Fórum - Zobrazit téma - Poradí mi někdo. - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Poradí mi někdo.
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Poradí mi někdo.
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: st březen 04, 2009 10:01 am    Předmět: Poradí mi někdo. Citovat

Dobrý den.Poradí mi někdo, mám nevyřešenou jednu věc a nevím jak začít.
Mám rád děti.Miluji písničku mery chrissmas a dnes při jejím poslechu mi to došlo.Miluji děti, chci je mít stále kolem sebe.Ale co si vzpomínám, nějak mne opouštěli.Teď mi umřeli,v minulém životě jsem je nemohl mít,před tím jsem jich mněl osum a pět mi jich umřelo,manžel mne kvůli tomu opustil a já nenáviděla celý svět i Boha,ještě před tím jsem obětoval svou lásku aby jsme zachránili dítě,kam moje paměť sahá,tak ještě v dobách kdy tu ještě nechodil člověk po zemi jsem přicházel o ty, které jen díky nebo skrze mne mohli žít tady na zemi. Vím je to má zlouška moje učení, snad poradíte jak se postavit této výzvě. Naučky znám, je to vše danné, mám to zažívat ale jak to zpracovat.Možná nastal čas abych uvolnil obruč smutku na srdci,aby má duše mohla vydechnout. Když někomu dovolím se ke mně přiblížit, cítí jen nádhernou duši, ale stačí jen abych se usmál a pomyslel a dotyčný odskočí a popisuje to jako obrovský chlad,jako kus ledu na duši. Přesto že před tím se přel,že to pozná,že by vedle mne nemohl meditovat. Poradí někdo jak to přijmout. Zkoušel jsem SRT. EFT, čístím se mistrovským symbolem reiki, jdu stále dál v životě ale...Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: st březen 04, 2009 11:06 am    Předmět: Citovat

To je silné. Smrt dětí - přijetí, to je emočně tak moc silné, je to proces.
Jestli chceš, napiš mi zprávu mailovou, objímám Tě a držím palečky, jak jdeš a nezastavuješ se. M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: st březen 04, 2009 12:44 pm    Předmět: Citovat

Člověče, přijde mi že spojuješ dost věcí dohromady, tak si říkám, s čím tedy chceš poradit. S minulostí, to už trochu nejde, v tom se můžeme leda tak donekonečna babrat. Na tomhle světě se stávají hrozné věci, buď uvěříme že jsou hrozné a potáhnem si ten kříž donekonečna, nebo zkusíme pracovat s pohledem na svět, že oddělenost je iluzorní a stejně vše je na té základní úrovni jedním a to co dělá věci oddělené a nepříjemné je naše mysl. Ale to je možná taky jen další s nepoužitelných pouček co nám jen otravujou mysl.

A jestli si někdo stěžuje, že by vedle tebe nemohl meditovat, pak bych spíše uvažovala o dovednostech meditujícího. Tohle je spíš o vnímání toho, co z tebe vychází a většina lidí chce jen to příjemné a jestli tě něco teď trápí, s tím těžko bude chtít mít kdo co společného. S tebou rozhodně není nic špatně, maximálně tak to, že veškerou svoji energii věnuješ úvahám jak o vše přicházíš, co ztrácíš, jak "nutíš" druhé odskakovat. I když pozitivní je, že bych chtěl uvolnit obruč na srdci, takže už začínáš tušit co by jsi rád, a co by ti mohlo pomoci.

Jak to zařídit, aby jsi mohl být se všemi, dospěláky, dětmi v pohodě, bez obručí a ty co už odešli nechal jít a věnoval se těm co jsou tu, a mohou mít užitek z tvého zájmu, pozornosti?Smile

Ps: Na téma ztráty mám teď sama čerstvou zkušenost z neděle, kdy mi v noci zkolabovala a v rukách zemřela naprosto zdravá kočka, se kterou jsem trávila moc silných let (i když ne tolik, kolik bych chtěla). Hodně mi promohlo se prožitkově s pomocí Reiki vrátit do té situace, projít to ještě jednou, rozloučit se a nechat jít. Chybí mi hrozně, ale ohromně se mi ulevilo a až to přebolí, přemýšlím jakou jinou pozvu do svého života abychom se mohli těšit my s ní a ona s náma. I když tohle bych doporučovala spíš s někým, já sama se sebou musím pracovat (trochu to mám v popisu práce), tak jsem na ledacos zvyklá a znám se, takže si troufnu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Ulmechia
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 3.3. 2009
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2009 5:36 pm    Předmět: Citovat

Pravda je, že pokud ti jde o vyřešení tvých minulých životů, které zdá se máš zmapované, můžeš se obrátit na diskuzní fórum na LidéCZ. Ale už teď ti mohu říct, že, když už si nahlédl do minulých životů, pak si z toho máš vzít poučení a neopakovat dřívější chyby Razz [/b]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2009 7:43 pm    Předmět: Citovat

Asi budu kamenován, ale řekl bych toto:
Tohle přesně je ten důvod, proč si velice rozmýšlím, než někomu doporučím výlet do minulostí. Protože ne každý je tuhle vesměs módní záležitost schopný strávit.
Za druhé mi z toho všeho tak nějak leze touha být litován a ofňukáván podobně smýšlejícími, kteří se vždycky najdou. To nemyslím na nikoho z těch, kteří člověkovi odpověděli.
Ale abych jen neprudil a neventiloval další dojmy, přidám i svou radu co s tím:
1.) Zavalit se prací, doslova. Jedno zda fyzickou či duševní. Pak na blbosti nezbyde čas. Třebas při práci s těmi dětmi - možností je nepřeberně.
2.) Stojím si za slovem "blbosti", ačkoli se to možná mnohých dotkne. Ale žijeme v přítomnosti a převážně přítomností a řešit takto zbytečně vytahané věci z minulosti je ztráta tolik drahocenného času a energie.
3.) Opravdu uvolnit tu obruč smutku, protože čím více pozornosti je jí věnováno, tím je silnější. A jak? Třebas upřímnou vnitřní odpovědí na otázku - k čemu mi to smutnění po bývalých dětech vlastně je. Pokud přistoupíme na to, že vše je v podstatě součástí nějaké hry, tak nevíme, jaké úlohy v ní ty děti měly sehrát třebas tím, že zemřely. A navíc - smutnění po někom znamená bát se především sám o sebe, což je těžké si přiznat, ale pro další postup nezbytné. A to, že tahat sebou podobné balvany je o ničem, by uživatel mistrovského symbolu přece měl vědět.

Takže člověku, neber to tak, že se do Tebe chci navážet, znevažovat to co cítíš, nebo dokonce Tě urážet. Mám děti a miluji je tak, že všechna slova o tom jsou nedostatečná. Jen mám vyzkoušeno i sám na sobě, že někdy je třeba hovořit přímou řečí, byť může znít tvrdě. Kdyby mi Tvůj případ nestál za odpověď, nepsal bych ji.
Zkus nad tím trochu pouvažovat. Držím palce. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2009 10:54 pm    Předmět: Re: Poradí mi někdo. Citovat

clovek napsal:
Možná nastal čas abych uvolnil obruč smutku na srdci,aby má duše mohla vydechnout.


Ahoj.

Ty, a Tvá duše, to jste dva Question

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2009 11:28 pm    Předmět: Citovat

V čem Člověče vlastně potřebuješ pomoci?

Dobré by bylo, zapomenout na nějaké minulé a budoucí a bůhvíjaké životy, a spolu s tím také ty duchovňácké „pravdy“ různých samozvaných proroků, a jejich slovní, rádoby zajímavé, duc-hovní diagnózy – tj. různé kecíky typu: „...nemohu vedle Tebe meditovat“.
A knečně se podívat na sebe a svůj život přímo, ne přes čísi zapatlané brýle.
Zjistit, co mně vlastně chybí k úplnosti, co je za tou mojí touhou, frustrací a smutkem.
Není to nic mimo mne, žádný člověk (ani vlastní dítě) mne celistvým a šťastným neudělá.
Mohu jím být - tak, že se přestanu hrabat sám v sobě, a svých smutcích, tím že přepnu konoflík z polohy „chtít+brát“ na „nabízet+dávat“.
Dát se celej, beze zbytku, a při tom nic nečekat, zapomenout úplně na sebe.

jak praví Písmo: “ten kdo má dostatek, tomu bude přidáno, ten kdo má málo, tomu bude vzato i to.“

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: so březen 28, 2009 7:57 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Slova jsou jen chabý nástroj dorozumívání.Prostě v mém případě jde o to,že né že nemůžou vedle mne meditovat.Prostě je vše v pořádku a pak se občas jakoby otevřou dveře a něco se vylije ven.Skutečně jako by to tam před tím nebylo.Já se snažím žít v přítomnosti,neřeším v v uozovkách minulost,vše co udělám jinak než bych chtěl beru s úsmněvem a jen jako povzbuzení,abych to příště už udělal lépe.Já se nesnažím objevovat minulost,ona mne doslova dohání.Třeba i třeikrát mne při meditaci a nebo jen při denním snění to vrátí do stejné doby,ale pokaždé jdu do hloubky a řeším a přijímám další aspekty dané situace,které ještě nemám zpracované.Znáte to,stačí slovo,mžik a nejdnou vás zavalí celý svět.Není to pocit, je to až fyzická bolest.Nevím jak to napsat.Já si neplánuji,neřeším co bude zítra,dobře spím a je mi jedno,co přjde.Ráno otevřu oči a jsem šťastný,miluji a spívám si v dešti,vychutnávám prohřátý letní den s teplatami přes třicet stupňu,miluji projíždku zasněženou krajinou a pohled na rozkvetlou sedmikrásku mi dokáže vehnat slzy do očí.Nevím jak to napsat,stačí jen trochu,kousek a budu to mít.
Možná to píšu jen pro to,abych se vypsal a dostal to ze sebe ven.Možná to jen přeháním,je to jen duševní očista,možná... ale někdy to i bolí.
Já nemám potřebu sebelitování,jejich dar svých synů jsem přijal,jsem jim vděčný,že díky tomu jsem objevil Boha,není to klišé,není to póza.Kdo mne zná,ví jak to myslím.Já nevěřím,ale vím a to je něco,za co jim nemůžu přestat být vděčný,ale proč to slovo proč mi vlastně dává smysl.Snažím se pochopit a kdo mi ukáže cestu.Tam je zakopaný pes.Tam mám zavřené dveře.Není to o smyslu života,ten chápu,teda v nadsázce, ale jak se dostat,kudy dovnitř,jak poznat,jak soucítit, jak se vcítit a přijmout,ale nestačí jen přijmout ale i pochopit.To poučení nebo jak to nazvat,jak se k němu dostat.A že nejdu do hloubky.Třeba teď v této době si začínám uvědomovat,že odpoutání se od tělesné schránky nevede přes relaxaci a zapomenutí a neuvědomování si svého těla,ale spíše naopak.Uvědomnění si každé buňky,každého atomu svého těla,teprve tato pozornost,toto soustředění ,uvědomnění si a přijmutí svého ega nás osvobodí.Myslím si,že ti co hlásají askezi v jakékoliv formně jdou proti svému tělu,proti přírodě a všichni ti,kteří hlásají opak také nemají pravdu.Klidně jsem schopen rok,půl roku namyslet na nic, nebojím se smrti,prostě o ní nepřemýšlím,ale pak najednou jak z čistého nebe...Děkuji,že jste tu nesouvislou myšlenku dočetli až sem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: so březen 28, 2009 8:20 pm    Předmět: Citovat

clovek napsal:
Snažím se pochopit a kdo mi ukáže cestu.

Já bych řekla, že ji už znáš. Wink

clovek napsal:
Tam je zakopaný pes.Tam mám zavřené dveře.Není to o smyslu života,ten chápu,teda v nadsázce, ale jak se dostat,kudy dovnitř,jak poznat,jak soucítit, jak se vcítit a přijmout,ale nestačí jen přijmout ale i pochopit.To poučení nebo jak to nazvat,jak se k němu dostat.A že nejdu do hloubky.Třeba teď v této době si začínám uvědomovat,že odpoutání se od tělesné schránky nevede přes relaxaci a zapomenutí a neuvědomování si svého těla,ale spíše naopak.Uvědomnění si ...


Všechno, co potřebuješ vědět víš, a tohle, co píšeš takový sdělovaný (sdílený) nahlas přemýšlení. Smile

A jak na tohle „uvědomování si“?...tohle know-how tady taky existuje.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Rigi
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 7.7. 2008
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2009 8:38 am    Předmět: Děti Citovat

Pokud si přejete mít kolem sebe děti, a máte vzdělání, můžete jít pracovat do školky, základní školy, dětského domova. Děti tam Vaši lásku ocení. Meditovat je sice hezké, ale mnohem podstatnější než o ní meditovat je jí poskytovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Rigi
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 7.7. 2008
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2009 8:40 am    Předmět: Rozdvojenost Citovat

A také by mě zajímalo, proč nejdříve píšete jako muž, pak jako žena, a pak znovu jako muž.
Nemáte jasno ve své identitě, nebo se snažíte něco skrýt, zamaskovat? Působí to na mě falešně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2009 8:49 am    Předmět: Re: Rozdvojenost Citovat

Rigi napsal:
A také by mě zajímalo, proč nejdříve píšete jako muž, pak jako žena, a pak znovu jako muž.


Ahoj Rigi.

Možná by postačilo číst to trochu pozorněji. Wink Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2009 11:27 am    Předmět: x Citovat

Připadá mi, že všechno co bylo napsáno je takový "maglajz". Kromě toho praktická ukázka, proč by se s regresí mělo zacházet opatrně, pracovat s ní jen cíleně a jen v nejnutnějším případě, aby na tom člověk nezačal ulítavat, místo řešení toho co má dělat tady a teď.

V tom co nick clovek napsal je plno protikladů a zmatků.
Sice má prakticky ve všem jasno, je děsně v pohodě, dokonce zná smysl svého života, jen se v něm neorientuje, neví co má dělat a upíná se na historky z jakýchsi tisícovek minulých životů atd.

Kdyby se mě někdo takový zeptal na názor, tak nejdřív bych mu doporučila, aby se zastavil, rozhlédl se: kdo vlastně je, kde je, co má (domov, práce, přátelé) a co chce od života, takovou inventuru. Pokud se týká těch dětí, pak bych doporučila rodinné konstelace, kde se dá dobře pracovat i s rodinnými příslušníky, kteří už odešli, dokončit rituál rozloučení a přijetí.
Nejlíp s těmi z tohoto života.
Mám v tom svoji vlastní dobrou zkušenost.

No a pak se odrazit od momentální situace - kde a jaká je a co dál.
Najít si skutečně další smysl života a jít za tím. Nemudrovat, ale dělat.
Vybrat si konkrétní koníčky, práci. Jak tu někdo výborně napsal, pokud toužím pracovat s dětmi nebo pro děti, pak je tu mnoho možnosti.
Ve velkých městech fungují dobrovolnické organizace, které chodí třeba číst dětem do nemocnic pohádky, berou si patronát nad problémovými
dětmi (připravují pro ně např. jednou týdně program, učí se s nimi)
a další smysluplné aktivity (např. se dá věnovat postiženým dětem, třeba doprovody slepých, pomoc při sportovních aktivitách - podávání míčků, pomoc) a pravidelně je dělat. Sport, tanec a co já vím co všechno. Jen bych to směřovala spíš do praktických činností, protože myslím, že v ezoterice už jsi utopený dost hluboko, tak by to spíš chtělo zase vytáhnout na chvíli hlavu na hladinu a nohy dát víc na zem.

Jak se kdo cítí při meditaci je jeho problém, můj problém je, pokud vysílám špatné signály nebo je lidem se mnou nepříjemně. Pak stojí zato se zamyslet proč, kde dělám chybu v kontaktu nebo jestli by nebylo potřeba zapracovat na mém vlastním čištění (néééé zase nějakou metodou, ale vlastní meditací, reiki, přírodou, možná změnou životního stylu atd.)

šamanka


Naposledy upravil samanka dne čt duben 02, 2009 2:59 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2009 12:19 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
...bych to směřovala spíš do praktických činností...


Vidím to taky tak.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2009 9:09 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Děkuji za rady.Mám o čem přemýšlet.Musím se zamyslet,jak se odpojit,nebo zda je to nutné se odpojovovat od minulých životů.U mne to spíš funguje jako denní snění,je to takový dejaví( nebo jak se to píše).Prostě nic nechci ,nic neočekávám a pak něco vyvolá vzpomínku a emoce.Je asi pravda,že jsem pro to otevřený.Děti mám rád,ale je to o pocitech.Můj smysl života není se obětovat dětem.Jsem tady pro to,abych žil svůj život.Je zajímavá konfrontace,jak mne vnímáte z toho co jsem napsal.Ono je to hodně důležitý,protože vy mi říkáte,co je napsaný mezi řádkami.Já se snažím žít teď a tady.Většinou si ani nevzpomenu co bylo včera,natož co přijde zítra,ale podvědomně to ještě beru jinak.No ale už bolo dost přemýšlení.Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.19 sekund