Fórum - Zobrazit téma - Poradte, jak zachránit stromy. - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Poradte, jak zachránit stromy.
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Poradte, jak zachránit stromy.
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: po leden 26, 2009 7:33 pm    Předmět: Citovat

Riki, všichni čekáme na to, až nám řekneš, jak jste dopadli při jednáních s radnicí a ostatními institucemi. Vzpomněla jsem si na vás několikrát...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
riki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 24.1. 2009
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: po leden 26, 2009 8:47 pm    Předmět: Citovat

Odpovídám všem, které tematika kolem stromů zajímá. Ráno nás šlo 6 lidí k naší starostce. Ta nám ukázala všechny podklady s tím, že se s tím nedá už nic dělat. Čekala nás prý už dříve, ale lidé neměli zájem. On ten plán byl sice vyvěšen na úřední vývěsce, ale nebyl pořádně čitelný. No to jsme uznali, že jsme se měli o to více zajímat. Však víte jaký zájem je dnes o politické dění.Trochu jsme připomněli tu Novu a ona, že se nebrání a je tu od toho. Tak s paní starostkou by nebyl až takový problém, řekl bych je to inteligentní ženská. Volali jsme inspekci životního prostředí kvůli nesrovnalostem v plánu kácení. Byly totiž označeny stromy, které na se neměli kácet. Toto je v jednání. Zminovaný pěkný tis jsme zachránily, 2 břízy také a bude se ve středu jednat o habrové stříhané bráně. Možná se nebudou kácet tak další 3 mladé stromy, no uvidíme. Takže přeci jen nějaký úspěch. Ale kdyby jste viděli jinak tu spoušt, no hrůza. Ty dva stříbrné smrky, které jsme nechtěli pokácet byly úplně zdravé. Bude tu minimálně 5 let jen velká travnatá plocha bez kvetoucího stromu nebo keře. Teprve po těch pěti letech se totiž do plochy bude moci sázet. Zakládáme tu sdružení, aby už dále toto nedělo. To už se pak s námi budou muset bavit a my budeme moci do dalších projektů mluvit. Já osobně jsem do toho chtěl jít už na podzim, jenže nebyla v okolí dostatečná podpora a tak si myslím ikdyž se toho dost pokácelo tak toto byla ta správná doba. Novu jsme do toho netahali a myslím si, že to bylo dobře, jinak by se na radnici jak se říká sekli a nenechali vůbec nic stát. To jsme cítili a bylo nám to i potvrzeno místní ekoložkou. Ve středu jsou k jednání přizváni zástupci místního tisku a rozhlasu. Tak uvidíme co bude dál. I kdyby se zachránil jen jeden strom, tak se to vyplatilo. No a lidé co se na to kácení dívali no ti nadávali, to bylo tedy něco. A jak jsem v předešlém článku psal o hlavním aktérovi a otci projektu, no co myslíte - zdrhnul. Mějte se všichni pěkně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: po leden 26, 2009 9:02 pm    Předmět: Citovat

riki napsal:
Zminovaný pěkný tis jsme zachránily, 2 břízy také a bude se ve středu jednat o habrové stříhané bráně. Možná se nebudou kácet tak další 3 mladé stromy, no uvidíme. Takže přeci jen nějaký úspěch.


Klobouk dolů. Každý nemá takovou odvahu. A kdo je odvážný, možná, že je zase lhostejný....Nevím, jestli bych tohle dokázala. Sama určitě ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
riki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 24.1. 2009
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: po leden 26, 2009 9:35 pm    Předmět: Citovat

Nebýt ostatních, tak bych to také nedokázal. Ono to začalo takovým jakoby nenásilným podsouváním tématu mezi kamarády. No a on se někdo chytí. Také jsme se tak rozhodovali jestli ano nebo ne a samosřejmě, že nikdo ve skupině nechce být srabem. To jsem z toho mimo jiné také cítil. Nebyla to však žádná rivalita nebo tak něco. Ale musím říci, že se tu ukázali ženské jako mnohem větší bojovnice. Musím přiznat, že ve mně byla chvílemi malá dušička. Ono mít starostku jako šéfku, vzít si dovolenou a pak jít k ní protestovat, no bylo to zajímavé. Ale říkám, že ženské žhavili telefony no to jsem koukal. Jen ty kontakty, no kde to sebraly. Byl jsem v údivu a tak mně teprve ted dochází, že to reikování od podzimka se projevilo až dnes. A to byl ten určitý hlas - dělej s tím něco, jdi to toho. Zase se zbourala další zed a člověk se cítí lépe. Tady u nás už dlouho nic takového nebylo, snad po něžné revoluci. Lidé zlenivěli, bojí se, vyšli ze cviku. Ono se to nezdá, ale ta síla přišla i od vás z webíku a ještě jednou všem děkuji za všechny. Ahoj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
riki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 24.1. 2009
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: st leden 28, 2009 8:38 pm    Předmět: Citovat

No a jak to nakonec dopadlo? Dnes bylo v 7.30 další jednání na radnici. Po dlouhém vzájemném obvinování, vyjasnování paní starostka ponechala stát ještě jeden javor - ten 20letý a jinak vše pokácet a budou se muset odstranit i tisy, poněvadž je tak v projektu a město by nedostalo peníze odUnie. Tisy se prý mají zkusit přesadit, což je zcela nemožné. Na přesazení jsou staré. Na to jednání jsem původně ani nechtěl jít, protože jsem byl kamarádsky od šéfa upozorněn na střet zájmů a následný vyhazov. To jsem akceptoval, ale kolegyně mi to jednání vyřídila u starostky. Včera sem měla přijet tv Nova, ještě, že nepřijela, jinak tu už nedělám. Ono to takhle visí ve vzduchu. Po jednání přijel redaktor místního deníku se kterým jsem ale rozhovor odmítl udělat. Člověk by rád dělal něco dobrého pro obec i v budoucnu a mám rodinu. Myslet si o tom můžete cokoliv. Ono to takhle stačilo co jsem vnímal na radnici. Jak starostka skrývala hněv a neschovala. Když mně to tu přestane bavit, tak holt půjdu jinam, co se dá dělat. Bilance je taková, že jsme zachránili 6 stromů. Škoda, že se nechali podřezet i keře určené původně k přesazení. Byla to úmyslná msta, protože se s firmou vše prošlo na místě a tyto keře se určily. Říkám si, že k jejich škodě. Mohlo se s tím osázet celé sídliště. Přeji vám hodně štěstí, zdraví a slunce v duši.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: st leden 28, 2009 10:12 pm    Předmět: Citovat

To mi připomíná ten příběh, jak stará paní házela rybičky chytlé na pláži
a někdo k ní přišel a řekl: paní, nechte toho, to nemá přece žádný smysl,
podívejte kolik jich tu je, všechny stejně zachránit nemůžete.
Ona zvedla další rybičku řekla:
Má to smysl pro tuhle.
A pokračovala v zachraňování.

Mělo to smysl pro těch šest stromů.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt leden 29, 2009 7:22 pm    Předmět: Citovat

Udělali jste vše, co bylo možné udělat.
Bylo by dobře se na celou tu věc dívat tak, že je důležité, aby to, co bude nebylo obrazem - "pomníkem" - zklamání. Dejte požehnání všemu, co pomůže do toho místa vrátit život.
Obdivuji, riki, Tvoji odvahu mluvit veřejně o své pravdě i před odpovědnými autoritami. Jen si hlídej své pocity, aby autority zůstaly pro Tebe stále autoritami, bez ohledu na to, jak posuzuješ jejich jednánbí a rozhodování.
Všichni děláme chyby - abychom se z nich poučili.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
riki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 24.1. 2009
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: čt leden 29, 2009 9:02 pm    Předmět: Citovat

Děkuji Annace, mělo to smysl. A odpovídám Damaovi. Jak píšeš o těch pocitech, tak neměj obavu. K mým nadřízeným necítím nic tak hrozného jako vztek, zlobu a dá se říci, že mi jich je i tak trochu líto. Ale dobře zase vím, že nic se neděje náhodou. To myslím i to, co se týče mně. On totiž ten jeden představitel města, o kterém jsem už psal, byl tento rok velikým učitelem. V létě se měnil náš vedoucí Technických služeb a tak on zaučoval nového vedoucího. Tím pádem nám velel. Bylo to pro nás všechny těžší, ale poučné období. Nechci ho nijak kritizovat, každý je nějaký a také jsme se dost zasmáli nad jeho výroky např. -linka se rozjíždí - všechno jde, i do velké dírky se malá udělá - dělat hlavně efektivně. Ted si zrovna moc nevzpomínám, ale vím, že se můj vztah k němu postupně zlepšoval poté, když jsem si uvědomil, že jsem mohl být někdy také takový. Vím, že přehnaná kritika není dobrá, že i on má své dobré stránky a hodně jsem se ho snažil pochopit a i kolikrát omluvit. Kluci v práci kolikrát na něj vyloženě nadávali a já to rozsekl tím, že jsem pravil, že je to také člověk. Nechápali to, že když po mně jde, tak ho ještě hájím. Tak jsem to celé cítil a nijak se mně to osobně nedotýkalo. Ovšem je také nutné říci a to je pravda, že když mu nějaký člověk překáží, tak se ho snaží odstranit. Také připomíná svým chováním gestapáka dnes třeba extremistu. Toto píšu opravdu tak, jak cítím, že k němu nechovám nějaké negativní pocity. Mohl bych o této osobě psát dál a třeba to co jsem o něm slyšel a zažil, ale nemá to smysl. Je to také člověk, který se vyvíjí. Jen mu přeji co nejrychlejší uvědomování si svého chování. Od pondělka ho totiž nikdo neviděl a je to přeci otec projektu. Jak to bude dál nevím. Mám z toho určitý zvláštní a trochu nepříjemný pocit, poněvadž se má konat tuto sobotu manifestace občanů města a právě v parku. Vím, že si to asi právěm zaslouží ti radní, ale jak jsem už psal, je mi jich snad ještě líto. Museli byste vidět ten park před a po a také další plán, pak byste to mohli komentovat. Jinak svého nadřízeného ctím a vážím si ho. Nemůžu říci, že by to bylo z jeho strany jinak. Vše jsme si vyjasnili a to je ze starostkou kamarád. Nevím, co bude z té manifestace, té se už nebudu účastnit, vždyt jak jste napsali udělali jsme co jsme mohli a politika mně moc nezajímá. Dál je to už o moci. V dnešním tisku vyšel o tom všem článek a je to i na internetu i s fotkami. Díky a moc vás všechny zdravím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2009 12:06 am    Předmět: Citovat

Když si uvědomím, že mám pocit lítosti, hodně mi pomáhá upřesnit si, čeho je mi vlastně líto. Velmi často je proto, že se nějaká moje představa neuskutečnila. resp. že život se prostě ubíral jinudy.
Je velice dobře, že správně vnímáš ty, kdo představují autoritu (teď je třeba říci, že v hodně případech jsou to lidé, co přirozenou autoritu postrádají).
Demonstrace jsou způsobem jak dát něčemu energii. Bohužel často je tak posílena ta skutečnost, proti níž se protestuje. Vesmír nerozumí předponě "NE" - často ji vůbec neslyší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2009 7:25 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Obdivuji, riki, Tvoji odvahu mluvit veřejně o své pravdě i před odpovědnými autoritami. Jen si hlídej své pocity, aby autority zůstaly pro Tebe stále autoritami, bez ohledu na to, jak posuzuješ jejich jednánbí a rozhodování.
Všichni děláme chyby - abychom se z nich poučili.


Uvědomila jsem si, že já odmítám autority. Ale k tomu jsem dospěla postupně.
Za celý život jsem měla autorit až nad hlavu a mám pocit, že ve vztahu k autoritám jsem si v sobě vytvořila tolik bloků, že mám do konce života co ,,dělat ".

Autoritu nezaměňuji s úctou. Mohu si lidí vážit, přesto s nimi nesouhlasit.
Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2009 11:18 am    Předmět: Citovat

Evi, myslím, že jde především o úctu k autoritám. Vážit si někoho (konkrétního člověka) - to je o něčem jiném. Mít úctu k autoritám znamená mít úctu k prioritám, Řádu - nezáleží, zda jde o Řád Vesmíru nebo jen organizační řád nějaké instituce. To je konfuciánský odkaz.
V praxi to znamená mít úctu například k otci (jako k otci) - neposuzovat jeho osobní vlastnosti, které se nám můžou líbit nebo nelíbit.
Hodně podobné je to se šéfy, zvolenými poslanci a veřejnými činiteli. Nemusíme s nimi souhlasit, může být, že se nám hodně nelíbí, co dělají, ale neměli bychom ztrácet úctu k tomu, jakou roli ve společnosti zastávají.
Není jednoduché se s tím v osobním životě vyrovnat, ale podaří-li se Ti to, bude to hodně úlevné. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2009 8:58 pm    Předmět: Citovat

Ano, chápu přirozenou autoritu, např,. rodiče. Skvělý příklad je učitel Igor Hnízdo v Obecné škole Smile. Ale ze mě mluví negativní zkušenosti. Tehdy jsem netušila, co vím dnes. Už bych s tím uměla pracovat. Pro našeho nadřízeného jsme byli jen póvl, jen kus nebo věc. Výrazy, které měl pro své podřízené tu ani nebudu psát. Myslím si, že tím, že jsme ho přes to všechno brali jako autoritu - nadřízeného, že jsme ho jenom utvrzovali v jeho postojích k nám. V jeho moci nad námi a ve zneužívání svého postavení.
Už u nás nepracuje a když na něj vzpomenu, tak už bez emocí. Onemocněl pak rakovinou tlustého střeva a co vím, snad se vyléčil, což mu přeji.

Svým příspěvkem jsem chtěla říct, že chci najít především člověka. Potom až autoritu. Ano, je těžké nesoudit. Dnes bych se asi snažila najít pohnutky, které toho člověka ke svému chování vedly.
Damao napsal:

Všichni děláme chyby - abychom se z nich poučili.


a abychom si je uvědomili a přiznali i sami sobě a i ostatním, když už mluvíme o autoritách. A vůbec nejlepší by bylo, kdybychom žádné autority nepotřebovali Wink

Dobrou noc Rolling Eyes
( omlouvám se za odklon od tématu )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2009 9:26 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Nemusíme s nimi souhlasit, může být, že se nám hodně nelíbí, co dělají, ale neměli bychom ztrácet úctu k tomu, jakou roli ve společnosti zastávají.
Není jednoduché se s tím v osobním životě vyrovnat, ale podaří-li se Ti to, bude to hodně úlevné. Very Happy


A je možnost útěku,pokud se s autoritou nemůžeme srovnat?Během Komunismu uteklo hodně lidí.....Je to také cesta respektu?Ano,buď si autorito jaká chceš,ale já nechci být tvou součástí.
Kdyby lidé respektovali Komunismus jak autoritu,došlo by někde ke změnám?Nebo jak jinak můžeme změnit autoritu,pokud není vyhovující.

Džarmí Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
riki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 24.1. 2009
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2009 11:42 pm    Předmět: Citovat

Děkuji všem za příspěvky. Byly pro mne poučné a zajímavé. Tento týden byl opravdu velice zrychlený a připomíná mi změny Vodnářského věku. Vybavilo se mi hned k tomu mnoho témat z minula. Třeba Francouzská revoluce, téma vyhrožování, nátlak moci nebo tak nějak. Lidská fantazie nemá hranic, to tu u nás ve městečku ted žije. Leckoho napadá to, že tu bude koupaliště, golfové hřiště, parkoviště, jelení obora, přistávací plocha pro vrtulník s VIP delegáty přímo před radnicí anebo antiradar. Z doslechu jsem se dozvěděl, že mi radní něco prý nabídnou a když to nepřijmu, tak budu končit. Spekulace jedou. V práci si, ale děláme z toho určitou legraci s respektem. Vím, že před těmito silami má mít člověk respekt. vycházejí na povrch určité skutečnosti v souvislosti s firmou, která tady provádí stavební práce na náměstí. Prý má co s ní dělat manžel starostky. Jestli se toto prokáže, takto bude mazec. Zítra uvidíme na manifestaci, co přinese. O všem budu dále informovat. Zatím nashle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
riki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 24.1. 2009
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: so leden 31, 2009 6:59 pm    Předmět: Citovat

Přínáším vám další informace o parku. Dnes se v parku ve 13.hodin na manifestaci sešlo asi 500 lidí. Někteří drželi transparenty protestu např. Pily pryč od parku, už dost a přeškrtnutá motor.pila. Petici o parku podepsalo 401 lidí. Mluvili aktivisté pro park i starostka. Byly chvíle, kdy starostku lidé vypískaly a i měli poznámky. Já tam radši nešel, asi víte proč. Bydlím na náměstí, takže jsem slyšel projevy, ale ne konkrétní slova. Vnímal jsem intonaci. Ta naše starostka je dost tvrdá a z té intonace a hlasitosti jsem vycítil poučování lidí. Inu, každý jme nějaký. Jestliže pak ona neustoupí lidem, tak nevím jakou to bude mít dohru. Otec projektu tam byl také, jenže mezi lidmi a schovával se. Starostce vůbec nebyl nápomocen, počítá se s ním asi jako s budoucím starostou. Toto mi potvrdili i jiní. Manifestace trvala přesně hodinu, tak jak bylo stanoveno. Ke konci už by se to strhlo, bůhví k čemu. Děje se asi to, co se má. Přeji všem slunce v duši.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund