Fórum - Zobrazit téma - Má někdo se sebou podobnou zkušenost? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Má někdo se sebou podobnou zkušenost?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Má někdo se sebou podobnou zkušenost?
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lendik
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 8.12. 2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: so únor 14, 2009 10:05 pm    Předmět: Má někdo se sebou podobnou zkušenost? Citovat

Děláte taky někdo stejné chyby?Je možné mít citové pouto k člověku u něhož vím,že je pro mne energetic.upírem?Mám Reiki I.Nějak si se sebou nevím rady Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: so únor 14, 2009 10:09 pm    Předmět: Citovat

Jestliže je to tak, že Tě někdo připravuje o energii a Ty "ho máš rád" - pak bych Ti doporučil začít tím, že to pojmenuješ popravdě jako svoji citovou závislost na té určité osobě.
Popravdě přiznávám, že jsem několik let - a není to zas tak dávno - upadal do podobné "pasti".
Závislost jakéhokoliv druhu = necelistvost.
Zbavení se závislosti je návratem k celistvosti, k integritě osobnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendik
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 8.12. 2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: so únor 14, 2009 10:31 pm    Předmět: Citovat

Moc děkuji,Damao,za odpověď.Jen jsem si toto pravé pojmenování nechtěla připustit.Právě tahle závislost byla hlavním impulzem díky kterému jsem se o Reiki začala zajímat.A tak se střídají obodbí,kdy se cítím silná a obratem...Nepoučitelná.Je to těžké,ale co není? Smile Děkuji za pravdu!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: ne únor 15, 2009 12:38 am    Předmět: Citovat

Ahoj Lendíku, vím, o čem mluvíš, taky jsem to prožila....... Až když jsem si uvědomila, že to není láska, ale závislost, tak nastal OBRAT.... Točila jsem se v kruhu OSM LET!!! A to co se zprvu mohlo zdát jako šílený propad, který dospěl až k rozvodu, tak s odstupem času vidím, jak veliké to pro mě bylo osvobození.

Vlastně jsem si uvědomila, že nás spojovalo jenom to, že jsme jeden pro druhého byli nedosažitelní, neuchopitelní, unikající. Já do svého světa a on do svého. Bylo moc věcí, které jsem tušila a nechtěla je vidět. Ta závislost z mé strany byla taková, že jsem byla ochotná odpouštět VŠE.
Až když jsem si tohle uvědomila, tak nastal zlom.

My jsme se DRŽELI navzájem a nechtěli se pustit. Jasně, moje závislost na něm a jeho dobíjení mojí energií, to bylo to co nás svazovalo. V té době jsem o reiki slyšela jen z rychlíku.
Po našem rozchodu - rozvodu jsem se konečně mohla nadechnout a jít si svým směrem, který mě lákal tak dlouho, ale já jím nemohla jít, protože, to je svět, kterým on opovrhoval.
A přesto děkuju za tuhle zkušenost, i když moc bolela. Naučila mě, že mám spoléhat hlavně na sebe, na svoji intuici, na své srdce. Nechci být už nikdy závislá na člověku...............................

Někdy se člověk snaží URVAT věci svojí silou, ale když je konečně PUSTÍ, zjistí, že je to mnohem mnohem lepší.

Držím ti palečky, ty to zvládneš. Už jenom pro to, že sis to začala uvědomovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
riki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 24.1. 2009
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: ne únor 15, 2009 9:23 am    Předmět: Citovat

Ano něco podobného jsem také prožil. Je to opravdu dost těžké. Ale vzpomenme si, že co neproudí, vlastně nežije. Takže nechat energii s sebou proudit. Mně osobně dělalo potíže nechat zkrze mně procházet ty různé pocity, energie. Většinou jsem se bránil a zasunul je někam dospodu. Né, že bych to vše dnes zvládal, pořád se mám co učit. Pak jsem také pochopil, že ty různé energie a pocity vlastně nejsou mé. Jenže proč se s nimi se setkávám. Všechno se vším souvisí a pak jde tu o vcítění. Dnes alespon člověk ví s čím má tu čest, ale jako dítě, to byl problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: ne únor 15, 2009 2:41 pm    Předmět: to, co cítíš, je důležité, ať už se to týká čehokoliv... Citovat

riki napsal:
Pak jsem také pochopil, že ty různé energie a pocity vlastně nejsou mé.


Ahoj Riki. Smile

Tvé pocity nejsou "tvé"?
Kde je dělící čára, rozdíl, mezi "tvé" a "mé"?

Jak se něco takového pozná?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: ne únor 15, 2009 3:48 pm    Předmět: Re: to, co cítíš, je důležité, ať už se to týká čehokoliv... Citovat

toora napsal:
riki napsal:
Pak jsem také pochopil, že ty různé energie a pocity vlastně nejsou mé.


Ahoj Riki. Smile

Tvé pocity nejsou "tvé"?
Kde je dělící čára, rozdíl, mezi "tvé" a "mé"?

Jak se něco takového pozná?

Smile


Četla jsem a myslím si,že ženy jsou bytosti,pro které jsou vztahy velmi důležité.Jsou velmi empatické a jejich individuální ohraničení není tak silné jako u mužů a proto se jim často stává,že si neuvědomují co je jejich a co ostatních,myslím emoce,pocity.
Není to dlouho,co jsem si uvědomila,že neumím rozeznat právě co cítím já a je ze mne a co jsem si vzala od jiných.Prostě jsem si přetahovala ostatních kolem mne jejich cítění se.
Ale že to tak funguje i u mužů,to jsem netušila. Very Happy

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendik
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 8.12. 2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: ne únor 15, 2009 5:53 pm    Předmět: Citovat

Ani nevíte,jak ráda čtu vaše příspěvky!Ono se jedná o mou kamarádku a koleg.z práce zároveň.Teď na nějaký ten rok přerušila,čeká Smile Dost jsme spolu prožily,i jako rodiny.Ona je člověk,který by se pro druhé tzv.,,rozkrájel",ale...Nějak se mi nedaří si vše kolem ní tolik k sobě nepouštět.Někdy si řeknu:,,tak si sosni,když potřebuješ",dnes mi to neublíží.Ale většinou jsem ,,vycuclá"a v práci je to dost náročné na psychiku.Budu se snaži využít šance,kdy spolu nebudeme osm hod.denně,na sobě zapracovat :)No,jsem tvědavá Smile Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: ne únor 15, 2009 6:47 pm    Předmět: Re: to, co cítíš, je důležité, ať už se to týká čehokoliv... Citovat

Dzarmi napsal:
...co jsem si uvědomila,že neumím rozeznat právě co cítím já a je ze mne a co jsem si vzala od jiných.Prostě jsem si přetahovala ostatních kolem mne jejich cítění se.


Ahoj Dzarmi.

Reagovala jsem na to, co píše Riki, tj. pocity, co "nejsou moje".

Emoce, pocity jsou vždy osobní a vždy jsou „naše“. Smile
Je to reakce individuality na to co právě je, tedy, na to, co právě probíhá.
Jsme, pravda, různě citliví, proto se liší také naše citlivost na vjemy a schopnost jejich zpracování.
To, co tady proudí nazýváme energií, ta se mění, na každého z nás neustále působí . a zíroveň je každým neustále různě ovlivňována, formována, ať už si to uvědomujeme, či nikoliv.
Jsme součástí tohoto proudu a formování energií, a svým způsobem vnímání a myšlení, se pro to, co se právě děje, buď stáváme jakousi „živnou půdou“ (ztotožníme se s vjemem, potažmo emocí), nebo jsme onou dutou bambusovou píšťalou, co jí „emoce“ projde (vjem ve vědomí), není tudíž vnímána jako nežádoucí, tedy ani žádné škody nenačiní...

Tím, že něco prožívám a přesto to označím jako něco, co není moje, je jen takové těšínské jablíčko a zametá něco, co bych měla pozorně vnímat, resp. nezávisle pozorovat (tím se stává jakýmsi lakmusovým papírkem sebereflexe), kamsi pod koberec.
Není tedy problém v tom, že něco (jakkoli nelibého) prožíváme, ale že se s tím ztotožníme a nedokážeme si v tu chvíli od tohoto děje udržet patřičný odstup, který by nám umožnil vhled do situace, ale naopak před oním „průchodem“ zabouchneme dveře. (Tím zabouchnutím dveří mám na mysli konstatování „uvědomil jsem si, že to není moje emoce", atd…)

Co jsem chtěla naznačit Rikimu, je fakt, že jakýkoli pocit, emoce, kterou pociťujeme, je tzv. „naše“. Je úplně jedno, jestli totéž začal pocíťvat Franta, nebo Pepík již před pěti minutami a já totéž cítím teď. Prostě ve mně existují určité podmínky, které umožnily, že na tento vjem takto reaguji, já si ho tímto jakoby adoptuji, a tím pádem je to „můj pocit“.

Je to podobné, jako když chytím od Franty chřipku a teď - je to Frantova chřipka, moje, nebo čí vlastně?
Je zkrátka všech, kterých se chřipka týká. Není třeba v tomhle kauzálním světě pátrat po jakémsi impulzu (nositeli-viníku), na který v určitém čase všichni reagují. Je to nikdy nekončící proces, ve kterém vše prostě probíhá – vzniká a zaniká, přelévá se, a rezonuje.
Důležité je hledat cestu, jak pochopit, zpracovat a transformovat to, co vnímám, pociťuji a prožívám právě já. Wink


P.S.
Z vyššího bodu zření se nás tyhle proměny týkají úplně všech, z toho nejvyššího vůbec nikoho.
Možno si vybrat.
Smile


Naposledy upravil toora dne ne únor 15, 2009 7:31 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: ne únor 15, 2009 7:13 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Lendiku, mám podobnou zkušenost, akorát s tím rozdílem, že já jsem byla tím energetickým upírem. Moje kamarádka mi říkala, jak hodně jsem jí pomohla, když jsme měly děti malé. Že si to ani neuvědomuji.

Jenomže za pár let jsme spolu začaly i pracovat. Každý den, dlouhá léta, na 3 směny. Ona také měla své starosti, ale měla i jinou povahu. Na mě se mé starosti nabalovaly, neuměla jsem je řešit, byla jsem nešťastná, odevzdaná. Necítila jsem žádnou radost ze života. Přitom se nejednalo o nic tak dramatického. Ale těch bloků bylo za ta léta bezpočet. Cítila jsem, že Dáša už je ze mě úplně vyždímaná.
Potom asi na rok jsme se díky reorganizaci musely ,,rozdělit ". Ona dostala jinou kolegyni. Když jsme se po roce vracely zase k sobě a já jsem viděla, jak se obě spolu loučí, bylo mi do pláče. Měla jsem pocit, jako kdyby mě moje kamarádka opustila.
Tak to nebylo, ale ona už mi nemohla nic dát, všechno jsem z ní vyždímala, veškerou energii.

Všechno se změnilo díky mé R1. Začala jsem se pomalu měnit a trvalo aspoň půl roku, než mi Dáša řekla, že konečně jsem našla své JÁ. Už nepracujeme spolu, ale vedle sebe. Rády si popovídáme a všechno jsme si vyříkaly.
Tady je rozdíl v tom, že já vlastně jsem byla ten upír, který si udělal reiki. Ty to máš opačně. Ale ty si to musíš zpracovat. Určitě si poradíš.


Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
riki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 24.1. 2009
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: ne únor 15, 2009 7:43 pm    Předmět: Citovat

riki napsal:
Pak jsem také pochopil, že ty různé energie a pocity vlastně nejsou mé. Jenže proč se s nimi se setkávám.


Pro vysvětlenou jsem tím myslel, že jsou pocity právě i mé a mám je zpracovat. Vždyt je to o poznání, krásném poznání a vývoji duše. Mám v práci kamaráda, který má pomalu stejné cítění. Pak určité situace konzultujeme a přicházíme na zajímavé věci. Vždyt to znáte, že při rozhovoru si postupně uvědomujete univerzální pravdy. Není to však s každým člověkem. Všechny vás moc zdravím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: ne únor 15, 2009 9:49 pm    Předmět: Re: to, co cítíš, je důležité, ať už se to týká čehokoliv... Citovat

toora napsal:

Důležité je hledat cestu, jak pochopit, zpracovat a transformovat to, co vnímám, pociťuji a prožívám právě já. Wink
Smile


Nu a tomu se snažím porozumět.Jak si zachovat svou celistvost.
Stejně jako si vytvořit imunitu proti chřipce.
Týká se to nás a jen nás,viníků opravdu není potřeba.

Tvé rozepsaní je pro mne Tooro velmi přínosné,díky za něj.


Tak mě napadlo,že se stává,že někdo na nás hází své emoce a viní nás z nich.Chybí tam odpovědnost.Jak je dobré se postavit k této situaci,když si uvědomujeme svou nevinu - neodpovědnost,ale stále cítíme druhého a jeho sypání nám odpadků na naší hlavu?

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: ne únor 15, 2009 11:04 pm    Předmět: NĚKDE V MINULOSTI JSME SI NA TO PROSTĚ SAMI "ZADĚLALI&q Citovat

Děkuju Ti Džarmi.

Dzarmi napsal:
Tak mě napadlo,že se stává,že někdo na nás hází své emoce a viní nás z nich.Chybí tam odpovědnost.Jak je dobré se postavit k této situaci,když si uvědomujeme svou nevinu - neodpovědnost,ale stále cítíme druhého a jeho sypání nám odpadků na naší hlavu?


Otevřít se mu, prostě se tomu, co právě vyjadřuje se vydat šanc, tak…úplně celý. Není co ztratit. Možná jen vlastní nepochopení. Smile
Ona ta „neodpovědnost“ je stejně jen tzv. do času. Jinými slovy - úplně stačí, že si uvědomím tu odovědnost svoji, za to, co mne teď nějak týká - dotýká (v tomto případě, že mne někdo z něčeho viní).

Pokud rozum ustoupí do pozadí, má srdce šanci. A proč by se tahle šance měla omezit na zamilovanost, či vztah s našimi nejbližšími? Každý proud, ať už je to voda v korytě řeky, nebo proud výčitek a nařčení, když se mu nestaví překážky, tak prostě jen volně proplyne… pohoda. Wink
Když do cesty postavíme překážku, začne na ni narážet, odrážet se od ní, stříká všude okolo, a stále se točí dokola. Tou překážkou je náš jakýkoli pocit, byť i jemného nesouhlasu, tedy odporu.
Pokud se uvolníme, v tom co je, přijmeme to s otevřenou náručí, nemůže žádné pnutí vzniknout.
A jestliže stále ještě někdo touží, setrvačností vlastních myšlenek, vyjádřit svá nařčení vůči nám, potom je třeba jen ještě lépe naslouchat - bez soudů a hodnocení. Za slovy pak uslyšíme to, co nám druhý chce doopravdy sdělit.
A tato pozornost nám potom bezděčně otevře naše soucítící srdce.

Jestliže se naučíme naslouchat, dokážeme se také lépe vyjádřit, vhodná slova pak přicházejí jakoby sama od sebe, a s někým si dokonce časem porozumíme i beze slov.
Otázky (pokud ještě nějaké jsou…) i odpovědi přicházejí ve stejném okamžiku.
…a vlastně...není co řešit.

Smile

Dobrou noc přeju všem.
toora
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne únor 15, 2009 11:04 pm    Předmět: Re: to, co cítíš, je důležité, ať už se to týká čehokoliv... Citovat

Dzarmi napsal:

Tak mě napadlo,že se stává,že někdo na nás hází své emoce a viní nás z nich.Chybí tam odpovědnost.Jak je dobré se postavit k této situaci,když si uvědomujeme svou nevinu - neodpovědnost,ale stále cítíme druhého a jeho sypání nám odpadků na naší hlavu?
Džarmí

Jarmilko, nemůže se nám stát nic, co nedovolíme. Nemůže nám nikdo nic hodit na hlavu, pokud mu to nedovolíme.
Otázkou je, PROČ to dovolujeme?


Naposledy upravil Damao dne po únor 16, 2009 10:02 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po únor 16, 2009 1:29 am    Předmět: Re: to, co cítíš, je důležité, ať už se to týká čehokoliv... Citovat

Damao napsal:
Dzarmi napsal:

Tak mě napadlo,že se stává,že někdo na nás hází své emoce a viní nás z nich.Chybí tam odpovědnost.Jak je dobré se postavit k této situaci,když si uvědomujeme svou nevinu - neodpovědnost,ale stále cítíme druhého a jeho sypání nám odpadků na naší hlavu?
Džarmí

Jarmilko, nemůže se nám stát nic, co nedovolíme. Nemůže nám nikdo nic hodin na hlavu, pokud mu to nedovolíme.
Otázkou je, PROČ to dovolujeme?


Přesněji jsem myslela toto.Vím,že nejsem odpovědná za pocity druhých a tudíž se neobviňuji z toho,že se kolega cítí špatně a myslí si,že na tom mam podíl.Necítím se tedy špatně protože on na mě něco hází,ale proto,že prostě ten odpadkový koš jde v té místnosti ,kde spolu jsme, hrozně cítit. Confused
Zajímala by mě ta rouška přes nos. Wink

Džarmí Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund