užívám si,jak jsem šikovná.
Je hezké se umět ocenit a mít sám ze sebe radost.

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2009 10:39 pm    Předmět: Re: Ego Citovat

Dzarmi napsal:
Edý,s tím bych si hlavu nelámala.
Je to radost.Velká radost!
Taky se vždy chválím a užívám si,jak jsem šikovná.
Je hezké se umět ocenit a mít sám ze sebe radost.


Dík. Mrkla jsem na tvé www stránky a koukám, že víš o čem mluvíš. Nádhera. Přímo pohlazení. Jen tak dál.


Jsme jmenovkyně. Laughing Laughing

Hezký večer, s láskou Edy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: po březen 16, 2009 12:52 am    Předmět: :-) Citovat

Tak Evik mě zase pobavila......... Laughing Laughing Laughing



Pro Filia - Filio, Filio, ty kluku jeden, nesmíš zapomínat na to, že sice tyhle písmenka tady zajišťují svojí částečnou anonymitou to, že se člověk uvolní a snadněji na sebe prozradí leccos, co by v mluvené řeči nešlo až tak snadno "přes pusu"- to je výhoda těch písmenek.

Ale taky nezapomínej na to, že přesně jako např v SMSkách nevidíš, jak se člověk tváří, jakou má mimiku, jaká má při tom gesta a HLAVNĚ jaký tón řeči by použil, kdyby to místo psaní říkal - to je velká nevýhoda těch písmenek.

Takže když uvážíš všechno tohle, třeba by ses na Draku vůbec nezlobil, kdybyste spolu mluvili tváří v tvář a možná by tě nic o feminismu ani nenapadlo.......... Wink

Ale když už tě to napadlo a takhle pěkně tě to rozčílilo, možná bych na tvém místě zapátrala po tom, PROČ? tě to tak vytočilo........ Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: po březen 16, 2009 1:17 am    Předmět: Citovat

Citace:
[quote="Draka"]
Khaki barvičky jsou vlastně mimikry, že? Pro ochránce přírody a vojsko docela dobré, ale proč se chtít "schovat" před světem, proč chtít být neviditelná Confused .


Laughing Laughing Laughing Jak si to tady čtu, tak se na sebe koukám a mám na sobě hnědý ponožky, světlejší khaki kalhoty, hnědý tričko, tmavší khaki mikinu a měla jsem na sobě dneska khaki bundu - něco jako vaťák, hnědozelený kotníčkový boty............. Laughing Embarassed Laughing Embarassed

Takže když to shrnu, ve vojsku by mě asi brali chichichi

No jo no. Pěkně sladěný, sluší mi to, ale tu ženkou to teda totálně schová, co?

Budu na tom muset zapracovat.

PS: v zimě jsem nosila růžovou šálu. Růžová mi prý jde k pleti...hihi Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: po březen 16, 2009 4:09 pm    Předmět: Citovat

Ajajaj Smile , nemyslel jsem to tak zle, jak to asi vyplynulo. Takže se moc omlouvám..................... Akorát mě takováhle mírná narážečka poněkud vždy rozladí. Mám s ťím typem žen docela nepříjemné zkušenosti, a fakt, že zrovna ten typ byl na takovém postavení, že mě mohl do budoucna docela znepřijemnit život. Tak prosím o odpuštění--- Embarassed

Juj, rok jsem tu nebyl Question To to, ale letí Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: po březen 16, 2009 4:32 pm    Předmět: Re: ŽENSTVÍ Citovat

samanka napsal:
Jenže určité zdobení apod. prostě k ženskosti patří. Jak uvnitř, tak navenek. Alespoň ženy které znám a které touhle proměnou prošly jsou jiné i navenek a moc jim to sluší!
šamanka

K tématu ženství:
Neznám ženu, která by ho neřešila Twisted Evil
A na starém RW je úžasný příspěvek od členky, která sem již dlouho nechodí. Ten její příspěvek jsem tenkrát využila pro práci na svém ženství a dalo mi to opravdu dost, občas si to "zahraju" sama pro sebe, vždy když cítím, že něco skřípe.
takže tady je na něj odkaz:
http://www2.reiki-cz.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=14080&highlight=#14080

Pro líné sem zkopíruji to,co jsem si zkopírovala již tehdy a vytiskla a tudíž mám v PC:
Začátek citace:
Dám, ti několik otázek a jednu testovací básničku, jako jsem to zkusila na sobě. Nemusíš na ně odpovídat, nemusíš nic.
Můžeš to zkusit, sama pro sebe.

Jak se cítíš jako žena? Nejdříve vnitřně…jako malá princezna, která čeká na ideálního prince, co ji osvobodí, nebo jako vyrovnaná žena, která v sobě ctí budoucí matku, vášnivou milenku, připravenou převzít případnou i sexuální aktivitu do svých rukou?
Díváš se na muže jako na případný symbol otce, ochranitele, který ti bude číst přání dopředu z očí, či tě celý život vést za ruku ochraňovat a případně i vlastnit?

Zkus si promítnout, které ženy ve tvém okolí Tě fascinují. Nebo spíše se kterými ženami v románech či filmech ses ztotožnila?

Kdyby sis mohla vybrat, kterou z nich bys chtěla být, do které by ses okamžitě vtělila?

Jakou má hlavní charakteristiku, co tě fascinuje, a ty ji postrádáš nebo ji jen tak slabě pociťuješ?

Nespěchej, je to spíše o pocitu kolem solar plexu, které v tobě vyvolá. Neber to jako test, podle kterého je třeba se soudit, nebo být souzena. Ber to jako roli ve filmu. Jak tu roli prožíváš jako hlavní osoba, jak ji vnímáš jako nezávislý divák z první řady.

Na druhou stranu se jukni, která z nich ti nejvíce odpovídá. Tvému pocitu, současné situaci, ve které setrváváš – a dej si otázku, jestli Ti ještě vyhovuje nebo jestli ji toužíš změnit, vyskočit z ní jako momentálně nevyhovující, nebo dohrát do konce i za cenu sebezničení. A zase se koukej spíše na pocity kolem 2. a 3.čakry. Buď jen divákem svých pocitů.

V obou případech vybírej jak z pohádek, tak třeba z horrorů či thrillerů.

Popelka, Sněhurka, Šípková Růženka, Zlá královna, Xena bojovnice, Základní instinkt a Sharon Stone, Čarodějky, TombRaider, Hříšný tanec, Mařenka z 12ti měsíčků, Postřižiny a skvělá Magda Vašáryová, Smím prosit s J.Lopez. Fantazii se meze nekladou. A udej si opět charakteristiky a zkoumej své pocity v těle.

Zkus si přečíst následující básničku, co v tobě vyvolá. Je z výše jmenované knihy od básnířky Maya Angelou.

Hezké ženy by rády věděly,
v čem tkví mé tajemství.
Nejsem šikovná,
ani dobře stavěná, aby mi padly míry módních modelek,
Ale když jim začnu vysvětlovat,
myslí si, že si vymýšlím.
Říkám-je to v pohybu mých paží,
V šíři mých boků,
Ve způsobu mé chůze,
Ve vlnce rtů.
Jsem žena
Fenomenálně.
Fenomenální žena,
To jsem já.

Vejdu do místnosti
Rozvážně a klidně, jak žádáte,
A k muži.
Kamarádi povstávají nebo klekají na kolena.
Pak se rojí kolem mne,
Roj trubců.

Říkám,
Je to v ohni mých očí
A v blýskání zubů,
V pohupování pasu
A v radosti mých nohou.
Jsem žena fenomenálně.
Fenomenální žena,
To jsem já.

Muži samotní se podivovali nad tím,
Co na mě vidí.
Tak zoufale se pokoušejí,
Ale nemohou přijít na kloub mému vnitřnímu tajemství.
Když se jim ho snažím ukázat,
Říkají, že stále nic nevidí.
Říkám,
Je to v křivce mého zadečku,
Ve slunci mého úsměvu,
V pohupování ňader,
V půvabu mého stylu.
Jsem žena
Fenomenálně.
Fenomenální žena,
To jsem já.

Teď už chápete,
Proč nechodím s hlavou svěšenou.
Nekřičím ani neposkakuji dokola
Ani nemusím zdvihat hlas.
Když mě vidíte projít,
Mělo by vás to povznést.

Říkám,
Je to v cvakání podpadků,
V křivkách mých vlasů,
V dlaních,
V potřebě dbát na sebe.
Protože já jsem žena
Fenomenálně.
Fenomenální žena,
To jsem já.


Chtěla by ses cítit jako ona? Cítíš se jako ona?

Teď si ji přečti znovu a zkus si ji pocitově prožít, jako bys ona byla. Použij vizualizaci, zavři oči, dělej její pohyby, jako bys byla ona, staň se jí. Tanči jako ona, tvař se jako ona, pohlížej na sebe jako ona. Co ti brání v tom, cítit se jako ona? Zkoušej to bez zrcadla. Uvidíš, co to s tebou udělá a jestli jsi na správné stopě.

Podstata ženy, nejdříve musí vyzrát, aby mohla být přijata, darována a rozpuštěna.
Žena v popisu Jing, je odevzdávající se, přijímající, roztoužená a přesto není padlá oběť, kus hadru, ani pyšná, povýšená či vzdorující a nedobytná. Je svobodně poddávající se, vědoma si své velikosti i nepatrnosti zároveň. Je příčinou i důsledkem. Je nezávislá, svá a přitom laskavá a milující, dávající se. Vždy připravena dát kus sebe a stejně tak otevřená a přijímající.

My ženy máme touhu po tomto pocitu daný přírodou a myslím, že naším úkolem je, ho rozvinout. A když ho potlačujeme, tak to prostě bolí. Tedy aspoň já to tak cítím. Je to asi podle toho, jak máme v sobě vyrovnanou vnitřní ženu i muže.

A když tento vzor nenajdeme v matce, stejně ho někde kolem sebe spatříme, abychom najednou věděly, co je to naše pravé ženské. A dá se pozvolna pěstovat.
A velice zajímavé je, že když tuto roli Jingové ženy začneš nenásilně přijímat za svou, začneš ve svém partnerovi více vnímat muže s velkým M.

Přijetím své Jingové podoby se on začne před tvýma očima měnit z chlapce v muže. Někdy prostě máme tyto role sami v sobě prohozené (i díky nevědomým vlivům), ale změnou sebe pomáháme mužům více, než když chceme změnit je, k obrazu našemu, nebo podle vzoru oběti, hledáme svého vraha a jdeme z extrému do extrému.

Nám ženám myslím stačí objevit v sobě tu pravou ženu a zázraky se dějí. Je to má vlastní zkušenost. Svobodou v sobě dáme prostor k objevení svobody v druhém. Efekt ..mávnutí motýlích křídel.

autor: Moma

konec citace
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: po březen 16, 2009 5:23 pm    Předmět: Citovat

Filio napsal:
Ajajaj Smile , nemyslel jsem to tak zle, jak to asi vyplynulo. Takže se moc omlouvám..................... Akorát mě takováhle mírná narážečka poněkud vždy rozladí. Mám s ťím typem žen docela nepříjemné zkušenosti, a fakt, že zrovna ten typ byl na takovém postavení, že mě mohl do budoucna docela znepřijemnit život. Tak prosím o odpuštění--- Embarassed

Juj, rok jsem tu nebyl Question To to, ale letí Very Happy


Vše odpuštěno, Filio. Vždycky jsi měl ten dar někoho malinko a někoho trochu víc nadzvedout. Chyběl jsi tady a to myslím vážně. Tak vítej !!! Very Happy

Blanko, díky za tu citaci. Je všeobsahující. Já jenom dodám to, co jsem teď napsala na jiném vlákně, ale je to i k tomuto tématu:

My můžeme být jen tím, kým jsme sami pro sebe
Jak se cítíme, tak potom i tak vystupujeme a lidé nás také tak vnímají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
polgara1
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: po březen 16, 2009 7:02 pm    Předmět: Citovat

Blankas: Děkuji Ti moc za tvůj dárek. Vytisknu si to a hezky si to procítím. Již nějakou dobu mám svou vnitřní ženu a muže na zřeteli. Cítím, že mi to osvětlí spoustu věcí. Posílám Ti poděkování a obejmutí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.24 sekund