Fórum - Zobrazit téma - Léčíte a jíte maso? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Léčíte a jíte maso?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Léčíte a jíte maso?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hyter
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2009 11:39 pm    Předmět: Citovat

Spousta zdroju informaci propagujicich vegetarianstvi se opira o to, ze clovek byl puvodne "bylozravec"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2009 12:03 am    Předmět: Citovat

To jo, ale tuším, že býložravci mají mnohem delší střeva a úplně jiný chrup.

Trávicí systém a zuby člověka ukazují na všežravce, jako jsou konečně
všichni lidoopé.

Citace:
Lidoopi a lidé se vyvinuli jako všežravci a jejich zuby o tomto vývoji mnohé vypovídají.

http://www.rozhlas.cz/odhaleni/komentare/_zprava/479387
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2009 8:09 am    Předmět: Citovat

Ahoj.Anaako,máš pravdu.Našim předkům zachránilo život,umožnilo jim přežít jen to,že se usídlily v mořským šelfu a začali ve velkém konzumovat ryby,maso!Tím mněli nadbytek proteinu a začal se rozvíjet mozek.
Další důvod, gorily jí jen rostlinnou stravu a mají obrovská břicha aby to množství potřebné k životu dokázali do sebe dostat.
Další důvod.Víte o tom,že třeba kráva sní trávu,nakrmí jednobuněčné organizmy v žaludku,které dokáží strávit trávu a ona pak přežvykuje a vlastně sní ty namnožené organizmy.Tak že vlastně né trávu.Tohle člověk nedokáže.
Panda většinu dne jí, ale minimálně se pohybuje.Protože z té rostlinné stravy nemá dostatek energie na rychlý pohyb.
A další tisíce důvodů,včetně fyziologických,nemáme několik žaludků jako býložravci.
A přesto i já jsem dospěl k tomu,že maso nemusím.Není to zásada,ani nutnost.Je to potřeba očistit ducha.V mase je enrgie všeho, co to zvíře zažilo před smrtí,strach,agrese,v dnešní době i různé léky na ozdravění chovu.A to nechci.Jinak Bůh stvořil i člověka,aby jedl a nechal se sníst.Slouží to k rovnováze v přírodě.Ale mi se už neumíme zbavit těch nečistot z masa pohybem při lovu a nebo pravidelným hladověním,když nic neulovím.A taky jak dlouho žili oni a my.
Když sním maso z týraného zvířete a převezmu do sebe jeho strach a jdu léčit,kam se enerie toho strachu nebo agrese schová po dobu léčby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanaya
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2009 10:28 am    Předmět: Citovat

mam taku mini potrebu "rypnut"... Rolling Eyes
otazkou je aj, ci rastliny pri ich trhani, baleni do umelych sackov a pohadzovani netrpia, necitia strach...ci nie je rastlina rovnako zamorena kadecim z ovzdusia? myslim si, ze je...

ja nie som zastancom toho, ze kazdy den maso, to by ma "kleplo" Laughing , ale myslim, ze dolezita je rovnovaha...a hlavne - jest s laskou...cokolvek jeme alebo robime, treba to robit takto...potom ani napriklad maso, ci dokonca cigarety, nemusia zakonite nicit nase telo...sila ide z ducha a duse, nie naopak...i ked telo a dusa su spojene a ovplyvnujuce sa nadoby...kazdy z nas ma kusok pravdy...a pre kazdeho je pravdou to, co zije...co mu pomaha, co ho presvetluje...a niekoho mozno chutne prepecene masko... Wink

ludia, mam vas rada...papa Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Hyter
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2009 12:13 pm    Předmět: Citovat

Citace:
myslim, ze dolezita je rovnovaha...a hlavne - jest s laskou...cokolvek jeme alebo robime, treba to robit takto...potom ani napriklad maso, ci dokonca cigarety, nemusia zakonite nicit nase telo...sila ide z ducha a duse, nie naopak...i ked telo a dusa su spojene a ovplyvnujuce sa nadoby...kazdy z nas ma kusok pravdy...a pre kazdeho je pravdou to, co zije...co mu pomaha, co ho presvetluje...a niekoho mozno chutne prepecene masko... Wink


Presne tak, dulezita je rovnovaha....ale pokud to nekdo citi jinak a ma tu potrebu maso nejist at se dle toho klidne zaridi....kazdy jsme jiny a kazdy mame jine potreby. Pokud byl tedy clovek vsezravec....tak pro to za kazdou cenu menit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2009 1:22 pm    Předmět: Citovat

Strava je lékem, takže změna je na místě tam, kde něco nefunguje, kde jsou potíže, ať už druhu stravy masité hutné zatěžující tělo, či stravy až příliš odlehčené.

Myslím si, že při léčení se něděje nic jako "strach z masa co jsem snědl předám dál", prostě mě to buď nějak zatíží nebo naopak mine. Já osobně vyhledávám v podstatě domácí maso, kvalitou je jinde než to průmyslové, fyzicky i energeticky. Zvíře může zemřít rychle a bez velkého stresu, průmyslové masokombináty jsou úplně o ničem jiném. Vesnická zabijačka vždycky byla velkým rituálem.

Mimochodem, šimpanzi, se kterými máme drtivou většinu genetického kódu společného, jsou i masožraví a docela tvrdí lovci. Šimpanz s banánem je tak trochu pohádka. No a jestli máme my lidi v sobě i jiné kódy jiných civizilací, to jest stále ještě otázka (víc DNA šroubovic, původ mimo Zemi,...) Takže já se zatím držím toho, že naše fyzická a další úrovně patří jedině sem a je potřeba se podle toho chovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2009 4:27 pm    Předmět: x Citovat

Tahle otázka vždycky vyvolává ohromné emoce zastánců všech možných směrů. Sama jsem se přesvědčila, že každý je taková individualita, která k životu potřebuje něco trochu jiného.
Vyzkoušela jsem si oboje a ani jedno mi nedělalo dobře. Zvolila jsem
kompromis. Mluvila jsem i s vegetariány, kteří se z nějakého důvodu vrátili ke smíšené stravě.
Ostatně sehnat dobré a kvalitní jídlo je pro oba tábory stejně náročné
a pořádně drahé. Zelenina z Lídla asi nebude právě bio a šetrně vyráběná!

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Tazz
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.3. 2007
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2009 6:04 pm    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
Nějak jsem si nevšiml, že by TAZZ označil ty, kteří jedí maso za vrahy Cool .


Vidím, že jen málokdo přemýšlí nad tématem, na které odpovídá. Mě je upřímě jedno, jestli jíte maso. To je přece každého osobní věc. Honila se mi hlavou dlouho otázka spojitosti mezi jedením masa a utrpením způsobovaným jiným bytostem. I když jsou to JENOM zvířata. Protože masný průmysl moderní doby je jen bezcitnou továrnou na smrt a utrpení.

Ale nedávno jsem četl zajímavé srovnání:
Predátoři se věnují lovu asi 4 hodiny denně. 20 hodin pak většinou prospí, aby strávili to, co snědli. Dožívají se v průměru 15 let (platí to i pro všežravce – není na světě výjimka).

Bíložravci se věnují pastvě přibližně 20 hodin denně. Spí asi tak 4 hodiny. Tráví průběžně. Dožívají se i 70 a více let.

Podle mě je to více než zajímavé. Co myslíte?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2009 6:14 pm    Předmět: x Citovat

Tazz: a já myslela, že je řeč o lidech. Můj osmdesátiletý tchán jí celý život skoro denně maso, klobásky, slaninu, byl poprvé u zubaře v 70 letech, jeho matka se dožila přes devadesát a oba v dobré formě. Myslím, že se to nedá brát takhle plošně.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Tazz
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.3. 2007
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2009 6:35 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Tazz: a já myslela, že je řeč o lidech. Můj tchán jí celý život denně maso, klobásky, slaninu, byl poprvé u zubaře v 70 letech, jeho matka se dožila přes devadesát a oba v dobré formě. Myslím, že se to nedá brát takhle plošně.

šamanka


Jenže Šamanko, to sou jen světlé výjimky. Protože se už dlouho zabývám sbíráním informací o vlivu stravy na zdraví a věk člověka. A vstupuje do toho ještě řada dalších faktorů. Tvůj tchán má nepochybně obrovské štěstí, že jeho ogranizmus je schopen odbourat tolik toxinů, a skvělou karmu z minulých životů. Winston Churchil celý život kouřil, rád a hodně jedl a nejdále došel jen několik desítek metrů. Přesto se dožil 90 let. Ale, když si najdeš statistiky úmrtnosti, tak zjistíš, že kuřáci se dožívají o 15 let méně než nekuřáci a platí to i o jedlících tučného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2009 6:58 pm    Předmět: x Citovat

A rakovinu dostávají velmi často ti nejhodnější lidi a jsou tací, co celý život sportují, nikdy nekouřili a přesto dostanou rakovinu plic nebo umřou mladí. Podle mě je to, jak píšeš, o hodně faktorech.
Nejvíc co mě udivuje je když pozoruju v okolí lidi, kteří se už dají označit za notorické alkoholiky a roky normálně fungují v práci, celé noci "paří", přesto nemají žádné extrémní fyzické následky, nevypadají jako trosky, po stránce IQ taky normálka. Chápu, že mají dobrý metabolismus, ale tolik let!

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2009 9:18 pm    Předmět: Citovat

Tazz napsal:

Citace:

A co když je vše jen jakousi hrou prostoru. Všechny ty naše vzlety a pády. Jen takový film na plátně. Ale to plátno je za těmi obrázky. Všechno kolem jsme si vytvořili sami a už nevnímáme, že naší podstatou je ta čistá jasná plocha a ne míhající se stíny na ní.


Tak to je, Tazzi.

Citace:
Honila se mi hlavou dlouho otázka spojitosti mezi jedením masa a utrpením způsobovaným jiným bytostem. I když jsou to JENOM zvířata. Protože masný průmysl moderní doby je jen bezcitnou továrnou na smrt a utrpení.


Co má to o čem mluvíš společného s hrou prostoru?
Všechno.
Prostor si bude hrát, ať se proti tomu bouříme, jak chceme.
Jediná cesta, jak to změnit je dosáhnout realizace,
a pomoci bytostem ze světů utrpení.

Zvířata v masném průmyslu trpí, protože trpí.
Protože je dostihla karma jejich a karma jejich kolektivu.
Ne tolik kvůli lidem.
Kdyby je netýrali lidé, pak by je týral někdo jiný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2009 11:45 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
A rakovinu dostávají velmi často ti nejhodnější lidi a jsou tací, co celý život sportují, nikdy nekouřili a přesto dostanou rakovinu plic nebo umřou mladí. Podle mě je to, jak píšeš, o hodně faktorech.
Nejvíc co mě udivuje je když pozoruju v okolí lidi, kteří se už dají označit za notorické alkoholiky a roky normálně fungují v práci, celé noci "paří", přesto nemají žádné extrémní fyzické následky, nevypadají jako trosky, po stránce IQ taky normálka. Chápu, že mají dobrý metabolismus, ale tolik let!
šamanka

Ono totiž ani tak nejde o to, co děláme, ale jak se při tom cítíme - zda vnímáme - vytváříme si - pocit viny, nebo prostě "hřešíme s radostí".
Nedá se to podle mne pochopit podle kriterií kterými běžně hodnotíme lidi a jejich chování.
Indové mají pro tento (citovaný) úkaz odkaz na princip nevinnosti. Jakmile se stane, že zhřešíme a dokážeme myšlenku na to, že jsme zhřešili, prostě odfouknout a dál se jí nezabývat, je to, jakobychom nezhřešili - rozhoduje jak dlouho máme svoji mysl znečištěnou nebo obrácenou k Bohu.
Není to ale tak, že bychom páchali lumpárny s tím, že dopředu budeme kalkulovat s principem nevinnosti ! I když - Osho měl 99 Rols Roysů, aby dokázal, že jeho se úvahy o majetku nedotknou a Mahátma Gádhí se zase v loži nechal zahřívat mladičkými neteřemi. Nebyla ani jeden proto méně svatí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: čt únor 12, 2009 3:25 am    Předmět: Re: x Citovat

Damao napsal:

Ono totiž ani tak nejde o to, co děláme, ale jak se při tom cítíme - zda vnímáme - vytváříme si - pocit viny, nebo prostě "hřešíme s radostí".
Nedá se to podle mne pochopit podle kriterií kterými běžně hodnotíme lidi a jejich chování.
Indové mají pro tento (citovaný) úkaz odkaz na princip nevinnosti. Jakmile se stane, že zhřešíme a dokážeme myšlenku na to, že jsme zhřešili, prostě odfouknout a dál se jí nezabývat, je to, jako bychom nezhřešili - rozhoduje jak dlouho máme svoji mysl znečištěnou nebo obrácenou k Bohu.
Není to ale tak, že bychom páchali lumpárny s tím, že dopředu budeme kalkulovat s principem nevinnosti ! I když - Osho měl 99 Rols Roysů, aby dokázal, že jeho se úvahy o majetku nedotknou a Mahátma Gádhí se zase v loži nechal zahřívat mladičkými neteřemi. Nebyl ani jeden proto méně svatí.


Dnes jsem nad tím zrovna přemýšlela.Dělala jsem něco,co by spousta lidí odsoudila.Uvědomila jsem si,že dle mne je to v pořádku a že opravdu záleží na posouzení a cítění se v rámci činu.Já jsem usoudila,že z mého hlediska je to v pořádku a cítila jsem se dobře a je mi dobře.Vlastně jsem v tom našla i prvek nápomocné terapie vůči sobě.Jinak myslím,že spousta lidí by se v té samé situaci cítila provinile a špatně.
Jej mam radost,že se mi to tu tak hezky potvrdilo.

hehee Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá únor 13, 2009 9:44 am    Předmět: Citovat

Tak mě vždycky znova a znova nutí k přemýšlení, když se objeví nějaký názor s kterým nesouhlasím, zda má vůbec cenu to někomu vyvracet. Většinou to nepomůže, člověk nějaký názor změní, až když ho sám chce změnit. Navíc můžeš vlastně těm lidem ublížit, alespoň oni to tak asi cítí ...

.. ale když ono mě to rozčiluje. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund