Fórum - Zobrazit téma - spirální dynamika - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - spirální dynamika
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

spirální dynamika

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: út únor 17, 2009 5:48 pm    Předmět: spirální dynamika Citovat

Kamo, v radách pro Miwu ohledně karpálů jsi psal o některých terapiích. S Dornovkou mám sama osobně velice dobré zkušenosti - ne jako praktik ale jako klient. Bowenovu masáž jsem nezkoušela, ale je hodně známá. Zaujala mne zmínka o spirální dynamice, přiznám se, viděla jsem to poprvé.
Mohl bys napsat něco malinko o té metodě? Ono něco je na netu když se to dá do vyhledávače. Svým způsobem mi to připomnělo cvičení podle Borise Tichanovského, které se učím a které je hlavně na páteř taky v principu spirály DNA - tzv. něco jako výkruty a zkruty. Vše postupně, uvolněně ale úžasně funkční, dokonce samotné cvičení uvolňuje již některá blokace-některé, určitě to není univerzální návod na všechny potíže, ale jak jsme psala, základem je pohyb ve směru spirály.

Jo, ještě k jednomu z odkazů na tuhle metodu, dělá někdo tuhle metodu jako praktik? Podle informací by některé cviky byly báječné jako doplněk pro pohybovou výchovu už i ve školkách. Stačí si sehnat literaturu uváděnou na stránkách spiraldynamic a nebo je potřeba projít základním kurzem. Ptám se z prvního impulzu. Ale fakt se mi to líbí.
Dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: út únor 17, 2009 8:12 pm    Předmět: Citovat

Na netu je www.spiraldynamik.cz , který patří paní Kazmarové, certifikované lektorce SD. Já SD přímo neprovádím, protože je zpřístupněna jen lékařům a fyzioterapeutům, nicméně spolupracuji s jednou fyzioterapeutkou, která je co se spirálky týče na velmi dobré úrovni. Proto vím, co SD dokáže a proto jsem radil její použití v případě karpálních tunelů.
Znám principy SD, ale nosil bych dříví do lesa jejich popisem, lepší je si přečíst ty stránky.
Anebo více by se na téma Spirální dynamiky mohl rozepsat někdo povolanější. Na spiraldynamik.cz je i poměrně obsáhlý adresář terapeutů.

Principy spirální dynamiky používá i MUDr Smíšek - www.smsystem.cz . Mám za sebou první z několika jeho kursů a co se cvičení pro pohybový aparát a posturální svalstvo týče, líbí se mi to. SM systém by se dal charakterizovat jako Spirální dynamika v pohybu. Protože problémy s karpály skutečně mohou začínat už v rameni, bral bych SM systém i jako vhodnou prevenci nejen pro tento problém.

Takže tak Smile
Kámo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: út únor 17, 2009 10:00 pm    Předmět: Citovat

Wink děkuju
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.10 sekund