Fórum - Zobrazit téma - Feng-Shui - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Feng-Shui
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Feng-Shui
Přejít na stránku 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 6:24 pm    Předmět: Feng-Shui Citovat

Feng-Shui
Řekni mi, kde bydlíš, a já ti řeknu, jak žiješ


Jistě všichni vnímáme, že prostředí, ve kterém žijeme, ovlivňuje kvalitu našeho života. Jinak se cítíme v prostředí vysokých hor, obklopeni strmými skalisky, jinak v hlubokém lese, uprostřed voňavé mýtiny, jinak uprostřed rušného města a jinak na pláži nádherné laguny. Vlivu okolí na naše pocity a způsob života si začali všímat již „staří“ Číňané před více než pěti tisíci lety. Zjišťovali, jak hodně okolí a prostředí ovlivňuje život lidí, a proto tyto vlivy začali detailně studovat a jejich pozorování zaznamenávali v průběhu stovek, tisíců let. Z tohoto pozorování a na základě dalších nauk a filozofických úvah vzniklo staré umění nazvané Feng-Shui.

Feng-Shui nás učí, jak nás ovlivňuje exteriér i interiér našeho obydlí nebo pracoviště a jakým směrem se v daném prostředí bude ubírat náš život. Díky tomuto umění dnes přesně víme, jak nás ovlivňují různá prostředí a jaké různé elementy na nás působí. Víme, že nás ovlivňuje místo našeho bydliště (centrum města, prostředí rušné ulice, předměstí, malá vesnička, samota u lesa), tvar a druh stavby (velký cihlový činžovní dům, moderní ocelovo-skleněná budova, či romantický dřevěný srub), materiály, které nás obklopují i jejich povrch (např. dřevěný interiér vs. skleněno-železný), barvy (rudá místnost vs. jemně zelenkavá), typ nábytku (starý dřevěný, vs. moderní plastový) a samozřejmě i veškeré doplňky (osvětlení, svíčky, keramika, květiny apod.). Víme také, že jinak se budeme cítit v domě situovaném na sever a jinak v domě směřujícím k jihu, jinak v domě na kopci a jinak v domě v údolí u líně se vinoucí řeky.

Díky těmto vědomostem tak můžeme využít těchto vlivů a nechat je působit příznivě ve prospěch našeho života. Podporovat ty stránky života, které chceme v dané době rozvíjet. Proto si díky umění Feng-Shui můžeme uspořádat své prostředí pro podporu své kariéry, pro založení nové rodiny, pro odpočinek, pro příjemné setkávání s rodinou či přáteli apod.

Každý z nás je jedinečná bytost se svými jedinečnými tužbami a potřebami. Využitím umění Feng-Shui můžeme tedy své prostředí vyladit přesně dle našich jedinečných potřeb. Ať již hledáme místo pro stavbu nového domu, či se stěhujeme do starého domu, či bytu.

Feng-Shui staré již více než pět tisíc let bylo „znovuoběveno“ před několika lety a díky svým schopnostem se rychle šíří po celém světě. Právě díky schopnosti Feng-Shui vytvořit vhodné prostředí na míru danému člověku, jsou poradci Feng-Shui stále více využíváni architekty, projektanty či developery již na samém začátku při plánování nových projektů. Poradci Feng-Shui jsou důležitými partnery a pomocníky interiérových designérů, aby jejich návrhy vycházely vstříc osobním potřebám jejich klientů.

Každý z nás by si měl osvojit alespoň základní principy tohoto umění, abychom si zlepšili kvalitu našeho vlastního životního prostředí. Měli bychom umět vytvořit z obývacího pokoje místo pro radostné setkávání rodiny a přátel, či jen místo pro posezení u televize, z pracovny místo pro náš profesní růst, či tvorbu nového uměleckého díla, z knihovny místo pro klidné sebevzdělání a odpočinek nebo filozofické přemítání, z ložnice oázu klidu pro znovunabytí svých sil a spokojený sexuální život, z kuchyně vykřesat zapomenuté „teplo rodinného krbu“ atd.

Místa, kde trávíme nejvíce času, by měla našemu životu a naším cílům pomáhat, podporovat naše snažení. Měli bychom využívat sil, které na nás působí a využít jejich působení v náš prospěch a ne s nimi bojovat. Jejich využitím naše životní snahy získají více energie, kterou jinak v boji s nimi ztrácíme. Můžeme se naším okolím příjemně unášet, nebo se jím nechat nepříjemně vláčet. Umění Feng-Shui nám umožňuje právě to první.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 7:43 pm    Předmět: Citovat

souhlasim Smile

ale musim podoknout, ze proniknout do taju Feng-Shui neni zas tak jednoduche... nevite nekdo o dobre zpracovanych strankach na toto tema? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 8:20 pm    Předmět: x Citovat

Je, pokud vezmeš tradiční pojetí. Ale je spousta literatury (jak se říká "jako pro blbé"), myšleno jednoduché a srozumitelné. Opravdu se dá dělat spousta práce. Výborné je, klidně si sednout a ponořit se do svých pocitů. Za chvíli člověk začne vnímat co a kde mu něco nesedí. Dá se i podle meditace. Zvlášť věci, které jsou dlouhodobě vnímané jakože mi "něco nesedí" je fajn změnit. Je velice zajímavé, jak pohnutí s jedním předmětem, vymalování jinou barvou, přestavění nábytku nebo jen květináčů, udělá s energií divy. Musíme pracovat s tím, co máme, líbilo by se mi jezírkoooo a japonská zahrada, ale není to v mých finančních možnostech a jsem dost neschopný zahradník, ale v literatuře je spousta dobrých a úplně jednoduchých rad, co a jak posílit. Třeba koutek přátelství posílíte pár fotečkama, kytkou a ejhle, kdopak se to po dlouhé době ozve! Co dělá hotové divy, jsou živé květiny kdekoliv. Kromě toho, že pohladí zvláště ženskou duší a co teprve ty darované. Ale naopak, stagnujicí prostor, zmatek nebo nepořádek (třeba i v knihách), fakt hodně posiluje zmatek v životě. Ale mám zkušenost, že je období, třeba vyčerpanosti, stresu, kdy opravdu není chuť s ničím hnout, kdy se nechce ani zalít kytky...
Když se to vezme jako hra a dobrodružství, tak je to radost, což mi připomíná, že bych měla ten záchod zase přemalovat a s lecčíms konečně pohnout, jen se nechceee - čekám na jaroooooo....

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 8:52 pm    Předmět: Citovat

jasný Smile

souhlasím s tebou... ale fakt je pravda to, že člověk přijímá spoustu informací a jenom on sám ví co je pro něho dobrý, ale bohužel už máme ty anténky tak pokroucené, že nejsme schopni přes ty všechny starosti a co já vím co všechno vnímat co je pro nás dobré, kde se cítíme dobře a dá nám to teď zase dost práce prodrat se tím vším a soustředit se do sebe a vycítit co je dobrý...ale umíme to všichni a to je pozitivní zpráva.. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 10:21 pm    Předmět: feng-shui - člověk, prostor a čas Citovat

feng-shui je umění, kterého účelem je sladit prostor a čas tak, aby co nejvíce vyhovoval momentálním potřebám člověka. stejně tak, jak na nás působí prosotr (místo, barvy, tvary, materiály atd.), tak na nás působí i čas (roční období, ráno, odpoledne, večer....atd.). každý z nás je jedinečný a přišel na svět se svými energiemi (ty se dají určit podle čínské kosmologie/astrologye - tzv. astrotyp). FS umí tyto naše jedinečné energie ladit s naším prostředím i časem. jen musíme vědět, co chceme, v které etapě svého života se nacházíme. chceme budovat kariéru, založit rodinu, mít chvíle klidu na uvěodomění si, kým jsme....? a podle toho si upravíme jak prostor, tak i činnosti v čase. díky tomu, že číňané vše pozorovali tisíce let, vypozorovali také cykli vlivů různých energií na člověka tak, že dnes se dá téměř vše přepočítat a téměř na 100% vyladit pro danou potřebu.
ale jak také říkáte, stačí někdy pohnout židlí, nebo si vymalovat stěnu a zančnou se dít "věci".... i to někdy pro radost stačí Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 8:08 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Když se to vezme jako hra a dobrodružství, tak je to radost, což mi připomíná, že bych měla ten záchod zase přemalovat a s lecčíms konečně pohnout, jen se nechceee - čekám na jaroooooo....

šamanka

Ahojky, klidně si čekej na jaro, ale předám Ti jednu užitečnou informaci, kterou jsem dostala a která má něco do sebe.
A sice, že v lednu je ta pravá doba, abychom si ujasnili si, co chceme v tomto roce uskutečnit .Na co se prý v lednu vnitřně připravíme, čítá 80% toho, čeho v celém roce můžeme dosáhnout.

Hele, hezky jsem si to sepsala a ještě není konec ledna a už jsem si odfajfkovala první věc, která se mi podařila a kterou jsem odkládala 2 roky!!! Když si to také teď ujasníš, můžeš pokračovat v zimním spánku a na jaře malovat, přestavovat nábytek, něco vyhodit, něco nového pořídit..

Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 8:36 pm    Předmět: x Citovat

Evik: nojo, jenže mě nějak chybí inspirace a energie. Taky se ze mě momentálně stal workoholik, abych mohla ze pár věcí vyměnit za nové.
S vyhazováním starých věcí nemám vcelku problém. Moji rodiče jsou totiž typičtí jedinci: může se to hodit a já to dodnes nesnáším. Co je problematičtější je kam s tím. Nedávno jsem se dočetla, že i takové ty komory kdekoliv v domě (myšleno i kůlna na dvoře) jsou taky špatně. Jenže s většíma věcma nebo odpadem (tudle mi dohrála TV), který se nehodí do popelnice ani jako tříděný odpad, je trochu problém.

Zrovna dneska jsem přemýšlela nad tímhle tématem. Občas sleduju pořad "Jak se staví sen" a tam jsou odborníci schopni dělat hrozné věci.
Černý strop, kopie starých madon kombinované s obrovským bílým jelenem, v jedné místnosti více stylů nábytku atd. Sice je to částečně sponzorované, ale ti lidi v tom musí bydlet!
Co mě hodně oslovilo bylo, když jsem viděla fotky odpočinkové části nějakého ostrova, který vlastní známý návrhář Armani - jednoduchost, barevnost, ufff Čišela z toho krása. Od nás třeba dům dalšího návrháře Osmana Laffita. Tihle lidi to mají v krvi, ani nemusí zkoumat kde je sever a kde jih. Jednoduchost a prostor, to je krása. Ale ne taková, jak říká můj kamarád architekt, že když položíš tužku na stole jiným směrem, tak zmaříš záměr autora celého prostoru. Čili živá krása.
Znám jeden velmi drahý dům, všechno de luxe a majitel se vyjádřil, že nakonec nejlíp by se cítil v tom sympatickém domečku pro zahradníka.
Já bydlím v poměrně svérázném domečku, svérázného majitele a s omezenými prostředky, tak se aspoň snažím abych se v něm cítila dobře, jak to jde.
A co ty, tvoříš? Máš domeček, zahradu?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2009 11:17 am    Předmět: Citovat

Když už je tu řeč o tom jaru, tak to podle Číny začíná již příští týden Smile))) ale zpět k tomu lednu. Podle starých čínských filosofií vše začalo z ničeho, vznikly energie jin a jang a ty se dále štěpí na energie Dřeva, Ohně, Země, Kovu a Vody (nebrat, prosím, doslovně, jsou to jen výrazy pro charakter těch energií, ne materiály ). Leden je právě tzv. mezidobím mezi obdobím Vody (zima, listopad a prosinec) a jarem, což je období Dřeva. Mezidobí země přichází právě vždy mezi dvěma po sobě jdoucími prvky. Je to proto, že každý prvek na nás působí svojí energií a my si musíme po jeho vládě trošku odpočinout. Vrátit se do svého středu, domů do „Země“. A protože leden je měsíc, který předchází novému roku podle čínského kalendáře, je to mezidobí nejdůležitější, protože se máme připravit právě na celý nadcházející rok. To, na co se v tomto mezidobí připravíme, bude pak prezentovat cca 80% toho, co celý rok budeme dělat. Proto je dobré si po energicky náročné zimě udělat čas na sebe, odpočinout si a udělat si o sobě a svém životě jasnou představu s ohledem na to, co bychom chtěli v následujícím životě dále dosáhnout. Neměli bychom ještě nic začínat, podnikat velké kroky. Jen si je v hlavě urovnat, promítnout a připravit se k vykročení právě příští týden. Tedy většinou je to na přelomu ledna a února. Pravý začátek tedy bude až v období Dřeva, což je bujará energie zrodu (všechny děti jsou prvkem Dřeva), rychlého růstu, ztřeštěnosti, touhy se vyřádit, vyrazit ven, jako klíčící rostlinky…. To je doba správná zažít realizovat nové myšlenky. Takže si ještě pár dní užívejte klidu mezidobí Země, ujasněte si, co by se vám letos líbilo dělat a vnitřně se připravte. Věřte, že se vám to v průběhu roku bude hodit 
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2009 5:49 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:

Znám jeden velmi drahý dům, všechno de luxe a majitel se vyjádřil, že nakonec nejlíp by se cítil v tom sympatickém domečku pro zahradníka.

Ahoj Šamanko , luxusní dům sice nemám, ale nedávno při nějakém rozhovoru s Rosem ze mě vypadlo, že by mi ke štěstí úplně stačila maringotka, postavená na nějaké louce. Nic víc bych nepotřebovala. Byla by hezky natřená, třeba na zeleno, s červenými okenicemi. Uvnitř sprcha, stůl, židle, postel, kamna, internet a knihovna.

Co se týká zbavování se starých krámů, potřebovala bych víc odvahy. Jsem šťasná, když nějakou věc , kterou si přehazuju jako horký brambor, nakonec vezmu a vyhodím. Někde jsem slyšela, že věc, kterou rok nevezmeš do ruky, nepoužiješ, tak jí vlastně k ničemu nepotřebuješ.

Zahradu mám, ale musím si k ní zase najít nějaký pozitivní vztah. Ten jsem ztratila, když jsem přestala kouřit. Zahrádka, motyčka, cigárko a kafíčko...podmíněný reflex. S poslední ciagretou jsem přestala mít zájem o zahradu. Jedinou rostlinou, kterou jsem loni vypěstovala ( kromě jahod ), bylo to úžasný konopí.

Takže opravdu už máme jen pár dní na to, vnitřně se připravit, čeho chceme dosáhnout. Snad se to netýká jen profese, nebo duchovního růstu , ale i obyčejnějších věcí.

Citace:
Co dělá hotové divy, jsou živé květiny kdekoliv.


Nějaké kytky mám. Fíkusy, difenbachii, dracenu...ty ,,malé " kytky moc nemusím.Tak jsem si vzpomněla, že mám na zdi pověšenou takovou velkou suchou vazbu z kroucené vrby, hortenzií a já nevím čeho. Čas od času jí očistím fénem nebo kompresorem Very Happy , ale podle F - S asi sušené květiny nejsou moc vhodné.... tak jak je to ? Zůstane mi viset na zdi nebo poletí ?

Ahoj

Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2009 6:42 pm    Předmět: x Citovat

Suché květiny jsou mrtvé květiny, mrtvá energie, navíc chytá prach.
Myslela jsem i květiny řezané. Mám kousek dál mokřinu, kterou občas posekají, takže tam si chodím občas natrhat luční kvítka do vázy a dělá mě to moc dobře. Oni jsou takové jemné co do barev a tvarů. Moc fajn jsou květiny, které od někoho dostaneme. A když nedostaneme, tak občas zakoupím. Přemýšlela jsem nad řezanými květinami, ale je pravda, že v tom obchodě už natrhané jsou, ne kvůli mě a když se neprodají, tak je nakonec někam vyhodí. Mám kousek Globus a tam je květinářství, kde je mají moc dobře ošetřené, protože vydrží hodně dlouho. Příští týden mi zrovna vychází samé pěkné věci, jako oběd se starým kamarádem, návštěva Prahy za mou fajn kamarádkou a jako bonus rodinné konstelace se sunnyim. Teda jestli bude celý rok v tak báječném duchu, tak se mám opravdu na co těšit.
Se zahrádkou to mám opačně. Mám takovou mini a takovou divokou. Opravdu mi zahradničení nejde, ale pár bylinek tam mám a před domem taky takovou mini, která je na zastávce (krásně se dobíhá bus), ale bohužel lidi mají zvláštní zvyk mi tam házet různé odpadky, sem tam opilec, zapomenutý pes, důchodci mě tam zásobují holema z lesa... Odpaďák je až cca 3 metry daleko!!! Tam improvizuju, protože talent chybí.
Na dvoře je lavička, na to kafíčko. Moc ráda tam sedám a čtu si. Vždycky jsem měla vizi, jak všichni lidi, kteří mají terasu, balkon, dvorek, tam každé ráno, celé léto snídají za teplých paprsků vycházejícího slunce. Ale abych řekla pravdu, ani já, ani dost dalších lidí u kterých jsem dělala průzkum, to nedělá.
S kouřením to mám naopak. Přes 20 let jsem nekouřila a nikdy mi to nechutnalo. Teď mám jakési podivné období, kdy mám dost honičku
a stalo se mi, že jsem na cigarety dostala chuť. Vyjdu si na dvorek
a vychutnávám si kuřivo s požitkem a nestihuju, jestli ano či ne. Prostě zrovna kouřím. Tedy ne převratně, mám to jako takový malý rituál.
Příroda, hvězdy, kuna, která bydlí v kůlně...
Hmmm budu muset v kůlně s něčím zase pohnout, vyhodit...
Jsem zvědavá, cože ten příští týden, pro dobro příštího roku
provedeš ty, doufám, že se pochlubíš!

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: pá leden 23, 2009 12:27 am    Předmět: úklid Citovat

Je zvláštní, že vyhazování starých věcí nám dělá tolik problémů. Někdy je to lítost, někdy je to "škoda", co když to budeme potřebovat, někdy je to jen lenost se do toho prostě pustit.
Ale je to prostě tak. Chceme-li něco nového, musíme tomu udělat místo. A to místo získáme právě tím, že se zbavíme toho starého. Věci, které nepotřebujeme, které delší dobu nepoužíváme, v sobě udržují mrtvou energii, která pak u nás doma (nebo v práci) stagnuje a nás zpomaluje, někdy i totálně zastaví. Navíc je tato energie většinou spojená s nějakými starými zážitky, myšlenkami a ty nás často stahují zpět. Než začneme používat jakékoliv praktiky Feng-Shui, je velmi vhodné před tím uklidit a zbavit se tak staré, mrtvé energie. Po úklidu se má prostor vyčistit, k čemuž slouží mnoho různých technika a způsobů. Můžeme používat misky ze 7 kovů, kadidlo, zvonky, tleskání, sůl apod. Ale můžeme též využít praktiky Reiki pro očištění prostoru. Teprve v takto vyčištěném prostoru opravdu fungují prvky učení Feng-Shui. Takže nezačínejme aplikovat učení, dokud nemáme prostor řádně očištěný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: pá leden 23, 2009 10:46 am    Předmět: Citovat

Citace:
Hele, hezky jsem si to sepsala a ještě není konec ledna a už jsem si odfajfkovala první věc, která se mi podařila a kterou jsem odkládala 2 roky!!! Když si to také teď ujasníš, můžeš pokračovat v zimním spánku a na jaře malovat, přestavovat nábytek, něco vyhodit, něco nového pořídit..


Jdu na to!


Citace:
podle F - S asi sušené květiny nejsou moc vhodné.... tak jak je to ? Zůstane mi viset na zdi nebo poletí ?


Podle FS jsou přímo škodlivé.
Tím, že jsou mrtvé, nám vnáší podobné pocity do podvědomí.

Citace:
Někde jsem slyšela, že věc, kterou rok nevezmeš do ruky, nepoužiješ, tak jí vlastně k ničemu nepotřebuješ.


To platí o šatech.
ALE.
Jestli jsi opravdu VELKÝ asketa, tak můžeš zkusit i jiné věci. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: pá leden 23, 2009 2:39 pm    Předmět: staré věci Citovat

rád bych se trošku zastavil u těch starých věcí. ano, říká se, že to, co rok leží a my ani nevíme, že to tam máme, má jít pryč. proč? protože nám to nic nepřináší. a zabírá to místo něčemu, co by nám mohlo něco hezkého přinést. neplatí to jen o šatech, ale také to neplatí generelně a 100% o všem. musíme si uvědomit, jestli ta věc nám k něčemu bude, nebo ne. v případě, že odjíždím na rok na stáž do zahraničí, tak také přeci kvůli tomu nevyážu úplně vše, co si neberu s sebou jen proto, že to nebudu používat. nevyhodím asi starý šperk po babčice jen proto, že ho nenosím, ale nechám si ho proto, že je to rodinný klenot a tím má pro mě nějakou hodnotu. prostě, když vím, že jednou tu věc použiji a vím přesně na co, pak má svůj účel a nevyhazuji jí. ale jestli váhám, nevím, na co konkrétně mi bude, pak pryč s tím. pryč, pryč, pryč....udělejte prostor novému, čerstvému....

ještě pás slov k suchým kytkám. ano, v převážné většině jsou škodlivé, protože mají v sobě (a na sobě v podobě prachu) mrtvou energii. ale jsou případy, kdy i takováto kytka dodá energii vám. v mé případě je to např první kytka, kterou jsem věnoval své ženě. nikdy by jí nevyhodila, protože v ní vždy zažehne plamen radosti a vzrušení. takových věcí se nezbavujme, protože se tím ochuzujeme o mnoho krásných pocitů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: pá leden 23, 2009 2:40 pm    Předmět: staré věci Citovat

rád bych se trošku zastavil u těch starých věcí. ano, říká se, že to, co rok leží a my ani nevíme, že to tam máme, má jít pryč. proč? protože nám to nic nepřináší. a zabírá to místo něčemu, co by nám mohlo něco hezkého přinést. neplatí to jen o šatech, ale také to neplatí generelně a 100% o všem. musíme si uvědomit, jestli ta věc nám k něčemu bude, nebo ne. v případě, že odjíždím na rok na stáž do zahraničí, tak také přeci kvůli tomu nevyážu úplně vše, co si neberu s sebou jen proto, že to nebudu používat. nevyhodím asi starý šperk po babčice jen proto, že ho nenosím, ale nechám si ho proto, že je to rodinný klenot a tím má pro mě nějakou hodnotu. prostě, když vím, že jednou tu věc použiji a vím přesně na co, pak má svůj účel a nevyhazuji jí. ale jestli váhám, nevím, na co konkrétně mi bude, pak pryč s tím. pryč, pryč, pryč....udělejte prostor novému, čerstvému....

ještě pás slov k suchým kytkám. ano, v převážné většině jsou škodlivé, protože mají v sobě (a na sobě v podobě prachu) mrtvou energii. ale jsou případy, kdy i takováto kytka dodá energii vám. v mé případě je to např první kytka, kterou jsem věnoval své ženě. nikdy by jí nevyhodila, protože v ní vždy zažehne plamen radosti a vzrušení. takových věcí se nezbavujme, protože se tím ochuzujeme o mnoho krásných pocitů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: pá leden 23, 2009 7:55 pm    Předmět: Re: staré věci Citovat

jc napsal:


ještě pás slov k suchým kytkám. ano, v převážné většině jsou škodlivé, protože mají v sobě (a na sobě v podobě prachu) mrtvou energii. ale jsou případy, kdy i takováto kytka dodá energii vám. v mé případě je to např první kytka, kterou jsem věnoval své ženě. nikdy by jí nevyhodila, protože v ní vždy zažehne plamen radosti a vzrušení. takových věcí se nezbavujme, protože se tím ochuzujeme o mnoho krásných pocitů.

Vidíš, teď jsi mi připomněl, že mám schovaných několik květů ze svatební kytice. A letos jim bude 30 let. Určitě ve mě také něco zažehnou Embarassed . Děkuju.
A z té doby si vzpomínám na dva pocity. První pocit, když den před svatbou jsem si nechala ostříhat své dlouhé vlasy a vidím zděšený výraz svého muže, který mi to do dneška nezapomněl. A druhý pocit, když na otázku oddávajícího, zda můj muž vstupuje do manželství z lásky a dobrovolně, bylo několik sekund ticho a na mě šly mrákoty Rolling Eyes .

Suché kytky bychom měly vyřešené. A co kytky umělé ? Nejsem jejich příznivcem, ani žádné nemám. Ale jeden čas jsem umělou kytku měla. A sice v koupelně, kde není možnost přirozeného světla. Jak se F - S tedy dívá na umělé květiny ?
Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Další
Strana 1 z 13

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.29 sekund