Fórum - Zobrazit téma - studium psychologie - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - studium psychologie
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

studium psychologie
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sanaya
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2009 2:49 pm    Předmět: studium psychologie Citovat

ahojte...

tak ma napadlo...studujem psychologiu, bakalarsky stupen a neviem, ci mam ist dalej...ako tak uvazujem, toto teoreticke studium mi nejak velmi nepomaha...ale...ked do buducna chcem pracovat s ludmi a mat to ako serioznu pracu, asi by bolo vhodne mat nejaky ten akademicky titul...

alebo stacia podla vas nejake kurzy a seminare, napriklad na otvorenie zivnosti?...

mam kurz manualnej lymfodrenaze, na co sa zivnost otvorit neda - musela by som si urobit kurz klasickej masaze, ktory je akreditovany ministerstvom skolstva...klasicku psychologicku asi robit nechcem...

budem vdacna za vase nazory...

diky moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2009 3:41 pm    Předmět: Citovat

Něco podobného se řešilo o pár řádek níž - Pelmel - vysoká škola. Jestli ti to k něčemu bude, tak si to tam pročti.

http://www1.reiki-cz.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=605
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lea
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 12.5. 2005
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2009 4:01 pm    Předmět: Citovat

Určitě školu dodělej a snaž se mít titul, budeš mít lepší výchozí postavení pro získání živnosti, ohodnocení... jak to pak pojmeš, už je více méně tvoje věc Cool.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanaya
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2009 5:23 pm    Předmět: Citovat

dakujem...

no ved ja jeden titul uz mam...nejde mi o zbieranie "trofeji", len moznost legalne robit to, co ma bavi a pomahat ludom:)

precitam si aj to nizsie, dakujeeeem:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2009 5:26 pm    Předmět: Citovat

Já si teď ten masérskej kurz dělám a myslím, že to je dobré řešení. Donutí Tě to naučit se pár svalíků, ošaháš si lidi (ujasníš si, že sportovní masáž nechceš dělat Rolling Eyes ale s lidma ano Wink ) a můžeš si jít pro IČO. Ten kurz z Tebe maséra neudělá ale postaví Tě na startovní čáru a běžet můžeš kamkoliv. Hodně lidí si to dělá právě při škole/při práci. Jsem přesvědčená, že to je dobrá investice.
A školu má smysl si dodělat, vždyť právě ty poslední dva roky už se míchájí hodně s praxí/prací, tak si je namíchej s něčím, kam Tě to táhne....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2009 6:26 pm    Předmět: Citovat

Sanayo, když už si začala, dodělej si Magisterskou uroveň. V tom oficiálním systému bc. budeš takové poloviční nic, budou věci, ke kterým tě nebudou chtít pustit. Já studovala jednooborově 5 let a první tři roky bylo velké vystřízlivění, když jsem studovala samou nudnou teorii, další 2 roky byly úžasné, hodně volitelných předmětů, zajímavé věci praxe. Pak přišlo druhé vystřízlivění a teď jsem ve stavu, že když se na nabyté znalosti podívám z dobrého úhlu zjišťuju, že přece jen k něčemu jsou.

Jinak já si volím i cestu terapie, po škole se věnuju 4 letému výcviku v určitém přístupu. U mě konkrétně strategická ericskonovská psychoterapie+tranzovní postupy. Jsou pak různé další kurzy, vzdělávání, možností je hodně.
Jinak s Mgr. titulem a rokem praxe můžeš mít živnostenský list na psychologické poradenství a diagnostické činnosti. Neměla by pod tím být terapie, ale často se tam dá schovat. Terapie je v lobbingu zdravotnictví, měl by jí dělat klinický psycholog, což vyžaduje Mgr. titul a 5 let praxe ve zdravotnickém zařízení, atestaci (další zkoušky a povinné praxe). Docela naprd, máš dost svázané ruce.

No pak jsou různí poradci pro duchovní růst, ... s různým talentem, vzděláním, školitelé trenéři. Spousta učení a přístupů, kterým můžeš i nemusíš věřit a které jdou použít. Já sama si v tom hledám to své. Zajímá mě práce s tělem, ale škola mě naučila dost přemýšlet a zkoumat. Je dost věcí, které jsou super, ale často aplikovány naprosto katastrofálně... studium psychologie by tě mělo naučit zodpovědenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2009 6:32 pm    Předmět: Citovat

Teď mi došlo, že možná studuješ na Slovensku, tam můžou být jiné zákony...

Mimochodem, nenech se studiem odradit ... moc moc jsou potřeba lidi co se umí držet na zemi, ale zároveň jsou otevřeni novému a stabilně zavádějí nové postupy, duchovní pohled atd. Občas si říkám, že kariéra tajemné osvícené Reiki mistryně by byla asi o dost jednodušší a při dobrém marketingu i za lepší peníz, ale není to tak uplně ono, skutečná změna a pomoc lidem myslím spočívá v něčem jiném než ve slepé víře co komu nakukaly do ucha tajemné bytosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
sanaya
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2009 6:38 pm    Předmět: Citovat

Narya...dakujem...

Ved to...presne o tom klinickom psychologovi uz ani nesnivam...mam 25, skoro 26 a "zabila" som 5 rokov na skole, ktora ma nebavila, ale naucila ma inym veciam...trpezlivosti a spoznavala som sama seba...potom sa mi naskytla prilezitost studovat v meste, kde byva moj priatel, co bolo idealne...uroven skoly, na ktorej robim bakalara, nie je nejak vyrazna, ale to by pre mna pri prijimackach problem nebol...snad to, ze denne studium uz ma nejako nelaka - okrem toho mam byt v inom meste a aj priatela...nooo...ja by som chcela asi vsetko dokopy (trochu ten vztah posunut uz niekam - povedzme to, do inej roviny...)...preto skor uvazujem o dialkovom studiu, popri ktorom by som mohla aj pracovat...plus kedze uz mam jednu vysku, pravdepodobne by som si platila aj za denne studium, tu som sa zatial tomu uspesne vyhla (zasah zhora asi...Smile - psychologom asi mam byt:))...zaujimaju ma masaze, ako hovori smart, je to celkom dobre riesenie...plus regresne terapie, EFT...take cosi...uvidime, ako sa to vsetko vyvinie...zaujima ma uz ta prax potom po skole, ci sa na skole vobec naucim nieco konkretne robit...keby sa robili aspon nejake staze, co asi neexistuje...aj psychologicka mi povedala, ze vsetko sa ucila na "vlastnej kozi a za pochodu"...a skor ma ta klinika ani netaha, skor praca s "normalnymi" ludmi a ich duchovny rast...myslim, ze tahat alkoholikov z dna a podobne...to asi nie je pre mna...sama mam skusenosti osobne...neni to sranda...a predsa s nimi je iny styl prace...Smile...a ci na to ma clovek zaludok, silu...ja tak jemna povaha:))))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2009 7:19 pm    Předmět: Citovat

"normalni" spokojeny lidi co vi co chtěj, to je dobrý sen každého psychologa. Naučíš se dost a zároveň hodně málo. Mě se ted začíná ten terapeutický výcvik hodně líbit a vyplácet, kromě obyčejné diagnostické práce, i když já dělám hodně unikátní výcvik.

Mrkni sem, učím se u jiného člověka,ale tenhle mě k tomu přivedl. Velmi zajímavý člověk, i když dost svérázný, ma na webu ale zajimavé myšlenky:
http://jurajbarbaric.eu/pro-koho-je-tento-web/uvod
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2009 10:16 pm    Předmět: Citovat

Narya napsal:

Mimochodem, nenech se studiem odradit ... moc moc jsou potřeba lidi co se umí držet na zemi, ale zároveň jsou otevřeni novému a stabilně zavádějí nové postupy, duchovní pohled atd. Občas si říkám, že kariéra tajemné osvícené Reiki mistryně by byla asi o dost jednodušší a při dobrém marketingu i za lepší peníz, ale není to tak uplně ono, skutečná změna a pomoc lidem myslím spočívá v něčem jiném než ve slepé víře co komu nakukaly do ucha tajemné bytosti.


a že mi chvíli trvalo,než jsem mistra s těmito kvalitami našla

Moc hezké stránky,děkuju moc Naryo.

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: so leden 31, 2009 12:36 am    Předmět: Citovat

"Občas si říkám, že kariéra tajemné osvícené Reiki mistryně by byla asi o dost jednodušší a při dobrém marketingu i za lepší peníz, ale není to tak uplně ono, skutečná změna a pomoc lidem myslím spočívá v něčem jiném než ve slepé víře co komu nakukaly do ucha tajemné bytosti."

Ono je to všechno takové divadlo. Při setkání, s již zesnulým, proslulým léčitelem panem Pasekou se pan Paseka silně stavěl proti reiki a pověděl mi o příběhu mladého děvčete, jak tam někde nedaleko od nich skočilo pod vlak, jak ji ti reikisti zblbli. "Napřed musíš něco umět, abys mohl léčit!" Nepochybně to ale byl úžasný člověk.

Podobně někteří křesťané a jejich kněží. Také jsem se s tím setkal. "Reiki je dílem satana!" A tak podobně. Jinak jsou to však často milí a laskaví lidé.

Podobně reikisté. Ještě před několika lety bylo běžné, že jakmile někdo vystrčil hlavu z řady a zmínil se, jaké úžasné zkušenosti má třeba se Shamballou, tak se po něm hned "ohnali sekerou". A nedejbože aby se přiznal, že ho zajímá třeba SRT! Jinak jsou to často ale docela milí a příjemní lidé.

A tak dál.

Jakmile někdo projeví nějaké neobvyklé zájmy a schopnosti, hned se pro mnohé stává podezřelým a "Hurá na něj!" Aniž by chápali, anebo vůbec byli schopni pochopit, o čem ten člověk vlastně mluví. Lidská malost a omezenost jen kvete.

Metoda se zaměňuje za cíl.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sanaya
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: so leden 31, 2009 2:59 pm    Předmět: Citovat

sunnyi...

perfektny prispevok...povedala som si, ze rano je mudrejsie vecera a je:)

presne takto to vnimam...stale nie som presvedcena o tom, ze reiki u mna funguje:) (stale nic necitim, i ked svetle chvilky boli:)), a prave preto si myslim, ze byt tajomnym majstrom reiki alebo inej duchovnej cesty vobec nie je jednoduche, ale prinajmensom je to odvazne...prave preto, ze casto musite ist prosti prudu...vybudovat si stabilnu klientelu je casto narocne aj v "beznych neezoterickych oblastiach"...a vlastne...ak svoju pracu robite dobre, malo by to byt tak, ze by sa klienti nemali vracat...iba ak, tak sa podakovat a podelit sa o svoje skusenosti a radost z vyliecenia...takze v konecnom dosledku - nebudete zarabat viac, napriek tomu, ze svoju pracu vykonavate excelentne...to je paradox, ze?Smile

niekedy mam pocit, ze pre mna klasicka psychologia nie je...zazila som 2 psychologicky, jedna bola trochu "svihnuta" ezoterikou, to bolo hned lepsie...ale aj tak...ziadna normalna a ucinna terapia...len by bolo povedane, ze som velmi precitlivela, vnimava a trochu neuroticka...ze si mam zacat viac doverovat...ale ako, to mi uz nepovedali...Smile

ja sa tu 3 roky len ucim same teorie, ktore by som sama z knih zmakla aj sama - mozno za rok (keby nado mnou niekto s nejakou bakulkou stal a daval pozor, ci skutocne citam, co mam - vsak to kazdy pozna:)) no a potom by mala nasledovat nejaka prax...ale nic take sa nedeje, tak mam pocit, ze nic nerobim...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: so leden 31, 2009 3:46 pm    Předmět: Citovat

sanaya napsal:
sunnyi...
niekedy mam pocit, ze pre mna klasicka psychologia nie je...zazila som 2 psychologicky, jedna bola trochu "svihnuta" ezoterikou, to bolo hned lepsie...ale aj tak...ziadna normalna a ucinna terapia...len by bolo povedane, ze som velmi precitlivela, vnimava a trochu neuroticka...ze si mam zacat viac doverovat...ale ako, to mi uz nepovedali...Smile


A pro koho asi pak je,když se snaží aplikovat jedno na dvě rozdílné pohlaví,ženu a muže.Pak právě z empatických,vztahovačných,vnímavých,citlivých žen s tendencí k důvěrným vztahům,harmonii a sounáležitosti dělají neurotičky v depresích bez ohledu na to,jaký má žena svůj hluboký vnitřní svět a jaký mají vztah s matkou,který je pro ženu a její osobnost jako individualitu velmi důležitý z hlediska propuštění matky dcery právě k té individualizaci.Pokud si neuvědomujeme samy sebe jako jedinečnou osobu,jak by jsme mohly si více důvěřovat.Není vlastně v co.
Vnitřní svět muže a ženy je odlišný a tak je jasné,že psychologie pro člověka bez ohledu na pohlaví nemůže být moc nápomocná,pokud právě tuto odlišnost dvou světů nebere na vědomí.Máme samozřejmě společné prvky,jen jsou pro nás jinak prioritní.

Džarmí Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanaya
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: so leden 31, 2009 6:17 pm    Předmět: Citovat

ano, ano, suhlasim...ale dovolim si tvrdit, ze dovera, resp. nedovera v seba, aj u zeny moze suvisiet nielen so vztahom k matke, ale aj k otcovi...sme proste velmi komplexni a individualni...

myslim, ze klasicka psychologia moze dost dobre pomoct takym "priemernym" materialistom...ja som ocakavala nieco ine...aj jeden ucitel u nas v skole priznal, ze klasicka vedecka psychologia ma ten velky nedostatok, ze nerespektuje duchovny rozmer cloveka...pritom tie techniky su dobre a mozu byt velkym prinosom...

mam taky priklad z oblasti mediciny...ked som bola na kontrole u svojho gynekologa, povedal, ze to vyzera dobre...rozhodne to dobre nebolo, ale na moj nedovercivy pohlad mi povedal: "Ved vy si to uz poriesite tymi bylinkami, sama viete, ze na dalsie antibiotika to nie je..." Takze tak...on sa nerozumie bylinkam, ale je tomu otvoreny...takze takto by to nejako malo byt aj so psychologmi...casto vsak narazame na predsudky a strach - a tito ludia nam hovoria o dovere? No skoda to je a trochu smutne...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: so leden 31, 2009 11:47 pm    Předmět: Citovat

Ahoj sanayo,

nevím, jaký už máš titul, ale pokud se chceš věnovat práci s lidmi a terapiím, tak bych Ti doporučil totéž, co Narya. Prostě si tu školu dodělat, i když Ti to nic moc nedá. Ale společnost Tě shledá pro takovou práci způsobilou a to Ti Tvoji práci hodně usnadní. Ono je to se studiem vysoké školy často tak, že v praxi z toho nakonec stejně uplatníš jen minimum.

Doporučil bych Ti dále se rozvíjet v alternativních metodách. Hlubinná abreaktivní psychoterapie Andreje Dragomireckého, rodinné konstelace u Bhagata J. Zeilhofera, Jana Bílého nebo Jaroslava Simona, holotropní dýchání, reflexní terapie u manželů Patakyových... Hodně zkušeností s terapiemi a vůbec léčením má tady Damao. Gestalt terapie, snad? Psychosyntéza podle Roberta Assagioliho - z vlastní zkušenosti vím, že je to úžasná a nesmírně účinná metoda. Jung. Automatická kresba.

To je to, co mě teď napadá, co osobně považuji za kvalitní. Určitě je toho víc, co by stálo za to prozkoumat. To, že reiki moc nevnímáš, s tím se netrap. Funguje i tak. Anebo jsi je dostala v době, kdy jsi na ně ještě nebyla připravená. U I. stupně to asi nebývá obvyklé, jinak jsem se s tím ale setkal. Také je možné, že pro Tebe by bylo vhodnější Seichim, případně ještě něco dalšího.

A pro mě osobně, to úplně nejdůležitější a zásadní je meditace. Učitelů a přístupů je spousta, není snadné se v tom zorientovat. Pokud bys měla zájem, v tom bych Ti mohl pomoci. Tady mám hodně zkušeností. I pokud jde o reiki. Tady zase dám hodně na vnímavost mojí přítelkyně.

S přítelkyní děláme velice účinné terapie, ty jsou ale nepředatelné.

Tak to je tak všechno, co mě teď napadá. Samozřejmě si uvědomuji, že tohle všechno stojí hodně peněz. Ale snad tak nějak postupně. Vždyť jsi ještě mladá.

Hodně štěstí.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund