Fórum - Zobrazit téma - Ego? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Ego?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Ego?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Aika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 10:07 am    Předmět: vzorce Citovat

Naryo... moc hezké Smile

tyhle pochybnosti o tom, co je a není správné, jsme úžasně řešili s Damaem na R3... je to dlouhá práce - specielně, pakliže má člověk, tak jako já, hodně zvláštně nastavených vzorců...

po nějakých úvahách, pokusech a přemýšlení, si každý pak najde cestičku a ty způsoby, které jemu osobně nejvíc vyhovují... Důležité je jen procitnout - aha, asi něco mám divně nastaveno - uvědomit si, že já si můžu to své pozměnit jakkoliv (počítám-li vždy s vlastní zodpovědností a čistotou přístupu) a pak jde všechno snáz.

Upřímně tedy ale musím říct, že jakkoliv jsem si myslela, že jsem v pohodě.. .tak jsem nebyla.. a bylo kolem mě spousta úžasných lidiček, kteří mi pořád ukazovali - a ukazují dál, co bych mohla změnit. Takový jiný úhel pohledu. Pak se stačilo odvázat, začít se sledovat a přetvářet a přetvářet.. Smile a hlavně - ani to mé nemusí trvat věčně a mohu přetvářet stále dál - až dokud nebudu spokojená.. .Smile

Začátek: vidět a chtít Konání: měnit a přizpůsobovat svým potřebám Konec: jsem happy Smile))) (anebo taky ne Surprised)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 10:21 am    Předmět: Re: vzorce Citovat

Aika napsal:

Upřímně tedy ale musím říct, že jakkoliv jsem si myslela, že jsem v pohodě.. .tak jsem nebyla.. a bylo kolem mě spousta úžasných lidiček, kteří mi pořád ukazovali - a ukazují dál, co bych mohla změnit. Takový jiný úhel pohledu.
Začátek: vidět a chtít Konání: měnit a přizpůsobovat svým potřebám Konec: jsem happy Smile))) (anebo taky ne Surprised)


No jo ale teď si představ, že ty jsi naprosto regulérně v pohodě být mohla, ale přišel někdo, jehož vzorce tě nějak přesvědčili že von je víc oukej než ty, a tudíž žě ty by jsi pro své štěstí měla jít cestou změny a měnit se, protože on je přeci chytřejší, moudřejší, duchovnější, osvícenější a že vlastně s tím dětstvím máš vopravdu vážný problémy a bloky.
Když se tohle ale dělá poctivě, máš svobodu volby změny, možnost zažít si, vyzkoušet si jiné vzorce, pak bys měla sama dojít k závěru, že ten nový způsob fungování je pro tebe vážně lepší. Věřím, že u Damaa to je o poctivé cestěSmile

No a co já mám s takovýmhle svým přístupem dělat (říká se mu konstruktivismus, někdy také radikální konstruktivismus), když ke mě někdo přijde a "paní psycholožko tak poraďte" a já na něj vybafnu takovou otázku jako, no jo, ale podle čeho vy sám poznáte, že ta rada bude dobrá, jak zjistíte, že vám to v životě bude líp fungovat (=společné tvoření představy řešení), mno a druhá strana čeká něco ve stylu, jó víte, to bylo tou vaší mámou, jak si vás nevšímala a tamhle bych to asi viděla na nějaké bloky 5 generací staré a měla bych ideálního klienta na pár let psychoanalýzy jak vyšitého a v některých přístupech, vlastně na celý život, bo hodně věcí se prostě nedá změnit.
Ale dá se změnit dobře ten vzorec, který okolo toho máme. Způsobů je mnoho, je ale potřeba si sakra dávat pozor, abychom nevytvářeli problémy, nebo nové konstrukce tam, kde nejsou (jen podle našich konstrukcí tam zaručeně jsou).

Jinak Paul Watzlavik hodně dobře tohle zpracoval v knížce Úvod do neštěstí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Aika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 10:29 am    Předmět: Naryo... Citovat

Naryo ... já vím.. ono to s každým človíčkem jde jinak a s některými dokonce vůbec... Sad

Jsou lidi , se kterýma lze jít do hloubky, s jinými je potřeba opatrně a po povrchu... já zase mohu doporučit úžasnou knihu - ale také asi není pro každého - od paní Miroslavy Holoubkové - O svém životě si rozhodujeme sami... .

U Damaa to je skutečně velice poctivé - už v tom, že se dozvídáme informace, ale zpracovat je dokážeme až tehdá, když na to jsme skutečně připraveni - alespoň moje vlastní zkušenost. Damao je zase úžasný v tom, že když potřebujeme pomoci s řešením, které se nás dotýká , pomůže. Když ale cítí, že na něco nejsme připraveni - netlačí, neřeší... nechává to s láskou na nás. Buďto pochopíme - anebo ne. Na něm mi právě (to jsem poznala až po čase) přišlo naprosto báječné to, že nikdy nikoho nikam netlačí - naznačí - a pak to nechá na nás.
Vedle něj nikdy nemá člověk pocit, že má něco špatně, nebo je "blbej" - pardón Smile) A tak záleží jen na tom, jestli skutečně jsme nebo nejsme připraveni slyšet, vnímat, řešit Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 10:51 am    Předmět: x Citovat

Narya: a co individuální přístup ke každému klientovi, ha? Laughing
To měl být takový osobní vtípek.
Mám čerstvý zážitek s jednou paní psycholožkou, která nám přednášela.
Ta ti měla teoreticky tak ohromně zmáknutý postup jak být dokonalá žena, terapeutka, ezoterička... Od oblečení po gesta, slova a individuální přístup ke klientovi. Taky tento systém prakticky na sobě předváděla.
Jenže to nefungovalo. Nejdřív náš ženský spolek nechápal, jenže pak jsme zjistily, že je před námi praktická ukázka, jak i takhle zmáknutá teorie nestačí. Je potřeba přirozený talent a to cosi navíc, co dělá z terapeuta dobrého terapeuta a z ženy ženu šmrncovní. Možná to bude v tom nejen na sobě pracovat, ale je potřeba i tu SPRÁVNOU informaci jak, aby to bylo efektivní.

O tebe se nebojím, praxe tě určitě vybrousí...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 9:01 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Edy, to povídání je myslím typické pro postoj žen. Když mluví, my muži máme pocit, že jsme žádáni o radu, ale ženy chtějí být pouze vyslechnuty.
Zatímco u mužů je to tak, že si nejdřív všechno chceme promyslet a udělat sami. Teprve když si nevíme rady, o problému mluvíme.


Damao, tentokrát s vámi nesouhlasím. Věta: "A jestliže chceš mluvit, počkej chviličku a já tě budu poslouchat." vybízí k hovoru ve smyslu, máš-li pro mne radu nebo svou zkušenost, ...... Máš-li co říct.

Znám spoustu mužů, kteří nejen nenaslouchají druhým, ale skáčí do řeči a poslouchají hlavně sami sebe, chválí se, předvádějí,.. Ženy je dnes v mnohém dohnaly a muž ve smyslu lovec bojovník se strácí. Je fakt, že jsou-li v koncích, o radu si jednoduše řeknou. Žena předstírá, že si chce jen postěžovat, chce být vyslyšena. Nakonec je z toho debata se sousedkou na 3 hodiny. Obě si stěžují, každá si to své ještě porovná s tou druhou a obě se tváří, že vedou konstruktivní rozhovor o podstatě žití lidstva na této planetě. Ženy nechtějí být jen vyslyšeny, ale pochopeny a diskutovat.
Typizovat dnes ženu a muže, no nevím. Je spousta vyjímek a zrovna já jsem jedna z nich. Také si nejdříve vyzkouším, promyslím a zjistím. Pak se rovnou zeptám. S typickou ženou v šatičkách, navoněnou až to smrdí, tlachající o tom jak je svět ošklivý a manžel nesnesitelný, vnoučata drzá a kolegyně blbá,... to ne, s muži si pokecám víc (pokud to nejsou ti co poslouchají jen sami sebe). Nebo si rozumím s ženami, které mají malinko mužského potenciálu. Co je tedy dnes typické.
Všímám si, že Reikisti jsou jiní. Nechci posuzovat ve smyslu co je lepší, to mi nepřísluší. Kdesi jste napsal v diskusi něco o pravdě. Nevím už jak to přesně bylo, ale bylo to o tom, jak je vše opravdové a upřímější. Zůstala mi na to jen vzpomínka, takže citovat vás nemohu.
Zkrátka je mi tu na Reikiwebíku opravdu fajn.
Co se týče toho EGA, moc a moc mě inspirovali internetové stránky, které určitě většina zná:
http://zivotni-energie.cz/poznejte-sve-ego-a-zjistite-cim-rozhodne-nejste.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 9:20 pm    Předmět: Pro doplnění Citovat

Damao napsal:
Řekl bych, že s Reiki jsou vztahy pravdivější. Najednou je člověku zatěžko hrát pořád nějaké divadlo. Má potřebu žít pravdivě - a někdy zapomíná, že pravda je jak nahý nůž v dlani.....! Často bolí. Nejen toho, kdo ji potřebuje, ale každého, kdo je účasten.
Tam, kde dochází ke změně ve vztazích se projeví odklon od neupřímných vztahů ke vztahům opravdovějším a hlavně upřímným.
S Reiki u mě také přišla velká potřeba porozumět podstatě vztahů - bylo najednou jasné, že samozřejmě ani ve vztazích nejsou žádné náhody. Jaká pravidle ve vztazích platí ? - Trvalo to další asi tři roky, než jsem tomu začal alespoň trochu rozumět. Stále se učím.
Co jsem se naučil jsem využil v osobním životě a hodně to používám v terapiích. Mám z toho dobrý pocit.
Nastartovala to Reiki.


Tak jsem to našla, ve vláknu Vztahy. To je ta citace. Tohle se mi líbí, oslovilo mě to a dávám Vám za pravdu. S Láskou Edy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 10:48 pm    Předmět: Citovat

Edy napsal:

Typizovat dnes ženu a muže, no nevím.

S typickou ženou v šatičkách, navoněnou až to smrdí, tlachající o tom jak je svět ošklivý a manžel nesnesitelný, vnoučata drzá a kolegyně blbá,... to ne, s muži si pokecám víc (pokud to nejsou ti co poslouchají jen sami sebe). Nebo si rozumím s ženami, které mají malinko mužského potenciálu.


Mívala jsem to stejně,dnes už se to trochu přetváří.
Zajímavé je myslím to,co to o nás vypovídá. Wink

Džarmi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: so březen 14, 2009 1:08 am    Předmět: Citovat

Jo, jo. Embarassed Embarassed Idea

Už mi to dochází také, kde je u mne "zakopaný pes". A tak posílám Lásku těm typickým ženám. Cha, cha. Je hezké, že si takhle pomůžeme navzájem. Dzarmi, dík. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: so březen 14, 2009 9:09 am    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:
Edy napsal:

Typizovat dnes ženu a muže, no nevím.

S typickou ženou v šatičkách, navoněnou až to smrdí, tlachající o tom jak je svět ošklivý a manžel nesnesitelný, vnoučata drzá a kolegyně blbá,... to ne, s muži si pokecám víc (pokud to nejsou ti co poslouchají jen sami sebe). Nebo si rozumím s ženami, které mají malinko mužského potenciálu.


Mívala jsem to stejně,dnes už se to trochu přetváří.
Zajímavé je myslím to,co to o nás vypovídá. Wink

Džarmi


Ahoj. Trvalo mi víc než rok, než se mi podařilo znovuobjevit své potlačené ženství. A tím vyřešit i letitý zdravotní problém.

Někdy jsem záviděla navoněným ženským v šatičkách, které téměř vymizely z mého šatníku. Já jsem spíš ,,voněla" kouřem z cigaret. To, že své ženství jsem potlačovala, bylo jen díky mě samé. Nechci svádět všechno na ,,okolnosti". I když svůj díl na tom mají také. Bylo pro mě normální pomáhat s lopatou u míchačky, pokud jsem chtěla bydlet. Bylo normální, dodržovat pracovní předpisy a nenosit naušnice, prstýnky, řetízky, hodinky. Vše jsem tedy odložila. Potom různé vzniklé situace a problémy přímo nabádaly ,, vzmuž se !!! " . Ani se nedivím, že můj slovník také nebyl zrovna hoden elegantní dámy Very Happy .
Nikdy ze mě žádná dáma nebude. Ale ráda bych v sobě znovu našla ženu i navenek. Nejenom uvnitř. Možná, že až si někdy oblíknu sukni,, tak to bude moje vítězství. Zatím to nedokážu.

Teď mi došlo, že jsme zase u ega. U toho, co jsem psala na první stránce:

A čím víc nás pohled druhých zajímá a je pro nás důležitější, tím je naše ego silnější. A je to.
Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: so březen 14, 2009 11:31 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:

Ahoj. Trvalo mi víc než rok, než se mi podařilo znovuobjevit své potlačené ženství. A tím vyřešit i letitý zdravotní problém.
Rolling Eyes

Momentálně jsem tohle začala řešit před 14 dny. Přišlo to zajímavě nenápadně. Přemýšlela jsem nad lidmi, které jsem léčila. Vztanula my na mysli myšlenka mužství, zženštělí muži, ženy a ženy s výrazným mužským potenciálem. Mám pocit, že působím-li pomocí Reiki na opravdového chlapa, který nemá špetku ženského potenciálu, hůře cítím působení Reiki. Vše probíhá jak má a výsledek je pak ohromující. Když sezení s ním několikrát zopakujeme, je jemnější a citlivější. Což není můj záměr. Jen přikládám ruce a jsem pozorovatelem.
Pak jsem si i já připustila otázku týkající se ženství - potlačovaného. Byla jsem na tom jako vy Evíku. Prvním krokem je uvědomění si. Neberu to však jako problém. V tom bych se asi pak utopila. Snažím se s tím něco udělat a začínám myšlením. Já jsem žena. Chci být jako ty "typické ženy"? Ne, to bych nebyla já, necítila bych se dobře. (Zoušela jsem to kdysi.) To by mne nereprezentovalo. Opět, já jsem žena. Přijímám se jako žena. Projevuji své ženství jak je mi to příjemné. Jsem jaká jsem. Jsem žena.
No, ještě na tom pracuji. Rozhodně bych do toho moc ego nenechala zasahovat. Byl by tam problém, zda jsem dostatečně žena, jak se na to dívá okolí, jsem dokonalá, ..........?
Jen jednoduše prozatím uvědomění si sama sebe.
Já jsem žena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: so březen 14, 2009 12:35 pm    Předmět: Citovat

Citace:
[quote="Evik"]

Někdy jsem záviděla navoněným ženským v šatičkách, které téměř vymizely z mého šatníku. Já jsem spíš ,,voněla" kouřem z cigaret. To, že své ženství jsem potlačovala, bylo jen díky mě samé. Nechci svádět všechno na ,,okolnosti". I když svůj díl na tom mají také. Bylo pro mě normální pomáhat s lopatou u míchačky, pokud jsem chtěla bydlet. Bylo normální, dodržovat pracovní předpisy a nenosit naušnice, prstýnky, řetízky, hodinky. Vše jsem tedy odložila. Potom různé vzniklé situace a problémy přímo nabádaly ,, vzmuž se !!! " . Ani se nedivím, že můj slovník také nebyl zrovna hoden elegantní dámy Very Happy .
Nikdy ze mě žádná dáma nebude. Ale ráda bych v sobě znovu našla ženu i navenek. Nejenom uvnitř. Možná, že až si někdy oblíknu sukni,, tak to bude moje vítězství. Zatím to nedokážu.





Eviku, tím, že mě život postavil do role "MATKAOTEC", tak přesně vím, o čem jsi mluvila. Taky si umím spravit kapající kohoutek a prošťouchnout ucpaný záchod, dolít olej v autě a jiné a jiné "mužské" práce. Taky jsem taková trochu "mužštější" ženská.... Sukně málo, elegance se mi líbí na druhých. Já tak kapsáče a khaki barvičky....
Mám teď 9 měsíců přítele, který je zas naopak "velmi jemný muž". Je to někdy docela legrace, jak po jeho boku já jemním a on přitvrzuje a lehce po čtyřicítce se z něj pomalu stává MUŽ.... Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: so březen 14, 2009 2:48 pm    Předmět: Citovat

Nu děvčata,koukám,že jsme všechny na stejné lodi.Hehehehe

Jen mi to téma ženství přijde trošku složitější v rámci toho,co se vlastně skrývá za tím přijmout své ženství a jak by to mohlo ve výsledku vypadat.
Co znamená přijmout své ženství?Co to obsahuje?Je to o parfémech,sukních a nedělání mužských profesí?Jak cítí žena své tělo a jeho krásu?Jak se cítí žena,která se jako ženu miluje žije jí?Jak vypadá?Jaká je její role v rodině a ve společnosti?

Já sukně a krásné věci nosím.Sluší mi to.Mam parfém a vesměs dělám ženské věci.Nic opravit neumím,ale umím si s tím poradit,vždy najdu řešení.A spousta dalšího,co by mi mohlo připomínat mé ženství,ale někde hlouběji ve mě tomu tak ještě zcela není.Ani právě přesně nevím,jaké to je.
Takže jsem na cestě za ženstvím a jak pak že ta cesta vypadá?

Před pár dny jsem poprvé zkoušela se setkat se svou vnitřní ženou.Její výjev nebyl opravdu utěšující.Smutná,urousaná,zapomenutá,neprojevená žena.Tak za ní chodím častěji a ptám se jí,co bych pro ní mohla udělat.Říkám jí,že jí miluju a dávám jí to i pocítit.Reikuju nás a obklopuju něhou.
Myslím,že už se cítíme o něco lépe.

Mooc se těším v létě na seminář ,,Vnitřní muž a vnitřní žena'' vedený Damaem.
Tam zase o něco více porozumím sama sobě,procítím sama sebe a nechám o něco více rozkvést můj květ života,jako tomu bylo vloni na semináři ,,Vnitřní dítě''.

Krásný den vám všem přeji

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: so březen 14, 2009 3:41 pm    Předmět: x Citovat

Povědomé. Ale už se mi taky podařilo vyměnit víc sportovních věcí za sukně i boty na podpadku a jiné reformy. Souhlasím, že není třeba se stylizovat do role barbíny, když mi nesedí. Ono zůstat sama sebou je moc důležité a je to poznat. Sice "Žen, které běhaly s vlky" se spousta chlapů bojí, ovšem proč? Protože jsou sami sebou nejistí a reagují buď tím strachem nebo silnýma řečma, případně shazováním, urážkami, snahou mít navrch za každou cenu - jsou přece něco víc.

Stalo se mi totéž co Lendulce. Mám přítele se silnou ženskou stránkou i když mužské klasické vlastnosti mu určitě nechybí. Trošku se s tím peru
a snažím se naše hodně rozdílné povahy a naladění dát do nějakého souladu. Je to hodně zvláštní.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: so březen 14, 2009 6:54 pm    Předmět: Citovat

Abych se cítila ženou, nemusím se měnit navenek (myslím vzhledově, jako účes, barvu vlasů, make-up atd.). Stačí vnitřní změna. Stačí změna vnímání sama sebe Wink . To, že mi to trvalo rok, beru jako ohromný úspěch.

(Ta sukně a vysoké podpatky pak bude jenom jako bonus).

Rolling Eyes

Pa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: so březen 14, 2009 7:07 pm    Předmět: x Citovat

No on je to takový signál navenek. Jedno ovlivňuje druhé.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund