Fórum - Zobrazit téma - Jak na oslabenou imunitu ? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Jak na oslabenou imunitu ?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Jak na oslabenou imunitu ?
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2009 11:45 am    Předmět: Jak na oslabenou imunitu ? Citovat

Potřebovala bych nějak poradit co s tím ? Jedná se o kolegyni. Má spousty zdravotních potíží a léčitel jí řekl, že má rozházenou imunitu. Včera jí i lékař řekl, že její problém by mohl souviset s oslabenou imunitou.

Já nemůžu přijít na to, v čem by mohl být zakopaný pes. Protože hodně věcí, které jí dlouho tížily , si už vyřešila. Jaká by tedy mohla být příčina ? Pomůžete mi někdo ? Nevím, kde mám začátek toho klubíčka rozmotávat, abychom se dobrali nějakého konce.

Děkuji všem za odpovědi.

E.

-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2009 2:58 pm    Předmět: Citovat

Já byl dříve stále nemocný (pro zajímavost: když jsem byl malý, v nemocnici jsem si tak zvykl, že jsem už ani nechtěl jít domů). V průměru 4 silné nemoci do roka, do toho běžně rýma atd. Když jsem byl zasvěcen do reiki a dělal reiki cca 1 hodinu denně zredukovalo se to na dvě intenzivní nemoci do roka, občas rýma, alergie atd. Když jsem přešel na makrobiotiku - je to rok a půl a ještě jsem neměl ani rýmu. A to byly chvíle, kdy jsem si občas vypil to a snědl ono a vykouřil tamto... ale i tak. Obranyschopnost se mi neuvěřitelně zlepšila. Takže myslím, že už i částečné přiblížení se k makrobiotice je ohromným krokem ke zdraví (nejen tělesnému).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2009 6:17 pm    Předmět: Citovat

Evi, já bych asi jako první nitku zkusila životní styl a stravovací návyky, beru to jako takový základ. Když je člověk dostatečně zodpovědný na to, aby o sebe pečoval v tomhle směru, tak už to vypovídá o mnohém.... Smile

Znám jeden certifikovaný program, jmenuje se NEW START. Podle něj je harmonie všech těchto prvků základem zdraví...

N - Nutrition (Výživa)
E - Exercise (Pohyb)
W - Water (Voda)

S - Sunshine (Slunce)
T - Temperance (Střídmost)
A - Air (Vzduch)
R - Rest (Odpočinek)
T - Trust (Důvěra)

Už jen při zamyšlení nad sebou sama se dá občas najít spousta zajímavostí... Idea Rolling Eyes Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2009 7:30 pm    Předmět: Citovat

jj Eviku,

těch příčin může být bez počet.... prvopočátek bude určo v psychice... ať už to budou potlačený emoce, který jsou zatím v těle či něco jiného... pokud už v tom kolegyně něco podnikla, tak ono taky stejně jako k tomuto přišla za nějakou dobu, tak i návrat zpět ke zdraví bude chvíli trvat a to bude prodlužováno tím, jaký bude žít během období návratu ke zdraví svůj život - čili životní styl.... pokud se nebude zdravě stravovat a mít zdravý pohyb moc tělu nepomůže...

jinak bych ti doporučil reflexní terapii, aspoň pro začátek...

mrkni na stránky http://www.patakyovi.cz/obr/velke/rz.jpg a zkus zmáčknout slezinu, na keré závisí právě obrany schopnost...

ale ono to je malinko složitější a nemusí to být pouze slezina... ono ten organismus může být někdy pěkně rozházený....

v každým případě jako základ je strava a zdravý pohyb nejlépe na čerstvém vzduchu... pak bych doporučil i cvičení, nejlépe čchi-kung, aby se jí otevřeli zablokované meridiány a třeba na sebe ta pravá příčina nenechá dlouho čekat... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2009 7:31 pm    Předmět: Citovat

jo a ještě něco...

dlouhý vysedávání, třeba u počítače... prostě sedavý zaměstnání poškozuje slezinu... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2009 7:49 pm    Předmět: Citovat

ještě mě Eviku napadlo, že pokud dotyčný citově strádá, trpí brzlík, který má s imunitou taky co dočinění...

zkus mrknout na ty stránky a ovlivnit universální bod brzlíku... to je bod, kterým nemůžes nikdy nic zkazit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2009 8:53 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
Obranyschopnost se mi neuvěřitelně zlepšila. Takže myslím, že už i částečné přiblížení se k makrobiotice je ohromným krokem ke zdraví (nejen tělesnému).


Ahoj Filipe, já jsem ti psala nedávno na toto vlákno o cukrovce, ale asi jsi to neviděl.
http://www1.reiki-cz.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=557&postdays=0&postorder=asc&start=45

A teď jsi mi nahrál, že se znovu zeptám. Co myslíš tím ,,částečné přiblížení se k makrobiotice? ". Je to tak, jak myslím? Že i nějaké pravidelné zařazení makrob. stravy by bylo přínosem ? Já těm lidem předám informaci, ale těžko z nich mohu udělat makrobiotiky. Tak se ptám, jestli i například makrobiotika 3x týdně by měla vliv na ozdravení organismu. To je takové přijatelné. Před týdnem jsem si zrovna půjčila knihu od Michio Kushi Preventivní energetická medicína budoucnosti. Něco už jsem přečetla, ale týká se to hlavně rakovinného onemocnění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2009 9:10 pm    Předmět: Citovat

Kolegyně je jedna z mála lidí, o kterých vím, že umějí naslouchat svému tělu. Sice nejí makrob. stravu, ale jí střídmě a zdravě.

Všechno asi je v psychice, i když zásadní věci má vyřešené ( rozvod ), problémový syn, který se ,, polepšil "...Ona neumí relaxovat, vypnout. Je stále unavená, trpí migrénami, potravinovou alergií a nakonec i nějakou infekcí.
Ta reflexní terapie není špatný nápad. Ale teď mě napadlo, že máme nového maséra, který se věnuje i shiatzu. Co vy na to ?

Je zajímavé, že když někdo ( např. já ) jsem řešila nějaký problém, nemohla jsem spát. Ona to má naopak. Když má velký problém, usne. Třeba ve dne. Kdykoliv. Pak je jí líp. Vyspí se z toho. Je to tím, že spánkem na ten problém zapomene? Aspoň na chvíli ? Že to má v hlavě tak nastavený? Jako nějaký reflex ? Myslím si, že to není obvyklé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: so únor 21, 2009 9:53 am    Předmět: Citovat

Ahoj Eviku,
přiblížení se k makrobiotice může být různé, může to být tak jak říkáš Ty: občas zařazení makrobiotického jídla nebo také vynechání či omezení potravin, které vidí makrobiotika jako "energeticky nevyvážené" (mimo pásmo zdraví v této tabulce, která je na této webové stránce: http://www.svetenergii.cz/index.php?page=my-a-energie
Čím víc člověk jí potraviny " z pásma zdraví" nebo potraviny blížící se k němu, tím více se přibližuje k makrobiotice. Jednoduše řečeno.
Takže mě třeba napadá, že pro někoho než jíst pohanku může být snadnější přestat si sladit kávu. I to je krok. Pro někoho to může být naopak.... přiblížení k makrobiotice může být také to, že obyčejné mléko nahradí mlékem sojovým - které sice makrobiotika také nedoporučuje ke stálé konzumaci, ale je to jistý kompromis. Nebo ovocné šťávy z pomeranče, nahradit jablečnou šťávou, konzumaci banánů a mandarinek nahradit hruškama a jablkama, konzumaci hovězího nahradit alespoň kuřecím (dle MB také nevhodným), nejlépe rybím masem, místo bílé mouky používat celozrnou mouku, místo cukrem sladit medem (který MB také nepovažuje za vhodný, ale lepší než cukr (než cukr jsou z hlediska energetického ještě horší umělá sladidla, neboť mají ještě mimořádnější energii, která ještě více oslabuje celé tělo - i slinivku)), optimálně obilným sladem, místo normální kávy pít kávu obilnou, místo černého čaje pít čaj banča, obilný čaj nebo alespoň čaj zelený či ovocný (poslední dva z hlediska energie je lépe pít spíš v létě), místo sýrů jíst spíš luštěninové pomazánky, místo bílých rohlíků si ve zdravé výživě koupit celozrnný chleba...
Důležité nakonec: VYNECHÁNÍ MIKROVLNNÉ TROUBY alá energetického chaosgenerátoru Razz je v makrobiotice považováno jako jeden z hlavních kamenů úspěchu v léčbě pomocí stravy Very Happy
... to jsou jen takové příklady, co mě napadají, třeba z toho něco bude pro Tvé přátele inspirující
Smile
Třikrát týdně MB jídlo určitě již jistá pomoc je, nakolik velká asi záleží právě na tom, nakolik "nezdravě" budou mimo tyto jídla jíst no... netroufám si soudit, zas tak tomu nerozumím...
K Cukrovce - tak to je skvělé... na MB fóru ( http://www.makrobiotika.info/ ) je klučina, který má cukrovku, přestal brát inzulín a tak, jen díky tomu, že je na MB... Zajímavé je i jeho vyprávění o tropické nemoci, která se spouští když přestane jíst potraviny z pásma zdraví a mizí, když se vrátí k MB Very Happy


Naposledy upravil Psychedelic dne so únor 21, 2009 2:24 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Tymian
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 3.2. 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: so únor 21, 2009 1:29 pm    Předmět: Citovat

Psychedelicu, díky za odkaz, konečně stránky o makrobiotice pro mě - recepty i pro úplné začátečníky.. a diskuze, kde se člověk dočte nebo doptá na vše..! Smile
To je to, co jsem potřebovala! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Tazz
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.3. 2007
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: so únor 21, 2009 2:05 pm    Předmět: Citovat

Čau Eviku,
snížená imunita organismu je jen předstupeň dalších a dalších zdravotních problémů. Opravdu je nutné začít okamžitě a radikálně. Přesně jak to popsal Psychedelic. Zdá se to moc složité, ale jde to. Základem je dostatek informací o změně stravovacích návyků. Spoustu informací lze najít v publikacích "Jíme, abychom žili. Nežijeme, abychom jedli. I. a II." (Zemanová, Doležal). To sice není ještě makrobiotika, ale je tam podrobně popsáno, co která potravina dělá v našem organismu. Pak "Radost ze zdravých dětí" (Strnadelová, Zerzán) – nenech se mýlit názvem, ale je zde velmi podrobně popsán systém makrobiotického stravování i s recepty. A ještě "Makrobiotické nedělní vaření" (Dagmar Lužná).

Tyhle knihy vřele doporučuju všem účastníkům tohohle fóra.

Makrobiotika je velmi propracovaný systém pocházející z čínské medicíny. Pomocí ní je možné se dostat i z tak fatálních onemocnění, jako je rakovina. A moje rada k tomu ještě je, že se musí začít radikálně. Postupně to nefunguje. Vyloučit všechny potraviny, které nám skutečně škodí. Maso, mléko, rafinovaný cukr, bílou mouku a rostlinná másla. Také všechny pražené potraviny (káva, kakao, melta) ale i rozpustné kávy, jsou to silné karcinogeny. Podle mé vlastní zkušenosti trvá organismu asi dva až tři měsíce do doby než vyloučí většinu (bohužel ne ještě všechny) toxické látky, které jsme si nastřádali za mnoho let, a které si nosíme sebou jako časované bomby. Teprve po čtvrt roce bych začal postupně přibírat i jinou stravu. Člověk, ale většinou zjistí, že mu to tak vyhovuje a už se ke starému stravování nevrátí.

A na hlubších úrovních by bylo dobré rozpouštět staré vzorce chování, které nám škodí na fyzické úrovni. A to lze jen meditací. Výborná je meditace na buddhu Milující oči. Stačí si jen sednout, chvíli se zklidnit tím, že pozoruji svůj dech a pak recitovat mantru Óm mani päme hung. Mantru si počítat na mále. Je to prastarý fungující způsob odplavování nečistot ze svého podvědomí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: so únor 21, 2009 7:12 pm    Předmět: Citovat

Už jsem si pročítala odkaz http://www.makrobiotika.info/
je tam opravdu spousta informací . Mě osobně se spíš zamlouvá ten Filipův kompromis, než radikální řešení, o kterém píše Tazz. Ale to není o mě.
Bohužel kromě alergií např. na ořechy a na soju, se jí přidalo onemocnění zvané kandidoza , kde i lékaři jsou bezmocní . Někdy se příznaky zmírní, ale jen krátce, aby zanedlouho zase propukly v plné síle. Toto kvasinkové onemocnění může právě být způsobeno oslabenou imunitou, cukrovkou ( jde na vyšetření ), dlouhodobou léčbou antibiotiky, stresem a dalšími vlivy. Jinak máš Tazz pravdu, že oslabená imunita je předstupněm dalších komplikací.

Mám dojem,že trpí chronickou únavou.

,,Takový člověk touží po vnitřním štěstí a radosti. To mu chybí a pořád se mu toho nedostává. Přišel na tento svět, aby si něco prožil, s něčím se .,,popral " a vyrovnal, aby něco nalezl ( třeba správnou stupnici hodnot ) a také druhým byl zdrojem k úvahám i pomoci v hledání."

Tj. citace z knihy Co nám tělo říká

Pracujeme spolu a ona hodně moc věcí už pochopila a přehodnotila. S něčím se vyrovnala, něco přijala jako neměnné. Je usměvavá, nedává pocítit okolí své starosti, přitom už dokáže o nich i se mnou mluvit. Už se víc umí prosadit. Nyní máme novou kolegyni a je to znát i na atmosféře na pracovišti. Prostě se všichni nějak doplňujeme, ladíme si . Všechno se zlepšilo, přesto ty její zdravotní problémy přetrvávají. Jenom mě mrzí, že vše řeší léky. Které už stejně nezabírají.

Je ještě nějaký možný způsob léčení ? Ona je svolná k tomu, že jí budu posílat energii . Když k ničemu jinému, alespoň bude tu půl hodinu relaxovat. Myslím, že i tohle se musí naučit. Naučit se radovat z maličkostí. Těšit se na něco.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: so únor 21, 2009 8:50 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Eviku,
připomíná mi to moji kamarádku.Zhroucená imunita,stále kvůli něčemu v nemocnici,támhle zlomená noha,tady zánět něčeho .......

Její vnímání světa je dosti nastaveno dle toho,jak by věci měly vypadat.
Kamarád by mi měl volat a tím prokáže přátelství a lásku ke mě.Kamarád by mi měl být kdykoliv k dispozici.Rodiče by měli toto a toto.Děti by měli toto a toto.Nu a samozřejmě to nefunguje a pak ji vše přijde hrozné,nefér a ubližující.Přijde mi jak dobrovolný trpitel.Změnu uskutečnit nechce,přesto,že jsem ji ukázala pár vhodných cest.Přitom by stačilo málo,přehodnotit své myšlenky a úsudky.Přijde si,že je bezbranná a zmítána okolnostmi.Možná to by mohlo souviset s imunitou.

Tazz napsal:

A na hlubších úrovních by bylo dobré rozpouštět staré vzorce chování, které nám škodí na fyzické úrovni. A to lze jen meditací. Výborná je meditace na buddhu Milující oči. Stačí si jen sednout, chvíli se zklidnit tím, že pozoruji svůj dech a pak recitovat mantru Óm mani päme hung. Mantru si počítat na mále. Je to prastarý fungující způsob odplavování nečistot ze svého podvědomí.

Proč nerozpouštět vzorce na vědomé úrovni?
Ze své vlastní zkušenosti mohu potvrdit,že to není jediný způsob,jak měnit či rozpouštět staré vzorce chování.Aniž bych meditace provozovala delší dobu,konkrétně doporučenou meditaci tebou nikdy,tak se mi podařilo rozpustit spousty nepohodlných vzorců chování.Stačilo mi velice často jen uvědomění si,že nefunguje a jen si tím ubližuji.Některé potřebují více pozornosti a práce,ale cest je myslím spousty.

Zajímavé je,že v jiném vláknu v mé reakci na tvůj příspěvek mi přišlo na mysl použít pro tebe přívlastek RADIKÁLNÍ.V tomto příspěvku v tomto vláknu jsem teď zjistila,že jsi to slovo použil dvakrát.Trochu jsem se obávala,jestli jsem ti něco třeba nepodsouvala,zda mé vnímání bylo dobré.Proč je nutné být radikální?Všimla jsem si,že radikálnost může ublížit.

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
hexa
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 24.12. 2006
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: ne únor 22, 2009 7:16 am    Předmět: Citovat

K navrhovaným metódam pridávam radu, ktorú práve praktizujem - zázvor / myslím ďumbier po vašom Wink /

zázvor – silný antioxidant s protizápalovým účinkom. Mal by byť čerstvý. Odporúčaná dávka
8 g/deň
Požuť čerstvý /páli chvíľku ako paprika/ alebo čajík Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: ne únor 22, 2009 11:50 am    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:
Přijde si,že je bezbranná a zmítána okolnostmi.Možná to by mohlo souviset s imunitou.



Džarmí, tohle vůbec není špatné....protože jak jsem psala, i když hodně věcí dokázala přijmout, možná v tom vidím takovou jakoby odevzdanost. Něco přijmout neznamená vzdát se. Pokud vím, že tu situaci nemohu změnit, přijmu jí. Nejdu proti proudu a netluču hlavou o kámen.
Ale většinou se se vším dá něco dělat. Tak tady bych viděla, že je potřeba trochu té razantnosti Wink , víc si věřit a prosadit se.

Je pravda, že život jí postavil do cesty různé věci, a neptal se, jestli se jí to líbí nebo nelíbí. Ale to asi každému z nás. Děkuju za tvůj úhel pohledu.

No a zázvor už jsem koupila Very Happy . Také děkuji Hexo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund