Fórum - Zobrazit téma - Pracujete na svém rozvoji? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Pracujete na svém rozvoji?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Pracujete na svém rozvoji?
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tazz
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.3. 2007
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: čt únor 19, 2009 1:48 pm    Předmět: Pracujete na svém rozvoji? Citovat

Každý z vás má zkušenosti s různými druhy energií, světlem, vlněním atd. na základě zasvěcení do několika dostupných systémů. A jak asi každý zjistil, zasvěcením cesta teprve začíná. Pro rozvoj svých schopností musí každý něco dělat. Soustavně. Není možné si myslet, že ze mě bude mistr světa, když budu "jen" dvakrát třikrát týdně někoho léčit.

Přenos energií, které používáme, vyžadují tréning našeho vnitřního energetického systému. A já se vás chci zeptat, jaké používáte metody nebo postupy k rozvoji tohoto systému, Ale i metody k rozvoji své osobnosti. Protože obojí musí jít ruku v ruce. Nebo jen zatím stojíte u otevřených dveří, drbete se za uchem a nevíte, jetli máte vykročit na cestu, která mizí za horizontem? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: čt únor 19, 2009 2:40 pm    Předmět: Citovat

Nevím tak mě napadá:
Denně:
Ovlivnění tělesnější roviny energií: pozdrav slunci (pět tibeťanů), tai-či nebo či kung, hatha jóga, reflexologie, cvičení wyda, cvičení Do-In. Oblékání se do přírodních materiálů nebránících harmonickému proudění energií, oblékání se do harmonických barev. Vyhýbání se energeticky nepřirozeným zářením - PC, televize atd. ve prospěch energeticky harmonických - lesy, kostely, meditační prostory atd.
Ovlivnější jemnější tělesnější roviny energií: makrobiotika, vyhýbání se "zlým lidem" ve prospěch "duchovních" apod. Čtení duchovních knih oproti bulvárům, hororům, které člověka nabíjejí negativními myšlenkami atd.
Ovlivnější ještě jemnější roviny energií a zároveň již duchovní práce: reiki, pránájáma
Vědomé směřování k Sobě (Vědomí) a zároveň kontrola mysli: modlitba, meditace, džapa

Občas:
Pro odtranění hlubokých traumat a zatrvdlin: holotropní dýchání
Pro odstranění různých programů duše atd.: SRT
Pro řešení problémů rodinných, vztahových atd. : rodinné konstelace

Je toho jistě více, ale to jsem do svého života nikdy nezačlenil, takže nemůžu soudit....
Nicméně ale i to rozdělení co jsem napsal je jen tak .... je to určitě mnoharozměrovější....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: čt únor 19, 2009 8:26 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
Nevím tak mě napadá


Hoj Psychedelic,myslím,že víš velice dobře.Obdivuji,kolik toho přirozeně zvládáš a udržuješ v chodu.Já bych na tvou denní aktivitu potřebovala ještě jednu Džarmi.
Totiž ráda spím. Cool Což je vlastně také příjemné pro náš energetický systém.

Reiki se věnuji alespoň dvakrát denně.Po obědě a poté večer.Večery často patří meditaci.Hlubokým ponorům do sebe.Posledních pár dnů jsem si všimla,že jsem se na sebe více napojila ,jsem schopna se dopracovat ke koncentraci a poslušnosti mysli Laughing podstatně rychleji a kvalitněji a vnímání těla mi začíná být docela povědomá věc. Smile To mě vede k řešení osobních témat,která mi jsou nepohodlná.
Žiji na farmě v zeleni a se zvířaty,kde čas má svůj milý řád.Vstávat o něco později než slepice a pár hodin po tom,co lišky popřejí dobrou noc.Po večerech maluju,čtu naučnou,poučnou,inspirující,duchovní,srandovní literaturu a od příštího týdne po měsíční přestávce se zase budu věnovat józe,alespoň čtyry hodiny týdně.Plavu a to klidně a plynule.Občas jezdím na koni a to zas pokud možno rychle.
Jak píše Psychedelic,televize,horory a negativní zprávy též nevstřebávám,popravdě řečeno netuším,co se děje ve světě.
Modlitbu,ehmm,spíše každý den prožívám vděčnost za ty krásné poklady,kterých se mi dostalo.Nejvděčnější jsem za teplou a útulnou postel večer,když jdu spát. Wink A pak ráno po dvou hodinách práce ve stájích za snídani. Smile Jo vlastně mezi tím ještě za to,že máme tak krásné a hodné koně,kteří se se mnou kamarádí.
Sleduji své emoce a hledám jejich kořeny pomocí různých postupů,které jsem se naučila na seminářích reiki,vnitřní dítě a dalších seminářů spojených s osobním růstem.
Používám kamínky,bylinky vnitřně i zevně.Jím bio potraviny a hledám nenásilnou cestu ke zdravějšímu stravování.Používám také levou ruku na vyrovnání mozkových hemisfér,čištění zubů nedominantní rukou mi ještě moc nejde. Laughing
Raduji se s každé milé věci,a i nemilé,když jsem schopna uzřít tu dobrou stránku a když se z někým potkám směji se a s důvěrou sdílím.Snažím se všemu dávat pozitivní náboj.Většinou se to po několikátém přehodnocení situace podaří.Snažím se nikoho včetně sebe neobviňovat.


Good evening,jdu si zareikjavíkovat

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
JANAA
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: čt únor 19, 2009 8:36 pm    Předmět: Citovat

Děkuji vám všem za inspiraci, Dzarmi, připojuji se - také ráda spím, kdyby byly závody ve spaní, byla bych mezi nejlepšími. Čistit zuby nedominantní rukou, zkusím, díky za tip. Člověku to nedojde, a přitom o tom mluvila kolegyňka, když si ve svátky zlomila pravou ruku, jaký je problém se učesat či vyčistit tesáky levou. Takže občas potrénuju.
Jinak je fajn ráno, po probuzení, v teplíčku a zázemíčku pod peřinkou, si naprogramovat nastávající den. Říct si, co chci zvládnout, dokázat, a hlavně, že chci být na lidi příjemná a milá a totéž chování ať se mi vrací a tak...A poprosit své průvodce, andílky, o ochranu sebe a svých blízkých.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: čt únor 19, 2009 9:12 pm    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:


Reiki se věnuji alespoň dvakrát denně.Po obědě a poté večer.Večery často patří meditaci.Hlubokým ponorům do sebe.Posledních pár dnů jsem si všimla,že jsem se na sebe více napojila ,jsem schopna se dopracovat ke koncentraci a poslušnosti mysli Laughing podstatně rychleji a kvalitněji a vnímání těla mi začíná být docela povědomá věc. Smile To mě vede k řešení osobních témat,která mi jsou nepohodlná.


hmmm.... tak o tom si zatím můžu nechat zdát... taky se snažím o lepší koncentraci a klidnější mysl, ale mrška si zatím dělá co chce... Very Happy

Dzarmi napsal:

Jak píše Psychedelic,televize,horory a negativní zprávy též nevstřebávám,popravdě řečeno netuším,co se děje ve světě.


tj, koukám co se na nás ze všech možných stran hrne negativních věcí, myšlenek, emocí atd.... je toho strašně moc.... nechápu, že to spoustu lidí tak zajímá... že by tomu tak podlehli? proč stále tolik lidí sleduje televizní zprávy, kde není nic jinýho než negativně nabitá spousta informací...



jinak s tím používáním druhé ruky... to je zajímavý nápad... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: čt únor 19, 2009 11:47 pm    Předmět: Citovat

Citace:


[quote="Dzarmi"] Používám také levou ruku na vyrovnání mozkových hemisfér,čištění zubů nedominantní rukou mi ještě moc nejde. Laughing



Jarmilko, nemáš víc informací o těch rukách? K čemu je to dobré, co se tím dá změnit? Zní to zajímavě... Wink

Pa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2009 12:14 am    Předmět: Citovat

Hmmm, tak tedy - když si čtu, jak jste pilní, tak to obdivuju. Jak to jen dokážete !

Naposledy upravil Damao dne pá únor 20, 2009 12:18 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2009 12:16 am    Předmět: Citovat

Co já....?
Když někoho potkám, tak přemýšlím, co mi to setkání dalo.
Když něco dělám - cokoliv, od cvičení až po milování - vždycky se snažím být přítomen a pozorovat, co dělám - nenechávat mysl bloumat kdoví kde.
Každý den si najdu něco krásného, co mi pomáhá zvládat i okamžiky ne příliš hezké - protože nemůžu, nebo možná nedokážu, eliminovat jednu polaritu života a žít jen tu druhou - asi bych pak žil jen napůl, myslím si.
Rád spím, rád jím, rád čtu, rád koukám na filmy, které mi mají co říci - v případě knih a filmů si rád "prožívám" jejich příběhy a prociťuji jejich krásná slova. Rád poslouchám hudbu, která mi má co říci a miluju zvláště tu etnickou. Rád se dívám na svého malého synka a milovanou ženu.
Rád se setkávám s lidmi - na semináři, při terapiích nebo jen tak na kus řeči - ve vlaku nebo autobuse. Občas vidím něco tak krásného, že si to vyfotografuju a pak se raduju z vytištěných obrázků. Občas se snažím nějaký rozdat v domnění, že se z toho budou radovat i obdarovaní a oni pak neví, co si s obrázkem počít (že, Jarmilko Smile))
Každý den si něco hezkého zazpívám.
Rád si dám hlt slivovice po ránu a před spaním - vždycky po vyčištění zubů - dělá mi to dobře na dásně a netrpím pak paradontózou ani nemám problémy s tlakem.
A ještě mnoho drobností - jako kameny a kytky, ty mám taky rád.
Mám rád život. Pro samé životní radosti a události mi někdy na tu ezoteriku ani nezbývá dost času. Tož alespoň na Reiki, bylinné koupele a jemnou masáž mojí ženy - nejlépe vzájemnou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2009 7:04 am    Předmět: Citovat

Technika, která skvěle pomáhá rozvíjet kontakt se sebou sama - Podstatování.... Vřele doporučuji, učí převážně Lomikámen... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2009 9:37 am    Předmět: Citovat

Citace:
Technika, která skvěle pomáhá rozvíjet kontakt se sebou sama - Podstatování.... Vřele doporučuji, učí převážně Lomikámen...

Jedu na to, připravit pozor teď..a za několik hodin v Brně! Very Happy
Ne, opravdu, moc se těším.

Citace:
Nebo jen zatím stojíte u otevřených dveří, drbete se za uchem a nevíte, jetli máte vykročit na cestu, která mizí za horizontem? Wink

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2009 9:39 am    Předmět: Citovat

Dzarmi, zdravim Te a diky za krasny radky, opravdu se ctou moc moc dobre Very Happy .

Po jejich precteni bych nejradeji ze sveho soucasneho velkomesta odjela nekam do lesu a do strani a zila to, co Ty. Vim, ze tech 10-12 hodin, ktere denne travim u PC, na me urcite vliv maji. Ale protoze me moje prace hodne bavi, tak hledam kompromis, prezitelnou symbiozu Cool. Mym resenim asi neni sbalit kufry, vzdyt to, co umim, co mi jde a co me zivi, jsem urcite nedostala pro nic za nic.

Takze co delam ja? Nenapada me lepsi prirovnani, nez ze hledam bile v cernem. Ona i nekompromisni studena logika ma v sobe jasny trpyt hvezd....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2009 11:20 am    Předmět: x Citovat

Na příspěvcích je vidět relativita času v praxi.

Často si připadám jako šílený lenoch, ale vaše příspěvky mě inspitovaly k rekapitulaci jak jsem na tom doopravdy a snad kromě dlouhého spánku a chození do přírody toho je skutečně dost (ale na jaře tu přírodu trochu napravím - my zimomřivci teplo k životu potřebujeme): jedna práce u počítače, druhá na recepci mezi lidma (ne každý den, ale sportovci jsou příjemní jedinci), homeo škola jednou za měsíc, bojový sport 2x týdně, 1x squash, občas semináře (sport, ezoterika), akce s přáteli, čajovny, reiki většinou ráno a večer, pak podle potřeby, mám ráda televizní detektivky, knížky, debaty i přemýšlení o problémech druhých, když jsem požádána o radu nebo pomoc, setkávání s už samostanými dětmi, s rodinou, pražské pobyty u kamarádky, reikiwebík,...
Shocked

Lidi jak my to děláme? Laughing Laughing Laughing

No vypnout je občas taky potřeba, ale to je pro mě nejlíp v přírodě nebo báječné akci daleko od města s bandou stejně naladěných a praštěných lidí!

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2009 2:49 pm    Předmět: Citovat

Nerad bych, aby zde vypadalo, že jsem někým lepším než jsem. To co jsem psal bylo jen to, co jsem vyzkoušel a vím, že to pozitivně ovlivňůje můj energetický systém.
reflexologii, pět tibeťanů, tai-či, či-kung, wydu a do-in .... toto jsem do dne zařazoval dříve, nyní ne, nebo jen občas- všechno se nedá stíhat Smile
Pokud se modlím, nedělám džapu...atd.
Od 15ti co se duchovnu věnuji jsem měl dny kdy jsem se duchovnu věnoval hodně - a dny kdy jsem chlastal, kouřil trávu a řval na lidi Smile Takže nejsem rozhodně vzorový člověk Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2009 7:36 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
Nerad bych, aby zde vypadalo, že jsem někým lepším než jsem. To co jsem psal bylo jen to, co jsem vyzkoušel a vím, že to pozitivně ovlivňůje můj energetický systém.
reflexologii, pět tibeťanů, tai-či, či-kung, wydu a do-in .... toto jsem do dne zařazoval dříve, nyní ne, nebo jen občas- všechno se nedá stíhat Smile
Pokud se modlím, nedělám džapu...atd.
Od 15ti co se duchovnu věnuji jsem měl dny kdy jsem se duchovnu věnoval hodně - a dny kdy jsem chlastal, kouřil trávu a řval na lidi Smile Takže nejsem rozhodně vzorový člověk Smile


njn, každý má svou cestu... Wink a kolik že ti je?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: so únor 21, 2009 10:44 am    Předmět: Citovat

fdh: 25 Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund