Fórum - Zobrazit téma - HODEK - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - HODEK
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

HODEK
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Michal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 13.12. 2006
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: st prosinec 13, 2006 9:38 am    Předmět: HODEK Citovat

Zajímalo by mne, kdo něco víte o panu Hodkovi. Na svých stránkách má tituly ze zcela neexistujícíh univerzit, které asi sám založil Má z těchto universit titul Dr. a prof., už to nevypadá moc důvěryhodně. Nazývá se velmistrem, to se získá jak? Tvrdí že Reiki energie byla fyzikálně dokázána, což není pravda. Vůbec tam motá pseudovědecké věci z fyziky, o které nemá evidentně ani páru, což opět nevypadá důvěryhodně. Navíc mám informace, že docela dovede lidi připravit o hodně peněz. Máte s ním někdo nějaké zkušenosti. Nějaké informace? Dělá 2 semináře denně, jeden trvá snad 5 hodin. Byl jste u něj někdo? Kolik lidí zasvěcuje najednou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: st prosinec 13, 2006 10:30 am    Předmět: Citovat

Už je to tady zase Surprised.

O panu Hodkovi se tady napsalo spousta věcí. Nejlepší bude, když mu napíšeš a zeptáš se ho přímo. Těžko komentovat jeho argumenty.
Název Velmistr je blbost. Chce tím říct že je víc než "obyčejný běžný mistr".

Já kdysi na jeho kurzu Reiki byl - moje úplně první zasvěcení. Pak jsem ale zjistil že preferuju jiný typ kurzů takže už pravděpodobně k němu nezavítám. Zasvěcuje několik lidí najednou - cca 7, 8 lidí.
Nic proti němu nemám, na nic negativního jsem nenarazil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Michal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 13.12. 2006
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: st prosinec 13, 2006 3:24 pm    Předmět: Citovat

Samozrejme, ze mu mohu napsat, napise mi zrejme to co ma na strankach. Ale to vedet nechci. Ja chci vedet jak to, ze sam sobe nekdo udeli titul velmistr. Jak to, ze skola a akademie, ze ktere ma tituly, vubec neexistuje a neexistovala, presto je hrde pouziva. Obe ty instituce, ktere tam cituje, byly totiz jakesi soukrome iniciativy snad Ignatenka, rozhodne nebyly nikdy zarazene do site skol tj. zadny titul. Asi si ty tituly rozdali navzajem. Pokud nekdo ma plnou pusu pravdy a lasky, tak by si nemel davat neexistujici tituly z neexistujicich skol a akademii, ze. Pak to vypada, ze je ponekud podvodnik. Jake ma asi vzdelani opravdu?Ma maturitu?

Ten jeho dukaz existence energie je vskutku k smichu, kazdy kdo mel fyziku v 8. tride a uplne ji nezapomenul, musi se smat. Povidani o moderni fyzice je uzasne. Je to takove povidani o nicem.

Ale hlavne jsem slysel, ze umi z lidi tahat penize. Proto by mne zajimalo, co je vlastne zac ten pan a proc vlastne vystupuje jakoze za reikisty? Asociace atd.

Rozhodne pusobi vysoce neduveryhodne a tim padem i to, co hlasa, moc duveru nezvbuzuje. Hmmmmm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Anonymní






PříspěvekZaslal: st prosinec 13, 2006 3:43 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Michale.
O panu "velmistrovi" jsem nejen slyšel, ale bohužel jsem se sním i setkal. Bylo to ještě v dobách kdy působil v Hodoníně. Mé zkušenosti mluví za vše.
Sám jsem učitelem reiki a byl jsem vyškolen v organizaci R.A.I. tedy tam, kde byl původně vyškolen i pán Hodek. Sám jsem se zůčastnil jedné jeho přednášky. byl jsem docela překvapen, když uváděl, že reiki je jen jedno, ale on sám používá jiné reiki než ostatní.
Taky uvádel, že R.A.I. zasvěcuje pouze na 20 symbolů zatím co on na 24. Pravdou je, že R.A.I. celkově zasvěcuje pouze na 4 symboly.
Víc asi můžeš zjistit přímo u slovenské R.A.I.
Návrat nahoru
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: st prosinec 13, 2006 3:45 pm    Předmět: Citovat

Ve spoustě věcech s tebou nemůžu souhlasit.
Hodkovi stránky jsem nečetl, ale energie je samozřejmě vědecky změřitelná. Dokonce můžu i potvrdit že kolem Reiki byly provedeny nějaké pokusy se zajímavými výsledky. Dá se o tom najít info na internetu.

To proč si přisuzuje nějaké tituli ti opravdu nikdo nezodpoví kromě jeho samotného. Já zaznamenal jenom toho velmistra. S Ignatěnkem spolupracoval, absolvoval jeho semináře, možná proto používá nějaké umělé tituly s tím spojené.

Bylo by to zajímavé, tuhle svojí zprávu skopíruj do mailu a pošli mu to. Uvidíš co ti napíše a pak nás poinformuj.
Jiný způsob shánění informací nepovažuju za fér, řekl bych až anti reikistický (co je reikistické?) Very Happy .

Peníze má rádo spousta reikimistrů, zvlášť pokud je to jejich jediný zdroj příjmů. A pan Hodek bych řekl, peníze vydělávat chce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Michal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 13.12. 2006
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: st prosinec 13, 2006 3:56 pm    Předmět: Citovat

Samozrejme ze se ruzne energie daji merit, lec bohuzel zadna energie Reiki opravdu zmerena nebyla, pokud jsou nekde na netu nejake odkazy, rad je uvidim. To by mne fakt zajimalo. Ale tedy odkazy typu skutecne duveryhodne experimenty tj. ne nejaka "taky akademie" Smile)) Pouzivani titulu upravuje zakon, tedy fakt si nemuzeme vymyslet svoji universitu , rozdat si sve tituly a dokonce si je psat pred prip. za jmeno. Nevim zda si chci dopisovat s nekym takovym, mozna az se mi bude chtit. ...netrpi treba nejakym velikastvim, kdyz si vymysli tituly a navic ten velmistr Smile) ? Nebo ma proste rad ty penize no...zvlastni, pravda laska...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Anonymní






PříspěvekZaslal: st prosinec 13, 2006 6:30 pm    Předmět: Citovat

A ty si, co zac Michale?
Návrat nahoru
Michal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 13.12. 2006
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: st prosinec 13, 2006 7:17 pm    Předmět: Hodek Citovat

A proč Tě to zajímá Anonyme? Když to budeš vědět, tak to změní něco na věcech výše uvedených? Ty jsi co zač?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Michal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 13.12. 2006
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: pá prosinec 15, 2006 10:57 am    Předmět: Hodek, energie apod. Citovat

http://www.netscape.com/viewstory/2006/10/12/reiki-experiments-testing-the-validity-of-energy-healing/?url=http%3A%2F%2Fwww.kundaliniyogablog.com%2F-2006-10-12-reiki-experiments-testing-the-validity-of-energy-healing%2F&frame=true

http://www.netscape.com/viewstory/2006/10/12/reiki-experiments-testing-the-validity-of-energy-healing/?url=http%3A%2F%2Fwww.kundaliniyogablog.com%2F-2006-10-12-reiki-experiments-testing-the-validity-of-energy-healing%2F&frame=true

Vyse neco k diskusi o experimentech.

Jinak Ignatenko je byvaly cirkusak a ilusionista, nema Hodek podobnou minulost? Kdyz clovek zagoogluje, fakt zajimave, zaloby na nej, prezident!!!! obcanskeho sdruzeni!!!!, znalost dokonce kosmologie!!!, kdyz tvrdi, ze zna kosmologii, proc si probuh musi davat podvodna dr., prece kosmolog ma obvykle RNDr. neb je fyzik. Ted H. dokonce zkouma meziplanetarni energii, asi vypousti nejakou sondu Smile)))

Na svych slovenskych strankach si to H. tvrde vyrizuje s kymsi dalsim?

http://www.astrolab.cz/ukaz_odpovedi.php?cd=1995
zde zase priznivci p. Capka s dalsimi. Fakt sila. Jenom nejak nevim, kde je onech 5 principu???????
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
tk4u
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá prosinec 15, 2006 1:26 pm    Předmět: Nabídka a poptávka... Citovat

Michale smiř se s tím, že v REIKI jako všude jinde existuje snaha maximalizovat zisk, nabidka a poptávka a taky jako jinde existují lidé poctiví a nepoctiví, přičemž ti nepoctiví navíc jsou buď takoví, že dobře vědí co dělají, ale jde jim hlavně o ty prachy a pak takoví, kteří tu nepoctivost nepřiznávají ani sami sobě.
Pokud máš zdravý rozum (přijde mi, dle tvých přízpěvků, že jo), tak prostě Hodka zapomeň a hledej dál, nakonec najdeš, co ti vyhovuje.

A lidé s nezpracovaným egem nazývající se "velký mistr reiki", "velmistr" atd. ? Dokud bude dost lidí, kteří nechtějí na sobě opravdu a dlouhodobě pracovat, ale chtějí rychle nějaký ten zázrak, chtějí úžasného mistra, o kterém mohou snít a básnit (ale potřebují od něj radu, o čem přesně), tedy dokud budou takoví lidé, potud budou i takoví mistři. Na tom nic nezměníš.

"Je jen jedno reiki a já mám jediný ještě jedno lepší" není o nic horší marketing, než falešní sobi Surprised)
Návrat nahoru
Michal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 13.12. 2006
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: ne prosinec 17, 2006 9:05 pm    Předmět: Hodek a spol.... Citovat

To tk4u

Samozrejme vse uvedene dobre vim!!!!, vice mene mne zajimalo, zda to vedi ostatni a zda a jak na muj dotaz zareaguji Smile)) a proc nereaguji...
K tem uvedenym kategoriim (tj. podvodnici, nepoctivi, lec nepriznaji si to) nutno pridat rekneme " zvlastni lidi " napr. http://sweb.cz/VladimirTurecek/, ktery sam priznava ze ho zasvetila lekarka z Bohnic, ....bez komentare, v nekterych diskusich mu kolegove mistri doporucuji spise lekarskou peci pro nej sameho, hmmm....
Zdraveho rozumu mam habadej a v zivote by mne nenapadlo!!! muj cas a me penize davat typkum Hodek a spol. Ale co ti ostatni, kteri toho zdraveho rozumu nemaji tolik jako ja? Dokud nebudou existovat jasna !!! kriteria, kdo vlastne muze pusobit na alternativni scene, tak se jedna o docela risk....
Byla by to vice mne sranda, ale clovek v problemech muze padnout na leckoho. A hlavne kde je ta laska, rust osobnosti, lepsi svet, pochopeni, na své živobytí si vydělávej čestným způsob atd. atd. ?????
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lev
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.6. 2002
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: po prosinec 18, 2006 11:57 am    Předmět: Re: Hodek a spol.... Citovat

Michal napsal:

Ale co ti ostatni, kteri toho zdraveho rozumu nemaji tolik jako ja? Dokud nebudou existovat jasna !!! kriteria, kdo vlastne muze pusobit na alternativni scene, tak se jedna o docela risk....


Ale ale Míšo, snad by jsi nechtěl zavádět cenzuru a pasovat se na jediného se "správným zdravým rozumem"? Každý má právo na informace které ho zajímají. Cesta každého z nás je jiná, tak jako mistři Reiki jsou různí. A je zcela v pořádku že je tak široký výběr. Ať si každý vybere toho svého. Já absolvoval I.stupeň u Hodka a už tehdy v Hodoníně se mě to moc nezdálo. Později na jeho stránkách mě dost pobavilo jeho zdůvodnění cen kurzů. U pana Čapka jsem si jedničku zopakoval a moc se mě to líbilo, i když nás tam tehdy bylo asi 20. Po letech jsem za ním poslal jednu naši "žačku" která se přestěhovala do Prahy a nestačil jsem se divit jak se změnil.
Ale změnit se může každý, ať už k "lepšímu" nebo "horšímu". Myslím že i tady píše dost mistrů které osobně neznám a ke kterým bych poslal případné zájemce určitě dřív než k těm výše jmenovaným.

Trošku mě zaráží Tvůj postoj k titulům. U Hodka je to celkem jasné, ale proč pátrat po tom, jestli má nějaký mistr maturitu? Co to má s Reiki společného? Zatím jsem neslyšel že by existovala škola Reiki kde se dá dosáhnout titulu Mgr., Dr.
Mistr který mě zasvěcoval do dvojky byl skutečným lékařem a naštěstí mu to nebránilo pracovat s energií. Po letech jsem se s ním setkal a pokud se změnil, tak jedině k lepšímu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Michal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 13.12. 2006
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: po prosinec 18, 2006 1:01 pm    Předmět: Hodek a tituly Citovat

Pokud nekdo titul uziva, tak ho ma mit ne? Pokud nema, tak proc uziva? Pokud lže v tomto, tak muze lhat v cemkoliv. Pravda, laska atd. Smile)) Mj. to je i protizakonne. Kde jinde se mluvi o titulech v mych prispevcich? To, ze stejne jednoho dne budou muset lecitele, mistri apod. pristoupit na nejake regule, je kazdemu jasne. Pokud dnes muze "lecit" ci byt mistrem cehokoliv kazdy psychopat, tak cosi zvlastniho. Mj. nemeli by ti lide mit treba zivnostensky list? Smile))))) BTW...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Michal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 13.12. 2006
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: po prosinec 18, 2006 1:28 pm    Předmět: O proc tedy??? Citovat

A mj. proc si tedy musite neco opakovat a za neco platit 2 krat, kdyz je vse dle Vas OK? Asi tedy neni, ze? No, a ma-li nekdo stranky, na kterych ma treba 8 informaci, z toho 5 lzivych, pak.....hmm...

Ale mozna mate kriteria jinak nastavena, nez ja...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lev
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.6. 2002
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: po prosinec 18, 2006 1:59 pm    Předmět: Citovat

Michal napsal:
Jake ma asi vzdelani opravdu?Ma maturitu?

Tak tady je citace. Jinak souhlasím s tím že titul by se měl používat v souladu se zákonem.

A pokud máš Reiki, zkus také žít podle jeho zásad a NEROZČILUJ SE. Tvému poslednímu příspěvku moc nerozumím.

Podíval jsem se na odkaz o panu Čapkovi. Je to zajímavé. Jen je potřeba si uvědomit u těchto diskusí fakt, že si můžeme vyměňovat pouze informace které máme a pokud možno, máme je prožité. Člověk který má I.stupeň těžko může posoudit "správnost" provedení technik II.stupně. Proto např. nemíním veřejně diskutovat o zasvěcování, protože to je skutečně záležitostí mistrů a nikoli žáků. Musím ovšem připustit, že mě dost pobavilo tvrzení že zasvěcení funguje a pak se samo od sebe "vypaří". Osoba kterou jsem za Mirkem poslal už byla učitelem, jejím žákům Reiki "fungovala" a přesto jí tvrdil že Reiki vůbec nemá. Závěr ať si každý udělá sám.

Když se někdo chystá na klasickou školu jakéhokoliv směru, vždy si hledá nějaké reference, nejlépe od minulých absolventů. Není mě jasné proč se právě v "duchovní" oblasti nepostupuje stejně. Já se dostal k Hodkovi právě na základě referencí od kamarádky, až na kurzu jsem si udělal vlastní názor. Tenkrát moc možností výběru nebylo a přesto že se mě samotný průběh kurzu moc nezdál, zasvěcení fungovalo, jen informací bylo pomálu.

P.S.Prosím všechny staré i nové uživatele o doplnění místa bydliště.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 1 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund