Fórum - Zobrazit téma - studium psychologie - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - studium psychologie
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

studium psychologie
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: ne únor 01, 2009 5:19 pm    Předmět: Citovat

Nebudu ti Sanayo odpovídat na všechny tvé myšlenky, ale zachytila jsem takové celé téma rezignace, zklamání. Já si zažila vesměs to podobné, 3 roky suchosti a nudnosti (dle mých měřítek, ta témata byla důležitá), které jsem ředila volitelnými předměty kde se dalo (i z jiných fakult), přišly další dva roky už o moc víc praktických věcí, náslechů, přednášek od lidí z praxe.

Studium s tebe udělá psychologa, který jakž takž tuší o čem je psychodiagnostika, základní témata lidského života, co lidi trápí, jak nám funguje mozek a psychika. V drtivé většině případů tě nenaučí jak vést rozhovor, jak učit člověka přemýšlet o svých potížích, jak toho člověka vést k novým zážitkům, jak mu pomoci vyřešit si jeho obtíže, jedno čeho se týkají. Terapeutické dovednosti tam prostě bohužel nezískáš, není na to čas, těch informací je mnoho. Ten základ potřebuješ, aby jsi pak byla schopmá oddělit zrno od plev, citlivě zvážit co která metoda dělá, ať už je psychologická, prožitková, esoterická.

Takže psychologie je pro kohokoliv, kdo si říká člověk. Hodně ale závisí na psychologovi, čeho on je schopen, co jiného si nastudoval, vyzkoušel, čemu věří. Sunyi ti nadhodil mnoho metod, přístupů, některé dobré, některé méně, některé více zavádějící než pomáhající, ale to by bylo na jinou debatu a výměnu zkušeností. Stejně jde vždycky jen o více či méně užitečný úhel pohledu na věc.

Psychologie ve své historii byla duchovní, filozofická, pak zas přísně fyzikální a přírodovědná, pak zas zaměřená tam či onam. To se týká vědy a způsobu vzdělávání následníků. Mimo to působili různí vynikající lidé, mimo vědu, mimo systém, pořád se jejich zkušenosti dají získat, z knih, výcviků, ... je to ale dál, mimo školu.

Jestli si chceš zlepšit náladu, dostaň se ke knize Jay Haley - Neobvyklá psychoterapie M. H. Ericksona. Nebo Zeig, Munion - Milton H. Erickson. Tenhle chlapík ve své době, posadil leckoho na zadek a ovlivnil téměř všechny moderní terapeutické styly, jeho přístup studuju, i když to není jednoduché, on sám moc teorie nezanechal, takže drtivá většina je od jeho žáků. Co by tě také mohlo nakopnout je kniha Zeig - Umění psychoterapie, velmi obsáhlá kniha, kde se představují jednotliví autoři svých unikátních přístupů. (A člověk pak kouká kolik esoterického je vykradením, nebo tvořivým povýšením, či zamotáním jejich práce...) kniha Psychoterapeutické systémy je prý také dobrá, ale sama jsem ji nestudovala. Určitě se dá něco z toho na Slovensku půjčit z knihovny nebo koupit, případně ti to objednají. Než psychologii uplně zavrhneš zkus se na něco z toho podívat...

Ericksonův přístup je unikátní v tom, že dává ohromné množství prostoru pro řešení a pro jakéhokoliv člověka, ať v životě věří čemukoliv. Jen je trochu těžký na přijmutí a pochopení. On silně ovlivnil tomu čemu se dnes říká systemický přístup, který je také vysoce zajímavý i když má své mušky.

Takže hlavu vzhůru a hledej. Možná mám i pár věcí v češtině co by ti mohly trochu pomoci. Kdybych na něco konkrétního natrefila, dám ti vědět.

Narya
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
sanaya
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: ne únor 01, 2009 7:54 pm    Předmět: Citovat

waw...tak krasne mi vsetci dvihate naladu...to si vysoko cenim, aj vsetky rady...je to tu uzasne:)

ano, mam titul Ing. - aplikovana biologia a snad o par mesiacov budem Bc. psycholog... Laughing

nie je to o tom, ze by som rezignovala, a na psychologiu uz vobec nie...len je to u mna tak, ze neviem odkial, ale vela veci VIEM...v hlave mam toho strasne vela...mozno este si to utriedit, pripadne nasat cosi nove...mna velmi nadchyna Jung...Erikson je velmi zaujimavy tiez...ja mam v numerologickej mriezke rovinu myslenia a je fajn, ze je tam - som typ cloveka, ktory bude chtiac-nechtiac stale cosi studovat... Laughing
lenze kamen urazu je v tom...potrebujem si veci skusat v praxi, vidiet, ako tie teorie (ne)funguju...preto poskulujem po nejakych kurzoch, pripadne si pockam, nez sa bude dat psychologia studovat dialkovo...tak ci tak si za studium uz platit budem...tieto tri roky ma minuli o chlp:)...preto si musim velmi dobre premysliet, co dalej...

"problem" je aj v tom, ze uz by som rada aj cosi zarobila vlastnymi rukami, aby rodicia toho nemali vela...nie ze by sme treli biedu, ale parkrat mi otec vytkol moje studium...on nie je spokojny s nicim...viem, ze mu nemusim dokazovat nic, ani sebe, ale bohuzial, len teoreticky...prakticky to pocitujem ako velky tlak...teraz sa mi ten chaos cely este zamotava...som nakoniec zvedava, ako to dopadne...kdesi hlboko v sebe verim, ze sa rozhodnem spravne, i ked uz teraz viem, ze to pre mojich rodicov bude skuska:), ze pojdem inou cestou, ako si myslia, ze by to "malo byt" Rolling Eyes ...priatel sa len cuduje, ked mu popisujem, co na sebe skusam...ale nekafre mi do toho, a to je vela - doveruje mi - mam sa co ucit od neho... Wink

teraz riesim aj zdravotne problemy, aj psychiku, aj vztahy...nooo...zanedbala som si to...a teraz to mam pekne na tacke, ze ries si nas Laughing

reiki mam dvojku, uz pekne dlho...v com vidim prinos, bolo to, ze ma "dokopalo" k tomu, aby som sla touto duchovnou cestou, aj ked ma oplieskalo snad o vsetky steny Laughing zatial asi nemam liecit...to, do akej miery vnimame energie, zavisi od toho, v akom rozsahu s nimi dokazeme pracovat...akysi obranny mechanizmus...nevidim, neriesim...netrapim sa tym...uvidim vtedy, ked uz budem pripraveny to zvladnut...nie? Confused Laughing

nooo, pekne si tu vylievam srdiecko...este raz dakujem vsetkym...mam dnes uz ovela lepsiu naladu...prospela prechadzka asi Smile

keby nieco, ozvem sa...ako vzdy... Wink

papa zatial
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund