Fórum - Zobrazit téma - Otázka - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Otázka
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Otázka
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
polgara1
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: po únor 23, 2009 6:55 pm    Předmět: Citovat

sanaya napsal:

pocula som uz aj o ludoch, ktori "vdaka" reiki skoncili na psychiatrii


Tohle jsem už několikrát v různých příspěvcích četla, tak jsem si to teď vypůjčila od Sanay. Znáte někdo OSOBNĚ někoho, kdo takto skončil? Nějak si to nedokáži představit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: po únor 23, 2009 7:37 pm    Předmět: Re: Přemíra myšlení Citovat

Lendulka napsal:
Ano ano ano.

Máte pravdu, do těch stavů se dostávám hlavně, když MOC MYSLÍM. Jinak reikuju se každý den, ale s tím uzemňováním mi budeš muset moje milá Polgaro pomoct, když tě pěkně poprosím..... Prosím Laughing

Snažím se používat pocity a intuici a moc nepřemýšlet a nedávat si omezení...........myslím, že mi to jde čím dál líp. Jsem mnohem svobodnější člověk.... Jupíííííí




Mileráda Lendulko. Kdykoliv jsem Ti k dispozici. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanaya
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: po únor 23, 2009 9:04 pm    Předmět: Citovat

ked si vezmeme taku schizofreniu - osobne poznam jedneho mladeho muza s touto diagnozou...berie lieky a je v pohode...bez nich by nezvladal bezny zivot...este mal to stastie, ze si sam na sebe vsimol, ze nieco nie je v poriadku, zavisi od konkretnej osobnosti, ale aj typu schizofrenie...schiza sa mu "spustila" po marihuane...hodilo ho to do prosto do inej reality, rozhodilo regulacne mechanizmy psychiky...rozpraval mi velmi zaujimave pribehy, sny, vizie...boli to katastroficke a morbidne veci...ja by som preto bola s energiami opatrna, lebo podla mna...energia zvysuje vnimavost na astral, a tam nie su "len" krasne a mile a dobre veci a entity...sama som videla, ako po opiti napadaju cloveka kadejake entity a uplne ho ovladaju...v exorcizme sa tomu hovori "posadnutie diablom" - hehe...no ale ja by som to tak tragicky zase nebrala, skor tak, ze ked mame my "normalni" niekedy problem pochopit, co sa to deje, ako sa v tom ma zorientovat ten schizofrenik? vidi skreslene, pocuje hlasy - to aj my reikisti kadeco vnimame...ale...je to v rozlisovani...tazko sa mi to vysvetluje...mne jednoducho naskakuju zimomriavky, ked si pomyslim, ze schizofrenik ma reiki (nechcem, aby to vyznelo, ze niekoho idem diskriminovat, ale ak by vas mal nebodaj liecit?! - bohuzial, aj to sa stava...)...tvrdieva sa, ze reiki je pre kazdeho...aj energia Jezisa Krista je pre kazdeho...ale...to, v akej miere s nou dokazeme zaobchadzat, do takej miery nam je dovolene s nou pracovat...kazdy ma predpoklady na nieco ine...nemusime byt vsetci reikisti a dovolim si tvrdit, ze reiki nie je vsemocna...dokaze vela, ale len v zavislosti na konkretnom cloveku...takze su aj ine alternativy pre dusevne chorych...teda podla mna... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po únor 23, 2009 11:56 pm    Předmět: Citovat

sanaya napsal:
schiza sa mu "spustila" po marihuane...


Jen malý dodatek.Konopí schizofrenii nezpůsobuje.Maximálně uspíší otevření.Předpoklad je tam někde jinde.
To jenom,aby nevznikla nějaká panika,že po konopí se můžeme stát schizofrenikem. Wink

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: út únor 24, 2009 12:04 am    Předmět: konopí Citovat

Citace:
Dzarmi napsal:
sanaya napsal:
schiza sa mu "spustila" po marihuane...


Jen malý dodatek.Konopí schizofrenii nezpůsobuje.Maximálně uspíší otevření.Předpoklad je tam někde jinde.
To jenom,aby nevznikla nějaká panika,že po konopí se můžeme stát schizofrenikem. Wink

Džarmí



No jo, vždyť to Sanya napsala, že se mu "spustila", ne že to zapříčinila.....
Osobně znám dva lidi, kterým se to taky přihodilo.................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: út únor 24, 2009 12:24 am    Předmět: Citovat

Leni,znám lidi a mam pocit,že ne jeden by pochopil větu ,,schizofrenie se mu spustila po marihuaně'' jako marihuana způsobuje schizofrenii.
Nevytýkala jsem ,ale upřesňovala pro jasnost.O této kytičce běží beztak už dost flámů,není třeba další.
Nu,lidé nevyzkouší sami,ale věří televizním novinám.Hehe
Džarmí Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
babi
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 14.7. 2008
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: út únor 24, 2009 12:57 am    Předmět: Citovat

Ano, ano, znám případ jednoho mladého chlapce, kterému se snažím nyní pomoci.Nebudu popisovat jak, protože to není o reiki. Po maturitě se nechal iniciovat, dnes si nepamatuje ani kým a kde, do reiki jedničky a dvojky. Zakrátko nato mu nějaká obermistrině reiki za dlouhý peníz od jeho maminky "darovala" trojku. Kluk si začal myslet, že je samospasitelem. Ovšem věci mu stále nevycházely. Začal nejprve s marjánkou, potom halucinogenní houby, myslel si, jak dokáže ovládat energie. Partička kluků, on byl mezi nimi král reiki.Aby jej matka odtrhla od této společnosti, zaplatila mu tříměsíční kurz angličtiny v cizině. Po dvou měsících si pro něj musela dojet. Na letišti našla zuboženou trosku.
Během těch dvou měsíců zkusil snad všechny drogy, které existují. Po příjezdu domů nastalo celé rodině a okolí hotové peklo. Agresivita, ztráta osobnosti,těžké deprese, krádeže peněz, hlasy, které jej nabádaly, aby zabil členy rodiny atd. atd. Skončil na psychiatrii, prošel během dvou let několik ústavů, naposledy u Nešpora s diagnozou toxická psychoza.
Nyní je tři měsíce doma, zatím je čistý, pomáhá tátovi - fyzická práce, zaplať PánBůh za sníh, hlídá ho celá rodina. Bere antidepresiva, psychofarmaka.
Upnul se na mne, otvírá mi své nitro. Byla jsem v šoku, když jsme našli jednu z příčin - pomocí reiki si otevřel hadí sílu. Nedokázal ji ovládnout a proto hledal v cizině nějaký druh drogy, která ji dokáže spoutat. Neříkám, že je to jediná příčina. Ale chtěla bych jenom poukázat na to, že i nezvládnuté energie jsou nebezpečné. A na začátku byla reiki.
Babi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: út únor 24, 2009 8:39 am    Předmět: Citovat

sanaya napsal:


pocula som uz aj o ludoch, ktori "vdaka" reiki skoncili na psychiatrii...


Tohly by bylo dobré ověřit, zeptat se toho člověka, co to slyšel, kde to slyšel a jestli takový případ zná. Podle pouček je Reiki pozitivní energie a nedá se Jí ublížit neb má sama svou vlastní inteligenci ...

Taky to může být vymyšlený argument odpůrců reiki nebo vůbec alternativní medicíny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: út únor 24, 2009 10:23 am    Předmět: Citovat

Alkohol a drogy zpřístupňují naši auru různým entitám, takže člověk je daleko zranitelnější. Umím si tedy docela dobře představit, že člověk, který často pije, kouří marihuanu apod., může mít problémy, o jakých se píše výše. Tím spíš, pracuje-li s reiki. Jak psala sanaya, zasvěcením do reiki, zejména od druhého stupně, bere na sebe člověk zodpovědnost. Mám také zkušenost, že je to i otázka připravenosti, vhodného načasování.

A jsem přesvědčen o tom, že jakmile nastoupíme na duchovní cestu, tak již není cesty zpátky. Že nám potom již nezbývá, než na sobě dále pracovat nebo počítat s tím, že budeme marně hledat naplnění a štěstí v pomíjivých věcech. Což s sebou přináší psychické problémy, větší či menší. Také jsem slyšel o případech, kdy lidé po zasvěcení do třetího stupně reiki skončili na psychiatrii.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Ziki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 29.4. 2008
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: út únor 24, 2009 12:44 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, já si myslím, že je to asi v připravenosti a ve vedení.
Neznám nikoho, kdo by po Reiki 3 skončil na psychiatrii, ale znám 2 osůbky, které tam skončily po experimentování s hadí silou. Tu když si člověk otevře najednou, tak to může být opravdu tanec..
A pokud nemá nikoho, kdo by mu to vysvětlil a pomohl mu, zajde
k doktorovi a už to jede…
Tam mu vysvětlí, že je psychicky nemocný, on tomu uvěří a pak vypráví, že za to může REIKI.
Taky je asi fakt, že kdybych já vyprávěla psychiatrovi co dělám, o
světelných bytostech, nanebevzetých mistrech, a ostatních jemnohmotných kámoších, asi bych dostala diagnózu jako fík…a možná
i svěrací kazajku cha, cha…
A tím vedením myslím to, že Reiki 3 by člověk asi neměl dostat jen tak
po zaplacení částky…
Já jsem se na zasv. do mistrovského symbolu (ale v tom to mistrovství není) připravovala 8 měsíců. Každý den meditací, cvičení…Bylo to jedno z nejúžasnějších období mého života…


Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: st únor 25, 2009 11:30 am    Předmět: Citovat

babi napsal:
Ano, ano, znám případ jednoho mladého chlapce, kterému se snažím nyní pomoci.Nebudu popisovat jak, protože to není o reiki. Po maturitě se nechal iniciovat, dnes si nepamatuje ani kým a kde, do reiki jedničky a dvojky. Zakrátko nato mu nějaká obermistrině reiki za dlouhý peníz od jeho maminky "darovala" trojku. Kluk si začal myslet, že je samospasitelem. Ovšem věci mu stále nevycházely. Začal nejprve s marjánkou, potom halucinogenní houby, myslel si, jak dokáže ovládat energie. Partička kluků, on byl mezi nimi král reiki.Aby jej matka odtrhla od této společnosti, zaplatila mu tříměsíční kurz angličtiny v cizině. Po dvou měsících si pro něj musela dojet. Na letišti našla zuboženou trosku.
Během těch dvou měsíců zkusil snad všechny drogy, které existují. Po příjezdu domů nastalo celé rodině a okolí hotové peklo. Agresivita, ztráta osobnosti,těžké deprese, krádeže peněz, hlasy, které jej nabádaly, aby zabil členy rodiny atd. atd. Skončil na psychiatrii, prošel během dvou let několik ústavů, naposledy u Nešpora s diagnozou toxická psychoza.
Nyní je tři měsíce doma, zatím je čistý, pomáhá tátovi - fyzická práce, zaplať PánBůh za sníh, hlídá ho celá rodina. Bere antidepresiva, psychofarmaka.
Upnul se na mne, otvírá mi své nitro. Byla jsem v šoku, když jsme našli jednu z příčin - pomocí reiki si otevřel hadí sílu. Nedokázal ji ovládnout a proto hledal v cizině nějaký druh drogy, která ji dokáže spoutat. Neříkám, že je to jediná příčina. Ale chtěla bych jenom poukázat na to, že i nezvládnuté energie jsou nebezpečné. A na začátku byla reiki.
Babi


Bliklo mi hlavou.... nechť si vezme zodpovědnost za svůj život.
Vnímám to jako docela častý nešvar. Člověk je pak v roli oběti kdečeho a kdekoho, občas je pěkným trpitelem. Když si člověk vezme zodpovědnost za svůj život a za to co se mu děje, tak si vezme i svou osobní moc a vůli a s tím už se dá pěkně pracovat a jít kupředu. Znám to z vlastní zkušenosti Shocked .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: st únor 25, 2009 12:08 pm    Předmět: Citovat

Jop,naprosto souhlasím.Právě mam tu zkušenost,že kamarád,který nepřijímá svou zodpovědnost,trpí depresemi,fobiemi,není schopen udržet žádný vztah,výbuchy vzteku,obviňování,alkoholismus,vyloučení ze společnosti.......Vypadá,že návštěva psychiatra by byla na místě,hehe.Často na mě působí jak čtyřicetileté dítě,které fňuká,jak je vše hrozné a nespravedlivé.Zatím ani nevypadá,že by chtěl rozumět tomu,co to ta zodpovědnost vlastně je.
Uvědomuji si to a vidím to,protože mě na to také upozornila Polgara.Děkuju Stáničko,hned je všechno snadnější. Razz Cool

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st únor 25, 2009 12:09 pm    Předmět: Citovat

polgara1 napsal:

Bliklo mi hlavou.... nechť si vezme zodpovědnost za svůj život.
Vnímám to jako docela častý nešvar. Člověk je pak v roli oběti kdečeho a kdekoho, občas je pěkným trpitelem. Když si člověk vezme zodpovědnost za svůj život a za to co se mu děje, tak si vezme i svou osobní moc a vůli a s tím už se dá pěkně pracovat a jít kupředu. Znám to z vlastní zkušenosti Shocked .


Ahoj Stáničko,
ten kluk se už dostal asi hodně hluboko a z větší hloubky se hůř odráží než z mělčiny.

Citace:
Po maturitě se nechal iniciovat, dnes si nepamatuje ani kým a kde, do reiki jedničky a dvojky. Zakrátko nato mu nějaká obermistrině reiki za dlouhý peníz od jeho maminky "darovala" trojku. Kluk si začal myslet, že je samospasitelem.


Ta zodpovědnost měla být hlavně tady...

Citace:
Partička kluků, on byl mezi nimi král reiki.Aby jej matka odtrhla od této společnosti, zaplatila mu tříměsíční kurz angličtiny v cizině. Po dvou měsících si pro něj musela dojet. Na letišti našla zuboženou trosku.
Během těch dvou měsíců zkusil snad všechny drogy, které existují. Po příjezdu domů nastalo celé rodině a okolí hotové peklo. Agresivita, ztráta osobnosti,těžké deprese, krádeže peněz, hlasy, které jej nabádaly, aby zabil členy rodiny atd.


Ani jako trpitel si asi nepřipadal. Možná ani sám nevěděl, co se děje. Už vědomě nedokázal nic změnit. Byl tím už vláčen.

Citace:
Upnul se na mne, otvírá mi své nitro.


Našel někoho, komu může plně důvěřovat. Potřebuje najít ztracenou sílu a víru. Kéž by se z toho kluk dostal.. Přeji hodně síly a trpělivosti oběma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
polgara1
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: st únor 25, 2009 12:35 pm    Předmět: Citovat

[quote="Evik"]
Ahoj Stáničko,
ten kluk se už dostal asi hodně hluboko a z větší hloubky se hůř odráží než z mělčiny.
[quote]

Jojo Evičko, tohle je právě úplně přesně ono. Často se nám zdá, že jsme list poháněný větrem. Že se nám děje toto.. a tohle... a v momentě, kdy si vezmeme odpovědnost do svých rukou, tak už nejsme BEZmocní, ale mocní a lépe se nám odráží.

Viděla jsem to krásně na bratrovi. Chodil k lékaři, na akupunkturu a další..- bez valného výsledku. Pak šel na Etikoterapii a v momentě kdy přijal to, že on je zodpovědný zato jak mu je a že on je jediný, kdo s tím může něco dělat, tak se změnil z odstrkovadla na InterCity Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanaya
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: po březen 02, 2009 11:17 pm    Předmět: Citovat

heh, no ja v zasade proti mariske nemam nic, je to krasna rastlinka a velmi lieciva...je pravdou, ze pri nadmernom uzivani odumieraju mozg. bunky a zhorsuje sa pamat, ale vsak su aj ine, ovela skodnejsie "drogy", ked sa to tak vezme...mne marihuana spustila "len" asociacny tok - velmi davno, to som este bola velkym basnikom... Laughing

sestra mala priserny zazitok a povedala, ze uz nikdy viac nechce...kazdy sme iny, no...ale rozhodne som to nemyslela tak, ze marihuana nieco sposobila, len bola spustacom v kombinacii s alkoholom a predispoziciou...asi tak, aby sme si rozumeli...hehe Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund