Fórum - Zobrazit téma - Reii a umělé oplodnění - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reii a umělé oplodnění
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reii a umělé oplodnění
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
malina
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 29.3. 2008
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 4:52 pm    Předmět: Reii a umělé oplodnění Citovat

Ahoj všem, chtěla bych se zeptat na vaše názory co se týče používání reiki v případě umělého oplodnění (s přáním aby dotyčná osoba otěhotněla).
Mám dva mistry reiki a každý má jiný názor, jedem mi tvrdí, že na umělé oplodnění dotyčná vůbec jít nesmí, že se jí zablokují čakry, (a spoustu dalších negativních věcí) a druhý mistr reiki mi říká, že je možné bez problémů používat reiki po umělém oplodnění, a že to dotyčné může pomoci otěhotnět (bohužel nemá jinou možnost jak otěhotnět, než umělé opl.) a pak jsem slyšela další názor od reikisty, že při použití reiki se naopak tělo bude bránit a plod samo "odvrhne", jako cizí těleso, takže podle něj reiki používat nemáme.

Také jsem se setkala s názorem, že reiki nemám používat pro nikoho jiného jen pro sebe, že na sebe mohu něco "přetáhnout" (ať nemoc nebo negativitu), dokonce i jeden mistr reiki mi řekl, že je dobré se chránit, že nikdy nevíme, ale na žádném školení mi nikdo nedokázal říci jak se OPRAVDU chránit..
Moc vás prosím o vaše názory a děkuji za ně.
Wink přeji krásný večer Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 5:23 pm    Předmět: x Citovat

Pořád jsem zastáncem, klidně dávat reiki na posílení těla matky, podpořit její klídek ale ne na otěhotnění. To si myslím, že mi nepřísluší. Může být hodně důvodů proč se to nedaří a tohle mi připadá příliš násilné, snaha tlačit na pilu. Tělo a duše už si vyberou sami.
Jestli někdo jde nebo nejde na umělé oplodnění je jeho věc a jestli se to nepovede, to bych neřešila, spíš se zajímala co pro to udělat příště.
A pracovala s matkou dál. Protože často ve svém okolí vidím, že to jediné co partneři pro to dělají je, že projdou těmi šílenými procesy, žena se nechá napíchat všemi těmi spousty hormonů a jiných patáků a zaplatí. A to je všechno - třeba cvičení paní Mojžíšové nebo zdravější životospráva (i partnera!!!) by brali jako přílišné omezování.
Kšeft zvaný umělé oplodnění kvete a dějí se tam i docela zvláštní kulišárny...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
malina
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 29.3. 2008
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 5:42 pm    Předmět: Citovat

Ahojky Šamanko, děkuji za radu a názor. Já spíš měla na mysli, zda jí mohu dávat reiki a zda to nemůže mít třeba vliv na to, že by tělo embryo vypudilo ven.... Sad Jde o to, že se bojím aby opravdu, reiki nepůsobilo naopak jako obrana. Je zvláštní, že kolik lidí tolik názorů Cool

(Ještě jen chci napsat, že jsou situace kdy pouze cvičení Mojžíšová nestačí, třeba, když je neplodný muž, nebo žena nemá vaječníky. Setkala jsem se s takovými případy.... a osobně si myslím, že kdo to nemusí podstoupit a je jiná cesta, tak udělá vše, jen aby se umělému opl. vyhnul, je to můj názor...) Wink
Přeji Ti pěkný večer Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 6:22 pm    Předmět: Citovat

Já bych reiki věřil.
Bratr Vavřinec řekl: "ber každičký den, který jsi nestrávil milováním
Boha za ztracený". U reiki to beru podobně, ne-li stejně (pokud reiki ničím jiným duchovním nenahrádíme). Pokud se vzdáme reiki pro "její nebezpečnost v NAŠEM záměru (ne JEHO), kde máme jistotu, že jiné duchovní cvičení NÁŠ záměr opět nezmaří? Vše duchovní konec konců spěje k JEHO Vůli. A pokud ON je Život, co budeme dělat (co si zvolíme), pokud půjdeme bez Něj?

Mnoha lidem okolo mě pomohla k otěhotnění makrobiotika. Krom tohoto,
dle mého důležitého kroku - pročištění organismu přirozenou obilno-luštěnino-zeleninovou stravou - je ještě možné duchovní čištění a duchovní
konzultace - proč nelze otěhotnět (pokud nepomohlo pročištění a
konzultace s makrobiotickým odborníkem). Napadá mě třeba Kalyany ( www.cestoudomu.cz), nebo duchovní terapie, které provádí Mirek Kokinda s jeho přítelkyní Lenkou.


Naposledy upravil Psychedelic dne st leden 21, 2009 6:37 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
malina
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 29.3. 2008
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 6:37 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic: děkuji za odpověď Wink .
Bohužel v případě kamarádky, pročištění těla a jiné věci nestačí, protože když se netvoří vajíčka (prý je od 18 roků jakoby v přechodu), takže potřebuje darovaná, jenže tady nemá cenu to řešit. Zde řešíme reiki Laughing Wink
Já jí v žádném případě nezavidím čím musí procházet...

Pěkný večer Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 7:02 pm    Předmět: Citovat

malina napsal:
a osobně si myslím, že kdo to nemusí podstoupit a je jiná cesta, tak udělá vše, jen aby se umělému opl. vyhnul, je to můj názor...) Wink
Přeji Ti pěkný večer Razz

Ona často je jiná cesta, ale ženy raději věří lékařům: mám kolem dost žen, které se pokoušejí otěhotnět a dají se ovlivnit slibem, že to právě tahle metoda vyřeší. Zažila jsem případ, kdy ženě byla aplikována oplodněná vajíčka, neúspěšně, pak jí řekli, že s takovými výsledky krevních testů jaké má, tak by stejně otěhotnět nemohla...

Já ti přece odpověděla. Jakmile k nečemu začneš přistupovat se strachem, pak bys to raději neměla dělat vůbec, protože ho do své činnosti projektuješ. A ať obejdeš sebevíc mistrů, tak pochybnosti ti zůstanou, protože je nosíš v sobě. Navíc nikdy nemáš jistotu, že se vajíčko ujme i kdybys reikovala horem - dolem a ty máš hlavně strach, aby neúspěch nebyl na tebe, ať už by ses vinila ty sama nebo ta žena. Pak se prostě do ničeho nenuť za každou cenu. Můj názor.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
malina
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 29.3. 2008
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 7:31 pm    Předmět: Citovat

Já už nemám strach používat reiki (začátek byl horší Wink ), ale když mi někdo řekne, že se může stát to a to, tak o tom přemýšlím, a rozhodně chci znát více názorů, i když někdy mám pocit, že je lepší moc nepátrat, a brát to tam, že je reiki hlavně léčivá energie... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lylka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 31.3. 2005
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2009 12:58 pm    Předmět: Citovat

AHoj, ja mela stejny strach a obavy. Proste posilej energii na situaci - kdyz ma dana zena otehotnet, at se tak stane. Ale je to "mimo" nas a stane se tak, jak ma. Treba neni na to pripravena, je tam blok... Memu kamaradovi rekli, ze nemuze mit deti, jelikoz se mu netvori spermie. S partnerkou vyzkouseli 3x!!! umele oplodneni (darovane sperma) a neuspesne... Po 10 letech se rozesli, protoze to nezvladli. On ma novou pritelkyni a bude tata... Ona - nemuze otehotnet, a pritom je vsechno v poradku. Chyba byla teda nekde jinde (ne on, ale ona). Tech pripadu je vice. Ja jsem taky dlouho nemohla otehotnet, a vim, ze to bylo mnou. Proste jsem nebyla pripravena i kdyz navenek jsem myslela, ze ano. Posilala jsem si energii na situaci - at se harmonizuje me telo a az bude ten spravny cas, otehotnim... Asi po 3-4 mesicich jsem zjistila, ze jsem tehotna Smile Ale trvalo snad 2 roky, nez jsem si uvedomila, ze jsem nebyla pripravena a postupne se na to pripravila, odblokovala, vycistila, harmonizovala... Lylka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ziki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 29.4. 2008
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2009 3:03 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, já bych Reiki posílala té ženě, ani ne do situace, ale prostě jen jí. Mě učili, že Reiki nemůže ublížit a toho se už 5 let držím. Ty strachy, co kdyby, a tak...to prostě neřeším. Podle mě je to nesmysl. Reiki je láska a ta neubližuje. Přinejhorším se nestane NIC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: pá leden 23, 2009 9:06 am    Předmět: Citovat

Neprijde Vám to divné? Tělo odvrhne uměle oplodněné vajíčko jako cizí těleso? Já bych volila rozhodně Reiki jako přípravu na zákrok, to co říkala, šamanka, posílení, zharmonizování. A prostě buď se to povede nebo ne. Víc než intenzivní přání aby ano, by pro tu paní byl lepší přístup, udělám co nejvíce proto, abych byla v pohodě a výsledek přenechám vyšším sférám, takže Reiki směřovat i sem, lépe než k tomu "aby to vyšlo".

Umělé oplodnění používáme desetiletí u zvířat a nikdo s tím nemá problém, v čem jsme my lidi rozdílní? Máme psychiku, takže si to umíme zkomplikovat už jenom tou představou, že je to divné,nepřirozené a kolem toho se nabalí další představy a hle máme tu traumata, bloky a tělo nám zárodek opět odvrhlo, ještě když se tomu přidá představa, že za to určitě mohla ta nevhodná Reiki terapie, katastrofa je na světě. Takže žádné umělé oplodnění čakry nezablokuje, ale naše psychika po tom s výčitkami to umí velmi efektivně.

Takže pracovat na psychice,na přípravě a i na přijmutí, že i tahle cesta k početí nového života je dobrá,pokud to ty lidi v sobě mají vyřešené a věří tomu, že jinak to nejde. Jiná etická otázka je pak při použití cízích spermií nebo vajíček a vydávání toho dítěte za své, i když biologie říká jiné věci, ale to je odlišné téma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: pá leden 23, 2009 10:57 am    Předmět: Citovat

Citace:
Neprijde Vám to divné? Tělo odvrhne uměle oplodněné vajíčko jako cizí těleso?


Přijde mi to hodně zajímavé.

Řekla bych, že v tom může hrát roli i to, jestli je připravená duše pro matku.
Protože pokud není, pak můžeme oplodňovat jak chceme.
A nebo, jestli ta dušička, kterou se s tím vajíčkem snaží implantovat,
se má nakonec stát dítětem té matky a otce.

Takže bych možná posílala Reiki a lásku směrem k dítěti.
A modlitby k Bohu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
malina
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 29.3. 2008
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: pá leden 23, 2009 11:59 am    Předmět: Citovat

Moc Vám všem děkuji za odpovědi.
Jak jsem si vaše odpovědi pročítala, tak mi došlo, že možná (mimo jiné) je dobré působit na psychiku, protože pravda je, že z toho byla dost vystresovaná, ale mám pocit, že se to v poslední době dost zlepšuje, dokonce snad i přístup lékařů a myslím, že i pozitivní myslení, o které se snaží (celkem úspěšně Wink ) má také své klady....

Opravdu není nad to vidět svět růžově Very Happy Wink

Děkuji a přeji pěkný den Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanaya
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: pá leden 23, 2009 1:17 pm    Předmět: Citovat

Annaka...

ten tvoj prispevok je uplne logicky a zaujimavy...podla mna to je presne takto...ako vravis ty...

mna lekari strasia, ze budem musiet podstupit taku a taku terapiu, injekcie...ak budem chciet mat dietatko...

raz som bola tehotna...asi 2 tyzdne, stalo sa nam to s priatelom tak nahodou, nic sme neplanovali...ale po 2 tyzdnoch som "potratila" - vlastne ono to bolo este v ramci toho casu, ked sa rozhoduje o tom ci ano alebo nie...myslim, ze dusicka este nebola pripravena a a ni my dvaja sme este neboli pripraveni...takze si myslim, ze ked ma mat zena dieta, tak ho mat bude aj bez injekcii a velkeho humbuku okolo toho...

lenze...co ak napriklad ma zena nejake "resty" z minulych zivotov voci detom? co ak v tomto zivote nema to vlastne mat? co ak si ma adoptovat nejaku sirotku alebo sa venovat inym matkam a detom? napriklad v nemocnici alebo v detskom domove alebo proste inak...je to zlozite a zavisi to od oboch partnerov a myslim, ze aj velmi individualne...

reiki podla mna moze len pomoct, ale musi byt aplikovane bez strachu a pochybnosti...a co ma byt, sa stane...uz len to, ze ste sa stretli a rozpravali sa o moznosti pouzit reiki, uz to je akymsi znamenim...niekedy nie je dobre prilis rozumovat a premyslat...radsej sa do toho pustit celym srdcom... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
malina
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 29.3. 2008
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: pá leden 23, 2009 11:13 pm    Předmět: Citovat

sanaya - děkuji Ti za názor, naprosto souhlasím.
Uznávám, že jsem se zamyslela nad tím co mi bylo řečeno, nejdřív jsem to brala jako úplnou hloupost, ale když jsem více přemýšlela, ta jsem si říkala, že možná Question Exclamation na tom něco bude (myslím vypuzení plodu), předtím by mi to ani nedošlo... Sad Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: pá leden 23, 2009 11:51 pm    Předmět: Citovat

Já bych posílala určitě Reiki matce na zklidnění a zharmonizování. Vnímám důležitost psychiky. Odbourání hlavně strachu a stresu s tím souvisejícího. Ladit tu kamarádku na to, že pro naše ženské tělo je přirozené, že je nositelem nového života. Že jsme od přírody silné a odolné a jedinečné ženy. Že je v nás velká ženská vnitřní síla.

Má kamarádka tím také procházela, tak vím jak je to náročné. Ty hormony, výkony, ta očekávání.

Držím palce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund