Fórum - Zobrazit téma - Ego? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Ego?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Ego?
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: út březen 10, 2009 7:09 pm    Předmět: Ego? Citovat

z čeho myslíte, že vychází neutuchájící touha stále mluvit...

myslím tím, že daná osoba stále skáče do řeči, dokončuje věty jiných lidí, přeřvává ostatní, má pocit, že když někdo o něčem mluví, že mu to dopoví, že o tom ví vždycky nejvíc, že jeho názor je ten nejlepší...atd...

co myslíte?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: út březen 10, 2009 7:58 pm    Předmět: Citovat

Dobré téma. Sama si na to musím dávat pozor a není to tím, že bych si myslela, že to vím lépe, jenom asi nemám trpělivost a chci pomoci druhému. Je to samozřejmě nesmysl domýšlet si ještě nevyslovený příběh a být vlastně o krok napřed, nebýt teď a tady a neužívat si to, co se právě říká....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: út březen 10, 2009 11:09 pm    Předmět: ego Citovat

Ahojky, tak s tím mám problém dlouhodobě a vědomě. Já skáču do řeči, dopovídávám věty druhým a mnohdy si myslím, že můj názor je jedinej správnej. Protože o tom vím, dávám si na to pozor, abych nelezla lidem krkem, ale když povolím uzdu, to je mazec!!!

Máš pravdu, že je to o egu. Ale každá mince má dvě strany. Nemusí to být jenom tím, že si ten člověk (i já) myslí, že je nejlepší na světě, všude byl, všechno zná, všechno umí, ale možná právě pro NEDOSTATEK SEBEVĚDOMÍ chce z lidí dostat nějakou reakci - v podobě ocenění. Že si jako ostatní všimli, že je dobrej.....chytrej.....šikovnej.....

Chjo. Jsem se tu vysvlíkla do naha i sama před sebou...... Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2009 8:35 am    Předmět: Citovat

Pavle, ego je velmi zajímavé téma. A je dobré se na něj podívat trochu blíž. Vždyť co to je ego ? Ego je zrcadlo. Je to obraz doby a společnosti ve které žijeme. Je to naše ,,měříto" zapadnutí do společnosti. Měřítko toho, jak nás vidí ostatní svýma očima. Stále se ptáme: Jsme dost chytří ? Jsme dost dobří ? Jsme dost krásní ? A čím víc nás pohled druhých zajímá a je pro nás důležitější, tím je naše ego silnější.

Pa E. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
polgara1
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2009 9:33 am    Předmět: Citovat

pokud jsou ti lidé přespříliš hovorní, tak to souvisí s problematikou 2. čakry.

U té paní - co sebestřednost, zahledění do sebe?

Embarassed Hele, tohle bude asi téma, které se bude dát napásnout na víc lidí. Také se mě to týká. Já také skáču do řeči - někdo mluví, mě k tomu něco napadne, tak to hned řeknu, protože si to pak už nepamatuji.

Ale když se to vezme kolem a kolem, tak když někomu dáváte pozornost, tak mu tím dodáváte energii. Víc lidí=víc energie a ti lidé se cítí dobře, jsou zásobeni a rostou a rostou. Stahují pozornost ke své osobě a lépe se jim mluví, třídí myšlenky. Přijdou si i důležití, protože jim někdo naslouchá. Cítí se důležití. Je jim dobře, no a pak to opadne a oni jsou tam kde byli-se svou energií.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2009 11:33 am    Předmět: Re: Ego? Citovat

fdh napsal:
z čeho myslíte, že vychází neutuchájící touha stále mluvit...

myslím tím, že daná osoba stále skáče do řeči, dokončuje věty jiných lidí, přeřvává ostatní, má pocit, že když někdo o něčem mluví, že mu to dopoví, že o tom ví vždycky nejvíc, že jeho názor je ten nejlepší...atd...

co myslíte?

Bylo by docela zajímavé, co ten človíček dostal do vínku - kouknout na horoskop. Aspekty Merkura a postavení Merkura v domě. Problémy nutkání "pomáhat" skákáním do řeči mám taky. U mne je Merkur ve 3. domě - tedy hodně silný. Takže to nemusí být jenom egem nebo sobectvím. Nesoudil bych to. Ta hovornost - jak píše Stáňa (Polgara) se projevuje v případě celibátu nebo nespokojenosti hlavně u žen.
Určitě je za tím snaha nebýt přehlédnut. Možná v dětství takový človíček zažil pocit "odloženého" nebo "odmítnutého" dítěte. Rozumějme - ne že by ho odvrhli, ale že jako dítě měl takový pocit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2009 7:12 pm    Předmět: Re: Ego? Citovat

Damao napsal:
fdh napsal:
z čeho myslíte, že vychází neutuchájící touha stále mluvit...

myslím tím, že daná osoba stále skáče do řeči, dokončuje věty jiných lidí, přeřvává ostatní, má pocit, že když někdo o něčem mluví, že mu to dopoví, že o tom ví vždycky nejvíc, že jeho názor je ten nejlepší...atd...

co myslíte?

Bylo by docela zajímavé, co ten človíček dostal do vínku - kouknout na horoskop. Aspekty Merkura a postavení Merkura v domě. Problémy nutkání "pomáhat" skákáním do řeči mám taky. U mne je Merkur ve 3. domě - tedy hodně silný. Takže to nemusí být jenom egem nebo sobectvím. Nesoudil bych to. Ta hovornost - jak píše Stáňa (Polgara) se projevuje v případě celibátu nebo nespokojenosti hlavně u žen.
Určitě je za tím snaha nebýt přehlédnut. Možná v dětství takový človíček zažil pocit "odloženého" nebo "odmítnutého" dítěte. Rozumějme - ne že by ho odvrhli, ale že jako dítě měl takový pocit.


tak tohle bz mohlo být zajímavé, pač dotyčný neměl moc příjemné dětství a mám pocit, že byl přehlížený... a musel se o sebe postarat sám... všechno co chtěl si musel vybudovat..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2009 11:29 pm    Předmět: ego Citovat

Tak vám teda povím, že tohle téma asi spustilo cosi ve mě..... Tak si to v sobě řeším - to bude práááááce........... Wink Včera mi nebylo vůůůůbec dobře. Ale dneska k večeru se to zlepšilo.

Každopádně, já jsem měla dětství v pořádku, milující rodiče - doteď. Ale ono nejde jen o faktické "odstrčení", ona si ta dušička může jenom odstrčená připadat, tak nějak to psal i Damao.
Celý život jsem nějak stále lehce či na střídačku těžce nemocná. Od včerejška mě napadá, jestli tím na sebe jenom celý život nějak upozorňuju???? Ty jo, to je ale masakr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 9:35 am    Předmět: Citovat

Lendulko, určitě to zvládneš, jen nepropadej panice Very Happy
Představ si, že u mě ten pocit vznikl z takovéto situace: maminka mě jako 5ti letého vedla do nemocnice na trhání mandlí a já cestou viděl v hračkářství nááádherné nákladní auto. Mooc jsem ho chtěl. Tak mi maminka řekla "pojď, ještě je zavřeno, zavedu tě do nemocnice a pak ti půjdu to auto koupit". Tak jo. Když mě nesli na to trhání mandlí, tak jsem řval jako tur, ne že bych se bál, ale chtěl jsem čekat na maminku a to auto - nedočkal jsem se. Tak ve mě po celé dětství byl pocit, že mě někam odkládají - a taky jsem pak dost času trávil různě po nemocnicích a lázních bez kontaktu s rodinou.
Když jsem si pak po letech o tom s maminkou povídal, tak jsem si oba hoooodně poplakali, když jsme přišli na to, jak to cítila ona a jak jsem to vnímal já jako dítě. Nebyl v tom žádný zlý záměr - prostě to tak bylo a jí bylo taky líto, že jsem někde po nemocnicích. Na to auto si - jak se dalo čekat - vůbec nepamatovala. Jenom, že měla o mě velký strach, jak to budu v nemocnici snášet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 10:36 am    Předmět: Děkuju Citovat

Damao, děkuju za slova povzbuzení. Pocity se ve mě poslední dva dny melou jako nudle v bandasce. Chvilku dobrý, chvilku hrůza. Chci to nějak zpracovat, ale mám teď dokonce pocit, že mi "nefunguje" reiki.....
Jsem nějaká zaseklá.
Tvůj příspěvek mi připomněl, jak jsem trávila dětství v Kynžvartu v lázních....nemocnice, lázně, nemocnice, lázně, pořád dokola. Už se těším na léto jako malý dítě na to "vnitřní dítě".
Měj se hezky
i vy ostatní
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 12:18 pm    Předmět: Citovat

To mě moc těší, že se tam sejdeme a věř, že je to nejlepší příležitost s "tím" pohnout.
Ten pocit, že nic nefunguje, dobře znám - je to něco, čemu se říká "temná noc duše" - období v němž se máme neučit ještě hlubší pokoře. Když jsem svého času do toho spadl, tak nefungovaly ani modlitby, nic. Dnes už ty stavy nejsou tak hutné, jako v 70. letech min.st. - ovšem zase to přichází několikrát za sebou v takových vlnách.
Jediné, co v té chvíli lze ladit jsou naše pocity. No, je to na dlouhé povídání, ale zkušenosti s tím, jak "vstát z mrtvých" jsem začlenil do svého semináře Cesta intuice - který běží a znovu poběží v Modré bráně v Praze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 3:26 pm    Předmět: Re: Ego? Citovat

fdh napsal:
z čeho myslíte, že vychází neutuchájící touha stále mluvit...

myslím tím, že daná osoba stále skáče do řeči, dokončuje věty jiných lidí, přeřvává ostatní, má pocit, že když někdo o něčem mluví, že mu to dopoví, že o tom ví vždycky nejvíc, že jeho názor je ten nejlepší...atd...

co myslíte?



Tohle téma mě oslovoje. Tohle jsem našla na internetu. Pomáhá mi to.

Dokážeš naslouchat?

Když chci, abys mě vyslechl, a ty mi místo toho začneš dávat rady, neučinil jsi, co jsem žádal.
Když chci, abys mě vyslechl, a ty mi místo toho začneš říkat, že bych to neměl takhle cítit, posmíváš se mým citům.
Když chci, abys mě vyslechl, a ty cítíš, že bys měl něco udělat, protože chceš vyřešit můj problém, selháváš, protože to zní zvláštně.
Poslyš, vše, co po tobě žádám, je, abys mě poslouchal. Ne, abys mluvil nebo něco dělal, žádám tě pouze, abys mě vyslechl.
Rady nejsou drahé, za šest franků si koupím v novinách rady pro každý den a svůj horoskop.
Chci jednat sám, nejsem bezmocný, možná jen trošku bezradný a váhavý, ale nejsem neschopný.
Když pro mě děláš něco, co mohu a potřebuju udělat sám, přispíváš k mému strachu, zvyšuješ moji neschopnost.
Když však přijímáš jako holou skutečnost, že cítím to, co cítím (rozum jde stranou), mohu přestat s přesvědčováním a mohu se pokusit pochopit, co se skrývá za těmi iracionálními city.
Prosím tě tedy, poslouchej a vyslyš mě.
A jestliže chceš mluvit, počkej chviličku a já tě budu poslouchat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 7:05 pm    Předmět: Citovat

Edy, to povídání je myslím typické pro postoj žen. Když mluví, my muži máme pocit, že jsme žádáni o radu, ale ženy chtějí být pouze vyslechnuty.
Zatímco u mužů je to tak, že si nejdřív všechno chceme promyslet a udělat sami. Teprve když si nevíme rady, o problému mluvíme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Aika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 10:12 pm    Předmět: Edy Citovat

tenhle projev byl moooc krásný Smile jemně se mě dotknul....příjemně jemně .. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 9:58 am    Předmět: Re: Ego? Citovat

fdh napsal:

tak tohle bz mohlo být zajímavé, pač dotyčný neměl moc příjemné dětství a mám pocit, že byl přehlížený... a musel se o sebe postarat sám... všechno co chtěl si musel vybudovat..


Můžeme se tu bavit o principech naslouchání, mluvení, prosazení se a ustoupení. No a nebo se zajímat o to v kontextu toho, co ten člověk zažil.

Chceme komunikovat, od mala, máme to v sobě, každý to umíme nějak a on se z nějakého důvodu naučil to dělat zrovna takhle, protože to prostě v jeho prostředí jinak nešlo, nikdo mu neukázal, že to jde i jinak. Ber to jako jeho vzorce, návyky, musím být hlasitý aby mě bylo slyšet, jak sám píšeš, asi si ho moc nevšímali, musel si to vykřičet, nebo rovnou zařídit sám. A celé to všecko nadále opakuje a je to tak pro něj v pořádku, samozřejmě mezi tím se změnily jeho možnosti, jeho prostředí okolo. Možná se i lehce proměnily ty vzorce, ale jinak všecko opakuje tak, jak se naučil, jede si setrvačně v tom svém. Každý máme své vzorce , takové své brýle a hlavně způsoby jak předáváme to co nám straší v hlavě dál.

Teď je otázkou proč se na to ptáš, jestli tě to zajímá nějak víc, proč jak lidi mluví, chovají se, prosazují se a hlavně zajímá tě co je zatím, existuje velmi zajímavá, ale i dost náročná kniha Paula Watzlawicka, Jacksona, Bevelasové (myslím) Pragmatika lidské komunikace. Není tlustá, ale je docela náročná na přemýšlení. Trošku nám bourá naše představy že všecko je přeci jasně daný a ten druhej je prostě blbej když nám nerozumí. Velmi těžko se uvažuje o tom, že i slova jsou nejistá a ohromně důležité je to jak to říkáme, než o čem mluvíme. Watzlavik má i pár dalších čtivějších knížek na téma komunikace, vztahy, stojí za to.

Ještě mě tak napadlo, vzorce se dají měnit, dá se růst, ale kdo nám řekne, který vzorec mluvení a prosazování je ten užitečný a správný?Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund