Fórum - Zobrazit téma - vztahy - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - vztahy
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

vztahy
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sanaya
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2009 11:53 am    Předmět: vztahy Citovat

ahojte...

tak ma napadlo...ako sa zmenili po naladeni ( do reiki, resp. inych energii) vase vztahy? k rodine, partnerom, detom...?

vsade sa hovori vacsinou o pozitivnych zmenach, to je zaujimave, dobre a krasne...ale z vlastnej skusenosti sa mi zda, ze na tom treba veeeeelmi maknut...ze sa povyplavuje kadeco a kadeco treba aj zvladnut...

napr. take pocity zavislosti na ludoch, podmienky v laske, strach o deti a podobne...stretavaju sa s tym aj skuseni reikisti? ako to zvladate a riesite?

dakujem za odpovede a diskusiu...

papa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2009 12:26 pm    Předmět: Citovat

Já si myslím, že se mi vztahy nezměnily.

Ke mnohem větší změně u mě došlo, když jsem přestal jíst maso ... teda ne hned, po nějaké době. Prý jsem přestal být tak vzteklý Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sanaya
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2009 12:33 pm    Předmět: Citovat

ahaaaa...jeeeej, no ja masko jem velmi striedmo...ale obcas mi zachyba, tak si dam nejake to kuriatko, najlepsie ale kozicku...

ano, hej, rastlinna potrava zjemnuje...a lahsie sa ti potom vnimaju energie...nie si potom taky "prizemny" - no nechcem ta urazit, ale myslim to tak, ze maso uzemnuje, prilis viaze cloveka k maticke zemi a tazsie sa od nej odlepujeme...to plati pre nas vsetkych Laughing

tak som rada, ze neprezivas krizy...uff, mi odlahlo... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lylka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 31.3. 2005
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2009 12:47 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Sanaya,

vztahy sa zmenili... hlavne ten sam k sebe a potom si zacnes uvedomovat a vidiet ludi trosku inac ako predtym a mozno prave preto zacnes vnimat, ze s niekym ti je fajn, iny ti "vadi" atd... tym padom zmenis priatelov. Podobne je to aj v partnerskom vztahu a rodine. Zacnes riesit seba a svoj pohlad na dane vztahy. Moja skusenost - prisli aj hadky, vymena nazorov, ale vsetko sa vyriesilo, jak problemy z minula tak aj v sucasnosti. Ale JA som to zacala vidiet inak a chcela to riesit, v tom mi pomohlo Reiki Smile

Ked zalistujes na starom reikiwebe, najdes tam na tuto temu viacej info a skusenosti Wink

Ahoj. Lylka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2009 7:47 pm    Předmět: Citovat

Dříve by mi při pomyšlení na toto téma bylo smutno. Mívala jsem pocit mučedníka. (že mi někdo něco dělá a já jen trpím)
Když na semináři Reiki 1 padla zmíňka o změně ve mně a ve vztazích, nepřikládala jsem tomu žádnou váhu. Divila jsem se, proč Mistr tomu přikládá takovou váhu. Nebrala jsem to vážně.
Pár dní na to, jsem poznala několik skvělých lidiček a ti původní mi nějak z života vymizeli. Každé nové uzavřené přátelství je pevné, nezávazné a bezpodmínečné. Přišla jsem na to, že přátelství nemusím nijak dokazovat nebo si ho zasloužit či s někým soupeřit a už vůbec neni na základech zásluch. Přátelství buď je nebo neni.
S mámou to bylo zrovna tak. Neustálé hodnocení a kritika z její strany, neotřelá diplomacie a manipulace s lidmi, přetvářka, .... Promiňte mi ten výraz, já ji nesnášela. Provedla mi kdysi několik nepěkných věcí, které jsem nerozdýchala. Zároveň jsem cítila z ní strach. Proto ten postoj mučedníka. Nebudu tu popisovat své dětství. Je to za mnou. Dnes se tím netrápím, nemám potřebu se tím nějak zdržovat. Použila jsem na ni Reiki a také na našem vztahu (hlavně z mé strany) zapracovala. Šlo to nějak samo. To Reiki je úžasné. Dnes se s maminkou navštěvujem. Je to můj "mamíček". Je mezi námi hezký vztah, který se neustále prohlubuje. Nebojíme se navzájem se jedna druhé svěřit či si pomoci. Mám ji ráda. Cítím i, že náš vztah neni ničím obtěžkán. Cítím volnost.
Co se týče vztahu s partnerem. No, velice zajímavé. Fakt se nenudím. On je starší než-li já. Žijem spolu 16 let a v září 2008 jsme se vzali. Jsme naprosto odlišní - voda a oheň, černá a bílá,...ve všem. Jsem ve znamení Panny a on je Střelec. Má to něco do sebe. Doplňujeme se. Po semináři Reiki 1 se náš vztah upevnil. Po semináři 2 prošel velkou krizí, kde jsme si vyměnili postavení (nevím jak to přesně nazvat) a ujasnili pravidla soužití. Vyřešili jsme problémy i z minulosti. Máme se rádi, dáváme si navzájem prostor a neomezujem jeden druhého. Jsme jako jing a jang. Občas to také zaskřípe, ale to ke vztahu patří.
Zní to všechno tak idilicky, ale je to tak, jak to je.
Prostě jsem po Reiki 1 cítila touhu udělat něco se vztahy. I ve vztahu sama k sobě. Nedořešené vztahy bránili dalšímu poznávání, učení a seberealizaci. Nejsem dokonalá a určitě by se něco nedořešeného našlo. Pracuji na sobě stále jako vy, co jste tu.
Zrovna dnes se mi to nějak vymklo z rukou. Vynadala jsem soudce a nevybíravě. Byl to vůči ní nahromaděný vztek. Pohár trpělivosti přetekl. Nejsem vůbec konfliktní, spíš naopak. Stále je na čem pracovat a co zdokonalovat. Jen je to s Reiki snažší.
Jsem za to všechno vděčná. Ahojky s láskou Edy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá leden 23, 2009 12:22 am    Předmět: Citovat

Řekl bych, že s Reiki jsou vztahy pravdivější. Najednou je člověku zatěžko hrát pořád nějaké divadlo. Má potřebu žít pravdivě - a někdy zapomíná, že pravda je jak nahý nůž v dlani.....! Často bolí. Nejen toho, kdo ji potřebuje, ale každého, kdo je účasten.
Tam, kde dochází ke změně ve vztazích se projeví odklon od neupřímných vztahů ke vztahům opravdovějším a hlavně upřímným.
S Reiki u mě také přišla velká potřeba porozumět podstatě vztahů - bylo najednou jasné, že samozřejmě ani ve vztazích nejsou žádné náhody. Jaká pravidle ve vztazích platí ? - Trvalo to další asi tři roky, než jsem tomu začal alespoň trochu rozumět. Stále se učím.
Co jsem se naučil jsem využil v osobním životě a hodně to používám v terapiích. Mám z toho dobrý pocit.
Nastartovala to Reiki.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá leden 23, 2009 10:56 am    Předmět: x Citovat

Damao: ano, projeví se to ve všech vztazích. Třeba, jako se to stalo mě, přestala jsem mít potřebu komunikovat s lidma v zaměstnání o ničem jen abych nebyla mimo kolektiv nebo potřeba pobývat nepracovně jen s lidma, kteří mi vyhovují. Pracovně se občas pohybuju ve společnosti jedinců, jejichž životní program je oblafnout druhé, získat co nejvíc pro sebe na úkor ostatních. Tihle lidi už pak lžou i v neuvěřitelných maličkostech, kde o nic nejde. Překrucují a každého podezírají ze snahy zase podvést je. Je zajímavé to pozorovat z odstupu a mít dobrý pocit, že si můžu vybrat, jestli tuhle hru s nimi budu hrát nebo ne. Volba je jasná. Zádná dokonalost, jen snaha jít životem jinak, poctivěji.
Pochopitelně práce s čištěním, aby se člověk nenechal válcovat jejich energiema je nezbytnost.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: pá leden 23, 2009 3:12 pm    Předmět: Citovat

Samanko a Damao, velice hezky napsáno. Je to jen na nás - vybrat si.
K názoru, že kolektiv v práci mi nevyhovuje, jsem také došla. Je to to samé jako u tebe Samanko. Pozoruji s odstupem a snažím se nenechat převálcovat. Nikdo mi tam nic nedělá, jen s nimi nechci hrát tu samou hru. Aniž bych něco řekla či konkrétního udělala, jsem pro ně nějak zajímavá a jsou rádi v mé společnosti.
Můj problém je momentálně silná sebedůvěra a egoismus. Takže bych raději, měla klid. Nevím, pomůže-li mi uzemnění? Bloky či problém vyloženě mi to nezpůsobuje, asi to tak teď chvíli má být.
Ráno mi přišla zajímavá odpověď. Zastavit se a dát si chvíli pohov od snahy duchovního růstu. Hledám v tom složitosti, přitom je to tak snadné.
PS: co jsem vynadala té sousedce, je mi fajn. Nejsem na sebe vů bec pyšná, ale muselo to asi ven. Je jaká je.
Ahojky s láskou Edy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: pá leden 23, 2009 6:08 pm    Předmět: Citovat

Vztahy - pravdivost a iluze.

Jak definovat iluzi a kdy je pravdivost k sobě a kdy ke vztahu? Mohu mít jinou pravdu než tu k sobě? Jak poměřit vztah - iluze a pravdivost. Zatím mi není jasné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
polgara1
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: pá leden 23, 2009 10:12 pm    Předmět: Citovat

Mě se změnily vztahy diametrálně. Poměrně nedávno jsem prodělala rozvázání závislosti na manželovi. Bylo to bolestivé, leč nezbytné. Teď vidím, jak nám to oběma moc prospělo.

Vůbec jsem se za poslední rok hodně změnila. Ztotožňuji se s Damaem, člověk chce žít více v pravdě, v harmonii, svobodněji. Přestala jsem hrát různé role, které jsem v rodině hrála. Osvobozuji se od strachu a úzkosti. Mám se více ráda. To samozřejmě s těmi lidmi okolo mě trochu mává. Desetiletí se chovám stejně, oni ví co si můžou a nemůžou dovolit a ještě mezi sebou všichni v rodině hrajeme nějaké hry (scénáře) a najednou já začnu hrát jinak. No a akce holt vyvolává reakci.
Spoustu věcí a vztahů se mi změnilo.

Mám velkou radost z toho, že je mi čím dál lépe. Jednou je člověk nahoře, jednou dole. Ale vždy jsem o kousek výš než předtím a to mi dělá radost.
A dělá mi radost, že i ti okolo mne jsou jaksi svobodnější, veselejší a "čistší".

Ale někdy je to fakt hukot....hi, hi, hi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: pá leden 23, 2009 10:25 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Vztahy - pravdivost a iluze.

Jak definovat iluzi a kdy je pravdivost k sobě a kdy ke vztahu? Mohu mít jinou pravdu než tu k sobě? Jak poměřit vztah - iluze a pravdivost. Zatím mi není jasné.


Já myslím, že 4 Dohody vlastně na Tvojí otázku odpovídají

První dohoda: Nehřešte slovem. Hovořte jako osobnost. Říkejte jen to, co si myslíte. Vyhýbejte se užívání slova proti sobě nebo k pomlouvání druhých. Užívejte sílu slova ve jménu pravdy a lásky.

Druhá dohoda: Neberte si nic osobně. Nikdo nedělá nic kvůli vám. Co druzí říkají a dělají je projevem jejich vlastní situace a snů. Když budete imunní proti názorům a činům druhých, nestanete se obětí zbytečného utrpení.

Třetí dohoda: Nevytvářejte si žádné domněnky. Nalezněte odvahu klást otázky a vyjádřit, co skutečně chcete. Komunikujte s ostatními tak jasně, jak jenom dovedete, abyste se vyhnuli nedorozuměním, smutku a dramatům. Pouze touto jedinou dohodou dokážete zcela změnit svůj život.

Čtvrtá dohoda: Dělejte vše tak, jak nejlépe dovedete. Vaše činnost se mění od okamžiku k okamžiku; bude vypadat jinak, když jste nemocní, než když jste zdraví. Dělejte však za všech okolností vše, jak nejlépe dovedete, a vyhnete se zbytečným soudům a lítosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
llisticka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 3.9. 2008
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 3:54 pm    Předmět: Citovat

4Dohody je výborná kniha i pomocník. Z mého pohledu hodně reformované křesťanky bych řekla, že je to velmi zkrácená Bible. Nemám osobní zkušenost s reiki, ale dost dlouho se pohybuji mezi lidmi, kteří reiki mají. Je to hezká a naplňující "věc", pokud člověk žije pravdivě vůči sobě i druhým...
Také se mi moc líbí andělské karty. Myslím, že často člověk cítí, jak se má zachovat, nebo co udělat, říct...Jen chybí vhodná slova, popostrčení,... V těchto knihách je nacházím a snimi i klid. Jen ta bolest z nehezkých vztahů mě opouští velmi pomalu.
papa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 2:59 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Vezmu si na pomoc úryvek z knihy knihy Kurta Teppenweina Duchovní zákony:
Co je karma?

V našem západním světě spojujeme slovo karma vždy s vinou a hříchem. Jsme více či méně ochotni na sebe tuto vinu vzít, trpělivě svou karmu „nést“ a tím ji rozpustit. To ovšem vychází z mylného pochopení karmy. To slovo pochází ze sanskrtu a znamená „čin, to, co bylo stvořeno, působení, činění“.

Není tedy naším úkolem trpělivě nést svou karmu nebo ji co možná nejrychleji rozpustit, abychom byli konečně svobodní. Nejde o to činit dobré skutky, abychom získali „lepší karmu“ resp. si ji zasloužili. Karma nás konfrontuje pouze s následky našeho jednání, abychom nám jinak neviditelné činy pochopili a mohli je pozorovat jako v zrcadle.

Proto nemá smysl snažit se tohoto zrcadla co možná nejrychleji zbavit. Naopak, jde o to využít ho smysluplně pro svůj vlastní vývoj, což vždy znamená sebepoznání a seberealizaci. A to nakonec vede k jasnému uvědomění sebe sama. Na této obtížné, ale zajímavé cestě potřebujeme zrcadlo karmy k neustálé kontrole, jestli děláme pokroky nebo jsme sešli s cesty. Karma je proto náš přítel a pomocník na cestě vývoje, které se nemůžeme vzdát, pokud ji nechceme minout.

Nový den koneckonců také nezačínáme s úmyslem vymazat něco, co jsme včera začali, nýbrž v tom chceme pokračovat. Vstoupili jsme do tohoto života, abychom pokračovali v díle sebenalezení. Při tom je nám karma trpělivým a spolehlivým přítelem na cestě. Veškeré přiklánění se k spirituálním či duchovním oblastem nemá však velký význam, když nejsou získané poznatky využity v praxi. Mnozí získali velké duchovní znalosti, aniž by se to viditelně projevilo v jejich životě. Tady nám může pomoci jiný učitel, kterého nám karma posílá, resp. s kterým nás svede dohromady – a tím je náš partner!

Roso



Tady nám může pomoci jiný učitel, kterého nám karma posílá, resp. s kterým nás svede dohromady – a tím je náš partner!


Tahle větička mě zaujala.Už se tu o tom párkrát mluvilo,ale nedá mi to a oživuji to.
Jakou máte zkušenost s tím,že vy činíte v rámci svého růstu a váš partner jen tak pospinkává a ne a ne se probudit.Myslím dlouhodobě.


Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 9:12 pm    Předmět: Citovat

Dobrý, Jarmilko. A taky se můžeme ptát, co se to děje, že se mi zdá, že můj partner jen tak pospinkává....?! Když já...... (doplň každý sám, co jeho jest).
V partnerství je to jak v horolezectví: vždycky jde jeden napřed, ten druhý ho jistí.... nikdy nešplhají oba vedle sebe. Také to, zda se střídají nebo ne, se nedá předem naplánovat - vždycky záleží na konkrétní situaci. Pravda - většinou se střídají....!
Ta otázka je ale velmi dobrá a stojí za to se jí zabývat.
Srdečně zdravím do Severního Irska. Karel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 2:54 am    Předmět: Citovat

Nu myslím,že se dostáváme k partnerství a jejich vzorcům.Má zkušenost je,že pokud můj partner představuje otce,vůči kterému nemam vyřešeno nazlobení z důvodu jeho lhostejnosti a nečinnosti,tak se pak nemohu divit,že můj partner pospinkává.
Myslím,že nás vede spousta ,,nevhodných'' nastavení do vztahů,kdy drahý nám přijde,že nic nečiní.Třeba ho ani nenecháme,také zvláštní nastavení Wink
Nu,začíná to u nás.
A tak by se dalo pokračovat,a co vy?

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.36 sekund