Fórum - Zobrazit téma - CÍTÍ ZVÍŘATA LÁSKU. - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - CÍTÍ ZVÍŘATA LÁSKU.
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

CÍTÍ ZVÍŘATA LÁSKU.
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
riki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 24.1. 2009
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 7:14 pm    Předmět: Citovat

To co jsi Šamane zažil je skvělé. Máš už opravdu hodně rozvinuté vnímání a to je moc dobré. Vždyt každý den stojí za to a zažíváme tolik zážitků. Je však pravda, že některé dny jsou zlomovými. Jen tak dál!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 10:25 pm    Předmět: Citovat

saman napsal:
...nemožnost myslet na sebe a potřebou chránit



Tady někde by se zřejmě mohl nacházet jakýsi společný průsečík v chápání obsahu slova "láska", ať už je tím láskyplným kdokoliv - člověk, či zvíře.

Díky Šamane
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 12:06 pm    Předmět: Citovat

Díky Šamane, pěkný postřeh a taky důkaz že různá slova znamenají pro lidi různé věci. Moje "vcítění" odpovídá víc tvému "vnímání stavu", což, budu-li dost detailní, je také zkresleno tím co jsme a čemu věříme, ale rozhodně tam už můžeme mluvit o upřímné snaze odložit myšlení, představy, naše schémata, kdybych to měla říct psychologicky.

A kdybych měla jít ještě do detailu, tak nejčistější popis stavu bylo to "Byla přitištěna ke koberci břichem,uši dozadu a trochu se třásla" a tenhle stav si ty, přes své schopnosti vnímat (a odkládat různé filtry) vyhodnotil (interpretoval), je na "lovu".

O to zajímavější mi pak přijde věc, když si nám tu napsal, že ta muzika byla na téma lovu ... to mi jen opět dokazuje, že tyhle šamanské rituály, jsou odvozeny přímo od skutečným dějů ve světě. Bez nějakých dalších navíc, odboček.

Dneska jedu na Vysočinu a dá li počasí, chci si vyzkoušet pár věcí s koníkem, který mě naposledy viděl, když byl 2 měsíční hříbě (budou mu 2 roky). Chci zkusit napojení a komunikaci, uvidíme kam se dostanu. Pokud se uděje něco zajímavého k tématu, napíšu.

A bokem na téma lidské komunikace. Slova a český jazyk je určitý kód. Někdo v tom kódu a logické struktuře něco vytvoří, jazykem nahlas vyjádří a vyšle. Na druhé straně je někdo kdo má svůj kód, svoji strukturu logických souvislostí, tenhle člověk pokud je vyladěn na toho prvního, nějak zachytí sdělení nějak si ho pro sebe zpracuje a zakóduje a má pocit že naprosto přesně ví co ten druhý říkal, nebo dokonce si myslel, nebo chtěl a tudíž má plné právo si myslet, že ten druhý něco nějak říká protože ... Dám vám všem koho by to zajímalo malý úkol, kde všude v tom procesu jsou místa možného zkreslení nepochybné pravdy? a druhá spíše řečnická otázka je pak, kde všude to může působit neplechu.

Sama musím přiznat, že se často chovám, tak, že naprosto věřím tomu co si myslím a říkám, nejen sama za sebe ale občas i o druhých a s naprostou jistotou to umím sdělit světu (tj. vyjadřovat soudy o někom, tak trochu to mám v popisu práce občas). Na druhou stranu mi snad jako polehčující okolnost uznáte, že dost častu (i když soukromě myšlenkově) věnuju přemýšlení, proč to tak říká, jak přesně to myslí, jak to vidí ve svým světě, co se snaží sdělit, nemůže být na tom co říká něco pravdy, kterou bych se mohla naučit a zlepšit s ní svoje fungování? Tohle co jsem napsala je náročný, nemluvím tu totiž o obsahu, ale o struktuře, jak věci sdělujeme a jak přemýšlíme (my lidi).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 2:49 pm    Předmět: Citovat

Narya napsal:
malý úkol, kde všude v tom procesu jsou místa možného zkreslení nepochybné pravdy? a druhá spíše řečnická otázka je pak, kde všude to může působit neplechu.


Naryo,
myslím, že tuhle otázku by to chtělo trochu dovysvětlit.

Tedy "místo zkreslení" vnímám až jako následek, nikoli příčinu.
Ppříčiny zkreslení jsou v našem "přijímači" a těch hlavních není zase tolik.
Ale dost možná, že Tě jen špatně chápu a máme namysli obě totéž...
tak se Tě raději ptám.

Hezký víkend v přírodě Ti přeju. Smile

toora
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: so únor 07, 2009 7:01 am    Předmět: Citovat

Ahojenky, copak ona je ta láska? Zúčastnila jsem se meditace - nejprve jsem byla rybou, opicí, homo erectus, středověká žena, žena minulého století, člověk za sto let. Zajímavé bylo pozorovat - pocity, okolí, atd. U opice - cítila jsem sounáležitost s hierarchií společenství, radost, otrávenost, strach.
Vnímala jsem to pudově - animální pud. Radost ze hry, atd. Láska v našem slova smyslu - a teď, kdybychom si sedli do kruhu - kolik významů máme každý zakodovaný - jsem nevnímala. To moje vlastní zkušenost.
Se zvířaty jsem vyrůstala a jsem. Berou mě do svého společenství, vnímají radost ze hry a schopnost spolubytí. To za mě. Snad jen - já někdy zaměňuji to, že je krmím a hraju si - za lásku lidskou. M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund