Fórum - Zobrazit téma - Léčení s reiki - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Léčení s reiki
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Léčení s reiki
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
polgara1
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: st únor 18, 2009 10:48 pm    Předmět: Citovat

Mám také takovou kamarádku. Někde tady pobíhá také -Aika. Prošli jsme spolu celou Reiki 3 a byly jsme si velkou oporou, zažily jsme spolu velmi mnoho věcí. Měli jsme spoustu společných témat, děly se nám podobné věci - někdy mě první, někdy jí a někdy i současně. Moc hezky se nám spolu pracovalo. Bylo to velkým přínosem, protože jsme si mohli vzájemně hodně pomoci. Prodebatovaly jsme spolu nejednu hodinu, vzájemně jsme se podporovaly a radily si. Právě proto, že jsme spolu měli společná témata, tak se nám dobře řešila, protože při našich rozhovorech jsme si "braly" poučení obě. A hlavně jsme věděly co ta druhá cítí a jak to myslí a co prožila a jaké to pro ni bylo. A jak z toho ven. Neocenitelný je i ten pohled zvenčí - od někoho jiného. Jsem moc ráda, že ji mám a že mi bylo ctí ji potkat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanaya
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: st únor 18, 2009 11:02 pm    Předmět: Citovat

heh, no jednu knihu som si stiahla z netu, druhu objednala v kniznici...tesiiiiiim ako male dievcatko...dakujem, skusim Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
riki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 24.1. 2009
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: st únor 18, 2009 11:06 pm    Předmět: Citovat

Pro Sanayu. Mám pocit, že Ti mám připomenout, že symboly Reiki jsou klíče k tomu jak žít. Reiki nastoluje harmonii, když energii přijímáš. Cítím, že Tě ovlivnují katolíci. V žádném případě Tě nechci poučovat. Vím, že toho víš sama dost. A tak prosím Tě dej na intuici a ta Ti ukáže to, co máš dělat. Myslím to s Tebou upřímně, tak jako všichni tady na webíku. Udělej si pořádek v myšlenkách, vím , že to není jednoduché a pak uvidíš jasněji. Ale co Ti to píšu, vždyt to víš Ty sama nejlépe. Měj se a přeji zdraví Tvým světlým myšlenkám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: čt únor 19, 2009 2:26 pm    Předmět: Citovat

Rendyy: no v překladu to je Bratr Vavřinec, je možné že v originále je to bratr Lawrence.... s tím proč jsem přestal to je složitější Smile Ztráta tehdejší práce - hlídač knih, která mě dovolovala se stále modlit, přechod na makrobibotiku atd. Od té doby jsem několikrát začal a nekolikrát skončil, vydržel jsem maximálně měsíc - přestal jsem opět kvůli práci - musel jsem se starat o postižené dítě a když jsem s ním musel stále mluvit, špatně se mi modlilo... ale to bych asi svedl jen na jednu z těch zevních věcí... nevím, sám si tyto otázky kladu... jsou chvíle kdy se to snažím s reiki kombinovat - modlitby a reiki, někdy více převažuje reiki a modlitby opouštím... nevím, sám hledám...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sanaya
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2009 8:28 pm    Předmět: Citovat

riki...noooo...v podstate viem a beriem kazdy nazor...neberiem to ako poucovanie, ale ako volnu diskusiu, kde kazdy moze slobodne vyjadrit to, co citi, co si mysli... Wink

ani nie, ze by ma velmi ovplyvnovali katolici, ale niekedy mam pocit, ze sa s reiki vzdalujem sama od seba...Biblia nam tiez dava kluce ako zit...je to mozno ta ista vnutorna cesta srdca a mystika duse, len je to akoby napasovane na moderneho cloveka...je mnoho ciest, presne ako hovoris, treba sa riadit intuiciou...

citam tu knihu Putnik.......je to velmi zaujimave...trochu uvazujem nad tou zrealizovatelnostou Rolling Eyes Shocked Laughing

ja mam pocit, ze mne je mnissky zivot velmi blizky (asi minule zivoty) - mnisi ma fascinuju a citim sa ako jeden z nich, hoci v tomto zivote to mam ine - viac zamerane na materialny svet - realizovat nadobudnute vedomosti v praxi v praci s ludmi...

rozhodne velmi zaujimave a poucne citanie...podelim sa potom o zazitky...papa Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: so únor 21, 2009 10:43 am    Předmět: Citovat

Sanaya: kniha Poutník se mi také strašně líbí Smile Jsem ji přečetl snad 200x Smile V ČR je k dostání i Filokalie, o které se v Poutníku mluví Smile V životopise Jiřího Vacka je uveden dopis, který píše jedna zdravotní sestřička, která se inspirována Poutníkem modlí celý den krom rozhovorů s kolegyněmi, takže to určitě lze i při náročnějším zaměstnání... to jen tak, že to jde no, ale realizace je vždycky těžší než o tom psát na reikiwebíku Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: so únor 21, 2009 8:56 pm    Předmět: Citovat

sanaya napsal:
ani nie, ze by ma velmi ovplyvnovali katolici, ale niekedy mam pocit, ze sa s reiki vzdalujem sama od seba...


Má zkušenost je,a myslím nejen má,že reiki nás navrací k nám samým.To je cesta uzdravení.Přijde mi divné,že by nás nechala vzdalovat se. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanaya
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: ne únor 22, 2009 3:30 pm    Předmět: Citovat

len na vysvetlenie...

to vzdalovanie sa...najprv musim najst sama seba, hlbku svojho srdca, lasku vo svojom vnutri, odraz Boha...cez toto poznanie potom mozem nechat prudit reiki a potom je to ok...ak to robim predtym, nez viem, kto som...akoby som sa spoliehala na vonkajsie sily...bez pochopenia hlbsieho zmyslu...

no nic, hladam sa...asi ako vsetci Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: ne únor 22, 2009 4:15 pm    Předmět: Citovat

Sanaya: já Tě chápu, často podobné věci řeším sám. Vím, že při meditaci nebo modlitbě jsem se blížil k Sobě jako Vědomí - Jsem, který jsem. Uvědomoval jsem si se jako Pozorovatel zřetelně rozlišený od myšlenek, těla a citů s jasným vědomím: pozorované nejsem Já. Poté když jsem si začal dávat reiki, měl jsem tendenci "spadnout do těla, stotožnit se s ním".
Jiří Vacek ve svých knihách doporučuje oboustranný rozvoj - rozvoj vnitřního těla - které rozvíjí vnitřní pránájámou (reiki pokládám za její obdobu, Kalyny Pavla Mašková mi říkala, že má podobný názor) a zároveň cestu k Sobě - tedy obracení pozornosti od pozorovaného na Pozorovatele - ať pomocí modlitby - kdy to je více či méně nevědomě až do Uvědomění nebo pomocí meditace. Jiří Vacek říká, že i jeho učitel Jarka Kočí či František Drtikol dělali vnitřní pránájámu - tedy pročištění celého těla Božskou silou (reiki praktikuji podobně, vědomím se přenesu do místa kam reiki dávám - tím to místo prožívám, očišťuji a projasňuji) a pokládali ji za velkou pomoc meditaci - přinášela pročištění, projasnění a zklidnění. Pamatuji si, že jsem asi před rokem se rozhodl opět vrátit k celodenní modlitbě. Asi za čtyři dny jsem začal cítit výrazné rozšířené Vědomí, odpoutání od těla, citů a myšlenek a bytí v Pozorovateli. Nicméně jsem viděl, že tělo začíná chřadnout a již tak nezáří, jako když jsem se mu celý den věnoval reiki. Možná tedy stojí zato to kombinovat.... Na druhou stranu si pamatuji, že při modlení jsem se přenášel jakoby vědomím do těla a v něm často modlitbu opakoval, často jsem toto pociťoval jako velmi oživující, pročišťující a prosvětlující. Byly chvíle, kdy jsem měl pocit, že se mi do hlavy vlévá Světlo jako mléko, takže si myslím, že reiki lze na druhou stranu i vynechat a onen proces návratu k Já tělo stejně zasáhne. Na druhou stranu, si pamatuji, že když modlitba byla mechanická, bylo často lépe zastavit a dát si reiki, prozářit se a poté láskyplně pokračovat.
Mimojiné z knih Jiřího Vacka, i dle jejich praxe jak ji vykládají to chápu tak, že práce s Božskou energií (vnitřní pránájáma, reiki atd) je cestou jak se dále rozvíjet i poté, co jsme dosáhli Poznání.
Asi žádný verdikt není, jen jsem chtěl napsat pár zkušeností...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sanaya
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: ne únor 22, 2009 10:47 pm    Předmět: Citovat

fuuuu...to bola vycerpavajuca odpoved... Shocked Laughing ...dnes som bola na prechadzke, bolo to len taku hodinku, mozno ani nie, skusala som pocas nej praktizovat vnutornu modlitbu...zistila som, kolko zbytocnosti mam v hlave a v pocitoch... Rolling Eyes ...ale zaujimava vec sa stala...stretavala som ludi so psikmi...jeden malicky chcel silou-mocou ist za mnou...druhy na mna civel tiez dlhu dobu...bolo to prijemne...potom som sla do kostola - a skusala som sa modlit srdcom...asi cca 30% omse sa mi to darilo...ale...vnimala som svet inak, ludi akoby rozmazane, citila som, co citi moj priatel... Shocked - take ine to bolo...

ja sa potrebujem sustredit na moje telo, casto mam pocit, ze "lietam", malo uzemnenia...tak vdaka za osvetlenie, skusim to kombinovat...no ved som na zaciatku, stale sa mame co ucit... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: ne únor 22, 2009 11:45 pm    Předmět: Citovat

K modlení - mně spíš víc vyhovovalo modlení se od srdce, modlení Srdcem pak přicházelo jaksi samo ... jen že to jde i jinak no.... spíš bych se vyvaroval upjatosti.... spíš opravdovost než technika řekl bych....
K uzemnění - mně hodně pomáhá soustředit se na nohy, celé je prozářit ze všech stran reiki - věnovat jen jim třeba hodinu, dvě hodiny reiki. Prozářit, zvědomit, oživit. Energie pak začne sama proudit do země. Hodně mi rovněž na uzemnění pomohlo vynechání všech potravin nad pásmem zdraví dle makrobiotiky (velmi jednoduše řečeno vše sladké, tropické a chemické).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund