Fórum - Zobrazit téma - Bércové vředy - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Bércové vředy
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Bércové vředy

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dagmary
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 25.9. 2004
Příspěvky: 72

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 10:37 pm    Předmět: Bércové vředy Citovat

Dnes se na mne obrátila kamarádka mailem,jestli bych nevěděla něco na bércové vředy.Cituji :
Citace:
Máme doma dědu 93 let, a má pár měsíců bercák. Jezdí k nám i sestřička, která mu to obvazuje a maže, ale velkej úspěch to nemá. Teda žádnej... Dneska byli na kontrole v Plzni a místo toho, aby mu na to dali něco jinýho, tak mu řekli, co by chtěl na takovej věk... No hrozný. Jenže ono mu to dost bolí a v noci moc nespí, takže o něj máme docela strach.

No,s Reiki se u nich asi nechytnu,už jsem ho nabízela jednou prostřednictvím té kamarádky její mamince po operaci a asi neměla zájem.I když ho můžu samozřejmě zkusit nabídnout znovu.Vzhledem k věku dědečka je passé i např. zkoumat životosprávu a podobně.Spíš mají na mysli nějaké bylinky - napadla mě Ginko Biloba a kopřivy.Neporadíte někdo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 10:56 pm    Předmět: Citovat

http://www1.reiki-cz.com/modules.php?name=Forums&file=viewforum&f=9&topicdays=0&start=50

Dagmary, tohle vlákno je tady. Pamatuju si to, protože jsem ho zakládala.Možná tam něco najdeš.
Já jsem dala kolegyni mast z konopí. Kromě toho, že mě hned práskla doktorovi, ptala se ho a ten jí tu mastičku schválil. Nesmí přijít do rány. Ještě doporučil mastě střídat. Např konopí, měsíčkovou ...nemazat stále stejnou. Střídat tak po týdnu.
Kolegyně si to pochvalovala, hlavně když jí to doktor odsouhlasil. A černé okolí té rány se zmenšovalo. Teď nevím. Je už v důchodu a zatím nevím jak to má.
Mám zrovna mastičku naloženou. Mohla bych jí tomu pánovi trochu poslat na vyzkoušení. Ale chtělo by to opatrně. Možná se i zeptat toho doktora. Nebojím se, že mě zavřou. Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 10:59 pm    Předmět: Citovat

Tady na této stránce jsem našla toto

Bércové vředy

* Vředy z křečových žil léčit zinkem - 130 mg zinku denně spolu s vitaminem A.
* Denně 300 až 500 mg vitaminu E, nejméně 30 minut před jídlem.
* Zajistit dostatečný přísun vitaminu P
* Listy z černého rybízu. Užívat odvar z listů a také listy na obklady.
http://www.zdravi4u.cz/view.php?cisloclanku=2008011601

A pak toto je též zajímavé

Mám několikaletou zkušenost s manželovými bercovými vředy! Vždy se to dalo zvládat, jen mastičkami a antibiotiky...V tomto roce se mu noha otevřela, začátkem května a tedˇ po velmi intenzivní léčbě se noha pomalinku začíná zavírat! Zkoušeli jsme všechno možné až jsme narazili na alternativní léčbu. Začali jsme přípravkem "Hyodine",( jt.unikátní kombinace kyseliny - hyaluronové, jodu a jodidu draselného). Tento přípravek se nám velmi osvědčil, protože vyčistí perfektně ránu až ke kosti! a pak jsme na to použili speciální peruánský balzám a některé z potravinových doplnků...V žádném případě, nedávat do rány žádné mastičky, jak doporučují kožaři, protože ty jenom rány namokvávají a nehojí!! Kdybyste chtěla víc informací, tak se ozvěte...MonikaTesarova@sezna m.cz

http://www.ordinace.cz/diskuse/35/3085/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dagmary
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 25.9. 2004
Příspěvky: 72

PříspěvekZaslal: út leden 20, 2009 7:58 pm    Předmět: Děkuju Citovat

za vaše odpovědi a rady,už jsem je poslala Klárce a uvidíme.Nakopírovala jsem jí to do mailu celé a ještě pro jistotu link Wink Nojo,konopná mastička,listy černého rybízu - to se mi zase jednou zima zeptala,co jsem dělala v létě - zatímco Evik byla pilná,já mám akorát tak jablečný kompoty Embarassed Ale vážně,zdá se mi,že se dá zkombinovat docela účinná kúra z obou článků,teď hlavně,aby se to povedlo,určitě dám časem vědět,pro co se rodina rozhodla a jak se dědečkovi vede!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: út leden 20, 2009 9:58 pm    Předmět: Citovat

Nemám, osobní zkušenost, ale vzpomínám si, že v některé z knih pana Janči jsem četla návod na léčení bércových vředů.
Vezměte červené sklo nebo plexisklo a pod ním vystavujte postižené místo slunci. Tzn., že sklo držíme nad vředem. Údajně se sluneční paprsky rozloží na léčivé.
Možná by to stálo za vyzkoušení...tedy až se na nás zase začne sluníčko smát Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dagmary
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 25.9. 2004
Příspěvky: 72

PříspěvekZaslal: út leden 20, 2009 10:23 pm    Předmět: Mamko, Citovat

tohle mě tu rozesmálo,ne jako vtip,ale prostě do radostna.Paráda!A něco by na tom mohlo být,například,při ozařování bioptronovou lampou se taky používají barevný sklíčka!A je to vůbec takový milý Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
JANAA
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 12:49 pm    Předmět: Citovat

Zrovna dnes mi přišly do ruky letáky jedné super paní:
JÍROVEC MAĎAL - je vhodný při léčbě bércových vředů, mimo jiné, jsem vyčetla. Více na www. nadeje-byliny.eu Jana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dagmary
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 25.9. 2004
Příspěvky: 72

PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 11:55 pm    Předmět: Jani, Citovat

děkuju,zaslala jsem Klárce.Jsou to zajímavé stránky a další možnost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
JANAA
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 8:54 am    Předmět: Citovat

Med na bércové vředy - zkusit se má všechno.


http://www.pleva.cz/index.php?exe=2c
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund