Fórum - Zobrazit téma - Pracujete na svém rozvoji? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Pracujete na svém rozvoji?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Pracujete na svém rozvoji?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tazz
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.3. 2007
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: so únor 21, 2009 1:15 pm    Předmět: Citovat

Jenže to co vás posouvá stále kupředu... nebo vzhůru... musí mít systém. Musíte se tomu věnovat soustavně. Denně. Celé roky. Jinak se za celý život moc daleko nedostanete. Zkoušet tak nějak všechno je sice zajímavé, ale z člověka se postupně stává Brouk Pytlík. Všude byl, všechno viděl a o všem umí diskutovat, ale jinak toho vlastně moc nedosáhl.

Cvičit třeba denně Rádža jógu (nebo jakoukoli jinou, která je zaměřená na rozvoj energií) nebo třeba Tai-či. Pak i energie skrze nás procházející a námi usměrňované budou více a více pomáhat. Protože to že jste se setkali s reiki nebo jinými systémy není náhoda a vy máte jedinečnou možnost pomáhat aktivně druhým. Pomáhat znamená, že musíte pracovat i sami na sobě. Nikdo z vás totiž neví, jak dlouho tahle vaše příležitost potrvá. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: so únor 21, 2009 1:38 pm    Předmět: Citovat

Tazz: souhlas. Na druhou stranu, nebýt roku cvičení tai-či neudělal bych si o něm obrázek a nezjistil bych, že třeba mě víc sedí reiki a kdybych byl zůstal u cvičení pěti tibeťanů, nevěděl bych, že mi víc sedí pozdrav slunci atd. Být otevřený druhým věcem je podle mě možnost jak se pohybovat a nezůstat v jedné pro nás třeba méně vhodné variantě duchovního růstu. A naopak - třeba se k předešlým jednoho dne vrátím, neboť vím, jak to na mě účinkuje a co od toho můžu čekat... Podle mě je důležité na sobě pracovat, jedno jak ale hlavně nějak a nestát.... Míla Tomášová říkala, že za mládí dělala 12 různých cvičení denně - cvičení mantrická, koncentrační a nevím co všechno... Ale souhlasím, KAŽDODENNOST a opravdovost je zárukou úspěchu - ať je metoda jakákoli....

Naposledy upravil Psychedelic dne so únor 21, 2009 7:09 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: so únor 21, 2009 4:42 pm    Předmět: Citovat

Tazz napsal:
Jenže to co vás posouvá stále kupředu... nebo vzhůru... musí mít systém. Musíte se tomu věnovat soustavně. Denně. Celé roky. Jinak se za celý život moc daleko nedostanete. Zkoušet tak nějak všechno je sice zajímavé, ale z člověka se postupně stává Brouk Pytlík. Všude byl, všechno viděl a o všem umí diskutovat, ale jinak toho vlastně moc nedosáhl.


Myslím si,že pokud to není součást našeho žití,tím myslím,že to z nás přirozeně vychází,tak mi to přijde jako dělaní něčeho,co je nám doporučováno z venčí.Můžeme s tím někdy splynout?Nedělají z nás právě tyto doporučení ty brouky Pytlíky?

Tazz napsal:
Cvičit třeba denně Rádža jógu (nebo jakoukoli jinou, která je zaměřená na rozvoj energií) nebo třeba Tai-či. Pak i energie skrze nás procházející a námi usměrňované budou více a více pomáhat. Protože to že jste se setkali s reiki nebo jinými systémy není náhoda a vy máte jedinečnou možnost pomáhat aktivně druhým. Pomáhat znamená, že musíte pracovat i sami na sobě. Nikdo z vás totiž neví, jak dlouho tahle vaše příležitost potrvá. Wink


Předpokládám,že tobě se to úspěšně daří.Léčit,nejíst maso,udržovat svůj energetický systém v harmonii pravidelným praktikováním nějakého vhodného cvičení......
Proč myslíš,že by nám ta příležitost měla být odebrána?
Jaká je Tvá zkušenost,když nám tu o tom tak hezky radikálně mluvíš?

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ziki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 29.4. 2008
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: so únor 21, 2009 6:02 pm    Předmět: Citovat

Tazz: Víš, tak nějak z tvých předešlých příspěvků cítím že to bereš jako povinnost "musíme na sobě pracovat" (jestli se mýlím, tak promiň, ono psané slovo může vyznít i jinak než to člověk myslel), a každý den...mě to zní jako vojenský dril...
Já cvičím "jen" každý den jógu, medituji 1-2 týdně energii dávám sobě denně, někomu jinému 3-7x týdně (jak kdy) ale hlavně "baví mě to", víš dělám to, protože mi to dělá radost....
Pomalu se posunuju na své cestě...vždyť to nejsou závody, kdo tam bude dřív ( a kde vlasně...).
Je lepší být šťastný a spokojený šnek, než uštvaný, naštvaný a unavený gepard.
Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: so únor 21, 2009 9:08 pm    Předmět: Citovat

[quote="Lendulka"]
Citace:


Dzarmi napsal:
Používám také levou ruku na vyrovnání mozkových hemisfér,čištění zubů nedominantní rukou mi ještě moc nejde. Laughing



Jarmilko, nemáš víc informací o těch rukách? K čemu je to dobré, co se tím dá změnit? Zní to zajímavě... Wink

Pa


Přispívá to k rozvinutí neaktivních částí mozku a tím i rozvinutí schopností o kterých si třeba myslíme,že se nám nedostává.Používáme moc rozumu?Je čas na intuici.Jsme moc intuitivní a nevíme jak to použít?Je čas na rozum.
Dá se tím vybalancovat rovnováha mezi užitím pravé a levé mozkové hemisféry.Na internetu najdeš spousty informací. Smile

Džarmí Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Tazz
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.3. 2007
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: so únor 21, 2009 11:45 pm    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:

Předpokládám,že tobě se to úspěšně daří.Léčit,nejíst maso,udržovat svůj energetický systém v harmonii pravidelným praktikováním nějakého vhodného cvičení......
Proč myslíš,že by nám ta příležitost měla být odebrána?
Jaká je Tvá zkušenost,když nám tu o tom tak hezky radikálně mluvíš?


Asi to zní radikálně. Každému, co jeho jest. Někdo se rád napapá a zdřímne si. Jiný sedí s málou a medituje. Jen vás popichuju. Twisted Evil Pochopil sem, že je tu řada lidí co stále hledají a nenacházejí odpovědi. I na smysl bytí. Na jeho směřování. Taky sem totiž strávil léta hledáním. Pak sem si, ale uvědomil, že jestli chci někam dojít, tak se musim vydat jednou cestou a ne zmateně pobíhat po louce, i když je tam moc hezkejch kytek.

Tou vzácnou příležitostí jsem měl na mysli tenhle život. Protože, když nepostoupíš ve svém vývoji o level výš, tak není jisté, že si všechny ty energie užiješ v dalším zrození. Exclamation

A opravdu nejim maso Twisted Evil , jsem praktikující buddhista, léčim Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
hexa
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 24.12. 2006
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: ne únor 22, 2009 7:24 am    Předmět: Citovat

Mylím, že fáza "behania od kvietka ku kvietku" je prirodzená - ak si mám vybrať smer, potrebujem vedieť čo ma oslovilo a čo nie......

Vedieť to hneď - to by bolo fajn... Zatiaľ "behám a hľadám" a som vďačná, za všetko nové, čo som sa naučila. Pre mňa to nie je stratený čas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: ne únor 22, 2009 7:56 pm    Předmět: Citovat

hexa napsal:
Mylím, že fáza "behania od kvietka ku kvietku" je prirodzená - ak si mám vybrať smer, potrebujem vedieť čo ma oslovilo a čo nie......

Vedieť to hneď - to by bolo fajn... Zatiaľ "behám a hľadám" a som vďačná, za všetko nové, čo som sa naučila. Pre mňa to nie je stratený čas.



S tím souhlasím. Také se držím svého směru, ale občas si k nějakému kvítku schutí přivoním. Vše souvisí se vším. Pokud se mi vůně zalíbí, pozdržím se a tvořím si vlastní zkušenost. Neni mi pak předkládaná jen zkušenost druhých. Abych mohla říci, zda mi něco vyhovuje nebo nevyhovuje, vyzkouším to a přivoním. Přesto si jdu po své cestičce, zpívám si a tančím, chvíli běžím, chvíli jdu. Nemůžu-li, sednu si. Chce-li se mi přivonět ke květu, udělám to. Proč ne. To je má zkušenost.
S Láskou Edy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: ne únor 22, 2009 8:41 pm    Předmět: Citovat

Edy napsal:
Také se držím svého směru, ale občas si k nějakému kvítku schutí přivoním. Vše souvisí se vším. Pokud se mi vůně zalíbí, pozdržím se a tvořím si vlastní zkušenost. Neni mi pak předkládaná jen zkušenost druhých. Abych mohla říci, zda mi něco vyhovuje nebo nevyhovuje, vyzkouším to a přivoním. Přesto si jdu po své cestičce, zpívám si a tančím, chvíli běžím, chvíli jdu. Nemůžu-li, sednu si. Chce-li se mi přivonět ke květu, udělám to. Proč ne. To je má zkušenost.
S Láskou Edy.


Edy, to jsi moc hezky vystihla. Také hledám, ale už ne tak křečovitě jako dřív. Prostě až mě to chytne za srdce, budu vědět, že je to to pravé. Musí to ke mě přijít samo. A nebo taky vůbec.

Já souhlasím s tím, co píše Tazz. A sice že pravidelnost a vytrvalost z nás může udělat ,,mistry ". Bohužel mi to chybí.Hlavně ta trpělivost Rolling Eyes .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: ne únor 22, 2009 8:51 pm    Předmět: x Citovat

Evik: teda jestli tobě chybí vytrvalost a trpělivost, pak už jsi na dobré cestě ke zlepšení - viz tvoje vytrvalá a trpělivá aktivita s paní s cukrovkou...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: ne únor 22, 2009 9:10 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Evik: teda jestli tobě chybí vytrvalost a trpělivost, pak už jsi na dobré cestě ke zlepšení - viz tvoje vytrvalá a trpělivá aktivita s paní s cukrovkou...

šamanka


Very Happy Když pročítám jak všichni na sobě makáte, třeba zrovna Ty, tak si připadám jako břídil. Mě chybí najít si nějaký systém, udělat si nějaký řád, který budu dodržovat. Kdybych měla možnost chodit někam cvičit, jako mnozí, tak půjdu. Ale nepřinutím se podle nějakých manuálů. To je to. Jsem prostě líná. Ale zase...jak na co. To je celej vtip.
Ahoj Evík

Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: ne únor 22, 2009 9:18 pm    Předmět: x Citovat

Laughing Laughing Laughing což o to, já bych se do manuálů podívala, ale moje paměť stávkuje Very Happy Very Happy Very Happy
Ale už jsem si taky ustálila priority čemu se chci věnovat, protože je k dispozici tolik informací, někdy si docela filozoficky odporujících, že se nedá na jeden problém dívat z milionu úhlů, protože pak by nebylo možný vybrat jedno řešení. Je potřeba z něčeho vyjít a od něčeho se odrazit...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: ne únor 22, 2009 9:39 pm    Předmět: Citovat

Ať si říká kdo chce co chce, dělá jak chce co chce a kdy chce. Na duchovno manuály neexistují. Jediným vodítkem je chuť, rozhodnutí se a láska. Co dělat, jak často a způsob je na každém. Nelze to poměřovat. Každý má tu svou cestičku, na které potkáváme lidi, květiny, .... Na každém znás je, u čeho se zastaví a co si ze setkání vezme - jakou zkušenost si utvoří. Každý jsme individuál a originál. Na světě také nenajdete 2 zebry se stejnými pruhy. Zkušenosti druhých jsou opravdovým přínosem, ale naše vlastní, jsou ty nejlepší.

Evik:
Také hledám, ale už ne tak křečovitě jako dřív. Prostě až mě to chytne za srdce, budu vědět, že je to to pravé. Musí to ke mě přijít samo. A nebo taky vůbec.

Proto si myslím, že pocit, že toho děláš málo, není na místě. Opravdu ne. Zřejmě se hledáš, nevím. Z předchozího příspěvku to tak celkově vyznělo. A to není málo.
S Láskou Edy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: ne únor 22, 2009 9:39 pm    Předmět: Citovat

Laughing Laughing Laughing Hele, s tou pamětí , už dva dny si říkám, že nesmím zapomenout se podívat na tu detektivku o které jsi psala Very Happy . ( A jestli se mě teď zeptáš na kterou , tak to bych se musela podívat do diskuze.) Ginko biloba mě zklamala, paměť se nezlepšíla, ruce a nohy mám studený, tak si říkám, jestli to není tím, že si jí zapomínám brát Laughing . Jak bych byla moudrá, kdybych si pamatovala aspoň čtvrtinu toho, co se ke mě dostalo....

V dubnu jdu na tu ,,dvojku", tak třeba potom mě něco osloví ( nakopne ). Wink
Evík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: ne únor 22, 2009 10:01 pm    Předmět: Citovat

Citace:
[quote="Edy"]Ať si říká kdo chce co chce, dělá jak chce co chce a kdy chce. Na duchovno manuály neexistují. Jediným vodítkem je chuť, rozhodnutí se a láska. Co dělat, jak často a způsob je na každém. Nelze to poměřovat. Každý má tu svou cestičku, na které potkáváme lidi, květiny, .... Na každém znás je, u čeho se zastaví a co si ze setkání vezme - jakou zkušenost si utvoří. Každý jsme individuál a originál. Na světě také nenajdete 2 zebry se stejnými pruhy. Zkušenosti druhých jsou opravdovým přínosem, ale naše vlastní, jsou ty nejlepší.


Edy, KRÁSNÝÝÝ, jo! jo! jo!................. Taky to tak vidím.


A důležitý je, aby si každý na té "své" cestě zachoval svoji svobodu..... Nenechal se svazovat nějakými pravidly a nutil se něco dodržovat, protože to tak dělají ostatní, ale aby používal svoji intuici a poslouchal se, kdy je na co ten správný čas...... Každý máme tu cestičku jinak klikatou přeci.......... Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund