Fórum - Zobrazit téma - vztahy - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - vztahy
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

vztahy
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Roso
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 12:15 pm    Předmět: Citovat

Oba dva partneři by měli jít stejným směrem a vyvíjet se přibližně stejným tempem. Pokud tomu tak není, tak se časem jejich vztah rozevře jako nůžky a pak je na zvážení setrvání v tomto vztahu.
Mně osobně se právě stalo, že jsme se rozešli.

Hezky o tom píše Walche v Hovorech s Bohem III.

Roso
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 12:23 pm    Předmět: Citovat

AHOJ LIDIČKY.Dzarmi napsala o karmně a zrcadle.Jen dodám,že ten pocit vinny,to naše chápání karmy je dáno 2000 lety pod křesťanstvím.Tam je pocit vinny a nečistoty zakotven. Ale máš úplnou pravdu,že karmu si vytváříme svým životem,svými postoji.
Použiju tvoje přirovnání o zrcadle. Náš partner nejvíce,ale i okolí,nám nastavuje naše vlastní zrcadlo.Co tam chceme vidět,to vidíme.Co tam můžeme vidět,to vidíme( dáno naší zkušeností-někdo vidí velké zvíře se dvěma choboty, někdo vidí slona a někdo vidí Afriku a Serengety,někdo vidí jeho útrapy a někdo uvidí datum jeho vymizení z této planety svým jasnozřívím zrakem).Vidíme co máme vidět.Tvůj partner jen hraje úlohu,kterou jsme mu určili, aby nás něco naučil. Jakmile se už spolu nemáme co učit odcházíme a zůstává jen láska.A nebo spolu už nic neřešíme a zůstáváme spolu v lásce a nic nám na partnerovi nevadí,protože ho chápeme a přejeme mu to. Když je jen ospalí, přemýšlejme,proč.Proč nám to vadí,co mi to říká,co mně to učí, jak se mám chovat,jak to přijmut,jak to zpracovat,jak mu s tím pomoci,aby se mu lépe spalo a nebo když při meditaci přijmu možnost,že jsem ten mistr a mám mu pomoci,tak co mu mám říci a nebo ukázat,kam otočit kam poslat,třeba ke všem čertům,když zjistím,že je to jen upír,který mne učí,jak prosadit své zájmy nad zájmy druhých.Já přece žiju SVŮJ ŽIVOT A ODŽÍVÁM SI SVOU CESTU.Dzarmi obamova poučka říká,že ze všech možností je ta nejednodušší pravdivá.Tak že chyba že mi to vadí je ve mně.A víš proč.Tobě vadí že je ospalí tvůj parner,že nedělá co chceš ty a nebo co je v souladu s vesmírnými zákony.Jenže ty zákony platí pro nás, pro něj ještě třeba nezačali platit. Ale co to má společného s láskou, uznáním,s ůctou k někomu,kdo mi více či méně pomáhá.Už jen tím,že je. že nejsem sám, že mi občas pomůže,že...a dalších tisíc věcí.Dopln si je sama.Hledéjme co nás spojuje a né rozpojuje.Dzarmi,omlouvám se ti veřejně,že promlouvám přímo k tobě,ale takto se mi dobře komunikovalo i s ostatními. To vůbec není tvůj případ co tu probírám,jen jsem si tě modelově vybral.Šaman
A jaké mám zkušenosti s ospalím partnerem.Mirka není ospalá,spíš naopak.Kdyby jste jen věděli,jaký italský vztah vedeme. Jak si dokážeme krásně vyčistit prostor. Jak já říkám,že Mirka je taková a taková ale bohu dík již to říkám méně a méně.Ona mne učí přijmout vše co jsem vůbec neznal.Tvrdě mně staví před realitu tohoto světa.Je to jen jedna z mnoha realit,ale zrovna tuto se musím naučit uctívat.Může to být sto tisíc světekných let od toho co žiju a uznávám, ale přesto je Mirka partner,se kterým žiju a tudíž si zaslouží moji úctu.Pro ni buduji náš domov,pro ni hledám novou práci,pro ni chci začít dělat soukromý bussines.Život mne naučil nebýt hajzlem a dokud s ní jsem,tak se starám.Je to povinnost nebo čestnost,je to břímně nebo dar nehodnotím.Tak mi teď poraď co je lepší.Ospalý partner a nebo raněný buvol.(kdyby jste ji znalli,dáte mi za pravdu)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 12:36 pm    Předmět: Citovat

No problém je už v tom "já si myslím že on ...."
Je ale zrovna dobrá cesta tím "já si myslím" myšlením řešit co dělá, nedělá, chce nechce ten druhý? Není účelnější se ho zkusit dobře zeptat co teda a jak? Pravda občas na té druhé straně slyšíme jako, já nevim, na jaký blbosti se mě ptáš, co ti zas je, že do mě musíš furt rejpat. Nebo se taky dovíme, no já už léta chci, zajímá mě...a ty bys to přece měla vědět ne? (Hm a kdy nám to vlastně řekl...?Smile

O Vánocích jsme byli s naším kamarádem co zrovna má nový vztah s jednou slečnou a děsně se rozčiloval:"To je stíhačka, furt chce vědět kdy co budu dělat, kde sem, kdy přijedu, ...." Tak jsem mu dala otázku. No proč si myslíš, že zrovna ona to tak potřebuje vědět...? Jak funguje v životě ona, jak ty? Takže Džarmi ukázkový příklad dvou vzorců, které toho o sobě moc ještě neví.

Střelím i do sebe, já mám potřebu aktivního pohybu, cvičení, vím že mi to prospívá a chrání před kupou bolestí. Partner tuhle potřebu nemá, dokonce říká že nikam chodit cvičit nechce a slovo pravidelně je pro něj pomalu sprosté. Ok, dva rozdíly, to se stává,jsme odlišní. Jenže věčně sedí u počítače, krk v hajzlu, záda ho ještě občas trošku podrží (nemá nadváhu a není přespříliž vysoký), hlava ho bolí velmi pravidelně, má sklony se mentálně přetěžovat, prášky jí pomalu jak bonbóny. Nechalo by tě to klidnou? (přístup:Jó to on si nějak poradí) Mě teda ne, víc jak 3 roky se s tím snažím něco dělat.
Pořád do něj leju poučky o cvičení, jak si (sprosté slovo) játra a ledviny práškama, jak si pulku bolestí naprosto aktivně působí a zesiluje sám, všemožně se ho různě snažím tahat ven, nutit k pohybu, ke snižování dávek prášků... Takže vezmu-li si Damaovu metaforu, sem ten vrchnejší horolezec, co nejen že volí cestu tomu spodnímu, ale ba přímo ho se zarputilým úsilím táhne nahoru. Co myslíš, že bylo výsledkem? Začal přede mnou schovávat prášky, tajit kdy mu je zle (a je velmi dobrý, faktem je že v tom má letitou praxi zdaleka ne jen ode mě), uzavírat se, když se ptám jak mu je.

Dost blbé nasměrování cesty, naštěstí mi to aspoň trochu došlo. Zlepšila jsem se v tom, že mu sděluju proč je to pro mě osobně důležité, vysvětluju, snažím se ukazovat, samotného nechávám aby si zažil, že když ty záda má volnější je mu vážně příjemnějc, že když si udělá přestávku od počítače, zajde si pro pití, protáhne se, zakoulí si očima, je to super rozcvička a uvolnění. Nebo když mu nenásilně ukazuju, že když až do večera furt něco programuje, tak pak má tak rozlítanou hlavu, že se prostě neuvolní, bude blbě spát, převalovat se, skřípne si krk=ta hlava ho vážně zaručeně bude bolet. Nebo, že pohyb řešíme stylem, že prostě vypadneme ven za Prahu k Berounu a couráme se na super místech a on vybírá cestu (=mimo značky, mimo cesty, kam zrovna máme chuť, kontrolované ztrácení se), až koukám jak najednou ožije a naprosto si to užijem, čistá hlava, rozhýbaná záda, příjemně strávený den. Lepší než tvrdošíjně trvat na tom potřebuješ cvičit.

Uf, a závěr? Přetvořila jsem své vzorce, začala se víc zajímat o jeho a hledáme společné, nebo naopak to, co má každý své a druhý by mu v tom neměl překážet, nebo naopak kdy je pohled toho druhého pomáhající a toho druhého vytrhne z nezdravé letargie. Učím se citlivosti kdy zatlačit, kdy nechat být, kdy to udělat podle jeho. Není to dokonalé, ale učím se.

No a nebo taky můžu tvrdit, že on je zaseklý, nevyvíjí se protože nechce a že bych si vlastně radši měla hledat někoho lepšího, kdo mi více bude odpovídat než hnít v tomhle vztahu ...

Ps: mimochodem pospinkávající partner, může být taky člověk, který ti vyhovuje proto, že je klidnější, nemá potřebu furt někde lítat, takže jako taťka, kterej byl vlastně docela fajn, jen tě občas zlobil že s tebou nelítal po venku a tak. Takže je otázkou co si můžeš zařídit sama a jaké jsou možnosti partnera, určitě budou věci, co jej dokážou vytáhnout ven, jsou nějaké ty věci i něco, co by mohlo být příjemné i tobě, když to vyzkoušíš... (no a nebo má moc vnitřní uspávací chemie(serotonin a melatonin, možná i dopamin myslím, kterou podporuje ta zelená vysoká kytička)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 7:00 pm    Předmět: Citovat

Very Happy Laughing Very Happy Ať už to způsobuje cokoliv,někde ta příčina je,hehe.

Myslím,že mam svoje vyřešené.Tím myslím jeden z mých modelů vztahu,který nebyl žitím spolu,ale vedle sebe.Model,kde kde jeden energii vkládá,ale jen tak vniveč.Model,kde je prostě něco nastaveno trochu jinak,než je důležité k partnerskému soužití ženy a muže.

Vůbec nepochybuji o tom,že to začíná u mne.Vím,že nejsme bezmocné loutky v rukách Boha.Bylo nám dáno si život formovat dle sebe a jsme jedině mi odpovědní za to,co se nám v něm děje a právě i za to,jakého partnera jsme si přitáhli.

Vnímám,že takových podobných modelů je v partnerství mnoho.Je otázkou,jak vnímáme takové partnerství pocitově,jak se v něm cítíme.
Jak se cítím v našem vztahu?Je zdravým soužitím bez potřeb být stmelován dětmi,domy....?Vím,co se snažím zachovat?Nejsem vyčerpán?

Dlouho jsem byla zmatená o mém přecházení ze vztahu do vztahu.Ten poslední byl plný mé snahy a úsilí pro něj pracovat a odhalit příčiny pocitu oddělenosti,neporozumění.Mohu potvrdit,že pokud o to stojí pouze jeden,nic se nestmelí.Na vztah jsou prostě dva.Nenechala jsem si uniknout jedinou naději na uzdravení.Je možné uzdravit vztah,do kterého jsme vstoupili z nevhodných důvodů?

Co mě opravdu zajímá je ne hledání důvodů a nedůvodů proč spolu být či nebýt přes mozek.Mě zajímá to,jestli se lidé nebojí ztratit své jistoty,jakési zázemí a procítit se do svého vztahu jaký zkutečně je.
Rozumím,že není nutné mít společné záliby a zájmy.Pokud jsou,je to určitě lepší...nu.

Hmm tak složité vysvětlit.Bolí mne sledování nefungujících vztahů,je to tak smutné.
Není ani zas tak smutné se rozejít,jako strávit celý život žitím vedle někoho,s kým máme po pár letech oddělené pokoje,atmosféru plnou zloby a výčitek a dům plný malých dětí.
Teď jsem trochu tragická,mam teď období,kdy si všímám těchto věcí a ještě jsem se nenaučila to přijímat.Proto kladu i takové otázky.
Snažím se tomu porozumět.Proto mě tolik zajímají ty vzorce a co a jak a proč a co s tím.

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 7:32 pm    Předmět: Re: vztahy Citovat

sanaya napsal:
ahojte...

tak ma napadlo...ako sa zmenili po naladeni ( do reiki, resp. inych energii) vase vztahy? k rodine, partnerom, detom...?

vsade sa hovori vacsinou o pozitivnych zmenach, to je zaujimave, dobre a krasne...ale z vlastnej skusenosti sa mi zda, ze na tom treba veeeeelmi maknut...ze sa povyplavuje kadeco a kadeco treba aj zvladnut...

napr. take pocity zavislosti na ludoch, podmienky v laske, strach o deti a podobne...stretavaju sa s tym aj skuseni reikisti? ako to zvladate a riesite?

dakujem za odpovede a diskusiu...

papa


samotné zasvěcení Reiki ti v ničem nepomůže... dostaneš pouze zajímavý a po čase třeba i silný nástroj ke změnám.. ale samotné zasvěcení tě nikam neposune... jediný co můžeš postřehnout, ale není to vždy tak, je, že se ti můžou některé věci zviditelnit... tzn., že budeš citlivější na cokoliv... budeš víc vidět ty špatně utvořené vztahy a budou tě o to víc štvát a dovede tě to až do takové situace, kdy to budeš muset řešit a budeš k tomu moct použít Reiki, ale ty to budeš muset řešit... nikdo jiný... všechno je na tobě...

musím říct, že už na sobě nějaký čas makám a nic se samo neudělá a ještě toho mám stáááášně moc před sebou... Very Happy ale fakt je to, že když člověk chce všechno jde a vesmír je ti nakloněn... je zbytečný si stěžovat, že se na tebe bůh (vesmír) vykašlal... to co chceš, to dostaneš... pokud chceě být chudáček, budeš chudáčkem... ale pak je pochopitelně hloupý stěžovat si, že jo... Very Happy

tak hodně síly a radosti... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 7:36 pm    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
Já si myslím, že se mi vztahy nezměnily.

Ke mnohem větší změně u mě došlo, když jsem přestal jíst maso ... teda ne hned, po nějaké době. Prý jsem přestal být tak vzteklý Laughing


čoveče... to mám obdobný pocit... Smile maso teda jím stále... ale omezil jsem salámy, sýry a podobná zvěrstva... Smile a musím říct, že po čase je to lepší a lepší... ale není to jenom tahle změna.... začal jsem jíst zdravěji, ale ještě v tom nejsem stále moc zběhlý.... Very Happy ale na druhou stranu je to naprosto jasný... co jinýho do sebe dostáváš krom vzduchu... potraviny a vodu... to jaký seš je dost dobře zavislý na právě konzumované stravě... tak není divu, že nejen, že to mění tvoji váhu, ale taky to bude působit na tvoji psychiku...Wink takže správnou stravou ku zdraví... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 7:42 pm    Předmět: Citovat

polgara1 napsal:
Mě se změnily vztahy diametrálně. Poměrně nedávno jsem prodělala rozvázání závislosti na manželovi. Bylo to bolestivé, leč nezbytné. Teď vidím, jak nám to oběma moc prospělo.

Vůbec jsem se za poslední rok hodně změnila. Ztotožňuji se s Damaem, člověk chce žít více v pravdě, v harmonii, svobodněji. Přestala jsem hrát různé role, které jsem v rodině hrála. Osvobozuji se od strachu a úzkosti. Mám se více ráda. To samozřejmě s těmi lidmi okolo mě trochu mává. Desetiletí se chovám stejně, oni ví co si můžou a nemůžou dovolit a ještě mezi sebou všichni v rodině hrajeme nějaké hry (scénáře) a najednou já začnu hrát jinak. No a akce holt vyvolává reakci.
Spoustu věcí a vztahů se mi změnilo.

Mám velkou radost z toho, že je mi čím dál lépe. Jednou je člověk nahoře, jednou dole. Ale vždy jsem o kousek výš než předtím a to mi dělá radost.
A dělá mi radost, že i ti okolo mne jsou jaksi svobodnější, veselejší a "čistší".

Ale někdy je to fakt hukot....hi, hi, hi.


Very Happy tak to mám podobné... taky jsem nedávno ukončil jeden vztah... vztah s přítelknyní... potom jsem prohlédl a i po krátkém čase po rozchodu zjistil, že jsem musel být naprosto slepý.... ale je po všem a já jsem tomu rád... Smile

a to jak se měním někdy taky pěkně mává okolím.... Very Happy aněkdy i se mnou... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 7:45 pm    Předmět: Citovat

Annaka napsal:
Citace:
Vztahy - pravdivost a iluze.

Jak definovat iluzi a kdy je pravdivost k sobě a kdy ke vztahu? Mohu mít jinou pravdu než tu k sobě? Jak poměřit vztah - iluze a pravdivost. Zatím mi není jasné.


Já myslím, že 4 Dohody vlastně na Tvojí otázku odpovídají

První dohoda: Nehřešte slovem. Hovořte jako osobnost. Říkejte jen to, co si myslíte. Vyhýbejte se užívání slova proti sobě nebo k pomlouvání druhých. Užívejte sílu slova ve jménu pravdy a lásky.

Druhá dohoda: Neberte si nic osobně. Nikdo nedělá nic kvůli vám. Co druzí říkají a dělají je projevem jejich vlastní situace a snů. Když budete imunní proti názorům a činům druhých, nestanete se obětí zbytečného utrpení.

Třetí dohoda: Nevytvářejte si žádné domněnky. Nalezněte odvahu klást otázky a vyjádřit, co skutečně chcete. Komunikujte s ostatními tak jasně, jak jenom dovedete, abyste se vyhnuli nedorozuměním, smutku a dramatům. Pouze touto jedinou dohodou dokážete zcela změnit svůj život.

Čtvrtá dohoda: Dělejte vše tak, jak nejlépe dovedete. Vaše činnost se mění od okamžiku k okamžiku; bude vypadat jinak, když jste nemocní, než když jste zdraví. Dělejte však za všech okolností vše, jak nejlépe dovedete, a vyhnete se zbytečným soudům a lítosti.



jj, myslím, že čtyři dohody jsou základ... Smile ale chovat se a jednat podle toho není někdy snadné.. hlavně po tom, co jsme roky a roky žili jinak... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 8:00 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Oba dva partneři by měli jít stejným směrem a vyvíjet se přibližně stejným tempem. Pokud tomu tak není, tak se časem jejich vztah rozevře jako nůžky a pak je na zvážení setrvání v tomto vztahu.
Mně osobně se právě stalo, že jsme se rozešli.

Hezky o tom píše Walche v Hovorech s Bohem III.

Roso


jj, na tom něco bude.. Smile mám taky zkušenost a ne jednu, že když se jeden partner rozhodne pro něco a druhý ho nenásleduje, vztah skončí... začnou každý vidět jiné ideály, jinou perspektivu v životě a je to ta tam...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanaya
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: so únor 07, 2009 1:01 am    Předmět: Citovat

fdh...

...tak prave tohto som sa bala...ze ked moj drahy odide do zahranicia, ako sa zmeni, ako bude iny a ja ze tu "stvrdnem"...proste som to brala ako nieco "zle", co robi mne...ze ho nezaujima nas vztah, ze mu je jedno, ze chcem byt s nim...no proste tieto somariny...

...no a dnes sa vratil (chodil domov cca raz za mesiac) a som strasne happy...uvedomila som si za ten cas, ze vela veci zvladam sama a bez problemov, ze som silna a mudra a schopna a pekna a vsetko toto...plus...mala som moznost zoznamit sa s muzmi, ktori sa do mna "zalubili" a ja som nahle zistila, ze chcem len toho mojho...ze hoci je taky strasny flegmatik, frflos a spochybnovatel mojich tvrdeni...(keby nebol, tak asi nemam o com uvazovat...Smile) - ze vlastne on ma skusa a uci a "trenuje"...ukazuje mi, ze aj ked odide, laska ostava, ze nemusi zakonite zmiznut...(ako v par predoslych vztahoch...) - mozno sa ta laska trochu zmeni, posunie sa dalej a ani jeden z nas neostava nikdy rovnaky...zacali sme cez skype inak komunikovat a zistili sme zase nove veci...no a co, ze obcas zije z "mojej" energie...? aspon viem, ze ju chce a potrebuje, ze mu pomaha, hoci mna to niekedy stve...ale vo vacsine pripadov ho robi culejsim, akcnejsim a posuva ho vyssie...on uci mna a ja jeho...hoci on by to nikdy takto nepomenoval, viem, ze to citi takto...ako spolocne zdielanie sa navzajom...naucil ma dat mu slobodu a oslobodilo to aj mna...pochopila som, co je pre neho dolezite a tym som pochopila, ze on mna uz davno pochopil (napriklad reiki...NIKDY ani slovo nepovedal, ze nerob to alebo nemala by si...niekde v jeho vnutri sidli hlboke porozumenie...a ked porozumiem aj ja jemu, je to velky krok vpred...)

no ale to "chapanie" a "prijimanie" inakosti toho nasho partnera je PROCES...ako krasne to pisem, ale realita este nie je taka, ako by asi mala resp. mohla byt...stale sa ucim, ale uz vidim, kde a preco som robila chybu...som vdacna za to, ze sa mozem takto krasne vyvijat...

no a my dvaja sme tiez riadne protiklady...to mi verte... Laughing
ak raz pride na spolocne byvanie, tak nuda to urcite nebude Laughing

drzim vsetkym palce...a dakujem za krasne nazory...papa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: so únor 07, 2009 6:53 am    Předmět: Citovat

Jak jsi citoval sanyu,tak bych se přidal.Vím,že to všichni víme,ale sanyo jen pro pořádek říkám,že vše co po zasvěcení prožíváme je pozitivní a v náš prospěch.To že něco zrovna teď vnímáš opačně je jen tvůj pocit.Vše co zažíváme je pro naše dobro.Je to takový fígl.Když to přijmu pozitivně, konstruktivně, tak se mi to lépe bude řešit a odžívat. Vše co je pro mne dobré řeším s nadšením.A basta.Stejně časem přijdeme na to, že to bylo pro naše dobro.Já to vím.I po tragických zkušenostech to platí dvojnásob. Děkujme všichni Bohu,že se ještě tady můžeme učit.Kdoví co bude v budoucnosti.Co by, zase jen učení.
Dzarmi ještě jsem posledně k těm vztahům zapomněl napsat, že vždy musíme i po právě prodělaném sporu a krásném výbuchu na vše zapomenout,abychom nepřehlédli signály toho druhého. Třeba jen to,že mi nábídne čaj,protože třeba vím, že je harpagon a nerad něco dává.Nebo mi cestou něco koupil jen tak,že na mne nezapomněl.Neodmítnou to, přijmout to a teprve druhý den v klidu si promluvit a říci mu,že stejně víš,že pro mne to není,ale děkuji ti a komu to teď dáme miláčku.Všímat si signálu že ten druhý na nás myslí a něco pro nás udělal.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanaya
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: so únor 07, 2009 12:59 pm    Předmět: Citovat

ano, suhlasim s tebou saman, vsetko, co prezivame, je pre nase dobro...verim tomu a snazim sa to tak brat...nie vzdy to vsak ide, aspon zo zaciatku, vsak sme vsetci ludia Laughing

zobrazim to na takej prkotinke...vcera som lezala vo vani, strasne fajne mi bolo a uz som premyslala, aku chutnu veceru uvarim...vtom mi volal, ze este je na ceste a pride neskoro, ze uz nebude chodit, ze veceru odlozime...na jednej strane som bola sklamana, ale na druhej, aspon som pre seba nieco urobila...dala som si do poriadku telicko (zasluzeny oddych) a kukla som si film, na ktory som mala chut uz dlhu dobu...takze vsetko je tak, ako ma byt a dnes sa uz tesim zase:)...no nie je to super? Wink

keby som napriklad nemala otca alkoholika, keby som nemala reiki...keby keby...vsetko mohlo byt inak...reiki mi zachranuje zivot, ked si zufam...citim to, ako taku "hranicu" - toto uz nesmies...napr. ked som mala samovrazedne myslienky, vtedy mi zasvieti take stop svetielko a ked sa otvorim energii, dostanem novu silu a chut ist dalej...boli casy, ked som si myslela, ze som s reiki urobila chybu, ze to nie je pre mna...ale to preslo a teraz som rada, ze to tak bolo...naucila som sa na ludi pozerat inak a chapem aj mojho otca...stale nevykricim do sveta, ze ho milujem, ale dokazem povedat, ze ho mam rada...a to je plus...velky posun...

ako som si teraz tak citala svoju otazku, zistujem, o kolko som sa posunula...aj vdaka vam...ale aj sebe...dakujem... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: ne únor 08, 2009 12:26 am    Předmět: Citovat

saman napsal:

Dzarmi ještě jsem posledně k těm vztahům zapomněl napsat, že vždy musíme i po právě prodělaném sporu a krásném výbuchu na vše zapomenout,abychom nepřehlédli signály toho druhého. Třeba jen to,že mi nábídne čaj,protože třeba vím, že je harpagon a nerad něco dává.Nebo mi cestou něco koupil jen tak,že na mne nezapomněl.Neodmítnou to, přijmout to a teprve druhý den v klidu si promluvit a říci mu,že stejně víš,že pro mne to není,ale děkuji ti a komu to teď dáme miláčku.Všímat si signálu že ten druhý na nás myslí a něco pro nás udělal.Šaman


To je sice všechno hezké,ale zajímá mne spíše z jakých všelijakých právě nesprávných důvodů můžeme vstupovat do partnerství a jsou nám pak pomocí reiki odhaleny.

Džarmí Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanaya
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: ne únor 08, 2009 3:56 pm    Předmět: Citovat

Tak podla mna je jednym z nespravnych dovodov ten, ze ideme do vztahu preto, lebo nechceme byt sami, potom to, ze uz by sa patrilo...nech neostanem stara dievka, napriklad... Laughing

Alebo financne dovody a tak...nechce sa mi to nejako rozpisovat, ale myslim, ze v zaklade ten spravny dovod je, ze toho druheho chcem zahrnut laskou, proste milujem a mam jej na rozdavanie...moze sa ale stat, ze idem do vztahu z nespravnych dovodov a casom zistim, ze toho druheho zacinam milovat...ze uz ten prvotny dovod tam uz nie je...

Mozno sa to deje vo vela vztahoch, pretoze nie sme dokonali a neustale sa vyvijame...casom zmenime system hodnot, pochopime, v com sme pochybili, ale zakonite to nemusi viest k rozchodu...zavisi od konkretnej situacie a konkretnych ludi, tvoriacich vztah...

Niektori su k sebe pritahovani karmicky, s tym vela asi nenarobime, ze? len prijatim a zitim zivota s tymto partnerom...aj to je dar...

Tak toto si myslim ja...tak v skratke... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Radenka
Nováček
Nováček


Registrace: 8.2. 2009
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne únor 08, 2009 4:09 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Dzarmi. Má zkušenost: Jeden z nesprávných důvodů je například pocit viny vůči druhému... Vina společně s lítostí, ochucená pocitem vlastního selhání a pocitem nutnosti sebeobětování...
Opustil kvůli mně svoji ženu, tak s ním přeci MUSÍM být!! Vždyť by zůstal sám a tak nešťastný...

Díky Reiki (nejen samozřejmě) už vím, že je to nesmysl.
Zatím ale nejsem tak daleko, abych měla dost síly z takové vztahu odejít
(mmch, už se nerozhoduji jen sama za sebe.. otázka je, zda dítě má být impulsem ve vztahu zůstat nebo naopak odejít..)

Úžasná věta z knížky Hovory s bohem III.: Pocit viny tě nutí být tím, čím nejsi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund