Fórum - Zobrazit téma - Chcete být v depresi? Jak je libo... důvod se vždycky najde. - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Chcete být v depresi? Jak je libo... důvod se vždycky najde.
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Chcete být v depresi? Jak je libo... důvod se vždycky najde.
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2009 10:34 pm    Předmět: Citovat

clovek napsal:
Ahoj fdh.Neber to teď osobně,ale já pro rovnováhu napíšu co je skutečná deprese.Myslím tím depresi jako nemoc.
Prostě pomalu aniž si to uvědomujeme se dostaneme do stavu,a nebo taky náhle bez našeho přičinění,do stavu, kdy nevíme jak dál.Opustí nás vůle k něčemu.Už ani nemáte sílu cokoliv zmněnit,protože nevidíte smysl,proč to mněnit.Copak má smysl cokoliv dělat,když vše je předem zbytečné.Ať uděláte cokoliv,tak to nemá smysl,protože osud nebo Bůh si stejně udělá co chce.Jaký smysl má se o něco snažit,když stejně po nás tady na světě nic nezůstane.Čas pro vás přestane existovat,sedíte celé hodiny a ani nevíte,jak se mnění denní doba.Ráno jdete do práce,protože musíte,ale jak robot.Nevíte co jste snídali,nebo vůbec jestli jste jedli.Jste jak v mrákotách.A nejhorší je,že lidé kolem vás o tom ani nevědí.Prostě to komentují,je zamklý asi má starosti.Tady je jediné řešení alopatické léky na útlum,aby tělo spalo,fungovalo a sebralo sílu to překonat.Objevit v sobě touhu po životě, najít smysl,důvod proč zase přemýšlet,proč zase fungovat.Zdůvodnit si,proč každé ráno znovu a znovu otevřít oči.
Tohle je deprese.To není strach, čeho se bát,vždyť nemá smysl se bát.O co,že mi někdo ukradne peníze,že zaspím do práce,že zůstanu na ulici.Nic nemá smysl,vždytt stejně jednou vše skončí,tak proč se o cokoliv snažit.A to je podle mne deprese.
Strach,obavy je potřeba pozitivně využít.Je to adrenalin,který v dřívěhších dobách nám dal sílu utéct a nebo zaútočit.Bojíš se,že přijdeš o práci.Vychutnéj si ten pocit kolem žaludku,přijmi ho ať tě nakopne a začni lítat jak motorová myš a hledéj si jinou práci.Nezůstávéj v klidu.Äť tě ten adrenalin honí třeba do noci po kamarádech,kteří by ti mohli pomoci najít práci.A tady to můžu napsat DŮVĚŘUJ VE VEDENÍ SÍLY STVOŘENÍ.Já vím,člověk má právo zapochybovat,klesnout do kolen ale musí vstát a říci si,ať se stane cokoliv,je to pro moje dobro.VŠE CO ČINÍŠ BOŽE JE PRO MOJE DOBRO JEN JÁ TO NECHÁPU.Já už tisíckrát jsem se u sebe nebo svých známích přesvědčil,že to je pravda,ale stejně mám občas obavy.
To je můj názor na to co je deprese,která se nedá zvládnout a deprese,která nás má nakopnout.NÉ VŽDY SI ZA VŠE MŮŽEME SAMI,ALE SAMI JSME SI TO VYBRALI JAKO ZKOUŠKU.Přeji všem sílu,světlo a lásku.


ahoj clovek... neboj, nebudu si to brát osobně... Smile

amozřejmě vím co je deprese jako nemoc... prožil jsem si ji, takže vím o čem mluvím! a taky vím, že západní medicína neumí tento problém - tuto nemoc řešit a v žádném případě se nepřikláním k tomu brát antidepresiva... mám zkušenost, že se to dá řešít jinou cestou a taky vím, že jsem si k tomu stavu bytí dopomohl sám... nikdo mě tam nedostrkal... každý je ať chce nebo ne zodpovědný za svůj život a ať se mu děje v životě to nebo ono, může si za to sám, ať už vědomě či nevědomě...

takže co se týče deprese a nebo i jiných nemocí jedná se o narušení energetického systému těla... k disharmonii tě může dovést i obyčejná hádka, atd... je toho moc a na každým je buď aby se vůbec do disharmonie nedostal a nebo se zase dostal do svého středu... celý život jsi něčím ovlivňovaný, ale na tobě je, zda budeš nemocný a budeš si hrát na chudáčka a nebo vezmeš plnou zodpovědnost za svlj život a přestaneš být tím chudáčkem co neví jak dál... nikdo nikomu nenakazuje a bůh už vůbec ne, aby se nechal někým manipulovat, dělla někomu poskoka nebo co já vím co.. buď člověk a řekni ne, když se ti to nelíbí... vím, zprvu je to těžký, ale buď sám sebou... na nic si nehraj...

to jak ty píšeš o tý depresi, že nevidí smysl, je mu všechno jedno atd... tak k tomu se dopracoval právě zablokování energie v těle... mlůžeš si o tom myslet co chceš, nevím jaký máš na to náhled, ale je to tak... a zde bych doporučoval zvolit alternativní cestu v podobě čínské medicíny... pokud je člověk energeticky vyrovnaný, nic takového nepřijde..

a jinak ještě - bůh za nic nemůže... bůh nám dal svobodnou vůli a na všechna naše přání Vesmír odpovídá ANO - takže se pak člověk nemusí divit, když myšlenkama a slovy vysílá co vysílá a pochopitelně - ono to přijde!

a cloveku, neber si to osobně... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zmijovka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.6. 2008
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: út březen 31, 2009 8:47 am    Předmět: Citovat

fdh napsal:
Zmijovka napsal:
Už pár dní přemýšlím nad tím, že dokud jsem měla práci jistou, pořád jsem nadávala, jak mě to tam moc nebaví, co všechno mi tam leze na nervy, s jakými lidmi tam musím pracovat, plat taky nic moc, atd.

No a teď, když vím, že za měsíc tam končím, říkám si, jak jsem byla nevděčná, vždyť mi tam nic nechybělo, byla to klidná práce víceméně bez stresu, plat mi stačil na živobytí a zbylo i na nějaké ty radůstky a já pořád viděla jen to špatné Embarassed

A teď když už je pozdě mi to dochází Idea Crying or Very sad

A Šamanka to završila příspěvkem o nespokojenosti Very Happy

Pěkné poučení pro příště, děkuji Exclamation Very Happy


viděl bych to malinko jinak... ne jako nevděk za to co máš... ale jako přání skončit s tou prací... vždyť si to tak žádala!

"pořád jsem nadávala, jak mě to tam moc nebaví, co všechno mi tam leze na nervy, s jakými lidmi tam musím pracovat, plat taky nic moc, atd."

to jen bylo vyslyšeno tvoje přání! spousta lidí si ale neuvědomuje, jak svýma myšlenkama ovlivňuje svlj život a pak se diví - opět je to příklad nevědomé činnosti... tak se prosím tě probuď, aby jsi to už viděla! vše konej vědomě! nepřemýšlej teď zas moc nad tím vším... prostě žij! ber život takový jaký je a užívej si ho! všechno se to motá o tom samém - vše vědomě... když si chceš užívat života, víc z něho buděš mít, když ho budeš prožívat vědomě! když nevědomě, k čemu by to bylo...

dám ti příklad... čteš knížku... a najednou se tvoje mysl někam zatoulá, třeba do představ, nebo se na chvíli zasníš... a ejhle... najednou jsi přečetla stránku a nevíš o čem byla... nádherný příklad toho, jak žiješ, když stále v mysli někde bloudíš...Smile



Děkuji Fdh, budu se snažit, snad mi to půjde Smile

Vím, že s tím mám problémy, dělat věci vědomě a ne se pořád myšlenkama toulat někde úplně jinde.

Na kurzu Reiki jsme se učili různé meditace a tam jsem taky zjistila, jak moc jsem nesoustředěná a jak nedokážu svoje myšlenky ovládat Sad

Taky se mi často stává to, co píšeš o čtení knížky - najednou zjistím, že místo vnímání obsahu přemýšlím, co uvařit k večeři Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: út březen 31, 2009 1:12 pm    Předmět: Citovat

práávě Smile

trénuj to v meditacích... klidná mysl je taky důležitá... Smile

tak hodně zdaru...

a víš co je zajímavý, že když si vědomě uvědomíš třeba i to, že ti zapnul automatický prográmek na rozčilování, tak se nad tím usměješ, protože ti to přijde absurdní... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: út březen 31, 2009 1:26 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Fdh já to myslel,nejlíp to popíšu na příkladu.Máš v sobě trojskýho koně z minulých životů a nevíš o něm.Pak se někdo strefí a otevře ti ho a ty najednou během několika chvil spadneš do deprese.Nevíš kde se to vzalo,ale jen víš co to má za následek..Za noc zhubneš 4 kila,víš jen jednu věc,a to, že ty sám s tím nic nemůžeš dělat,protože vlastně tvé podvědomí si to přeje.A to víš jen díky tomu,že už nějakou dubu poslušně posloucháš svůj instinkt.Víš i způsob,jak to napravit,ale sám sobě podvědomí neporučíš.Máš ale pravdu,že si za to můžeme sami.Kdyby jsme nešli duchovní cestou,tak se nám to neurychluje a nedostáváme to najednou,ale postupně.Jenže ten engram do podvědomí ti může vložit i tvá matka při porodu.Tady jsi si to samozřejmně vybral taky sám,jako učení a matka ti to jen dává.Já spíš narážím né na tady ten konkrétní případ,ale já to beru všeobecně.Ona deprese může vyvolat panický strach či hrůzu a tato tíseň nás může zabít,doslova.V mém případě jsem se v práci jeden den vážil na digitální váze,a druhý den jsem se vážil a zhubnul jsem 4 kila,vedoucí mne posílala domů a k lékaři na vyšetření,že jsem vypadal jako na umření( a byl jsme na tom přesně tak) a to vše se stalo během několika asi 5 hodin od okamžiku spuštění programu.Tady s tím případem to nemá nic společného,jen jsem chtěl ukázat,že někdy je nutné se uklidnit i třeba pomocí léku,aby si člověk odpočinul a dal mozku možnost dostat se ze zkratu.Já,jelikož jsem věděl co mi pomůže jsem to ustál bez těch léků,ale ty 4 dna,než jsem mohl podstoupit to co jsme potřeboval jsem si vychutnal až na dno.Víš,znám pár případů,kdy lidé ztratily chuť žít,jiný druh deprese, a ani lékaři jim nepomohli.Viz Jirka Růžička,syn herečky Růžičkové.Prostě stratil chuť do života.Nám se to píše,ale někdy člověk přijde o nohu a nedokáže si představit,že jeho život neskončil.Pro nás je to k smíchu,ale pro některé ne.A co teprve rodiné tragédie a sebevraždy.Jak vysvětlíš matce,že si to se synem vybrala před narozením a řekni ji,že si za to může sama.Já i ty to víme,ale ona né a proto pro ni je nejlepší třeba ten lék.Já to myslel takto.A děkuji,že jsi to správně pochopil a vzal jsi to jako já jen jako akademickou diskusi.V tomto konkrétním případě samozřejmně máš pravdu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: út březen 31, 2009 4:00 pm    Předmět: Citovat

jasný... Smile

ono vím, že když něco takovýho příjde poprvé, tak na to koukáš jak z jara a ptáš se jak se to mohlo stát... Very Happy ale domnívám se, že když to člověka nedej bože postihne znovu, tak už ví co a jak a nebo tomu dokáže předejít...

neříkám nic proti použití antidepresiv na nějakou přechodnou dobu, ale určitě bych se jim snažil vyhnout a zvlášť po mé zkušenosti z východní medicínou, která se na problém kouká celistvě....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: út březen 31, 2009 11:01 pm    Předmět: Citovat

fdh napsal:
jj Smile žádné dny v depresích... Smile

a Lendulko, tobě všechno nejlepší!!!


fdh děkuji Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund