Fórum - Zobrazit téma - Poradte, jak zachránit stromy. - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Poradte, jak zachránit stromy.
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Poradte, jak zachránit stromy.
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po únor 02, 2009 7:47 pm    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:

A je možnost útěku,pokud se s autoritou nemůžeme srovnat?Během Komunismu uteklo hodně lidí.....Je to také cesta respektu?Ano,buď si autorito jaká chceš,ale já nechci být tvou součástí.
Kdyby lidé respektovali Komunismus jak autoritu,došlo by někde ke změnám?Nebo jak jinak můžeme změnit autoritu,pokud není vyhovující.
Džarmí Smile

Jarmilko, i v případě, že nesouhlasíš s tím, co se děje v nějakém podniku, můžeš odtud odejít. Jestli to je nebo není útěk - to nelze tak snadno rozhodnout. Může být, že odejdeš odněkud na protest s tím, co se děje.
Ve svém příspěvku jdem psal o jednotlivcích - těch, co byli společností postaveni do postavení "úřední autority". Kdybychom měli vzít v úvahu ještě režim, charakter státního či politického režimu, který vytváří organizační strukturu moci, pak se dostáváme ke zcela jiným otázkám, než o jakých jsem psal původně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po únor 02, 2009 11:22 pm    Předmět: Citovat



Kéž by mi to hlava pobírala...takže není autorita jako autorita.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: po únor 02, 2009 11:23 pm    Předmět: Citovat

Na poslední mezinárodní konferenci o konstelacích loni v Praze hovořil Jan Bílý na toto téma. Vysvětloval, že pozice nadřízeného je archetypální záležitost. Že pokud hovoříme o úrovni archetypů, tak podřízenému nezbývá nic jiného, než - Jan Bílý je komik - při těch se slovech se rozplácnul jak dlouhý tak široký na zem před manažersky vyhlížejícího postaršího pána, který tam jediný byl v obleku, a jehož si vybral z účastníků, aby představoval šéfa. Šéf prostě potřebuje cítit respekt. To je dané. Takže mu ho buď musíme projevovat, ať je to třeba ten sebevětší idiot, anebo si najít jinou práci.

Tomu rozumím, jen jsem ještě neprozkoumal pozici podřízeného. Vždyť i ten potřebuje cítit respekt nebo ne? Každý funkční vztah je, podle mého, založen na vzájemné úctě. Jinak je to celé pokřivené. Nemám s tímto však zatím dostatek zkušeností, jak to funguje v běžném životě. Osobně jsem svým založením spíše anarchista / terorista. Cool

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: po únor 02, 2009 11:42 pm    Předmět: Citovat

"Mít úctu k autoritám znamená mít úctu k prioritám, Řádu - nezáleží, zda jde o Řád Vesmíru nebo jen organizační řád nějaké instituce. To je konfuciánský odkaz."

Ještě mě k tomu napadá tohle: A není to tak, že šéf, který postrádá vlastnosti a kvality, aby důstojně reprezentoval svoji pozici v daném řádu, v dané hierarchii, ten řád vlastně narušuje a tu pozici znehodnocuje? A tím vlastně znemožňuje nebo alespoň nesmírně ztěžuje ostatním, aby k ní dokázali přistupovat s úctou?

A není to tak vlastně v pořádku? Seberegulace systému, jeho přirozené vyvažování tak, aby se nekompetentní šéf na té pozici neudržel?

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po únor 02, 2009 11:50 pm    Předmět: Citovat


hhehehehee
Také mě anarchismus velice přitahuje.

Nu,co dodat.Asi je na čase něco změnit vůči tatínkovi.....


Jarmilka hihihii
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
riki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 24.1. 2009
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: út únor 03, 2009 6:27 am    Předmět: Citovat

Jak se zde píše o archetypální záležitosti, tak tomu snad chápu. Jenže v praxi je to těžké, to uznáte. Stejně tam pak mezi těmi lidmi něco plave. Není to zrovna čisté a my reikisté to přeci vnímáme. Takže čistit a zase čistit. To je snad nekonečná práce a kdy přijde to konečné osvícení. Jen tak, že se člověk odstěhuje někam do tajgy za Anastazií a bude pořádně vnímat přírodu a Vesmír. Jenže se také přikláním k názoru, že si tu máme tu minulost odžívat. A to je něco. Všem přeji sluníčkový den.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út únor 03, 2009 10:16 am    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
"Mít úctu k autoritám znamená mít úctu k prioritám, Řádu - nezáleží, zda jde o Řád Vesmíru nebo jen organizační řád nějaké instituce. To je konfuciánský odkaz."

Ještě mě k tomu napadá tohle: A není to tak, že šéf, který postrádá vlastnosti a kvality, aby důstojně reprezentoval svoji pozici v daném řádu, v dané hierarchii, ten řád vlastně narušuje a tu pozici znehodnocuje? A tím vlastně znemožňuje nebo alespoň nesmírně ztěžuje ostatním, aby k ní dokázali přistupovat s úctou?

A není to tak vlastně v pořádku? Seberegulace systému, jeho přirozené vyvažování tak, aby se nekompetentní šéf na té pozici neudržel?

Mirek

Soud o tom, zda šéf postrádá vlastnosti šéfa učiněný těmi, kdo jsou jeho podřízenými je stejně pochybený, jako soud dětí o tom, zda jejich rodiče měli či mají vlastnosti rodičů.
Uvažování o tom, zda ten, kdo má zastávat šéfovské místo, má ty vlastnosti, které organizace potřebuje, přísluší pouze těm, kdo jsou "šéfovi" nadřízení, t.j. ti, kdo ho do šéfovské pozice dosazují.
Upřímně řečeno, nedovedu si představit, že by někdo záměrně dosadil do šéfovské pozice někoho, o kom by předem předpokládal, že bude narušovat řád organizace a znehodnocovat význam organizačního řádu, resp. řídící pozice.
Asi budeme o tomhle uvažovat jinak z pozice podřízeného a z pozice nezaujatého pozorovatele. Jistě.
Konfucius - jak tomu rozumím (a můžu se mýlit) měl posílení autority řádu, bez ohledu na konkrétní vlastnosti představitelů, za přednější.
Ostatně i naše respektování rodičů ve smyslu zákona: "každý máme jednoho otce a jednu matku" bez ohledu na jejich osobní vlastnosti, má stejný význam - posílení řádu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
riki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 24.1. 2009
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: út únor 03, 2009 6:54 pm    Předmět: Citovat

Pro všechny, které to zajímá. Celou situaci zpracovávám, vybavila se mi Francouzská revoluce, selské rebelie a upalování čarodějnic. Kdo dříve nebyl upálen. Ptal jsem se na celou situaci naší poustevnice z tajgy Anastázie a poslala mi velmi silné indicie. Díky Anastázie, ty dobrá duše. Dnes je mi to vše jasnější. Měl jsem se zastat stromů a keřů, tot vše. O další se nestarat a vážit si svého místa ve Vesmíru. Některé dny jsou opravdu suprovější. Hlavně radost ze života, mír v duši, milovat a poznávat pravdu. O toto tu jde. Ahoj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: út únor 03, 2009 7:41 pm    Předmět: Citovat

"Soud o tom, zda šéf postrádá vlastnosti šéfa učiněný těmi, kdo jsou jeho podřízenými je stejně pochybený, jako soud dětí o tom, zda jejich rodiče měli či mají vlastnosti rodičů.
Uvažování o tom, zda ten, kdo má zastávat šéfovské místo, má ty vlastnosti, které organizace potřebuje, přísluší pouze těm, kdo jsou "šéfovi" nadřízení, t.j. ti, kdo ho do šéfovské pozice dosazují."

A ty tomu Karle opravdu věříš nebo to říkáš jen proto, že to tvrdil císař Konfucius? Mně je tento způsob uvažování naprosto cizí. Jestliže říkáš, že podřízení nejsou schopni víceméně objektivně vyhodnotit kvality šéfa, tak mi to přijde, že bys mohl rovnou říct, že podřízení jsou nesvéprávní lidé.

Podle mne je to otázka kritérií, podle nichž tyto věci nahlížíme. Já jsem naprosto bytostně přesvědčen o tom, že ústředním tématem všeho Stvoření je vesmírná Láska, jejíž je Zákon a Řád nedílnou součástí. Můžeš to nazývat třebas nějakou "ulítlou teorií", ale pro mě osobně je to skutečnost, stejně, jako pro Tebe je asi skutečností to, co říká Konfucius.

A z hlediska vesmírné Lásky, opravdu silný a stabilní může být pouze takový řád, který vyrůstá z Řádu Lásky. Z Pravdy a Integrity. Žádný řád, který není postaven na těchto základech, nemůže být řádem v pravém smyslu toho slova. Potom nastupuje ten anarchismus, destrukce takového "řádu".

Domnívám se, že mezi těmito slovy a slovy císaře Konfucia ve skutečnosti není žádný rozpor. Snad jen, že jeho poselství zůstalo nepochopeno.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út únor 03, 2009 9:49 pm    Předmět: Citovat

Mirku, nikdy neříkám ani nepíšu něco jen proto, že to říkal někdo jiný - bez toho, abych si nevyzkoušel v praxi, jak to je. Ano, nejen že tomu věřím, ale žiju podle toho, co hlásám. To nic nemění na tom, že se můžu zmýlit. To, co je poselstvím konfuciánské tradice si nepletu s nějakým svým výkladem. Spíše je to o tom, že já mluvil o osobách začleněných v Řádu - a lidé nejsou dokonalí aniž nevyrůstají jen v Lásce.
Vnímám, že máš určitě důvod pro švé neustálé popichování - je Tvůj a líbí-li se Ti, ponechej si ho, já se tím zabývat nehodlám. Zkus třeba občas taky něco jiného, nebo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: út únor 03, 2009 11:09 pm    Předmět: Citovat

"To, co je poselstvím konfuciánské tradice si nepletu s nějakým svým výkladem. Spíše je to o tom, že já mluvil o osobách začleněných v Řádu - a lidé nejsou dokonalí aniž nevyrůstají jen v Lásce."

No, právě. A k čemu ten Řád slouží? Nemá je té Lásce postupně učit?

Ani já tady nepíši nic, co bych neměl ověřené praxí a co bych se nesnažil žít. A samozřejmě, i já se mohu mýlit.

"Vnímám, že máš určitě důvod pro švé neustálé popichování - je Tvůj a líbí-li se Ti, ponechej si ho, já se tím zabývat nehodlám. Zkus třeba občas taky něco jiného, nebo?"

Tady bych mohl odpovědět ve stejném duchu. Už ale vím, že to stejně k ničemu nevede. Míjíme se, ať už je důvod jakýkoliv. Vynasnažím se na Tvoje příspěvky již dále nereagovat.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
riki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 24.1. 2009
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: st únor 04, 2009 6:21 am    Předmět: Citovat

Je to zkrátka o tom, že když mi někdo vynadá, tak to pro mně něco znamená. Mám bud možnost se urazit a tedy nic nepochopit. Anebo, a to je ta správná věc, se nad tím nestraně zamyslit, něco si uvědomit a makat na odstranění disharmonie. Taky jsem byl dříve dost urážlivý, kdo ne. Je to vývoj a zas vývoj. Mějte se.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
brahman
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 27.8. 2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: st únor 04, 2009 7:18 am    Předmět: Citovat

Myslím si, že bysme měli mít stejnou úctu ke všem bytostem, lidským i ostatním. Abysme to ale dokázali, museli bysme být osvícení, to ale nejsme. Jinak bysme se tady ve svých tělech nepovalovali na zemi Smile . Každej z nás si táhne tu svou káru naloženou různým harampádím a díky únavě z toho tahání nemáme čistou mysl. A tu čistou mysl právě potřebujeme pro to, abysme dokázali projevovat všem stejnou úctu bez rozdílu. Já osobně mám tu svou káru celkem pěkně naloženou a proto bohužel nedokážu stejně dobře ctít třeba Hitlera vedle Matky Terezy nebo třeba šéfa, kterej lže a podvádí manželku ....
Nicméně mít úctu k funkci nadřízeného, starosty, prezidenta mi problém nedělá.[/b]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: st únor 04, 2009 11:17 am    Předmět: Citovat

"Myslím si, že bysme měli mít stejnou úctu ke všem bytostem, lidským i ostatním. Abysme to ale dokázali, museli bysme být osvícení, to ale nejsme."

Souhlasím, jenomže mít úctu ke všem bytostem neznamená nechat si od nich všechno líbit. Na té nejhlubší úrovni žádná oddělenost neexistuje, ale v tomto hmotném světě si člověk musí vymezit určité hranice, co ještě druhým dovolí, jak daleko je k sobě pustí. Úcta, Láska, v sobě zahrnují i Spravedlnost.

Tyto kvality nabývají trochu jiného významu na různých úrovních vědomí.

Jestliže někomu něco vytknu, tak to nutně neznamená, že tomu člověku projevuji neúctu. To může být ale velice těžké rozpoznat a pochopit.


"Nicméně mít úctu k funkci nadřízeného, starosty, prezidenta mi problém nedělá."

Mně také ne. Není mi proto lhostejné, když mám pocit, že té funkce je zneužíváno a podobně. Prostě, když v tom nevnímám ten Řád Lásky. I když chápaný třebas i z té nižší úrovně poznání.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
brahman
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 27.8. 2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: st únor 04, 2009 12:24 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím. Podle mě to asi ani jinak nejde. Jsme tu na světě proto, že nejsme dokonalí a máme se tu co učit. A učíme se právě tím, že jsme v kontaktu s ostatními bytostmi, také nedokonalými. A je normální, že nás nedokonalost ostatních ovlivňuje. Jenže my neznáme životní úkoly těch ostatních bytostí, možná že jejich "negativní" chování má svůj účel, který nedokážeme vnímat a pochopit. Proto potom děláme soudy, protiopatření atd., to je ale podle mě v pořádku, tím formujeme sebe, plníme si zase svůj životní plán.
Nicméně až po smrti předstoupíme před Boha určitě bude i nám nedokonalým projevovat úctu a bez výhrad. Toto nevím, jen to tak cítím. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund