Fórum - Zobrazit téma - Feng-Shui - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Feng-Shui
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Feng-Shui
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2009 9:48 am    Předmět: Citovat

děkuju! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: ne březen 29, 2009 4:20 pm    Předmět: Citovat

Renata napsal:

Je mnoho lidí, kteří se snaží vybudovat si ten nejlepší domov, zařídit ho těmi nejlepšími věcmi, jedno jestli podle architekta a nebo podle sebe, ceníku, nabídky a nebo feng shui. Nakonec zjistí, že pořád se těší na něco nového do bytu , na zahradu a kupují a budují to

Nu, vždyť je to hezké na něco se těšit a něco společně budovat Wink .

Citace:
a nakonec zjistí, že sedí v tom svém "paláci snů", mají všechno co chtěli a přece jim něco chybí, nejsou šťastní a mají pocit prázdnoty a osamocení.

Chudoba není ctnost. Pocit osamocení a prázdnoty může mít každý, kdo ztratil nebo nenalezl smysl života. Ať bydlí v oprýskaném činžáku nebo v satelitním městečku.

Citace:
Tak nějak očekávají že jim všechny ty věci udělají domov, útulno, dobře.

To je tím, že lidé přestanou mít touhy a sny. Jsou stále na vrcholu a přesto jsou nešťastní. Nemají už za čím jít.

Citace:
Jenže to nadšení v životě nejsou nové věci, báječně vybavený byt, to je náš vlastní život

Ano. I na tom nejkrásnějším vrcholu světa se nedá žít. A následuje sestup, na který je dobré se připravit. A v tom bahýnku dole si pěkně porochnit. Abychom si mohli vychutnat dosažení dalšího vrcholu. Kdo to ví a dokáže to akceptovat, tak za to dokáže být i vděčný.

Pavle, také Ti přeji krásné bydlení v novém domečku a hlavně hodně zdolaných vrcholů Very Happy .

Ahoj Evík

(A omlouvám se za odklon od vlákna. )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2009 12:14 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:

Chudoba není ctnost. Pocit osamocení a prázdnoty může mít každý, kdo ztratil nebo nenalezl smysl života. Ať bydlí v oprýskaném činžáku nebo v satelitním městečku.


Ano, pod to se podepíšu.........
Mám kamarádku, která má z hmotného hlediska vše, co potřebuje a spoustu toho navíc, co ani nepotřebuje. Zkrátka velmi vysoký nadstandard. A přesto je to takový uzel neštěstí. Neumí si to užít a být za to vděčná. Se vším je nespokojená. Je to pro ní samozřejmost. Myslím, že od té doby, co znám Reiki a přestala jsem jí foukat na bebínka, tak mě moc nevyhledává.

Pak mám jiné lidičky kolem sebe, kteří žijí od výplaty k výplatě (patřím mezi ně Laughing Wink ) a přesto jsou mnohdy šťastnější a spokojenější a vděčnější.

Pak znám lidi, kteří jsou na tom po hmotné stránce velmi dobře a jsou v pohodě. Spokojení, vyrovnaní.

A samozřejmě čvrtá kategorie lidiček v mém okolí - nemají nic a nadávají jako špačci. Evil or Very Mad Twisted Evil

Ve hmotném majetku ta spokojenost není. Ta musí být v duši.


PS: pro fdh - vypadá to na tom obrázku moc pěkně. Přeju ti to a přeju krásné bydleníčko. Hlavně, ať jste v tom domě spokojení a šťastní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2009 8:38 am    Předmět: Citovat

děkuju Lendulko!

a doufám, že už spousta lidiček poznala, že hmotný majetek nikomi štěstí nepřinese a už vůbec ne dnes.

Ono stačí si položit jednoduchou otázku, na kterou je i jednoduchá odpověď. Jak je možný, že my - evropané, máme stále víc a víc hmotných majetků, stále vyspělejší techniku, čím dál větší zázemí a přitom jsme stále víc a víc nešťastnější? Jak je možný, že lidičky v Indii, v Africe nemají z hola nic a přitom jsou šťastný?

Je to jednoduché. Štěstí není otázka hmotných statků, ale je to stav mysli!!! Proč si myslíte, že se říká, že žijete život svých myslí? Každý člověk žije ve svých snech a představách a lpí na každé blbosti, která když se mu nepovede, tak je nešťastný. Vše se snaží kontrolovat, o všem přemýšlí, kalkuluje, počítá, představuje... A o tom to není... tudy cesta ke štěstí nevede... tudy je to cesta do pekel... a domnívám se, že to za několik let poznají všichni a zvlášť ti, kteří se nepřizpůsobí...

Takže milí lidičkové, mysl je dobrá věc, taky jsme ji evolucí nedostali jen tak... má to tak být a je to v pořádku, ale jděte dál a vědomě kontrolujte svůj stav mysli, probuďte se (stejně jako to hlásají ty časopisy, který mi teda přijdou jak z nějaké sekty... Very Happy -> řekl bych špatný styl propagace) a využívejte svou mysl, buďte jejími pány, protože mysl je dobrý služebník, ale zlý pán. A snad všichni jsme se už přesvědčili o tom jakou moc má mysl a hlavně v případě, kdy se stane naším pánem.

takže na závěr, svou mysl používejte k dobrým věcem a kontrolujte její činnost - tu schopnost máte! Vše co konáte, konejte vědomě a uvidíte, že když nebudete o všem tak přemýšlet a nedovolíte Vaší mysli, aby Vám vyráběla spousty nesmyslných domněnek a lží, že budete o mnoho šťastnější!!

Přeji všem hezký den!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2009 4:28 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Evik: přiznávám, že je cihlová a jiné syté barvy jsou můj dávný sen a současně se taky bojím, aby to nebylo moc tmavé. Mám ložnici na východ, kde je jen to jedno velké okno. Takže jsem vloni zvolila kompromis - mám tam takovou jako světle oranžovou. Nic moc, ale neubírá to tolik světlo. I tak se na to kytičky netváří. Tudle jsem si zakoupila bromelii, která žije v pralese, tudíž by jí málo světla nemuselo vadit.

šamanka


Ahoj Šamanko, teprve reaguju. Měla jsem totiž depku trochu šmrncnutou hysterií a nechtěla jsem být rušena Very Happy .

Chtěla jsem ti napsat, že v té mé cihlové nebo lososové barvě se daří difenbachii. A že oranžová a cihlová evokuje chuť k jídlu, tudíž by se tam mohlo dařit masožravým rostlinám Rolling Eyes . A byl by soulad mezi prostorem i rostlinou. Pak jsem se dívala, co že za kytku je vlastně bromélie a nevěřila jsem svým očím. Píšou tam, že její listeny mají za úkol přilákat hmyz, který opyluje květy....BINGO !!! Dobrá volba, trefily jsme se obě Very Happy !!! Posílám ukázku té mojí kytky. Slunce tam jde jen dopoledne. Už něco tvoříš ??? Já uklízím sklepy Twisted Evil . Z toho pramenila ta moje hysterie Twisted Evil . Měj se.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2009 5:15 pm    Předmět: Citovat

fdh napsal:
nu Very Happy koukám, že to není sranda vybrat něco, aby výsledek splňoval představy...

pro jc:

mám dveře - kaštan (takže tmavý) - do celého bytu. Je lepší volit tmavší nebo světlejší podlahu?

požadavky na funkci:

Obývák - relax + komunikace s lidmi (taková ta místnost, kde se sejde rodina a je tam pohoda)

kuchyň - místo načerpání nových sil + požitek a radost z jídla (jak příprava, tak konzumace)

chodba - úzká, dlouhá - pouze jako spojnice mezi pokoji... měl jsem představu, že bych k těm tmavým dveřím dal šachovnicovou dlažbu (sv.béžová + hnědá - skoro jako ty dveře) -> že by to působilo jak barevně dobře, tak taky ta béžová by dodala i trochu světla, že by to nebylo jen tmavé a hnědá spolu s béžovou by do chodby navodila pocit jistoty a domova?! co ty na to?

ložnice - odpočinek, spánek, radosti z druhou polovičkou...

koupelna - zvolil jsem kombinaci bílá versus oranžovo červená.... (tu už mám doma) v nejbližších dnech se bude obkládat Smile



jsem zvědavej jaký máš na to názor a předem děkuji za tvůj čas Smile


ahoj, tak tohle je zadání pro celou studii Very Happy špatně se dá konkrétně poradit, když neznám ten prostor, neznám tebe, tvé energie, energie tvé rodiny, kde je dům umístěný, na jakou světovou stranu atd.... je toho hodně pro zpracování detailního doporučení.
takže ti mohu dát jen obecnější zásady:
obývák - pohoda, scházení rodiny: o podobné atmosféře jsem se již zde zmiňoval výše. je to energie západu, přirovnávám to pozdnímu odpoledni. těsně před západem slunce, kdy vše má takovu tu medovou barvu, zlatovou, tmavě oranžovou. představ si slunce těsně nad obozorem, ještě to není ten oranžový kotouč, ale jeho síla už hodně slábne a celý kraj je zalitý jeho zlatavou barvou, je stále teplo, ale už cítíš, jak se blíží chladivý večer, barvy jsou již tmavší, ne tak zářivé, pole nezáří žlutým obilým, ale začíná mít nádech tmavšího medu.... to jsou barvy západu. to jsou barvy, kdy stále cítíš teplo, ale ne horko. je to teplo domova, rodiny, příjemného posezení, kdy ze sebe shodíš starosti dne, začínáš odpočívat a připravovat se na noční klídek. takové barvy bych volil pro tvůj obývák. sám si představ, jaké prostředí si sám spojuješ s touto představou. sedíš v ratanovém křesle na verandě, nebo jsi na louce, nebo sedíš na pláži a sleduješ zapadájíc slunce v moři, nebo sedíš na střeše uprostřed historického měsat a pozoruješ, jak slunce zapadá nad střechami starých domů? podobnou atmsféru si můžeš vytvořit i ve svém obýváku. nalaď podobné barva a použij i podobné materiály. prostě vše, co ti tuto krásnou atmosféru nejvíce připomíná a zpříjemní.
co se týče kuchyně, tak vaření je samozřejmě spojené s ohnněm. ale oheň je dosti silná energie, takže nepřehánět. jídlo je zase spojeno se zemí, což jsou různé odstíny žluté, béžové až hnědé barvy. ale pozor. země oslabuje oheň, takže bude-li tato barva totálně převažovat v kuchyni, pak hrozí, že jídlo nebude mít dostatečnou energii ohně. takže doporučuji střídmě používat oranžovou barvu (barva uhlíků, které maso upečou - čevená je barva ohně, a ten by maso spálil), raději v jemnějších odstínech, trošku více do žluta, než do červena. tím dojde i k pojítku se zemí. takže dále bych doporučil odstíny barvy žluté, béžové, hnědé. moc tmavě hědou ne. hodně tmavě hnědá může přecházet již do černé a to by pak mohlo evokovat energii vody, která je s energí ohně (=kuchyň) přímo v rozporu. tažek opravdu doporučuji kombinovat barvy žáru (uhlíků) a barvy země - od žluté po hnědou.
co se týče chodeb, tak tady pozor na světlo. musí v ních být dostatek světla, aby v nich energie proudila. v temných chodbách energie stagnuje a pak se špatně dostává do ostatních místností. takže doporučuji dát do chodby takové barvy, aby dobře ladily s barvou dveří, ale světlé. nebo dodat dostek osvětlení. co se týče prvků, je možné hnědou barvu (země) doplnit bílou (kov) a černou (voda). voda je proud, tok, komunikace, takže barvy vody (černá a modrá) podporují tok energie v prostoru. doporučuji mít v chodbách něco, co vodu připomíná, třeba klidně i obrázek tekoucí vody (ne vodopády, ne moře, ale spíše klidně se linoucí řeku).

ložnice. odpočinek je spojen se severní energií, tj. voda, což jsou barvy černá a modrá. černou nedoporučuji, protože v našem prostředí je hodně spojována se smrtí. ale modrá (ne sytá, ale lehké nádechy modré) je příjmná a odpočinková barva. jako doplňková barva je vhondá světle fialová, růžová. růžová je slabý ohýnek, který napomáhá romantickému vztahu, takže i k sexualitě. nejde o divodký, náruživý sex, ale milování se s milovaným partnerem. z hlediska klidu se říká, že i zelená barva je uklidňujíc. možná krátkodobě, ale z mých zkušeností vyplývá, že zelená barva je barvou opravdu dřeva, což je spontánní rýchylý růst, kreativní energie, takže mi ke každodennímu odpočinku v ložnici nesedí.

co se týče té koupelny, opticky je hezká. koupelna je oblastí vody (jako kuchyň je obalstí ohně), což je barva modrá/černá. voda je tovřena kovem (barva bílá) a kov je tvořen zemí (od žluté po hnědou). takže tvoje kombinace hnědé a bílé vlastně vytváří situaci, kdy hnědá země tvoří bílý kov a ten tvoří vodu. takže v té koupelně není nic v rozporu. vše se jakoby podporuje. v koupelně je také vhodné podpořit danný element (jako v kuchyni jsme podpořili žár oranžovou), tj. modrou barvu. tady hodně záleží kde v domě ta koupelna je. jeslti je uprostřed domu, tak pak silně doporučuji doplnit interiér červenými doplňky a zeleneou barvou. protože uprostřed domu by energie vody (energie koupelny) stahovala všechnu energii domu dolů (do výlevky) a energie ohně (červená) a dřeva (zelená) by tomu mohli bránit, takže by se energie domu zachovala.
jak sám vidíš, napsal jsem tu román, tak snad ti něco z toho pude k něčemu dobré Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2009 5:20 pm    Předmět: Re: odkaz Citovat

jc napsal:

evíku, tohle je jako z učebnice f-s Very Happy děkuji ti za ten komentář. je to přesně jak píšeš.


Kdepak, ze žádné učebnice. Žádnou nemám. Jsou to pouze slova mého moudrého učitele, která se snažím zapamatovat a předávat dál. Rolling Eyes Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2009 5:24 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:

To je tím, že lidé přestanou mít touhy a sny. Jsou stále na vrcholu a přesto jsou nešťastní. Nemají už za čím jít.


ahoj evíku,

tohle je krásná a hluboká pravda. to je nemoc našeho novodobého věku. začínáme mít všichni vše. a chceme stále víc a víc. a naše civilizace a společnost je už na takové úrovni, že si může dovolit dávat všem vše a hned. a my časem už nevím, co ještě bychom měli chtít. poslední dobou na tuto věc narážím čím dál tím více. na to, že se nemáme na co těšit a tím pak ani se z čeho radovat. je to všechno paradox. chudý člověk má větší radost z rohlíku, než bohatý z kaviáru. proč? protože chudý na rohlík musí čekat, těšit se na něj a když ho dostane, má radost a umí si ho vychutnat. bohatý dostane kaviár hned a jí ho jako samozřejmost, takže z čeho radost???? ze samozřejmosti? to už dávno neumíme. kdo má dnes radost ze slunce, z hvězd, z deště, z větru....z toho prostého bytí? a my všichni jsme tím nakažení a zkažení. vychováváme své děti tak, že pro ně chceme to nejlepší. takže jim dáváme vše, o co si řeknou. mají vše a hned. na co se pak mohou těšit? okrádáme je o to nejcenější. o radost. jsem moc rád, že jsi to zmínila. je to tak šíleně důležité, že mi při pomyšlení na všechny ty důsledky z "neumění se těšit a radovat" přechází mráz po zádech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2009 5:31 pm    Předmět: Citovat

[quote="Lendulka"]

Ve hmotném majetku ta spokojenost není. Ta musí být v duši.

spokojenost přichází z vyrovnanosti, z balancu, ze středu. jsme-li ve středu (tj. nejsme ani tlustí, ani hubení, nejsme ani nejbohatší, ani nejchudší, nejsme ani nevychovaní ani puritání atd.) takže nejde být na straně majetku nebo na straně duše. musíme umět být uprostřed. snažit se neustále vracet ke středu. život nás pořád nutí se uchýlit na jednu, či druhou stranu. na nás je nenechat se ke krajnosti strhnout, ale vždy se vrátit ke středu. takže např. materiálno vyrovnáváme duchovnem a naopak. nejde přeci o to nemít nic a doufat, že naše duše díky totálnímu osvobození se od majetku dosáhne nirvány. my potřebujeme obojí. potřebujeme mít pocit dostatku. dostatku materiálna i duchovna. v tom je krása bytí a radosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2009 9:17 pm    Předmět: Citovat

jc napsal:
fdh napsal:
nu Very Happy koukám, že to není sranda vybrat něco, aby výsledek splňoval představy...

pro jc:

mám dveře - kaštan (takže tmavý) - do celého bytu. Je lepší volit tmavší nebo světlejší podlahu?

požadavky na funkci:

Obývák - relax + komunikace s lidmi (taková ta místnost, kde se sejde rodina a je tam pohoda)

kuchyň - místo načerpání nových sil + požitek a radost z jídla (jak příprava, tak konzumace)

chodba - úzká, dlouhá - pouze jako spojnice mezi pokoji... měl jsem představu, že bych k těm tmavým dveřím dal šachovnicovou dlažbu (sv.béžová + hnědá - skoro jako ty dveře) -> že by to působilo jak barevně dobře, tak taky ta béžová by dodala i trochu světla, že by to nebylo jen tmavé a hnědá spolu s béžovou by do chodby navodila pocit jistoty a domova?! co ty na to?

ložnice - odpočinek, spánek, radosti z druhou polovičkou...

koupelna - zvolil jsem kombinaci bílá versus oranžovo červená.... (tu už mám doma) v nejbližších dnech se bude obkládat Smile



jsem zvědavej jaký máš na to názor a předem děkuji za tvůj čas Smile


ahoj, tak tohle je zadání pro celou studii Very Happy špatně se dá konkrétně poradit, když neznám ten prostor, neznám tebe, tvé energie, energie tvé rodiny, kde je dům umístěný, na jakou světovou stranu atd.... je toho hodně pro zpracování detailního doporučení.
takže ti mohu dát jen obecnější zásady:
obývák - pohoda, scházení rodiny: o podobné atmosféře jsem se již zde zmiňoval výše. je to energie západu, přirovnávám to pozdnímu odpoledni. těsně před západem slunce, kdy vše má takovu tu medovou barvu, zlatovou, tmavě oranžovou. představ si slunce těsně nad obozorem, ještě to není ten oranžový kotouč, ale jeho síla už hodně slábne a celý kraj je zalitý jeho zlatavou barvou, je stále teplo, ale už cítíš, jak se blíží chladivý večer, barvy jsou již tmavší, ne tak zářivé, pole nezáří žlutým obilým, ale začíná mít nádech tmavšího medu.... to jsou barvy západu. to jsou barvy, kdy stále cítíš teplo, ale ne horko. je to teplo domova, rodiny, příjemného posezení, kdy ze sebe shodíš starosti dne, začínáš odpočívat a připravovat se na noční klídek. takové barvy bych volil pro tvůj obývák. sám si představ, jaké prostředí si sám spojuješ s touto představou. sedíš v ratanovém křesle na verandě, nebo jsi na louce, nebo sedíš na pláži a sleduješ zapadájíc slunce v moři, nebo sedíš na střeše uprostřed historického měsat a pozoruješ, jak slunce zapadá nad střechami starých domů? podobnou atmsféru si můžeš vytvořit i ve svém obýváku. nalaď podobné barva a použij i podobné materiály. prostě vše, co ti tuto krásnou atmosféru nejvíce připomíná a zpříjemní.
co se týče kuchyně, tak vaření je samozřejmě spojené s ohnněm. ale oheň je dosti silná energie, takže nepřehánět. jídlo je zase spojeno se zemí, což jsou různé odstíny žluté, béžové až hnědé barvy. ale pozor. země oslabuje oheň, takže bude-li tato barva totálně převažovat v kuchyni, pak hrozí, že jídlo nebude mít dostatečnou energii ohně. takže doporučuji střídmě používat oranžovou barvu (barva uhlíků, které maso upečou - čevená je barva ohně, a ten by maso spálil), raději v jemnějších odstínech, trošku více do žluta, než do červena. tím dojde i k pojítku se zemí. takže dále bych doporučil odstíny barvy žluté, béžové, hnědé. moc tmavě hědou ne. hodně tmavě hnědá může přecházet již do černé a to by pak mohlo evokovat energii vody, která je s energí ohně (=kuchyň) přímo v rozporu. tažek opravdu doporučuji kombinovat barvy žáru (uhlíků) a barvy země - od žluté po hnědou.
co se týče chodeb, tak tady pozor na světlo. musí v ních být dostatek světla, aby v nich energie proudila. v temných chodbách energie stagnuje a pak se špatně dostává do ostatních místností. takže doporučuji dát do chodby takové barvy, aby dobře ladily s barvou dveří, ale světlé. nebo dodat dostek osvětlení. co se týče prvků, je možné hnědou barvu (země) doplnit bílou (kov) a černou (voda). voda je proud, tok, komunikace, takže barvy vody (černá a modrá) podporují tok energie v prostoru. doporučuji mít v chodbách něco, co vodu připomíná, třeba klidně i obrázek tekoucí vody (ne vodopády, ne moře, ale spíše klidně se linoucí řeku).

ložnice. odpočinek je spojen se severní energií, tj. voda, což jsou barvy černá a modrá. černou nedoporučuji, protože v našem prostředí je hodně spojována se smrtí. ale modrá (ne sytá, ale lehké nádechy modré) je příjmná a odpočinková barva. jako doplňková barva je vhondá světle fialová, růžová. růžová je slabý ohýnek, který napomáhá romantickému vztahu, takže i k sexualitě. nejde o divodký, náruživý sex, ale milování se s milovaným partnerem. z hlediska klidu se říká, že i zelená barva je uklidňujíc. možná krátkodobě, ale z mých zkušeností vyplývá, že zelená barva je barvou opravdu dřeva, což je spontánní rýchylý růst, kreativní energie, takže mi ke každodennímu odpočinku v ložnici nesedí.

co se týče té koupelny, opticky je hezká. koupelna je oblastí vody (jako kuchyň je obalstí ohně), což je barva modrá/černá. voda je tovřena kovem (barva bílá) a kov je tvořen zemí (od žluté po hnědou). takže tvoje kombinace hnědé a bílé vlastně vytváří situaci, kdy hnědá země tvoří bílý kov a ten tvoří vodu. takže v té koupelně není nic v rozporu. vše se jakoby podporuje. v koupelně je také vhodné podpořit danný element (jako v kuchyni jsme podpořili žár oranžovou), tj. modrou barvu. tady hodně záleží kde v domě ta koupelna je. jeslti je uprostřed domu, tak pak silně doporučuji doplnit interiér červenými doplňky a zeleneou barvou. protože uprostřed domu by energie vody (energie koupelny) stahovala všechnu energii domu dolů (do výlevky) a energie ohně (červená) a dřeva (zelená) by tomu mohli bránit, takže by se energie domu zachovala.
jak sám vidíš, napsal jsem tu román, tak snad ti něco z toho pude k něčemu dobré Very Happy


děkuji Smile

posílám půdorys pro představu světových stran a umístění...

snad to pomůže v ujasnění Smile



jinak obývák je na západní stranu, ložnice na východ, kuchyň je situována na jih, koupelna je uprostřed s oknem na západ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2009 9:18 pm    Předmět: Citovat

v chodbě budu mít světle béžovou kombinaci s hnědou - dlažba -> dveře jsou kaštanové, takže i malbu hodit do lehkého tónu, aby to ladilo se dveřmi..?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2009 10:35 pm    Předmět: Citovat

Pro fdh

jc napsal:
Citace:
ahoj, tak tohle je zadání pro celou studii Very Happy špatně se dá konkrétně poradit, když neznám ten prostor, neznám tebe, tvé energie, energie tvé rodiny, kde je dům umístěný, na jakou světovou stranu atd.... je toho hodně pro zpracování detailního doporučení.
takže ti mohu dát jen obecnější zásady:


Citace:
jak sám vidíš, napsal jsem tu román, tak snad ti něco z toho pude k něčemu dobré Very Happy


Pavle, nic ve zlém, ale jc Ti dal vyčerpávající odpověď. Dál bys asi měl postupovat trošku jinak. Pokud chceš takovou obsáhlou studii, světové strany Ti k tomu stačit nebudou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2009 10:36 pm    Předmět: Citovat

jj, to máš pravdu, jen tam reagoval na světový strany a na umístění pokojů.... tak to si myslím není tak těžký vyobrazit...

a když se jc nebude chtít vyjádřit/řešit, nemusí... má na to právo...Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2009 11:00 pm    Předmět: Citovat

O.K. hlavně že si rozumíme Very Happy .
stojí za shlédnutí : www.byu.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: po duben 06, 2009 11:33 am    Předmět: Citovat

Ahoj Jirko Wink ,

zrovna jsem psala takovou upoutávku na japonské zahrady. Je tam spousty bonsají. Já nechci nějaké argumenty pro a proti. Ale jak to je s bonasajemi a F - S ?
Víš, mě se bonsaje líbí, ale přesto... Přeci jenom je to zásah do přirozeného vývoje té rostliny. Tak jak je to ? A děkuji Rolling Eyes .

E.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Další
Strana 12 z 13

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund