Fórum - Zobrazit téma - Zánět středního ucha - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Zánět středního ucha
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Zánět středního ucha
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tymian
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 3.2. 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: pá únor 13, 2009 10:08 pm    Předmět: Zánět středního ucha Citovat

Chtěla bych požádat o pomoc.

Můj téměř 1,5 letý syn měl asi zánět středního ucha. Píšu asi, protože 100% si nejsem jistá. Najednou jsem si všimla, že má kolem pravého ouška něco zaschlého, že mu z ouška něco vyteklo... V posledních dnech neměl žádné teploty nebo jiné potíže, jen se mu dnes trochu spustila rýma..

Je mi jasné, že to je zpráva pro mě... že něco dělám špatně... Laicky mě napadá, že jsem to já, která nechce něco slyšet (sama už mám několik měsíců zalehlé uchu - už jsem si na to pomalu zvykla, než bych se dokopala k doktoru.. Rolling Eyes )

Budu vděčná za jakékoli rady, nad čím se zamyslet..
Děkuji moc..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá únor 13, 2009 10:41 pm    Předmět: Citovat

Uvažuješ správně, teď jde o to, zda jsi v tomto stavu a okamžiku rozpoznat, co - jaká zpráva či informace, kterou jsi dostala - to způsobilo - pokud jde o levé ucho.
Pokud jde o pravé, tak může jít o něco, co jsi slyšela, když jsi poslouchala, co jsi neměla.
Protože jsi psala o rýmě (u syna), tak ses tímto tématem asi v duchu také dost zabývala. To by Ti mohlo napovědět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Tymian
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 3.2. 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: so únor 14, 2009 9:46 am    Předmět: Citovat

Damao, moc děkuji, asi tušim, odkud vítr vane, bohužel nevím, jak si nakázat "neposlouchat" a vnitřně to nepřetřásat, když jde o něco, co nemohu ovlivnit a zároveň se mého života velmi úzce dotýká...
Jde o komunikaci (velmi nehezkou) mého manžela s jeho matkou, s kterou žijeme pod jednou střechou... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: so únor 14, 2009 12:46 pm    Předmět: Citovat

Je důležité, že víš, co je za tím. Možná, že kdyby to bol jen Tvůj zdravotní problém, že bys skončila u nějakých prášků. Teď tím ale trpí Tvé dítě...! Nejde o to, co se děje kolem Tebe, to znamená nesnaž se měnit manžela nebo jeho matku. Změň něco v sobě tak, aby Tvůj syn nemusel trpět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Tymian
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 3.2. 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: so únor 14, 2009 1:27 pm    Předmět: Citovat

Damao, snažím se sama sobě vysvětlit, že to není má věc, že jde o jejich vztah, ale zatím to zvládám jen v myšlenkách. Když dojde na přestřelku, v klidu mě to bohužel nenechá..
Není nějaká technika, kdy v návalu bezmocnosti, vzteku... si dopomůžu ke zklidnění? Wink
Spíš bych se ale naučit to brát tak jak to je.. Že když venku fouká velkej vichr, že prostě fouká a zlobit se kvůli tomu nemá smysl... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: so únor 14, 2009 2:09 pm    Předmět: Citovat

K tématu se dá přistupovat z mnoha stran - tedy může to být tím že "nechceme něco slyšet" a ROVNĚŽ i třeba tím, že se stravujeme všelijak.
Všechno je propojené - co jíme, tak se cítíme. Třeba z kuřete se můžeme cítit autoagresi a pak čteme, že autoagrese způsobuje rakovinu. A mají pravdu tedy obě strany - způsobuje ji kuře, i autoagrese. Způsobuje ji hmotné i jemnohmotné.
Někdo například není ochoten slyšet, protože může být příliš zasněný z cukru a jogurtů (díky jejich jinové energii z hlediska makrobiotiky) a zároveň může z toho být dokonce i zahleněný (takže slyší opravdu i hůře po fyzické stránce) a sladké jogurty způsobující melancholickou zasněnost může jíst třeba z toho důvodu, že není ochotna se dívat na svět realisticky a to může zase vězet .... třeba v tom, že jí to neklape v rodině, nebo......
Určitě neříkám nic nového, jen chci dodat, že to může být mnohem
méně jemnohmotné a stačí změnit stravování. Nebo taky ne.


Naposledy upravil Psychedelic dne so únor 14, 2009 8:08 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Linda
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 26.10. 2007
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: so únor 14, 2009 5:47 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
K tématu se dá přistupovat z mnoha stran - tedy může to být tím že "nechceme něco slyšet" a ROVNĚŽ i třeba tím, že se stravujeme všelijak.
Všechno je propojené - co jíme, tak se cítíme. Třeba z kuřete se můžeme cítit autoagresy a pak čteme, že autoagrese způsobuje rakovinu. A mají pravdu tedy obě strany - způsobuje ji kuře, i autoagrese. Způsobuje ji hmotné i jemnohmotné.
Někdo například není ochoten slyšet, protože může být příliš zasněný z cukru a jogurtů (díky jejich jinové energii z hlediska makrobiotiky) a zároveň může z toho být dokonce i zahleněný (takže slyší opravdu i hůře po fyzické stránce) a sladké jogurty způsobující melancholickou zasněnost může jíst třeba z toho důvodu, že není ochotna se dívat na svět realisticky a to může zase vězet .... třeba v tom, že jí to neklape v rodině, nebo......
Určitě neříkám nic nového, jen chci dodat, že to může být mnohem
méně jemnohmotné a stačí změnit stravování. Nebo taky ne.


To je zajímavý pohled Psychedeliku, chuť je neodolatelný vjem.
Já teď zrovna prožívám čokoládové období a poslední dobou miluji vajíčka natvrdo, přitom je mi jedno, že jsou zdrojem cholestorolu.
Jak se na vajíčka dívá makrobiotika?
A co mléko?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: so únor 14, 2009 6:02 pm    Předmět: Citovat

Tymian napsal:

Spíš bych se ale naučit to brát tak jak to je.. Že když venku fouká velkej vichr, že prostě fouká a zlobit se kvůli tomu nemá smysl... Rolling Eyes

Není to Tvoje věc a je v tom smyslu, že je důležité najít si odpověď na otázku, proč mi život přináší takovou příležitost: být svědkem nepěkných komunikací mezi manželem a matkou?
Stravu bych nepodceňoval, to určitě ne, ale myslím si, že strava není nezbytně hlavní příčinou - samozřejmě, pokud jsou stravovací návyky zhruba stejné, jako se stravuje většina lidí u nás.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: so únor 14, 2009 7:49 pm    Předmět: Citovat

Linda:
Makrobiotika pracuje s energiemi jin a jang. Pokud je energie jednoho pólu příliš intenzivní, podvědomě nutí člověka jíst pól druhý v podobné intenzitě, aby se energetický systém vyrovnal (to znamená, že čím silnější JINovou energii jíme, k tím po silnější JANGovou energii toužíme)
Vejce - jsou dle makrobiotiky velmi intenzivní jang (mají smršťující energii). Makrobiotika říká, že vejce se mohou bezpečně jíst tak, že se jedno vejce rozdělí jednou za dlouhý čas pro sedm lidí.
Čokoláda - je velmi silný Jin (odstředivá energie)
Takže z hlediska makrobiotiky je pochopitelné proč člověk, který má čokoládové období (konzumuje velmi silný Jin) má chuť na vejce (velmi silný jang). Organismus se tím vlastně vyrovnává, aby se energetický systém nevychyloval příliš do jednoho extrému (silný jin či silný jang).
Autoři takovéto vyrovnání "silného JINu silným "JANGem" přirovnávají k dvěma fackám. Jedna nalevo, jedna napravo. A hlava je zase rovně Smile
Makrobiotika je založená na čínské medicíně. Čínská medicína mléko naprosto ze stravy vyřazuje, stejně jako sýry a to z důvodů energetických a "podružně" z důvodů jako je zahleňování atd.
Snad jsem to nastínil srozumitelně Smile


Naposledy upravil Psychedelic dne so únor 14, 2009 7:57 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: so únor 14, 2009 7:56 pm    Předmět: Citovat

Damao: také si nemyslím, že je nezbytně hlavní příčinou. Jen si myslím, že je to jeden velmi důležitých faktorů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Tymian
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 3.2. 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: so únor 14, 2009 8:06 pm    Předmět: Citovat

Psychedelicu, díky za Tvoji odpověď, určitě na tom něco bude, budu si muset na stravu dát větší pozor, je pravda, že teď to trochu s cukrem přeháním... Rolling Eyes Jistě to na to také nějaký vliv má. Moc díky za přípomínku!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: so únor 14, 2009 8:11 pm    Předmět: Citovat

Tymian: To jsem rád. Pro mě bylo objevení energií potravin podobnou revolucí jako zasvěcení do reiki. Věřím, že Ti změna jídelníčku výrazně pomůže.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Tymian
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 3.2. 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: so únor 14, 2009 9:10 pm    Předmět: Citovat

Psychedelicum, doporučil bys mi nějakou knížku, kde je to dobře popsané, případně jestli existují nějaké i-stránky?
Díky moc!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: so únor 14, 2009 10:46 pm    Předmět: Citovat

Tymian:
Určitě, moc rád. Největší makrobiotickým odborníkem v ČR je asi paní Průchová, takže knihy od ní. Informačně nejobsáhlejší a pro začátečníka podle mého nejlepší je její kniha Není jiné cesty - uvedení do energetické medicíny a poté kniha Energetická medicína jako východisko.
Pro začátek srozumitelná a přehledná je knížka Radost z jídla od paní Strnadelové. Po přečtení těchto tří knih člověk již chápe základy a je jedno do které knihy se pustí Smile Doporučuji všechny knihy od Průchové, knihy od předního lídra Makrobiotiky Michio Kushiho, především snad Makrobiotika - přírodní léčení.
Neodpustím si dodatek ke knize Není jiné cesty, kde paní Průchová píše o reiki. Myslím, že ten odstavec stojí za přečtení, ale že se netýká Usuiho reiki ani jiných "reiki", do kterých se zasvěcuje. Nicméně to je asi všude, každé knihy je třeba číst s odstupem (jen škoda, že je to zde psáno jako jediná možná pravda).
Nelíbí se mi, že makrobiotika je jejími propagátory někdy vysvětlována tak, že ji už učil i Ježíš a nelíbí se mi to, že často paní Průchová o makrobiotice mluví tak, že to vypadá, že správné vaření je již dostatečným duchovním úsilím a není třeba nic jiného. Myslím, že je to naprostá blbost, ale spousta lidí na makrobiotických fórech tomu věří.
Nelíbí se mi ani Kushiho kniha - Duchovní cesta.
Myslím, že makrobiotika propagovaná českými autory autory je dost materialistická - byť oni tvrdí opak.
Nicméně co se týče stravování a mnoha jiných věcí, jsou tam podle mého neocenitelné informace. A když člověk pro oběd nespustí oči
z Boha, je makrobiotika nesmírnou pomocí (pro mě téměř stejně hodnotnou jako reiki) právě na cestě k Němu (o zdraví ani nemluvě). Alespoň tak to vidím já.

Z internetových stran se toho člověk moc nedozví, přece jenom těch
informací je třeba víc, aby si člověk mohl udělat ucelenější obraz o co vlastně jde a jak na to. Snad by, ale pro začátek a orientaci mohla pomoci stránka právě paní Průchové. Je na ní tabulka s energiemi potravin, i její knihy.
http://www.svetenergii.cz/index.php?page=my-a-energie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Tymian
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 3.2. 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: ne únor 15, 2009 12:42 pm    Předmět: Citovat

Psychedelicu díky, makrobiotika mi vždy přišla strašně složitá, třeba časem změním názor. Nic nechci brát jako dogma, ale každopádně díky za tipy, určitě se na nějakou tu knížku podívám, pročtu, popřemýšlím, co si z ní pro sebe vzít..
Ještě jednou díky za rozšíření obzorů.. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund