Fórum - Zobrazit téma - antikoncepce - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - antikoncepce
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

antikoncepce
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
paja7
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 28.7. 2008
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: po únor 16, 2009 6:01 pm    Předmět: antikoncepce Citovat

Mám dotaz.Nechci používat antikoncepci.protože si myslím,že není pro tělo dobrá.Jak se ale chránit proti otěhotnění,když kondom může prasknout???A ostatní metody nejsou uplně stoprocentní.Moc děkuji za všechny odpovědi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: po únor 16, 2009 7:28 pm    Předmět: Citovat

Idea nejjistější je abstinence Laughing

... ale vážně... pokud se to má stát, stane se to ať s nebo bez antikoncepce, takže já bych se SPOLEHLA na alternativní ochranu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Linda
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 26.10. 2007
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: po únor 16, 2009 7:53 pm    Předmět: Citovat

Pajo, nejlepší bude, když si zajdeš za gynekologem a zeptáš se ho na jiné možnosti ochrany než perorální antikoncepce. Lepší nějakou mít než žádnou!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
paja7
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 28.7. 2008
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: po únor 16, 2009 9:15 pm    Předmět: Citovat

smart napsal:
Idea nejjistější je abstinence Laughing

... ale vážně... pokud se to má stát, stane se to ať s nebo bez antikoncepce, takže já bych se SPOLEHLA na alternativní ochranu


Možná kdybych byla starší,tak to tak vezmu.Ale mám ještě školu:-D
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: út únor 17, 2009 7:17 am    Předmět: Citovat

já jen, že jistotu Ti nedá žádná metoda

antikoncepce je určitě velká jistota ale také si vybírá svou daň, kterou už dneska odmítám platit. ale máš pravdu v tom, že to je otázka věku...

akorát jsem nikdy neřešila, že by kondom mohl selhat.... to spíš člověk při jeho použití
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: út únor 17, 2009 10:39 am    Předmět: Citovat

Hele Pajo7,

možná je dobré představit si, co bys dělala v tom případě, že bys otěhotněla. Minimalně třeba, aby ten partner byl takový, že by sis představila tu možnost s ním dítě vychovávat. (Tedy jinými slovy píšu totéž co Smart)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: út únor 17, 2009 10:49 am    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
Hele Pajo7,

možná je dobré představit si, co bys dělala v tom případě, že bys otěhotněla. Minimalně třeba, aby ten partner byl takový, že by sis představila tu možnost s ním dítě vychovávat. (Tedy jinými slovy píšu totéž co Smart)



Tak tak,pro mne by to bylo asi to nej ........
V podstatě je to má největší idea v mém životě.Být schopná vytvořit co nejharmoničtější partnerství se zdravým základem.Muž a žena.

Džarmí Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: út únor 17, 2009 11:49 am    Předmět: Citovat

Hele, nechtěla spíše Pája řešit naprosto praktické a přízemní věci?Smile Děti a duchovní aspekty partnerství jsou jiné téma.
Jak si užít sexu a vyhnout se záležitostem plození měli nejvíce promáklé kultury Řecka a Říma. Díky tomu, že Maria nemohla říct s kým ho měla tu vznikla ohromná díra, vakuum plné šuškání a náznaků, babských rad. Teď nás z toho "zachránila chemie". I od své sestry jsem slyšela něco podobného, když ne chemie tak co jiného, dyť to ostatní může selhat.

Kondon selže většinou při nevhodném použití, prostě se to s ním musíte naučit, přerušovaná soulož je zase o partnerově sebekázni a sebepoznání, pokud se neznáte déle, nedoporučuju. Také je ohromně důležitá jak zná holka svůj cyklus a umí-li poznat ty nejkritičtější dny. Mě se už běžně stává, že na +- hodinu přesně dokážu poznat, kdy se mi buď uvolní vajíčko,nebo spíš dojde k zhoupnutí hormonů,které následně uvolnění vyvolají (spermie vydrží cca 48 hodin, kyselé prostředí je likviduje). Pak jsou ty různé pesary a jiná tělíska zaváděná do těla, ale to se mladým holkám myslím že vubec nedoporučuje. No a dobrá prevence je to taky nepřehánět, ale když si vzpomenu na dobu, kdy člověk měl málo co dělat a kupu času Embarassed ...

Je to o dvou lidech, ale mladý kluci jsou většinou bohužel dost nepřipravený, nic krom toho, že mají velkou chuť neví a toužebně koukají na holku, kdy si ty prášky konečně začně brát, do ní je zase hustěno zleva zprava, nebezpečí, riziko, selhání, jistota chemie, přece nechceš otěhotnět. Takže tu máme vyděšenou holku, nepoučeného kluka a kupu šeptání okolo. Takže vážně asi nejlíp začít od té biologie. Vajíčko vydrží dle některých zdrojů den, spermie o něco víc, ale to ještě neznamená, že jsou celou dobu čilé, není to zas tak snadné se do toho trefit. "Bohužel" naše instinkty, chuť na to skočit, jsou často veeeelmi přesné. Takže on ten strach u mladých zas tak uplně špatný není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: út únor 17, 2009 1:59 pm    Předmět: Re: antikoncepce Citovat

paja7 napsal:
Mám dotaz.Nechci používat antikoncepci.protože si myslím,že není pro tělo dobrá.Jak se ale chránit proti otěhotnění,když kondom může prasknout???A ostatní metody nejsou uplně stoprocentní.Moc děkuji za všechny odpovědi


stoprocentní není nic. A vo tom to je.

Já například používal přerušovanou soulož jako antikoncepci poměrně dlouho (s jednou partnerkou). A protože jsem byl úspěšný, tak to u mě vedlo až k obavě, jestli jsem vůbec plodný. Vážně jsem začal pochybovat, jestli ta úspěšnost náhodou není v mé šikovnosti, ale třeba spíš ve zdravotním problému.

No a dneska, po těch X letech vím, že jsem byl opravdu tak šikovný, protože když jsme chtěli, tak jsme hned na první pokus počali potomka. Wink

To jsou prostě věci, který si každý musí oťukat sám a 100%-tní rady opět neexistujou. Co se má stát, se stane (takže doporučuju kondom, ikdyž já osobně ho nemám rád a nepoužívám).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanaya
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: st únor 18, 2009 12:00 am    Předmět: Citovat

no ano, toto riesi kazdy...ale malo sa o tom hovori...
je fajn a tesi ma, ze nechces hormony, mna to vyradilo z normalu asi na tri roky - este stale sa davam dokopy...bolo to tak, ze partner si uzival, ale ja si ani za svet nespomeniem, kedy sa mi to ze fakt tak pacilo, ze "bomba"...a teraz sa spolieham na partnerovu sikovnost - ako spominal Krabas...dietatko ani za tych par krasnych sladkych rokov neprislo... Smile

este chcem podotknut, ze aj my este mame skolu...

cyklus mam stale velmi rozhadzany, okrem toho mi dozrieva viac vajicok, takze na toto sa nemozem spoliehat...

este jedna "pikoska" - mozno to viaceri poznate...ja pri milovani potrebujem citit ten "adrenalin", ze "co ak"...proste je to krasne otvorenie sa vesmiru a Bozej voli...tomu, co a ako ma prist...velmi sa mi to paci, a ked pouzivame kondom (co moja sliznica neznasa a ani partner nie, stava sa malokedy...), nie je to ten pocit "ozajstneho" a "skutocneho" sexu Laughing

takze rada je tazka...musime si vybrat z toho, co mame...
prajem vela uspechov...

existuju bylinky, ktore prekrvuju malu panvu a v pripade neziaduceho otehotnenia by sa dali pouzit, ale je to neeticke a neiste...takze tak Rolling Eyes

pa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: st únor 18, 2009 1:01 am    Předmět: Antikoncepce Citovat

Ty joooo, tady o tom debují mladí, kteří ještě dělají školu a jsou "otevření vesmíru a boží vůli", ale co má dělat ženská v letech, kdy už by se miminko "nehodilo", ale sex jí pořád baví??? Laughing Embarassed Laughing Embarassed Laughing Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: st únor 18, 2009 8:19 am    Předmět: Citovat

To samy? Wink Prevence je stejná všude. Asi bych začala u toho znát svuj cyklus. I když znám dost starších lidí, kde si najednou malý bráška nebo sestřička nečekaně vzpomněl, ale určitě nešlo jen o "náhodu".

Mě se teď stávají jiné věci. Sanaya to naťukla a já si došla k závěru, že je to docela pochopitelné, vzhledem k tomu kolik mi je. Nejen, že čím dál líp začínám poznávat, "kdy by to šlo", ale co je "horší" na mnohem hlubší úrovni jsem pak ve stavu, že by to vlastně vůbec nevadilo (počít), a že by to bylo příjemné a naprosto správné a veškerá sebekontrola jde do kytiček. Takže se pak jen zmůžu už jen na sdělení partnerovi "dávej si na mě pozor, momentálně za sebe nezodpovídám". Úžasné. Jak přejde "správný čas", tak jsem už zas v pohoděSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
sanaya
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: st únor 18, 2009 11:30 am    Předmět: Citovat

ano, jasne...som otvorena vesmiru, lebo citim, ze to tak ma byt...ale u mna uz su to mozno biologicke hodiny, vsak pomaly budem mat 26 Laughing
mojmu drahemu tukat hodiny asi nebudu nikdy, no uvidime:)

rozhodne je to stale o nas...ci sme mladi, alebo starsi - o nas, nasich hraniciach, moznostiach, chceni a nechceni...prevencia je stale rovnaka...az po klimakteriu to maju zeny v suchu, avsak potom uz zase asi aj menej chuti...neviem, nezazila som...

minule sa ma drahy pytal, ze kedy nas toto prestane bavit...som sa ho spytala, ze ako to mysli, ci to chce...on ze v ziadnom pripade, ale ze je to take silne...napr. ked bol v zahranici a skypovali sme, normalne ma potreboval vidiet - ze zapni si kameru, urcite mas ovulaciu Laughing

takze tak...sme ludia, mame rozumcek, ale aj pudy a musime to nejako vediet zvladnut...vsetkym vela stastia a krasnych zazitkov Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: st únor 18, 2009 12:00 pm    Předmět: Citovat

Tak to já mám pro všechny tip.

Křesťanství.

Můj partner je křesťan a už rok spolu žijeme, spíme v jedné posteli,
mazlíme se...
Ale rozhodně z toho našeho mazlení nevyjde miminko,

pokud se mi ovšem nezjeví anděl Shocked

Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: st únor 18, 2009 12:18 pm    Předmět: Citovat

Bingo Sanayo;] mě na těch 26 táhne a mám trochu pocit, že to rok od roku "bude horší" Smile) Přítel to velmi bezpečně pozná, přes nos zachytí signály o kterých já asi sotva tuším, takže jemu asi taky hodiny ťukat nebudou, ale prostě dostane přes nos a je ztracenýSmile

Sama mám ke Křesťanství hodně rozporuplné pocity, ale je faktem, že v dřívější době křesťanské zásady byly, jednak zárukou efektivní populační kontroly, ale taky prevencí před lecjakými zdravotními obtížemi a hlavně lidi měli tak náročný život, že jim sexuální oblast na mysl nepřišla tak často. Bohužel si taky myslím, že to přineslo mnoho škodlivého, Freud ve své době ťal do živého (on navíc měl židovské kořeny). V 60. letech lidi zas blbli v druhém extrému. Ale udělat z události, že Maria nemohla říct s kým ho měla, tak šílenou konstrukci potlačující velmi významnou část lidského života (nemyslím si, že v případě křesťanství šlo o kultivaci sexuality), to byl krok se kterým se vyrovnáváme dodnes. Mnohem zdravější přístup k sexualitě má čínský taoismus. Nechci ale kresťanskému odkazu jen křivdit, přinesl i dobré věci, jen je momentálně příliš nevnímám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.22 sekund