Fórum - Zobrazit téma - Feng-Shui - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Feng-Shui
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Feng-Shui
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2009 5:10 pm    Předmět: Citovat

fdh napsal:
co myslíte, jaký druh dřeva půjde ke kaštanovým dveřím? a co by bylo naprosto šílené dát k sobě? (tedy čeho bych se měl vyvarovat... Very Happy)


ahoj,

to strašně záleží na tom, co chceš vytvořit. jaká má být funkce toho prostoru. jde ti o to, aby to nějak "energeticky" na tebe působilo, nebo aby to bylo "jen" hezké?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2009 5:17 pm    Předmět: Re: odkaz Citovat

Lendulka napsal:
Ahoj fdh Smile

Zadala jsem si do vyhledávače - "působení barev" a vyskočilo tam na mě několik odkazů.

např. http://malovanivbrne.cz/pusobeni-barev

nebo http://www.aaabarvy.cz/pusobenibarev.html

nebo http://www.teluria-barvy.cz/text/cs/pusobeni-barev-v-interieru-ii.aspx



z hlediska f-s je vlastně 5 základních barev, vztahujících se k jednotlivým prvkům: zelená - dřevo, červená/oranžová - oheň, žlutá+béžová+hnědá - země, bílá+kovové barvy - kov, černá+modrá - voda. každá barva pak na nás působí jako prvek, ke kterému patří. i když se někde uvádí, že např. zelená je vhodná do dětského pokoje, tak pozor na to, že (jak jsem uvedl již výše) zelená podpoří v dítěti prvek dřeva a tím ho činí ještě živějším. takže u aktivnějších dětí se to vůbec nedoporučuje. pozor také na kombinace barev. často lidé mají kombinace černá/červená. vlastně kobinují vodu a oheň. co myslíte, že se stane, když se tyto dva prvky dostanou do křížku? moc klidu to asi neodá, že? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2009 5:23 pm    Předmět: Re: odkaz Citovat

Evik napsal:
fdh napsal:
... dodělám dům, takže to je první malba a chci aby to bylo hezké..

Tak to je krásné. Právě proto bych s výběrem barvy byla pečlivá. Proti stavbě už vymalování bude brnkačka, tak ať se Ti tam příjemně bydlí. JC má pravdu v tom, že nejdůležitější je si ujasnit, k čemu má ta místnost sloužit. Mám místnost, kde mám stolek s počítačem a kromě toho je tam jídelní stůl. Ovšem jako jídelna ta místnost neslouží. Pouze ojediněle, kdy se nás sejde víc. Je orientovaná na jihovýchod, slunce tam jde jen dopoledne. Vymalovala jsem jí takovou cihlovou a nebo lososovou barvou. To jsem ovšem nevěděla, co vím dnes.

Nevěděla jsem, že do jídelen se hodí teplé barvy, vesměs s nádechcem do oranžova. Nevěděla jsem, že jídlo patří do elementu Země a země je žlutá, béžová, hnědá...Nepřemýšlela jsem o tom, co pro mě jídlo znamená. Jestli setkání s rodinou, nebo rituál, nebo např. nějakou šílenou dietu. Každý vnímáme jídlo jinak. Někdo jako to teplé, vydatné, které nám dodává energii, zpomaluje nás, regeneruje nás. To je ta oranžovější barva.
Pokud někdo vnímá jídlo jako podstatu zdravé výživy - tj, zrníčka, saláty, zeleninku apod. tak tam jsou zase ty tóny žluté, zelenkavé, prostě takové ,,čerstvé ".
No a když jídlo budeš vnímat jako to zdravé a vymaluješ si jídelnu do oranžova, vznikne disharmonie mezi tebou a prostorem. To se může projevit např. tím, že přestaneš jíst to zdravé, anebo to,, zdravé "Ti nedodá vitalitu, kterou očekáváš s oranžového prostředí. A tělo bude strádat protože podvědomě očekává biftek a ne kousek lupení. Jako vždy všechno souvisí se vším .
Psala jsem Ti to proto, aby ses třeba mohl vyvarovat chyb, které jsem udělala já. Toto jsem uvedla pouze jako příklad. Chystám se na vymalování kuchyně a už si moc dobře rozmyslím, jak to bude.

Very Happy .

Tak pa a posílám Ti odkaz na zajímavé stránky: www.byu.cz


evíku, tohle je jako z učebnice f-s Very Happy děkuji ti za ten komentář. je to přesně jak píšeš. první věc, než vůbec začneme uvažovat o změně či úpravě je to, že určíme přesnou funkci daného prostoru. když funkci nedáme, tak ten prostor neví, co má dělat a my to nevíme také a proto ani nevíme, co od něj očekávat. pak nastává zmatek a guláš v tom, jak ho upravíme a prostor se pak i zmateně k nám chová. je důležité si tu funkci s prostorem "domluvit". normálně mu říct, co chcete, aby se v tom prostoru dělo: "moje milovaná ložnice, chci si tu u tebe každý večer krásně odpočinout", "moje milá pracovno, chci, aby se mi tady každý den dařila práce k mé radosti a přinášela mi úspěch a hodně peněz".... věřte nebo ne, už jen tím, že to prostoru jasně řeknete, začne už sám pracovat, aniž byste hnuli prstem. a když ho pak začnete navíc upravovat , jeho působení se začne násobit. zkuste to. uvidíte, jakou sílu prostor má. jen mu jí dejte-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2009 5:30 pm    Předmět: Re: Barvy barvy barvičky, učí se i maličký Citovat

Lendulka napsal:

Jůůůů, Jirko, tak ty mi dáváš.... Shocked

Fakt jsem ty malůvky promýšlela a chtěla podpořit nejen krásu prostoru, ale i ovlivnění toho, jak se děti budou cítit. Když jsem si přečetla, že zelená uklidňuje, bylo jasno. Idea
Teď už mi to teda tak jasný není.....
Oba jsou puberťáci a holka je dost!!! živá. Syn je spíš uzavřenější povahy, tak proto jsem tam u něj přidala tu oranžovou, protože povzbuzuje a vyvolává radost. Má v pokojíčku černý nábytek, který jsme dostali.
Je pravda, že syn (16) už skoro 2 roky jinou barvu než černou nenosí. Můj "dobrý" úmysl byl, trochu ho z té černé vytáhnout, protože jsem zase slyšela, že černá přitahuje neg. energii.

Když byla holka malá (1.třída), chodili jsme s ní k psycholožce, na kterou nás odkázala její tř. učitelka. Trošku jsme byli všichni zoufalí, protože jsme nikdo nevěděli, jak na holku. (Já to vlastně pořádně nevím dodneška) A tenkrát nám ta psycholožka doporučila, abychom jí vymalovali pokoj nějakou studenou barvou. Zvolili jsme studený odstín modré. Zvláštní bylo, že se to dceři moc líbilo a opravdu se zklidnila (tak nějak). Ale kdokoli vlezl do toho pokoje, tak říkal, že je to tam jak v ledové jeskyni!!!

Takže s tím výběrem barev to není zas až taková legrace. Ach jo..... Crying or Very sad


Laughing neboj, není to tak hrozné, jak se to zdá. děti jsou mláďata a ty se dokáží ze všeho vylízat nejlépe sami. je jen dobré tyto věci vědět a uvědomovat si to. když víme, že děti jsou prostě v obodí dřeva, tak nám nesmí tolik vadit, že řvou, křičí, ječí....děti to potřebují. dřevo je o "energie ven". když tu energii v nich přidusíš, tak se obráti vnitřně proti nim a nastanou komplikace, nemoci atd. ale jak říká můj nejoblíbenější člověk na světě lao-c', všeho s mírou. takže když to s křikem přehání, tak na ně vyrazím s "kovem", to je prvek, který dřevo ovládá. kov znamená pořádek, řád, systém. takže trvat na uklizení pokojíčku a srovnaných hračkách sice vypadá jako totální agrese na děti ze strany rodičů, ale jim to naopak pomůže se "srovnat". kov prostě umí to dřevo "osekat". s tou čenou barvou u tvého syna je to normální. v jeho věku naopak i dobré. ano, černá barva působí i negativně, ale ne u pubertáka v období ohně. v tomto období ho naopak harmonizuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2009 5:38 pm    Předmět: Citovat

Lendulka napsal:
A ještě Jirko, nemáš tedy odkaz na jiné stránky o působení barev, než ty podle kterých jsem se řídila já? Laughing
Děkuji.................že by mě čekalo další malování??? Brrrrrrr, byla jsem ráda, že to mám za sebou..... Crying or Very sad


na webu jsem nic lepšího než ty nenašel. zásadní práci o barvách a jejich působení na psychiku člověka napsal goethe. doporučuji nastudovat Very Happy

s tím přemalováním to není zase tak horké. můžeš využít jiných doplňků, které tvé děti sklidní. u staršího kluka to chce vodu. třeba fotnánku, plakát s vodou (ne moře), hezká je tekoucí řeka,... akvárium....nebo obrázek s rybičkami. u mladšího dítěte můžeš využít něco bílého. je to kov a ten to dřevo sráží a hlavně pomáhá koncentraci, řádu, pořádku. to se bude určitě v nějaké formě hodit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2009 5:45 pm    Předmět: Re: Barvy barvy barvičky, učí se i maličký Citovat

Narya napsal:
jc napsal:
všimni si, jak je hodně mezi puberťáky oblíbená černá barva. to je barva vody. a oni tou černou vyrovnávají to své horko ohně. takže v případě zelené a dětí je dobré si uvědomit i toto působení barev


No, možná podle feng šuej, ale podle současné doby černá = tzv. Emo styl. Černý, depresivní, hraničící až s dobrovolným sebeumrtvováním, v podstatě taková dobrovolná profesionální deprese. Ještě přesněji prostě přejímání, zkoušení nějakého stylu života, ostatně styly jako třeba gothic (hudba, oblékání, styl života) se také vyžívají v černé. Takže černá určitě umrtvuje, uklidňuje, stabilizuje, ale volba spíš souvisí s tím experimentováním než klidněním energie.

Lendulko, jenom barva styl chování neovlivňuje, prostě máš dceru s celkovým naladěním aktivnější. Osvědčila se vám modrá a je logické, že nebude vyhovovat všem. Zelená je přeci jenom o něco světlejší, veselejší, svěžější, ale moc mi nesedí co k tomu Jc říkáš, můžeš mi uvést nějaké zdroje, kde by někdo tu zelenou více rozepisoval?

Možná dřevo živí oheň, ale pořád dřevo je dřevo a oheň je oheň, potomek je sice podporován rodičem, ale vzhledem ke své přirozenosti se stejně řídí sám, takže bych řekla, že barvy přiřazené ohni budou aktivovat a přehřávat mnohem více, než barvy rezonující s dřevem (rodičem).


myslím, že styl ghotic apod. není mco "trendy" a není to tzv. "mainstream". ale když jdu pro své ratolesti ke škole a vidím, co se ze školních vrat sune ven, tak 80% vidím černé oblečení a z nich je kolem 60% hip-hopáků...to zase není úplně depresivní směr. ano, určitě jsou jedinci, kteří vystupují jako "trpitelé", stoupenci satana, upíři a já nevím, co ještě, pro které je černá barva symbolem. ale toho je opravdu tak málo, že se to týká jednotlivců, ne trendu či směru.

co se týče zdrojů, vycházím z učení o f-s. knížek je již nyní dost, takže výběr nechám na tobě. téměř v každé z nich se píše o barvách. ty, jak víš, vycházejí z 5 elementů. zelená je přiřazena ke dřevu a z toho vyplývá její působení.

prvek bez své matky je hodně oslaben. tj. oheň bez podpory dřeva je mnohme slabší, než oheň s podporou dřeva. takže např. v tradiční čínské medicíně se postupuje tak, že každý prvek je posilován matkou. ano, dítě umí přežít bez matky, ale s její pomocí toho dokáže daleko víc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2009 5:53 pm    Předmět: Re: F-S Citovat

Edy napsal:
Lendulka napsal:
A ještě Jirko, nemáš tedy odkaz na jiné stránky o působení barev, než ty podle kterých jsem se řídila já?

Také by mě to zajímalo. Mám v úmyslu pustit se do obýváku. Nejdříve jsem se zasekla na tom, k čemu ta místnost má sloužit. Více účelovou místnost z toho asi neudělám a tak jsem zvolila relax, odpočinek, pohoda a načerpání sil (i v případě návštěv). Chci být v obýváku uvolněná a v pohodě. Nabrat sil a vykročit po např. vypití kafe do světa. Nemám pro to konkrétní název, ale dalo by se to pojmenovat zastávka ke zklidnění.
Teď řeším barvu. Chtěla jsem světle zelenou (snad jednu stěnu tmavší). Měly tu být pokojové kytky. Doplněno krystalem, ... Prostě příroda jako pro relax. Ale sama nevím, zda dle F-S by se dílo zdařilo. Pořád stojím před otázkou té barvy. Když zelená ne. Navíc je to místnost severní. Z modré by byla asi zima. Fakt nevím.
Sem jsem pro pochopení těch prvků nahlédla. http://www.panna.cz/panna/clanek/81--feng-suej--umeni-harmonizovat-prostorovou-energii.html Laughing
Ale jak se na barvy dívá F-S mám jen představu. Proto by mě to také zajímalo. Question


ahoj, pokusím se tě trošku navést. mluvíš o relaxu. vem si 5 elementů. dřevo, ohen, země, kov, voda. a ted si vem že ke každému patří část dne: brzké ráno, poledne, odpoledne/pozdější odpoledne, bzký večer, noc. představ si energie každé části dne. ráno, vychází slunce, je rosa....poledne, žhne slunce, je horko, hledáš stín k odpočinku, odpoledne - slunce se sklání k západu, je blízko obzoru, všude s tiší vítr, příroda se připravuje ke klidu, brzký večer, slunce zapadlo, začíná příjemný chládek, stmívá se, noc - je tma, chladněji, všude je klid..... do které části dne bys svůj obývák zařadila? já myslím, že do pozdního odpoledne. a jaké barvy tuto část dne převažují? představ si to. sedíš na zápraží, v proutěném křesle, máš krásný výhled do zlatých polí, na obzoru zelené kopečky, nad kterýmí se sklání oranžové slunce, ale už nežhne, jsi příjemně unavená, a celá ta scenérie tě nabíjí krásnou, příjemnou "předvečerní" energií....co vidíš? jaké barvy převažují? to je tvůj nový obývák
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2009 5:58 pm    Předmět: x Citovat

jc: ale to je moc pěkný nápad!

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2009 6:25 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
jc: ale to je moc pěkný nápad!

šamanka


děkuji Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2009 7:22 pm    Předmět: F-S Citovat

jc, mnohokrát děkuji. Dotkla se mne ta představa až u srdíčka. Děkuji. Vidím už svůj obývák, vidím ho jako celek i prostor a nejen jako vymalovanou místnost. Laughing Laughing Laughing
S láskou Edy. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: st březen 25, 2009 12:25 pm    Předmět: Re: F-S Citovat

Edy napsal:
jc, mnohokrát děkuji. Dotkla se mne ta představa až u srdíčka. Děkuji. Vidím už svůj obývák, vidím ho jako celek i prostor a nejen jako vymalovanou místnost. Laughing Laughing Laughing
S láskou Edy. Wink


tak to jsem moc rád. tvůj obýváček bude určitě nádheré místečko. moc ti ho přeji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: st březen 25, 2009 11:33 pm    Předmět: černá Citovat

Jirko, děkuju ti za rady. Určitě se hodí.

Jinak můj synátor není sice Emo, ale taky je to zajímavý. Před rokem měl dlouhé vlasy na lopatky a poslouchal metal. A nosil černé oblečení.

Teď má ČÍRO 10 cm nagelovaný a poslouchá punk. A nosí černý oblečení.

Podotýkám, že je to úspěšný student tercie na šestiletém gymnáziu a o dospělých - hlavně profesorech nemá valné smýšlení.
Snad z toho vyroste.... Laughing Laughing Laughing
Obdivuju učitele a profesory, kterým můj syn prošel rukama.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: čt březen 26, 2009 11:41 am    Předmět: Citovat

nu Very Happy koukám, že to není sranda vybrat něco, aby výsledek splňoval představy...

pro jc:

mám dveře - kaštan (takže tmavý) - do celého bytu. Je lepší volit tmavší nebo světlejší podlahu?

požadavky na funkci:

Obývák - relax + komunikace s lidmi (taková ta místnost, kde se sejde rodina a je tam pohoda)

kuchyň - místo načerpání nových sil + požitek a radost z jídla (jak příprava, tak konzumace)

chodba - úzká, dlouhá - pouze jako spojnice mezi pokoji... měl jsem představu, že bych k těm tmavým dveřím dal šachovnicovou dlažbu (sv.béžová + hnědá - skoro jako ty dveře) -> že by to působilo jak barevně dobře, tak taky ta béžová by dodala i trochu světla, že by to nebylo jen tmavé a hnědá spolu s béžovou by do chodby navodila pocit jistoty a domova?! co ty na to?

ložnice - odpočinek, spánek, radosti z druhou polovičkou...

koupelna - zvolil jsem kombinaci bílá versus oranžovo červená.... (tu už mám doma) v nejbližších dnech se bude obkládat Smile



jsem zvědavej jaký máš na to názor a předem děkuji za tvůj čas Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: čt březen 26, 2009 11:44 am    Předmět: Citovat

zde je ukázka mojí koupelny Smile




Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2009 8:18 am    Předmět: Citovat

AHoj Pavle, máš to moc hezký, ale jako kadžý jiný dostaneš tu nejlepší odpověď na svoje otázky až začneš bydlet, pak až budeš bydlet s přítelkyní a pak až budeš žít s dětmi:)))))), tím jak to budeš žít a cítit, tak tě bude napadat: tohl byla dobrá volba a tohle bych uý podruhé nedal.
Určitě si myslím, že uspořdání bytu a umístění domu a veškerého zařízení je nějakým způsobem ovlivňující. Ale ten základ je v nás, takže ty a pak tvoje schopnost a ochota utávřet kvalitní vztah, pracovat na sobě a zároveň být naladěn na druhé, ten je stěžejní. To ostatní je pak jen bonus navíc.

Tvoje koupelna vypadá mco dobře, tak ti přeju hezké poležení ve vaně, máš i dost prostoru na to vyblbnutí jako je v té TV reklamě na koupelny Wink Very Happy

Moje další poznámka se určitě nebude týkat tebe, jen si ji tak utrousím, co mě napadá, když procházím těmi satelitními městečky, kde některé domy jsou obehnány vysokou zdí- a nemusí to být jen satelitní městečka. Je mnoho lidí, kteří se snaží vybudovat si ten nejlepší domov, zařídit ho těmi nejlepšími věcmi, jedno jestli podle architekta a nebo podle sebe, ceníku, nabídky a nebo feng shui. Nakonec zjistí, že pořád se těší na něco nového do bytu , na zahradu a kupují a budují to a nakonec zjistí, že sedí v tom svém "paláci snů", mají všechno co chtěli a přece jim něco chybí, nejsou šťastní a mají pocit prázdnoty a osamocení. Tak nějak očekávají že jim všechny ty věci udělají domov, útulno, dobře. Jenže to nadšení v životě nejsou nové věci, báječně vybavený byt, to je náš vlastní život, pohled na něj, na všechno, na objevování sebe samých.Teda na to co máme uvnitř. Takže tam, kde lidi utvoří dobrý a kvalitní základ vztahu k sobě a tím pádem k druhým, tam se bude každý cítit moc fajn, dobře, spokojeně a nebude ani vědět proč.

Tak ti přeju, aby ses ve svém domě cítil báječně, stejně tak všichni kdo jej budou s tebou sdílet Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Další
Strana 11 z 13

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.23 sekund