Fórum - Zobrazit téma - Otázka - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Otázka
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Otázka
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
honzza
Nováček
Nováček


Registrace: 13.2. 2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt únor 19, 2009 11:28 am    Předmět: Otázka Citovat

Dobrý den,
rád bych se zeptal, nejlépe někoho, kdo má s reiky zkušenosti, zda-li je možno do reiky zasvětit osobu na invalidním vozíčku. Je ochrnuta po operaci míchy a nemůže hýbat s nohami. A také, zda-li je pro ni reiky bezpečné.. děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ziki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 29.4. 2008
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: čt únor 19, 2009 11:55 am    Předmět: Re: Otázka Citovat

Ahoj, samozřejmě to možné je, pokud ta osoba o to má zájem..
Pokud vím, tak velká opatrnost je namístě u duševně nemocných lidí, tam se zasv. do Reiki nedoporučuje, ale v tomto případě to může být jen ku prospěchu. Hodně štěstí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
JANAA
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: čt únor 19, 2009 8:25 pm    Předmět: Citovat

Určitě je to možné, proč by ne...s chutí do toho. Občas se pozastavíme nad věcmi a situacemi, které jsou jasné, ale jak o nich začneme moc přemýšlet, jsme schopni se do toho krásně zamotat a vymyslet i hloupost. Mám to taky tak, a ne jen v oblasti duchovna. Je to jakoby jsem se ptala, zda mohu zasvětit osůbku, která má vyoperované slepé střevo. Užijte si to, oba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: čt únor 19, 2009 8:58 pm    Předmět: Citovat

proč se nedoporučuje zasvěcení u duševně nemocných? a jaká je definice duševně nemocného? je to člověk co má duševní problémy, tedy i třeba "depku"?! já se domnívám, že Reiki by i v takových případech mohla pomoct... co vy na to?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: čt únor 19, 2009 9:02 pm    Předmět: Citovat

a fakt je to, že když začneme na věcma moc přemýšlet, že se dají vymyslet i pěkný hovadiny... Very Happy takže podle citu, roztěkanou mysl nechte spát...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: čt únor 19, 2009 11:37 pm    Předmět: Citovat

Citace:


fdh napsal:
proč se nedoporučuje zasvěcení u duševně nemocných? a jaká je definice duševně nemocného? je to člověk co má duševní problémy, tedy i třeba "depku"?! já se domnívám, že Reiki by i v takových případech mohla pomoct... co vy na to?


Ahojky, taky by mě to zajímalo. Zaslechla jsem tuhle informaci při zasvěcení do Reiki II, ale nějak tam nebyl prostor k debatě. Otázka duševně nemocných mě velmi zajíma, ať už z hlediska Reiki nebo jinak.

Nemám žádné informace o tomto, ale myslím si, že zřejmě někdo vysledoval, že může dojít ke zhoršení duševního stavu u takto nemocných.
Já nemám diagnozu duševně nemocné a přesto mám někdy pocit, jako by ta přemíra spirituality a přemýšlení o tom jak věci ve vesmíru fungujou, že mě to hází do nějaký duševní vykolejenosti. Netrvají tyhle pocity dlouho, protože je naštěstí semele běžný život, ale asi si dovedu představit, že když je někdo duševně nemocný a je mimo realitu, tak to u něj může spustit něco nepředstavitelného.
Ale zároveň si myslím, že když je Reiki harmonická láskyplná energie, že by to mělo logicky pomoct. Zřejmě taky záleží na stupni toho postižení. Depky má dneska mnoho lidí, ale duševní choroba, kdy je ten člověk úplně mimo, to je něco jinýho. Ale jak říkám, nemám o této oblasti v Reiki jiné informace, než svoje pocity.


Tuhle debatu budu s napjetím sledovat.

Vaše
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
riki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 24.1. 2009
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2009 4:54 am    Předmět: Citovat

Toto téma je zajímavé a tak se přidám. Já osobně bych se přikláněl, k tomu zasvětit onoho duševně nemocného do R1. Protože R2 přináší velkou odpovědnost. Mohlo by se stát, že by tento člověk energii použil na dálku, třebas bez souhlasu, pak nevím co by se stalo. Spíš léčení tohoto člověka jiným a R2, tak to by mu prospělo. Tot můj názor. A opravdu, někdy je lepší moc o věcech nepřemýšlet, ale hlavně cítit.Ahojky a přeji pěkný den.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2009 7:20 am    Předmět: x Citovat

honzza: a proč ne? To že je na vozíčku přece ničemu nebrání, jen má jiné fyzické možnosti než my ostatní. Jen bych nezapoměla etická pravidla jako u všech ostatních - měl by mít zájem on sám, ne jeho okolí.

S duševně nemocnýma bych byla opatrná, tohle je velmi, velmi individuální. Není to zaujetí proti duševně nemocným, ale spíš pocit zodpovědnosti - zasvěcení je hodně silná záležitost co do energie i emocí
a u duševně nemocných by to mohlo, podle mého názoru, docela psychiku rozhodit. Osobně bych volila nejdřív terapii zvenčí a pak podle okolností zasvěcení. Přece jenom i následné čištění nebo jiné změny mohou být dost silné a člověk nemusí na ně být připravený. Však to znáte ze své vlastní zkušenosti a když jste zrovna ve fázi, kdy nejste v pohodě a přidáte si k tomu ještě další nápor na psychiku, tak se určitě nebudete cítit "ještě líp", ale budete mít co dělat. A u duševně nemocných přidávat další nápor na psychiku určitě není to pravé ořechové a může znamenat problémy a další zvýšení léků, což není právě to nejlepší. Ale jak už jsem psala, nedá se paušalizovat. Na různých akcích se k přihlášce podepisuje prohlášení, že nejsem v léčení na psychině a jsem duševně zdravá. Ono to vypadá divně, ale má to svůj racionální důvod. Jakmile se pohne s emocema, psychikou, je to náročné i pro nás, co si myslíme, že jsme duševně zdraví, natož ti křehčí, co mají problémy a potřebují i tak pomoc léků nebo psychologů.
Je na každém učiteli, léčiteli, mistrovi jak tohle zváží.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2009 4:31 pm    Předmět: Citovat

Lendulka napsal:
Citace:



Já nemám diagnozu duševně nemocné a přesto mám někdy pocit, jako by ta přemíra spirituality a přemýšlení o tom jak věci ve vesmíru fungujou, že mě to hází do nějaký duševní vykolejenosti. Netrvají tyhle pocity dlouho, protože je naštěstí semele běžný život,
Vaše
[/quote]

Je dobré se reikovat a uzemňovat.....

Jinak se naprosto ztotožňuji ze Šamankou. Často se nám otevírají naše hloubková témata k řešení. Dozvídáme se nemilé informace a občas to s námi pěkně "mává", proto je pro nás dobré mít co nejlepší výchozí psychickou pohodu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2009 7:19 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
honzza: a proč ne? To že je na vozíčku přece ničemu nebrání, jen má jiné fyzické možnosti než my ostatní. Jen bych nezapoměla etická pravidla jako u všech ostatních - měl by mít zájem on sám, ne jeho okolí.

S duševně nemocnýma bych byla opatrná, tohle je velmi, velmi individuální. Není to zaujetí proti duševně nemocným, ale spíš pocit zodpovědnosti - zasvěcení je hodně silná záležitost co do energie i emocí
a u duševně nemocných by to mohlo, podle mého názoru, docela psychiku rozhodit. Osobně bych volila nejdřív terapii zvenčí a pak podle okolností zasvěcení. Přece jenom i následné čištění nebo jiné změny mohou být dost silné a člověk nemusí na ně být připravený. Však to znáte ze své vlastní zkušenosti a když jste zrovna ve fázi, kdy nejste v pohodě a přidáte si k tomu ještě další nápor na psychiku, tak se určitě nebudete cítit "ještě líp", ale budete mít co dělat. A u duševně nemocných přidávat další nápor na psychiku určitě není to pravé ořechové a může znamenat problémy a další zvýšení léků, což není právě to nejlepší. Ale jak už jsem psala, nedá se paušalizovat. Na různých akcích se k přihlášce podepisuje prohlášení, že nejsem v léčení na psychině a jsem duševně zdravá. Ono to vypadá divně, ale má to svůj racionální důvod. Jakmile se pohne s emocema, psychikou, je to náročné i pro nás, co si myslíme, že jsme duševně zdraví, natož ti křehčí, co mají problémy a potřebují i tak pomoc léků nebo psychologů.
Je na každém učiteli, léčiteli, mistrovi jak tohle zváží.

šamanka


hmmm... fakt je to, že když má někdo opravdu vážný problém s psychikou, tak že mu sice láskyplná energie může pomoct, ale pokud mu začne otevírat něco potlačenýho či co já vím, tak s tím on může mít docela problém jak to bude řešit... težko říct, jak by to pak s ním bylo a hlavně jak by se s tím vyrovnal...

i když jsem slyšel od někoho, že jeho tatínek nebo dědeček (starší člověk), trpící schizofrenií, že ulítává na různých duchovních aktivitách a je v pohodě... Wink

takže je to případ od případu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2009 7:22 pm    Předmět: Citovat

Lendulka napsal:
Citace:


fdh napsal:
proč se nedoporučuje zasvěcení u duševně nemocných? a jaká je definice duševně nemocného? je to člověk co má duševní problémy, tedy i třeba "depku"?! já se domnívám, že Reiki by i v takových případech mohla pomoct... co vy na to?


Ahojky, taky by mě to zajímalo. Zaslechla jsem tuhle informaci při zasvěcení do Reiki II, ale nějak tam nebyl prostor k debatě. Otázka duševně nemocných mě velmi zajíma, ať už z hlediska Reiki nebo jinak.

Nemám žádné informace o tomto, ale myslím si, že zřejmě někdo vysledoval, že může dojít ke zhoršení duševního stavu u takto nemocných.
Já nemám diagnozu duševně nemocné a přesto mám někdy pocit, jako by ta přemíra spirituality a přemýšlení o tom jak věci ve vesmíru fungujou, že mě to hází do nějaký duševní vykolejenosti. Netrvají tyhle pocity dlouho, protože je naštěstí semele běžný život, ale asi si dovedu představit, že když je někdo duševně nemocný a je mimo realitu, tak to u něj může spustit něco nepředstavitelného.
Ale zároveň si myslím, že když je Reiki harmonická láskyplná energie, že by to mělo logicky pomoct. Zřejmě taky záleží na stupni toho postižení. Depky má dneska mnoho lidí, ale duševní choroba, kdy je ten člověk úplně mimo, to je něco jinýho. Ale jak říkám, nemám o této oblasti v Reiki jiné informace, než svoje pocity.


Tuhle debatu budu s napjetím sledovat.

Vaše


nj... to si myslím, že má spoustu lidí.. ono když se dostaneš k takovýmu přeměšlení, tak někdy člověku není úplně nejlíp....

a co se týče toho přemýšlení a přemítání... tohle horečnaté přemýšlení nevede člověka ke klidu... pozor na to... moc nepřemýšlet...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2009 7:23 pm    Předmět: Citovat

riki napsal:
Toto téma je zajímavé a tak se přidám. Já osobně bych se přikláněl, k tomu zasvětit onoho duševně nemocného do R1. Protože R2 přináší velkou odpovědnost. Mohlo by se stát, že by tento člověk energii použil na dálku, třebas bez souhlasu, pak nevím co by se stalo. Spíš léčení tohoto člověka jiným a R2, tak to by mu prospělo. Tot můj názor. A opravdu, někdy je lepší moc o věcech nepřemýšlet, ale hlavně cítit.Ahojky a přeji pěkný den.


myslím, že se spousta věcí dá dělat i s Reiki 1, jen si nesmíš dávat všelijaké bloky tím, že o tom budeš např.moc přemítat... že tohle přece nejde, že to můžu dělat až s Reiki 2 a tak... ono jde ledacos ... ale musí si to člověk dovolit... ale že si těch bloků stále děláme, že ... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2009 7:36 pm    Předmět: Přemíra myšlení Citovat

Ano ano ano.

Máte pravdu, do těch stavů se dostávám hlavně, když MOC MYSLÍM. Jinak reikuju se každý den, ale s tím uzemňováním mi budeš muset moje milá Polgaro pomoct, když tě pěkně poprosím..... Prosím Laughing

Snažím se používat pocity a intuici a moc nepřemýšlet a nedávat si omezení...........myslím, že mi to jde čím dál líp. Jsem mnohem svobodnější člověk.... Jupíííííí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sanaya
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2009 8:11 pm    Předmět: Citovat

dusevne chory a reiki...podla mna nie, ani ine energie...liecba ano, ale zasvatenie prinasa zodpovednost - tak ci tak, ci jednotka, ci dvojka...ten dusevne chory ma ine vnimanie, dokonca u predisponovanych jedincov mozu "energieô prave spustit dusevnu chorobu - si myslim...jednoducho je to vela a nedokazu to spracovat...myslim, ze nie..."depka" nie je skutocna depresia - skutocne depresivny clovek - to je nieco ine, ako ked mame normalne pocity smutku, beznadeje a podobne...zdravy clovek vie, ze to prejde, ale depresivny nie a casto vidi jedine riesenie - samovrazdu...schizofrenia napr. - ide o zmenene vnimanie a vacsinou v negativnom smere...taky clovek by to podla mna neuniesol...

pocula som uz aj o ludoch, ktori "vdaka" reiki skoncili na psychiatrii...ja neodsudzujem reiki ako take, to je hadam jasne Wink , ale bola by som opatrna a nie som zastancom toho, ze energie za kazdu cenu a u kazdeho a na kazdu chorobu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2009 8:31 pm    Předmět: Citovat

sanaya napsal:
dusevne chory a reiki...podla mna nie, ani ine energie...liecba ano, ale zasvatenie prinasa zodpovednost - tak ci tak, ci jednotka, ci dvojka...ten dusevne chory ma ine vnimanie, dokonca u predisponovanych jedincov mozu "energieô prave spustit dusevnu chorobu - si myslim...jednoducho je to vela a nedokazu to spracovat...myslim, ze nie..."depka" nie je skutocna depresia - skutocne depresivny clovek - to je nieco ine, ako ked mame normalne pocity smutku, beznadeje a podobne...zdravy clovek vie, ze to prejde, ale depresivny nie a casto vidi jedine riesenie - samovrazdu...schizofrenia napr. - ide o zmenene vnimanie a vacsinou v negativnom smere...taky clovek by to podla mna neuniesol...

pocula som uz aj o ludoch, ktori "vdaka" reiki skoncili na psychiatrii...ja neodsudzujem reiki ako take, to je hadam jasne Wink , ale bola by som opatrna a nie som zastancom toho, ze energie za kazdu cenu a u kazdeho a na kazdu chorobu...


nj, je to možné, že se člověku může přihoršit, ale spíš jde o to, co má člověk zpracované a nebo za ta léta potlačené a díky Reiki se to projeví... znám taky člověka, který si po zasvěcení připadá jako kdyby lítal... asi není dostatečně uzemnění a pevně nohama na zemi... všechno souvisí se vším... horší už je přijít na tu pravu příčinu...Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund