Fórum - Zobrazit téma - Výběr Mistra, systému - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Výběr Mistra, systému
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Výběr Mistra, systému
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mir
Nováček
Nováček


Registrace: 8.3. 2009
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne březen 08, 2009 9:32 pm    Předmět: Výběr Mistra, systému Citovat

Zdravím všechny.
Mám zájem se prihlásit do Reiki I.stupně, ale nevím si rady s výberem mistra, internet je toho plný, osobně nikoho, kdo má s Reiki zkušenosti neznám, tak mám obavy, abych se nedostal k nějakému mistrovy, co si udělal rychlokurz, pěkné internetové stránky a jde mu pouze o zisk, o Reiki ví houby nebo snad abych nenaletěl nejakému podvodníkovi, co se za mistra pouze vydává. V dnešní době by si člověk měl dávat pozor.

Máte někdo dobré zkušeností s dobrým mistrem z Brna a okolí, či vysočiny?

Dále by mě zajímalo, zda mají při zasvěcení vliv, kvalita, zkušenosti, duševní schopnosti mistra? např. když mě bude zasvěcovat kvalitní mistr, budu mít lepší schonosti?
Nebo je jedno, zda zasvěcení prování mistr, který to dělá 2 měsíce, nebo ten, který zasvěcení provádí např. 10 let?
Muže nějak mistr zasvěcení pokazit, at záměrně, nevědomky, že by čakry otevřel ve špatném pořadí nebo že by nějakou zapoměl otevřít nebo neotevřel pořádně, či otevřel tu, kterou by měl až při R2?

Je hodně Reiki systémů, energií, nevím co si vybrat, někde jsem četl, že Usuiho Reiki už v dnešní době nestačí, vibruje v 3D, a jsou nutné systémy vyšších vibrací 4D ?

Díky za odpovědi. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: ne březen 08, 2009 10:07 pm    Předmět: Citovat

V Brně do reiki zasvěcuje Sunnyi a Šamanka (oba chodí na toto fórum). Také Kalyani Pavla Mašková (www.cestoudomu.cz), Luboš Ocel (http://www.archa.mysteria.cz/index.php?tema=6) a v Jihlavě Taisha Tauma (www.samanizmus.cz)

Můj názor je takový, že zasvěcení proběhne vždy bezchybně a zcela dokonale (samozřejmě v případě, že "zasvěcuje" mistr). Nelze ho tedy "zkazit" (ať záměrně, či nevědomky ať z důvodu toho či onoho) a ani ho neovlivňuje délka naší praxe. Na druhou stranu člověk, který se reiki intenzivně mnoho let věnuje má více názorů opřených o své zkušenosti, může tedy snad i třeba kvalifikovaněji odpovědět než mistr, který s reiki pracuje chvíli.
Nezastávám názor, že Usuiho reiki v dnešní době nestačí apod. Nestačí na co? Vnímám jednotlivé systémy jako různé učitele jedné Pravdy. Mohou se skvěle doplňovat. Rozhodně bych nad Usuim nezanevřel, jako já kdysi, když jsem propadl nadšení z jiných systémů, abych později objevoval zpět přednosti Usuiho systému, které postrádaly jiné linie, a samozřejmě naopak - Usuiho postrádá přednosti zase jiných systémů.
Někdy mi systémy přijdou jako milenky. Každá dokonale uspokojí. Každá svým způsobem. Jedna stačí. Víc milenek, více zábavy, víc objevování (i svých slabostí Smile ). Uspokojení je však stále jedno - Klid, Láska,....
Tak nějak no ... asi to lze říct lépe, ale tak nějak se mi to jeví....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jaaboo
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 6.3. 2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po březen 09, 2009 8:21 am    Předmět: Citovat

hurá, sláva - není možná Laughing Laughing Laughing konečně normální a vtipný názor. v Brně je ještě pí. Fialová http://www.spiritual.mysteria.cz/index.php?what=contacts
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po březen 09, 2009 11:04 am    Předmět: x Citovat

Zasvěcení je předepsaný rituál, který si každý přizpůsobuje svým potřebám co do vnější stránky, jak vysvětluje o co jde, co si k tomu přidá. Ale základ by měl být pro všechny soudné jedince stejný.
Spíš jde o to, jak komu ta forma i mistr vyhovují. Nemohla bych jít do takových niterných věcí s někým, komu bych nedůvěřovala nebo by mi byl nesympatický.
Osobně mám pocit stejný, jako ze symbolů - jakmile se symbol nebo rituál zažije, tak už otevřením se celý aktivuje a nelze "udělat chybu", protože to není na nás, ale spíš na "vrchním velení". Nedělám kurzy, ale občas osobní zasvěcení, takže si to dost užívám a už několik dní před tím cosi už začne fungovat a jít si vlastní cestou. To stejné jsem měla před svým zasvěcením nebo před nějakou aktivitou např. spojenou s nějakou terapií.

šamanka

PS: byla jsem minulý týden na medové masáži a můžu vřele doporučit, pecka!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mir
Nováček
Nováček


Registrace: 8.3. 2009
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po březen 09, 2009 9:04 pm    Předmět: Citovat

díky všem za informace. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Bari111
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 10.5. 2009
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: ne květen 10, 2009 5:57 pm    Předmět: výběr mistra na netu Citovat

Ahoj, měla jsem podobný problém...nebo mám?...

Pátrala jsem na netu a taky nevěděla co a jak, abych se nespálila.
Nakonec mě oslovily stránky paní Lenky Šimánkové z Brna. Znáte někdo? Dnes jsem si s ní dohodla termín a Reiky 1... tak doufám, že jsem zvolila správně. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: ne květen 10, 2009 6:11 pm    Předmět: Citovat

Bari: ta paní zasvěcuje jen na dálku? Jestli jo, tak možná by první stupeň stálo absolvovat osobně...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Bari111
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 10.5. 2009
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: ne květen 10, 2009 6:32 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
Bari: ta paní zasvěcuje jen na dálku? Jestli jo, tak možná by první stupeň stálo absolvovat osobně...


nene i osobně. Já bych na dálku první zasvěcení nedělala, potřebuji osobní kontakt, to bez pochyb.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 8:52 am    Předmět: Citovat

Na 1. stupeň rozhodně osobní setkání, kurz nejlépe na 2 dny, hodně praktikování a zkoušení (vyplatí se aby tam bylo více lidí), obsahem by mělo byt především Reiki. Samozřejmě učitelé dle svých sklonů, různě doplňují. Jsem ale pro to, aby ten začátek byl pokud možno vyloženě o Reiki.
Takže na tohle všecko se učitele zeptej, zajímej se o to, jak probíhá kurz. Ale třeba taky o to, jestli organizuje jednou za čas nějaká společná setkání pro výměnu zkušeností, nebo jestli ti dává možnost případné konzultace pro vyjasnění otázek. Prostě hledej známky profesionálního vedení, jedno jestli je to Reiki nebo jiná metoda...

Druh Reiki? Já osobně si vystačím s "Usuiho systémem" a ani trochu nemám pocity, že by vibroval nějak jinak, nevhodně. Reiki ve vesmíru je jen jedno a pouze se liší náš přístup k němu, dávám přednost přímému přístupu a postupnému rozvoji (s praxí se zlepšuješ i bez zasvěcení). Takže můžeme mít dojem, že déle praktikující mistr, bude lepší učitel. Nebývá to vždy pravda. Starší učitel může být zavřený ve spoustě návyků, mladší zas může mít přístup otevřenější.

Neni to tak dlouho co se věřilo, že Reiki v Japonsku už není...tak se učilo to co zkomolili následovníci Hawayo Takata (někdy to komolení zas tak špatné nebylo), pak se ukázalo, že v Japonsku učí i další Hajašiho žáci a dokonce, že ještě další, kteří šli jinou než Hajašiho cestou. I tohle učení je k dispozici, i když také ne v uplně stejné formě, i do Reiki patří vývoj...ale musí být smysluplný.

V létě budu mít více času, kdyby jsi nespěchal, mohu tě základy naučit taky, i když profesionálně kurzy zatím nevedu (když bude čas a prostory tak příští rok, až se vrátíme zpět do Brna). Na základě mých dojmů bych ti doporučila Luboše Ocela, učí dlouho a nemíchá do Reiki víc než je nutné. I Bára Javůrková z Jihlavy (Taisha Tauma) není marná volba, i když ona šla jinou cestou než já, to co dělá, dělá dobře, i když to zdaleka neni jen o Reiki, ovšem kurzem Usuiho Reiki nebo jak to teď vyučuje neprohloupíš. Šamanka, nu proč ne, nevím co přesně učí, ale zasvětit tě můžeSmile
Kdybys to neměl daleko do Vsetína, tak ti doporučím i Jirku Habartu, ten se věnuje hodně původnímu přístupu v rámci školy Komyo Reiki.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Bari111
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 10.5. 2009
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: čt květen 14, 2009 11:29 pm    Předmět: hledání mistra Citovat

Psychedelic napsal:
Bari: ta paní zasvěcuje jen na dálku? Jestli jo, tak možná by první stupeň stálo absolvovat osobně...


Hm, tak paní mi dnes napsala, že kurz ruší, že jí všichni zájemci odpadli a že bych byla jediná. Že k tomu, aby mohla kurz uskutečnit, potřebuje min. 2 účastníky....

Narazila jsem ještě na stránky , kde učí reiky paní Iva Janíčková. Znáte někdo? http://www.iril.cz/reiki-brno.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: pá květen 15, 2009 12:15 am    Předmět: Citovat

Jo Bari, Iva Janíčková je fajn. Já jsem dostal mistrovské zasvěcení cca před deseti lety v zahraničí a po návratu domů jsem chtěl vědět, jak se reiki učí tady. A ona mi byla doporučena. Takže jsem pak od ní dostal mistrovské zasvěcení ještě jednou. Má hodně zkušeností a pracuje poctivě. Doporučuji.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Bari111
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 10.5. 2009
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: pá květen 15, 2009 9:37 am    Předmět: hledání mistra Citovat

sunnyi napsal:
Jo Bari, Iva Janíčková je fajn. Já jsem dostal mistrovské zasvěcení cca před deseti lety v zahraničí a po návratu domů jsem chtěl vědět, jak se reiki učí tady. A ona mi byla doporučena. Takže jsem pak od ní dostal mistrovské zasvěcení ještě jednou. Má hodně zkušeností a pracuje poctivě. Doporučuji.

Mirek


Tak to je super, ani nevíš, jak jsi mě potěšil. Bezva, budu ji hned kontaktovat. MOC DĚKUJI. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Bari111
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 10.5. 2009
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: pá květen 15, 2009 9:49 am    Předmět: hledání mistra Citovat

Citace:
Má hodně zkušeností a pracuje poctivě. Doporučuji.

Mirek


Doufám, že to semnou moc nezamává, budu mít týden před maturitou. Špatně se mi pamatuje, přece jen už je to let, co jsem byla na posledy ve škole. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá květen 15, 2009 10:56 am    Předmět: Re: hledání mistra Citovat

Bari111 napsal:
Citace:
Má hodně zkušeností a pracuje poctivě. Doporučuji.

Mirek


Doufám, že to semnou moc nezamává, budu mít týden před maturitou. Špatně se mi pamatuje, přece jen už je to let, co jsem byla na posledy ve škole. Very Happy


Tak kam spěcháš, uteče ti něci, když týden počkáš a vezmeš postupně nejdřív maturu a pak zasvěcení?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Bari111
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 10.5. 2009
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: pá květen 15, 2009 12:26 pm    Předmět: Re: hledání mistra Citovat

samanka napsal:
Bari111 napsal:
Citace:
Má hodně zkušeností a pracuje poctivě. Doporučuji.

Mirek


Doufám, že to semnou moc nezamává, budu mít týden před maturitou. Špatně se mi pamatuje, přece jen už je to let, co jsem byla na posledy ve škole. Very Happy


Tak kam spěcháš, uteče ti něci, když týden počkáš a vezmeš postupně nejdřív maturu a pak zasvěcení?

šamanka




já už pak zase v Brně nebudu a trošku i doufám, že by mi to mohlo pomoct víc se soustředit na učení, ale samozřejně, že to nedělám jen kvůli škole. Už po Reiki pokukuju nějakou tu dobu, pročítám různě, vstřebávám informace atd...
A mám silnou potřebu do toho zrovna teď jít, nevím proč... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund