Fórum - Zobrazit téma - Poradte, jak zachránit stromy. - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Poradte, jak zachránit stromy.
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Poradte, jak zachránit stromy.
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: st únor 04, 2009 12:40 pm    Předmět: Citovat

"Jenže my neznáme životní úkoly těch ostatních bytostí, možná že jejich "negativní" chování má svůj účel, který nedokážeme vnímat a pochopit. Proto potom děláme soudy, protiopatření atd., to je ale podle mě v pořádku, tím formujeme sebe, plníme si zase svůj životní plán."

Ano, to je pravda. Toho jsem si vědom. Tomu se těžko někdo z nás neosvícených vyhne. Ale i když tam to porozumění a soucítění je, i když to bereme tak, že se každý zachováme v dané situaci tak, jak nejlépe to na naší momentální úrovni probuzení dokážeme, tak se těžko vyhneme tomu, že naše počínání bude dezinterpretováno, nesprávně pochopeno... a budeme obviňováni z nekalých pohnutek.

No jo, to je ale život, proces učení.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
brahman
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 27.8. 2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: st únor 04, 2009 12:57 pm    Předmět: Citovat

Jo, jo.
Když jsem vyřizoval stavební povolení na našem místním Stavebním úřadě, tak jsem měl pěkně zateměno před očima. Reiki neReiki, Bůh neBůh, úcta k tomu/té dotyčné osobě prostě napřišla a nepřišla Very Happy . Pěkně dlouho jsem to rozdejchával.
Měj se Venca
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
riki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 24.1. 2009
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: po únor 09, 2009 7:53 pm    Předmět: Citovat

Zdravím všechny na reikiwebíku. Cítím, že vám mám sdělit další skutečnosti, co se udály. Je to zvláštní, ale já ted zažívám takový životní boom. Ikdyž se tu zničila v parku zelen, tak mně osobně celá ta situace posunula snad někam dále. Na druhou stranu však musím čelit a troufám si to napsat, útokům černé magie. Ale tu se snažím snad s úspěchem odrážet. Naštěstí mám dost dobrých přátel, takže podpory je dost. O zmíněných tisech se stále jedná a probíhá petice na podporu parku. Jsem zvědavý jak se k petici postaví radnice. Je skvělé, když máte podporu andělů. Nicméně se snažím najít určité příčiny problémů. Stále je co hledat. Cesta Reiki fakt nemá chybu. Celé je to také o tom, stále věřit v život, ikdyž to kolikrát vypadá dost černě. To se týká i prožívání nemocí, však vy víte. S pozdravem Mirek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: po únor 09, 2009 8:54 pm    Předmět: Citovat

riki napsal:
Ikdyž se tu zničila v parku zelen, tak mně osobně celá ta situace posunula snad někam dále.

Ne snad, ale určitě. Každá lekce, kterou dostaneme od života nás někam posune. A to je dobře Very Happy

Citace:
Na druhou stranu však musím čelit a troufám si to napsat, útokům černé magie.

To je trochu silný kafe. Opravdu si to myslíš ?
Citace:
O zmíněných tisech se stále jedná a probíhá petice na podporu parku. Jsem zvědavý jak se k petici postaví radnice.


No, jak...jak je v tomhle kraji zvykem Very Happy , z moci úřední. I když, necháme se překvapit. Možná, že se budeme divit.

Ahoj Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
riki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 24.1. 2009
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: po únor 09, 2009 9:08 pm    Předmět: Citovat

Díky Evíku za odpověd. O té černé magii jsem to asi přehnal, ale něco takového opravdu cítím a vím přesně od koho. Možná ale, že se jedná jen o stahování energie. Vždyt až dnes mi vlastně došlo proč jsem byl minulý rok v dubnu na umření a nemohl jsem přijít na to v čem to tkví. To byla ale také dobrá lekce, už jsem se loučil pomalu s rodinou, ikdyž jsem byl psychicky vyrovnaný. Za to fyzicky skoro na dně. Docela jsem si to ale užíval. Někdo by řekl, je to blázen, ale Ty určitě víš dobře co tím myslím. Dnes to vím přesně a už vím jak na to. Toho dotyčného člověka si mám více a více vážit, ikdyž bude jak se říká plácat hlouposti. Vždyt nejvíce záleží na citech. Určitě nejsem svatý, takže hledám příčiny. Moc a moc Tě zdravím , jsi skvělá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
riki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 24.1. 2009
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: čt únor 12, 2009 8:22 pm    Předmět: Citovat

Musím se s vámi podělit o radostnou zprávu. Ty dva tisy se nebudou kácet a ani přesazovat. Zůstávají na svém místě, zdravý rozum zvítězil. Vždyt jsou tak krásní, museli byste je vidět. Mějte se všichni skvěle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: čt únor 12, 2009 8:43 pm    Předmět: Citovat

Tak zase jednou pravda a láska zvitězila!

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: čt únor 12, 2009 8:45 pm    Předmět: Citovat

Vždyť jsem psala, že se necháme překvapit a že se možná budeme divit, ne ? Very Happy .

Píšeš moc krásně o těch stromech. Jsou jako Tví přátelé, nebo děti, viď ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
riki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 24.1. 2009
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: čt únor 12, 2009 10:08 pm    Předmět: Citovat

Moc vám děkuji. Ani nevíte jakou jste mi oporou. Jak už jsem psal, vnímám ted kolem různé děje nějak jasněji a silněji a nechávám se vést intuicí. Je to zkrátka nádhera. Pěkně to vše do sebe zapadá a tyhle vhledy miluju. Však to dobře znáte o čem je řeč. Všechno se ted nějak zrychlilo. Za den těch pocitů z lidí, je to někdy k neudýchání, tedy na chvilku, protože jak už jsem tu četl, měli bychom zůstávat ve svém středu. A také jsem tu četl o lidech, co si pořád na něco stěžují a že se jim mají pokládat otázky. Na tom opravdu něco je, protože máme v práci taky takového. Když se ho pak na něco zeptám v souvislosti s jeho problémem, tak neví kudy kam a přestává si stěžovat. Je skvělé sledovat jak universum pracuje, poněvadž nedávno tento stěžovatel do stal k sobě partáka, který ho přivádí na lepší myšlenky. Mám z toho radost. Takže budme rádi za ted a tady. S pozdravem Mirek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
riki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 24.1. 2009
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2009 9:55 pm    Předmět: Citovat

Po delší odmlce se znovu ozývám. Po trochu bouřlivém období v našem městečku byly dnes v parku středem pozornosti 2 zminované tisy. Po neústupném postoji radnice se tisy ořezaly a zítra se budou přesazovat. Před asi třemi týdny jsme přesazovaly sakury a 2 mladé jedlovce, což je také riskantní. Doufáme, že se ujmou. Také se předala petice, z čehož radnice udělala frašku. Byl tady také i docent Větvička, který vše sleduje. V práci od šéfa cítíme velké napětí, které si však zas tak moc nepřipouštíme. Celá rekonstrukce náměstí je ve skluzu a je to tu celé rozrýpané. Lidé se jen diví, co se to tu děje. Situaci sleduje i zdejší deník. Ono vůbec co se to děje v celé republice, no jako by se šířila nějaká infekce s tím kácením stromů. Ještě, že existuje organizace Arnika, která se tím zabývá, Probíhá celorepubliková petice ohledně posuzování kácení stromů. No to je tak ve zkratce, dnes už jsem nějaký vysílený na dlouhé psaní. Ovšem napsat o pocitech, co vše provázely, to jaksi neumím. Děkuji všem píšícím na webíku za příspěvky. Je tu pěkné počtení všem přeji srdce plné míru, radosti a lásky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2009 10:53 pm    Předmět: Citovat

riki napsal:
Probíhá celorepubliková petice ohledně posuzování kácení stromů.

Posuzování stromů beru. Kácení zdravých stromů nechápu. Tak snad se ty mladé stromy ujmou. Nechceš riki ty vaše dva,, slavné tisy" vyfotit a poslat do vlákna ,,zajímavé fotografie" ? Určitě by to zajímavá fotografie byla. Na to vem jed !!! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
riki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 24.1. 2009
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: út březen 31, 2009 10:46 am    Předmět: Citovat

Eviku myslíš to třeba dobře, ale asi nemám v dané situaci dost odvahy fotky zveřejnovat. Myslím si, že nejsem dost čistý, abych toto mohl udělat. Bylo by pak zřejmé, z jakého městečka to je. Mám fotky jak nedotčených tisů i po ořezání. Dnes jsme je přestěhovaly a myslím si a cítím, že mají velkou šanci se ujmout. Budu na tom pracovat i energeticky. Jinak všem děkuji za podporu. Zdraví vás Mirek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: út březen 31, 2009 1:16 pm    Předmět: Citovat

riki napsal:
Eviku myslíš to třeba dobře, ale asi nemám v dané situaci dost odvahy fotky zveřejnovat. Myslím si, že nejsem dost čistý, abych toto mohl udělat. Bylo by pak zřejmé, z jakého městečka to je.


Mirku, takhle jsem o tom vůbec nepřemýšlela. Nemyslela jsem to jako provokaci, ale jalko hold těm tisům. Máš pravdu . Vždycky všechno myslím dobře, jenomže ono to někdy nedopadne, jak si představuju Crying or Very sad .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Radka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 19.9. 2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út březen 31, 2009 2:46 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Mirku,
pracujem na mestskej radnici na úseku ochrany prírody a touto problematikou sa zaoberám denne vlastne z obidvoch uhlov pohľadu. Určite je dôležité sledovať zdravotný stav stromov a v prípade silného poškodenia ho radšej odstrániť (s primeranou náhradou), akoby mal niekomu ublížiť, čo tiež niekedy neviem vysvetliť ľuďom, privezujúcim sa o stromy len z nejakého princípu. Na druhú stranu musíme klásť väčší dôraz na ošetrovanie a orezávanie stromov, aby to bolo prevádzané odborne tak, aby nedošlo k následnému nenávratnému poškodeniu stromu, čo vedie i keď až po rokoch k jeho odumieraniu (veľa stromov sa poškodí aj pri rozkopávkach pre inžinierske siete alebo stavby), na čo si už nikto po rokoch nespomenie.
No a tvoj problém vznikol niekedy pri začiatku plánovania investičnej akcie (na ktorej asi veľmi záleží Mestu). Už v územnom konaní musí byť vyriešená problematika zelene - výrubov. Vtedy to musia pracovníci radnice ustriehnuť a nepovoliť. Iné je keď príde pokyn od primátora, že akcia musí prejsť za každú cenu ... Potom sa dá oprieť o mestskú legislatívu - všeobecne záväzné nariadenia. My sme si také nariadenie v meste prijali a sú v ňom vyšpecifikované konkrétne podmienky, ako a odkiaľ - pokiaľ sa dá so zeleňou narábať. Napríklad, keď si poslanci schvália, že plocha parkov v meste nesmie byť zmenšená, tak s tým nepohne ani najsilnejší investor.
Takto, v poslednej fáze, tesne pred termínom výrubov, kedy už je všetko dohodnuté sa veľmi ťažko niečo rieši a mení.
Nepoznám českú legislatívu, ale kedykoľvek ti rada pomôžem. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
riki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 24.1. 2009
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: út březen 31, 2009 6:50 pm    Předmět: Citovat

Prosím Tě Eviku, nechtěl jsem se Tě v žádném případě dotknout. V první chvíli jsem ty fotky jsem vám chtěl ukázat. Třeba později. Ted je to všechno moc živé. Ale neklesám na mysli, nemám z té situace nějaké moc špatné pocity. Možná, že by se také nic nestalo, kdybych ty fotky sem dal.
Radko, děkuji Ti za nabízenou pomoc, možná, že ji využijeme. Víš, jak už jsem tu psal dříve, dělám u města a stromy prořezávám. Když je strom ve špatném stavu, anebo je na ne zrovna dobrém místě, tak ho doporučím zkácet ve spolupráci s místní ekoložkou. Naše ekoložka je rozumná, ale všechno si neprosadí, poněvadž tu jsou kolikrát vyšší zájmy v uvozovkách. Tady u nás je situace jaksi neštastná, protože radnice si tvrdě prosazuje své zájmy. Nyní se na nás v technických službách města připravují další zkoušky, zda vydržíme, ale jsme dobrá parta, tak vydržíme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund