Fórum - Zobrazit téma - Poradte, jak zachránit stromy. - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Poradte, jak zachránit stromy.
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Poradte, jak zachránit stromy.
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
riki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 24.1. 2009
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 8:14 pm    Předmět: Poradte, jak zachránit stromy. Citovat

Jsem na webíku poprvé a potřeboval bych pomoci s parkem v našem nejmenovaném malém městečku. Pracuji právě pod městem a naši radní si usmyslili zrekonstruovat náměstí včetně krásného parku. Chtějí to tu dost vyčistit a nejem staré stromy, ale i mladé a hlavně keře. Do reiki tak trochu dělám přes matku Zemi, což cítím nejlépe. Snažím se naše představitele města brát s láskou, ale! Proč to má odnést zelen, právě v této době, kdy je potřeba každé zelené ratolesti. Člověk si pokládá otázku, má to tak být ,aby se dělo něco důležitějšího. Lidé jsou povětšinou proti, spousta nic neví a kácet se má už ted v pondělí 26.1.09. Moc úřední je moc úřední, co proti tomu zmůžem? S reiki pomocí jsem od podzimu na tom všemožně pracoval, ale nevím jestli dostatečně. Žádné výsledky se zatím nedostavily. Ještě doufám, že si to tu místní lidé nedají líbit, ale fakt nevím, protože kdokoliv půjde proti kácení tak půjde proti celému projektu rekonstrukce náměstí. Náš park je totiž pro většinu lidí jako posvátné místo, hlavně pro starší generaci. Je to jako, když vám někdo sáhne na rodinu. Nebudu to více protahovat a tak se vás zkušenější ptám, jestli se nějakou technikou tomu dá zabránit. Díky moc za pomoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 10:30 pm    Předmět: Citovat

Bojovat, obvolávat, sepisovat petice, odvolávat se, založit sdružení...

Modlit se.

Vylézt na stromy s zůstat tam.

Postavit se autům a pilám do cesty.

Připoutat se ke stromům.

Takto to někteří lidé dělají a někdy i vyhrají.


Přeji hodně štěstí Tobě..i stromům.

PS: budu se za vás modlit...ale, bohužel, všechno je tady jen na čas..i stromy..

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 11:19 pm    Předmět: Citovat

Annaka napsal:


Vylézt na stromy s zůstat tam.

Postavit se autům a pilám do cesty.

Připoutat se ke stromům.

Takto to někteří lidé dělají a někdy i vyhrají.





Na petice už není čas. Ale tohle se mi líbí. Pokud nejsi úplně sám, pokud je vás víc, takových nadšenců, mohlo by to vyjít...

Pokud se jedná o staré stromy, které by mohly ohrožovat lidi na zdraví a životech, je asi potřeba je pokácet. Možná si děláš zbytečné obavy. Třeba se na radnici najdou rozumní lidé, kteří by nedopustili devastování zeleně a ty se zbytečně trápíš.
A pokud opravdu dojde k pokácení, musíš to přijmout. Přijmi to s tím, že jsi udělal maximum , aby k tomu kácení nedošlo. Dej vědět, jak to dopadlo.

Ahoj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
riki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 24.1. 2009
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 11:54 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za podporu, o všem takovém co píšete jsem tak trochu přemýšlel, chtěl jsem založit sdružení, což asi brzy udělám. Toto co ted dělá město je teprve 1.etapa, takže může být prohraná bitva, ale ne válka. Abych pravdu řekl, nejsem pro násilí a co ted. Člověk nikomu nechce ublížit, ale jak se stromy mají bránit. A co se týče našeho vedení nemůžu být stále naivní. temné síly existují a znáte dnešní politiku=LEŽ A LEŽ a to si nevymýšlím, ale nebojte člověk vydrží více než si myslí. Mě jen kolikrát nedělá dobře, když vidím do čeho se takoví lidé ženou a říkat jim to člověk může horem dolem.O tom přivázání se ke stromu jsme si jen tak dělali v práci srandu, že budeme ve zprávách na Nově. Ještě že máme Reiki, je to úžasná podpora, když člověk dělá věci v souladu s vesmírem. Ještě jednou díky za podporu a dám vědět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 10:18 am    Předmět: Citovat

riki napsal:
Toto co ted dělá město je teprve 1.etapa, takže může být prohraná bitva, ale ne válka. Abych pravdu řekl, nejsem pro násilí a co ted. Člověk nikomu nechce ublížit, ale jak se stromy mají bránit. A co se týče našeho vedení nemůžu být stále naivní. temné síly existují a znáte dnešní politiku=LEŽ A LEŽ a to si nevymýšlím, ale nebojte člověk vydrží více než si myslí.


Nebojuj. Zkus na to jít jinak. Nikdo nežije izolovaně, každý ovlivňuje každého a vše je ovlivňováno vším. Co když Tvůj dobrý úmysl ovlivní někoho dalšího ve vedení ? Co je příčinou bojů a válek ? Příčinou je to, že my hledáme v lidech odlišnosti a nehledáme to, co nás spojuje. Zkus ještě najít spojence, a potom dalšího...tu tvojí energii veď tímto směrem, neplýtvej jí v boji !!!

Já vím, mě se to říká, viď ? Ale to je asi tím, že se snažím vidět v člověku nejdřív ty lepší stránky. Třeba se ti podaří najít s někým společnou řeč. A nebo nějaký rozumný kompromis. Držím ti moc palce. Very Happy

( Teď jsem si uvědomila jednu věc. Pořád ti píšu nebojuj, nebojuj !. Včera jsem byla s přáteli v čajovně. Kamarád měl s sebou karty. Vytáhla jsem si jednu, prý jako takový vhled. A víš, co na té kartě bylo znázorněno ? BOJOVNÍK !!!! . Tím chci říct, abys můj názor bral s rezervou. Řiď se sám podle sebe, svého svědomí a srdce, tak , jak to cítíš ty. A ne tak, jak to píšu já. Very Happy Very Happy Very Happy )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
riki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 24.1. 2009
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 10:45 am    Předmět: Citovat

Evíku děkuji Ti za názor, jsi moc hodná, že o tom tak přemýšlíš. Vždyt víš sama, že jsou chvíle v životě lidském, kdy si člověk myslí, že je se vším v souladu a pak náhle universum vyzkouší. Myslím si, že se tomuto mnoho lidí brání. Snažím se v lidech vidět pěkné stránky, vždyt lidé jsou pestrobarevní i ti naši radní, spíše jeden. Jenže přeci není možné, aby tomuto jedinci vše prošlo. Pýcha má být a bude potrestána a tak už mu dávno přeji vše nejlepší a to říkám od srdce a hlavně mu přeji co nejrychlejší uvědomnění. Napsala jsi to pěkně ze života o tom boji. Jsme my lidé taková všesměs. Ale možná na to nebudu sám, ráno mi volala kamarádka a možná, že něco zpunktuje.Byla se totiž včera podívat do parku co všechno se má kácet a hodně se jí to dotklo. Ta je mnohem vnímavější než já a léčí lidi energií. No nechci předbíhat událostem, stejně je život o samém vyrovnávání. Děkuji a zdravím s pokorou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dagmary
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 25.9. 2004
Příspěvky: 72

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 1:26 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,Riki,moc ti fandím!Tohle mě dokáže nadzvednout taky.Zvlášť ve městech.Ono to začíná "rekonstrukcí","úpravou" a "prořezávkou",(vím,že píšeš,že mají být zničeny i mladé stromy a keře),pak se - pořád v rámci rekonstrukce - rozšíří a vybetonujou chodníčky a ve třetí etapě,za pár let je tam najednou parkoviště,panelák,autodílna nebo obchoďák.Ono je to třeba fakt o přijetí a pochopení - ale každej má svůj způsob.Já bych tady taky zabojovala.Petice,sdružení,shromáždění a taky byste mohli zkusit zajít a přesvědčit ty z radních,kteří by se zdáli rozumnější.Jsou to přece jen placení úředníci!No a taky by možná nebylo od věci obrátit se na nějakou blízkou ekologickou organizaci,třeba Děti země a požádat je o pomoc.Ti už v tom mají praxi,a leckdy i odborníky,kteří dokážou udělat např.vlastní posudky a lépe argumentovat na lži politiků.Držím palce!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 1:28 pm    Předmět: Citovat

riki napsal:
Evíku děkuji Ti za názor, jsi moc hodná, že o tom tak přemýšlíš.

Můj učitel by řekl: Hele, moc nepřemýšlej, myšlenky zabíjejí ducha
Very Happy .

Citace:
Ale možná na to nebudu sám, ráno mi volala kamarádka a možná, že něco zpunktuje.

A to je na tom to krásné. To vědomí, že na to nejsi sám. To ti dodá vnitřní sílu.

Citace:
Byla se totiž včera podívat do parku co všechno se má kácet a hodně se jí to dotklo. Ta je mnohem vnímavější než já a léčí lidi energií.

V hlavě můžete mít spoustu skvělých nápadů, když ale neuděláte nic pro jejich uskutečnění, neprojeví se, nepřinesou žádné výsledky ani odměny. Chcete -li dělat vše co nejlépe, buďte akční.
Don M. Ruiz

Riki, hodně štěstí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
llisticka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 3.9. 2008
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 3:59 pm    Předmět: Citovat

Zkus zavolat TV Nova!! Není to legrace, vyzkoušet se má vše. Znám trochu lidi kolem, nejsou všichni hnusní nelidi.
pa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
riki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 24.1. 2009
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 7:19 pm    Předmět: Citovat

Omlouvám se, že jsem nereagoval na názory. Dnes jsme s celou skupinkou lidí obstarávali ten zítřek. Byli jsme se podívat znova na plán rekonstrukce. Volalo se právníkovi a i na tu Novu došlo. Tak zítra jdeme ráno s protestem na radnici. Možná přijdu o práci, ale snad ne. Musím hodně věřit. Díky všem za podporu, tu budeme potřebovat. Ahojky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Hyter
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 7:40 pm    Předmět: Citovat

Ahoj vsem diskutujicim na tohle tema....Tragicka udalost, ktera se stala tady ve Zline minuly ctvrtek me nuti divat se na tuhle diskuzi i z jineho uhlu pohledu. Je mi jasne ze ta udalost rozpouta ted vlnu, zcela jiste i zbytecneho kaceni, ktere odnese i spousta zdravych stromu. Protoze vsak pises ze plan rekonstrukce namesti a parku ve vasem meste je zpracovan uz delsi dobu, neni to dusledkem zdejsi tragicke udalosti.
Nektere nazory mi tu prijdou opet trochu "extremisticke"....pripoutat se ke stromum, vylezt na stromy atd. Zrovna tak jako neuvazene niceni kazdeho kousku zelene, treba pro nove parkoviste...Vedouci odboru mestske zelene tady ve Zline byl take extremista, vyjednat u neho povoleni k pokaceni stromu, trebaze se slibem vysazeni noveho bylo nemozne. Vim o pripadu ktery s nim resil muj kamarad a o jaky strom slo, napul vyhnily....ktery se nakonec stejne rozpulil a spadl do cesty. Tehdy se nastesti nikomu nic nestalo...
A podivej se do diskuzi na strankach mesta Zlina, jaka slova ted padaji na jeho hlavu....
Jsi opravdu presvedcen o tom ze rekonstrukce bude provedena necitlive? Videl jsi treba nejake plany, navrhy jak bude oblast po rekonstrukci vypadat?
Zcela jiste bylo navrhu nekolik , kazdy by se parku dotknul jinak a neverim ze by navrhy nebyly predlozeny k vyjadreni obcanum vaseho mesta.
Ono tezko je diskutovat o pripadu ktery clovek nezna.....a z tveho prispevku je to jen jeden uhel pohledu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
riki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 24.1. 2009
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 8:11 pm    Předmět: Citovat

Reaguji na Tvůj příspěvek Hytere. To co se stalo ve Zlíně je opravdu velké neštěstí a to víš, že o tom všem přemýšlím. Ale u nás je úplně jiná situace. V minulosti zde v parku také popadaly stromy a hlavně stříbrné smrky. Jsou tam také v plánu kácení, což s některými souhlasíme, že dožívají a mohou být nebezpečné. Tady se mají vykácet i mladé stromy-javor 20letý, tisy, což jsou hodnotné dřeviny a lidem na stávajícím místě nevadí. Tis se dožívá až 5000 let a tyto jsou tak 80leté, dále habry asi taky v tom věku, jedlovec kanadský 20letý,sakury převislé i véčka 15leté, kleče, břízy převislé a spousta hodnotných keřů včetně popínavých růží 7letých. To není žádný věk! U města dělám zahradníka, takže městské stromy prořezávám i z plošiny a dobře vím, že bezpečnost je na prvním místě. Dobře vím také, že v naší společnosti jsou peníze až na prvním místě. Ten stav dřevin bys musel posoudit na místě. Díky a ahojky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 8:37 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Tady se mají vykácet i mladé stromy-javor 20letý, tisy, což jsou hodnotné dřeviny a lidem na stávajícím místě nevadí. Tis se dožívá až 5000 let a tyto jsou tak 80leté, dále habry asi taky v tom věku, jedlovec kanadský 20letý,sakury převislé i véčka 15leté, kleče, břízy převislé a spousta hodnotných keřů včetně popínavých růží 7letých. To není žádný věk!


Tak to, co jsi tady popsal opravdu vyjasňuje a vyostřuje situaci.

Možná, kdyby jsi to takto popsal Nově, že by opravdu přijeli.
A nebo aspoň poradili.

Neštěstí kolem popadaných stromů vám nehraje do ruky, přesto si myslím,
že mnoho lidí je velmi citlivých, když přijde na stromy.

Já jsem vyrůstala na Jungmannově Náměstí v Praze a tam byly jen dva stromy.
A jednou, když bylo v létě velké horko, tak je lidé najednou začali samy od sebe zalévat.
Neorganizovaně, ale stromy přežily...a kdyby jsi viděl, kolik měli originálně kořenového balu, tak by jsi nevěřil..a ty stromy tam v tu dobu byly asi rok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
riki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 24.1. 2009
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 10:10 pm    Předmět: Citovat

Také věřím, že sito tu lidé nedají líbit. Zítra jsou ke kácení nějací lidé přizváni. Ted jsem se zrovna vrátil ze schůzky ohledně protestu, který zítra podáme na úřadě a jdeme ke starostce. Doufám, že nás přijme a bude rozumná, jinak voláme na inspekci životního prostředí a jestli ani toto nebude stačit tak Novu. Vše je nastartované. Prožívám to tedy, jak dnešní mládež říká hustě. A jak jsi psala o tom zalévání stromů tak to je moc pěkné a příkladné. Mějte se všichni moc a moc krásně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: po leden 26, 2009 3:29 pm    Předmět: Citovat

Držím palce. Jsou stromy, které prostě dolů musí a jsou ty, které by ani náhodou nemusely, ale ta údržba a kdoví, kterému radnímu moc stíní do bytu, nebo kterýmu padá listí a pyl na kapotu jeho miláčka. Ne každý rozumí dobrému hospodaření. Tak doufám, že je ještě možnost použít opravné prostředky na úřednické papírování.
Pokud by došlo vážně k dost masivnímu kácení, jsou pak nějaké možnosti jak trochu víc mluvit do projektu? Zajistit vysazení nových rostlinek. Když to vezmeme z druhého úhlu pohledu, může být kácení děláním prostoru pro nové. Vím, že když k nějakému kácení dochází, tak v jednom městě musela ta firma na své náklady (káceli na svém pozemku) jinde vysadit nový strom. Ale možná to byla jen místní městská vyhláška.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.11 sekund