Fórum - Zobrazit téma - Ego? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Ego?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Ego?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: so březen 14, 2009 7:24 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
No on je to takový signál navenek. Jedno ovlivňuje druhé.

šamanka


No, to jo.

Také jsem se stala ženou pro svého muže.

E.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: so březen 14, 2009 8:22 pm    Předmět: Ženskost Citovat

Evik napsal:
Abych se cítila ženou, nemusím se měnit navenek (myslím vzhledově, jako účes, barvu vlasů, make-up atd.). Stačí vnitřní změna. Stačí změna vnímání sama sebe Wink

(Ta sukně a vysoké podpatky pak bude jenom jako bonus).


Jo, to je ono. Také to tak cítím. Jak jsem si už řekla: Jen jednoduše prozatím uvědomění si sama sebe a toho, že jsem žena. Přijmutí tohoto faktu a hned to jde snáz.
Prostě nedělat z toho problém a nedat egu šanci nás hodnotit. Jsme zřejmě takové ženy do nepohody. Každá máme své osobité kouzlo a zazářit v šatech (chceme-li) zvládnem také nebo i v teplákách. Co máme na sobě je fuk. Hezké oblečení je opravdu jen bonus, jak psala Evik. Jen si stále uvědomovat svou ženskost. Je to dar, nádherný dar s velikou mašlí. Nenakukujme do krabice s pootevřeným víkem, rozbalme ho.
Teda co se vyklubalo z Damaova příspěvku, se mi fakt líbí.
Jste úžasné!!!!!!!! Laughing Wink Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: so březen 14, 2009 9:21 pm    Předmět: x Citovat

Jenže určité zdobení apod. prostě k ženskosti patří. Nevím jak vy, ale když mám na sebe něco nového (a letošní jaro přímo hýří veselými a pozitivními barvami), hned mám lepší pocit a dobrou náladu. Myslím, že moc nefunguje jedno bez druhého. Dobře to má zpracované tantra.
Jak uvnitř, tak navenek. Pokud budu pořád stejná mužatka v těch teplácích, bez špetky šarmu a ženskosti, pak si můžu pobrukovat jak chci, jaká jsem fantastická, ale okolí mi bude dávat jen pokřivené zrcadlo mé iluze. Alespoň ženy které znám a které touhle proměnou prošly jsou jiné i navenek a moc jim to sluší!
Chápu, že to připomíná příliš materiální stránku, ale i ta k životu patří ať chceme nebo ne.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2009 11:46 am    Předmět: Ženskost Citovat

Vše souvisí se vším.
Má zkušenost je, že si lidé všímají toho nového ohozu a já své ženství cítím tak den nebo dva. Skončím u ega. Zjistím, že být každý den šik mne unavuje a nebaví. Na chvíli jsem si zvedla sebevědomí a ujistila jsem se, že umím být krásná nebo svůdná a obdivovaná. Pak šlo pomalu a jistě mé ženství a sebedůvěra kamsi ...
Kdykoliv jsem se musela lépe obléknout (nákupy, úřady, svatba), okolí to samozřejmě oceňovalo a vnucovalo se mi ego. Potřeba splňovat požadavky ostatních a tzv. zapadnout. Já to cítila jinak. Proč si mám vzít šaty, když se v nich necítím? Není lepší si vzít kalhoty, ale jaké? Nakonec jsem se stejně oblékla jako kluk.
To házení lopatou mám také. Ale už ne do padnutí. Vím naprosto jasně, že háčkovat nehodlám, plést ponožky taky ne, vyšívat už vůbec ne. Jsem šikovná zase jinými směry, třeba výtvarně, design, papírování,...
Na to co mi nejde, jsou tu jiní, které muhu požádat.
Jdu na to teď od lesa. Nejdříve jak jsem psala v předchozích příspěvcích. Když nenuceně a s láskou přijmu své ženství a sebe sama, začne to ze mne vyzařovat i kdybych chodila v pytli od brambor. To ženství je vidět i cítit. Pak se dostaví taková ta přirozená potřeba pomoci tomu. To už nastal ten bonus, kdy se začnu lépe oblékat, dám si naušničky. Každá to zdobení máme nastaveno samozřejmě jinak. Z ženy je pak ženství cítit, vidět nejen vnitřně, ale i na venek. Stane se z ní krásný květ. To je má zkušenost.
Dokonce jsem si to v těch teplákách vyzkoušela. Nosila jsem dlouho tepláky a tričko. Mám 4 stejné tepláky a 20 stejných oranžových triček. Nejsem cvok - fasuji je. Laughing Chodila jsem v tom víc jak rok a mohu potvrdit to, co tu píši.
Nyní je pro mne čas, abych tomu napohla já. Vše souvisí se vším. Jak uvnitř tak navenek. Tak, tohle je má zkušenost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Draka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 6.10. 2008
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2009 1:46 pm    Předmět: Citovat

Milé ženy,(vlastně i muži) Wink

dnes jsem hledala na internetu cosi o tarotu a narazila na toto:

http://www.webspirit.cz/index.php5?age=library&library=46&show=library

hned jsem si vzpomněla na vaší diskuzi a myslím, že není od věc si článek přečíst. Mám zas o čem dumat Neutral

No a ještě malá poznámka k barvám oblečení (několikrát to tu zaznělo), můj učitel Reiki zmínil i význam barev a jejich působení na čakry. Doporučil nám "holkám" třebas červené (odpusťte mi ten výraz) spoďáry Embarassed , vlastně i pánům prý klasické červené trenky podpoří ....plodnost Laughing Dala jsem na jeho radu a pomalinku probarvila šatník, po roce myslím, že na tom něco je.
Veselé barvy podporují vitalitu a ta trošku odsuzovaná růžová, no proč hned pro Barbíny, co třeba pro srdeční čakru, stačí na spodním prádélku. Národy jež mají v oblibě pestré oblečení nemají sklon k depresím, jsou veselí a usměvaví, třebas jsou z našeho pohledu chudí oni si zpívají, tančí a radují se ze života. Naproti tomu se podívejte v čem chodí "ti co stále něco řeší" a je jedno jestli jsou to skini, anarchisti, gotici, EMO, politici.....jsou jak hejna vran, brrr.
Khaki barvičky jsou vlastně mimikry, že? Pro ochránce přírody a vojsko docela dobré, ale proč se chtít "schovat" před světem, proč chtít být neviditelná Confused .
Stačí jeden kousek veselého oblečení, třeba šálu nebo čepici v zimě, pěkné třičko v létě, ještě nějaké to zdobeníčko na krk. Je to ten jedna z drobností, které nám mohou pomoci cítit se lépe a to taky není k zahození.
No, to je moje zkušenost, každý máme svou cestu Smile .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2009 2:38 pm    Předmět: Ženskost Citovat

Na výběru barev hodně záleží.
Nedávno jsem dostala krásné červené pletené ponožky. Nosím je večer když usedám k počítači, abych si pročetla esoterické a duchovní stránky. Taková blbina a mě to těší.
Můj učitel nás na semináři Reiki 1 také na tohle téma navedl. Schodou okolností jsem tam tehdy byla celá v černém. O těch červených kalhotkách se také s úsměvem zmínil. Nedávno jsem s kolegyní na toto téma vedla dvouhodinový rozhovor. Zajímavé poznání. Kromě toho, že navenek dávám barvou oblečení signály, ovlivňuji své okolí a také sama sebe. Ale nejde si naplánovat, že zítra budu v té či oné barvě laděná. Mám pocit, že s některou barvou prostě některý den nerozonuji. To samé je s vůněmi. Barvy kolem nás jsou skvělé, miluji je. Jsem ráda, že je vidím. Drako moc hezky jsi to napsala. Teď mám také o čem přemýšlet. Ta myšlenka o hejnech vran a ta barvička khaki, to mě nenapadlo.
Občas ty barvy na sobě tak nějak využívám, jak nám učitel vysvětloval a jak se nejlépe cítím. Barvy v našich životech mají ohromný význam.
To jsem se tu dnes opravdu nějak rozepsala.
S láskou Edy.
Rolling Eyes Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2009 5:33 pm    Předmět: Citovat

Nenávidím feminismus.... To, že jsi žena neznamená, že v dalším životě nebudeš muž Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2009 6:56 pm    Předmět: x Citovat

"Filio: nenávidím feminismus" co pod tím myslíš?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2009 7:04 pm    Předmět: Citovat

Ehm.. Nevím co je na tom k nepochopení, ta zpráva, je reakce na zprávu Draky (viz. nahoře).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2009 7:12 pm    Předmět: x Citovat

Já v jejim příspěvku žádný feminismus nevidím? Rozebírá otázku ženství, tak by mě zajímal tvůj názor na tuto otázku. Co je na jejím příspěvku z tvého mužského pohledu feministického? Třeba pod tím slovem myslíme každý něco jiného.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2009 7:18 pm    Předmět: Citovat

Hned v uvodu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2009 7:27 pm    Předmět: x Citovat

Question

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2009 7:34 pm    Předmět: Citovat

Lol .... samanko samanko, nedělej, že to nevidíš Very Happy omlouvám se, ale vyvyšování se, nad někoho jiného nenávidím...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2009 7:38 pm    Předmět: x Citovat

Filio, já fakt nevím co myslíš. Červené ponožky mi moc feministické nepřipadají.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2009 7:53 pm    Předmět: Citovat

Milé ženy, (vlastně i muži) ale to je jedno, zapomeň na to..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund