Fórum - Zobrazit téma - Feng-Shui - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Feng-Shui
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Feng-Shui
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: pá leden 23, 2009 8:55 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Jak se F - S tedy dívá na umělé květiny ?


Celkem oříznivě, ale měly by se co nejvíce podobat opravdovým...
a nebo možná co nejméně.
Umělé květiny, které vypadají nehezky či kýčovitě se samozřejmě nehodí
k harmonizaci domova.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: pá leden 23, 2009 9:27 pm    Předmět: Re: x Citovat

Evik napsal:

Co se týká zbavování se starých krámů, potřebovala bych víc odvahy. Jsem šťasná, když nějakou věc , kterou si přehazuju jako horký brambor, nakonec vezmu a vyhodím. Někde jsem slyšela, že věc, kterou rok nevezmeš do ruky, nepoužiješ, tak jí vlastně k ničemu nepotřebuješ.



to je zajímavá myšlenka, ale co například s knihama co nevidíš někdy i pěkně dlouho a i víc jak rok... to přece nevyhodíš jen kvůli tomu, že jsi je rok neotevřela....Wink jsou věci, jako například rýč na zahradu, který i přesto, že jsi tam už víc jak rok nebyla a nezryla si zahrádku, nevyhodíš....

ale jinak máš moje souznění s tím, že by se podle mě neměli věci shovávat na to, že jednou budou potřeba a přichystat si ke stáru haraburdí, který stejně akorát vyhodíš... pokud to teda stihneš a nepřichystáš tak svým potomkům pěknou práci...

a mimo to, mám pocit, jak psala tuším Šamanka, že tuto vlastnost jedináčci... Smile ( naštěstí mezi ně nepatřím a tak snad nebudu shromažďovat i když v čínským horoskopu krysa nevěští v tomto smyslu nic dobrého Very Happy )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: pá leden 23, 2009 9:30 pm    Předmět: Citovat

jc napsal:
Když už je tu řeč o tom jaru, tak to podle Číny začíná již příští týden Smile))) ale zpět k tomu lednu. Podle starých čínských filosofií vše začalo z ničeho, vznikly energie jin a jang a ty se dále štěpí na energie Dřeva, Ohně, Země, Kovu a Vody (nebrat, prosím, doslovně, jsou to jen výrazy pro charakter těch energií, ne materiály ). Leden je právě tzv. mezidobím mezi obdobím Vody (zima, listopad a prosinec) a jarem, což je období Dřeva. Mezidobí země přichází právě vždy mezi dvěma po sobě jdoucími prvky. Je to proto, že každý prvek na nás působí svojí energií a my si musíme po jeho vládě trošku odpočinout. Vrátit se do svého středu, domů do „Země“. A protože leden je měsíc, který předchází novému roku podle čínského kalendáře, je to mezidobí nejdůležitější, protože se máme připravit právě na celý nadcházející rok. To, na co se v tomto mezidobí připravíme, bude pak prezentovat cca 80% toho, co celý rok budeme dělat. Proto je dobré si po energicky náročné zimě udělat čas na sebe, odpočinout si a udělat si o sobě a svém životě jasnou představu s ohledem na to, co bychom chtěli v následujícím životě dále dosáhnout. Neměli bychom ještě nic začínat, podnikat velké kroky. Jen si je v hlavě urovnat, promítnout a připravit se k vykročení právě příští týden. Tedy většinou je to na přelomu ledna a února. Pravý začátek tedy bude až v období Dřeva, což je bujará energie zrodu (všechny děti jsou prvkem Dřeva), rychlého růstu, ztřeštěnosti, touhy se vyřádit, vyrazit ven, jako klíčící rostlinky…. To je doba správná zažít realizovat nové myšlenky. Takže si ještě pár dní užívejte klidu mezidobí Země, ujasněte si, co by se vám letos líbilo dělat a vnitřně se připravte. Věřte, že se vám to v průběhu roku bude hodit 


mohl bys mi, prosím tě, objasnit jak je to s těma ročními období dle čínského pojetí - myslím tím, přesnější informace o tom, kdy je ten zlom a kdy přichází ta doba země... mezi každým obdobím na pár dní? země má taky svoje vlastní období přece...?! Smile děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: pá leden 23, 2009 9:40 pm    Předmět: Re: staré věci Citovat

jc napsal:
rád bych se trošku zastavil u těch starých věcí. ano, říká se, že to, co rok leží a my ani nevíme, že to tam máme, má jít pryč. proč? protože nám to nic nepřináší. a zabírá to místo něčemu, co by nám mohlo něco hezkého přinést. neplatí to jen o šatech, ale také to neplatí generelně a 100% o všem. musíme si uvědomit, jestli ta věc nám k něčemu bude, nebo ne. v případě, že odjíždím na rok na stáž do zahraničí, tak také přeci kvůli tomu nevyážu úplně vše, co si neberu s sebou jen proto, že to nebudu používat. nevyhodím asi starý šperk po babčice jen proto, že ho nenosím, ale nechám si ho proto, že je to rodinný klenot a tím má pro mě nějakou hodnotu. prostě, když vím, že jednou tu věc použiji a vím přesně na co, pak má svůj účel a nevyhazuji jí. ale jestli váhám, nevím, na co konkrétně mi bude, pak pryč s tím. pryč, pryč, pryč....udělejte prostor novému, čerstvému....

ještě pás slov k suchým kytkám. ano, v převážné většině jsou škodlivé, protože mají v sobě (a na sobě v podobě prachu) mrtvou energii. ale jsou případy, kdy i takováto kytka dodá energii vám. v mé případě je to např první kytka, kterou jsem věnoval své ženě. nikdy by jí nevyhodila, protože v ní vždy zažehne plamen radosti a vzrušení. takových věcí se nezbavujme, protože se tím ochuzujeme o mnoho krásných pocitů.


souhlas Smile v podstatě by po tom roce nepoužívání měla přijít řada na to, zda danou věc budeme používat nebo ne... Very Happy ono ne zbytečně si říká, jarní úklid...

jinak s těmi starými věcmi to myslíš cokoliv, když to má v sobě energii, kterou to dostalo už dříve... např jak ty píšeš, první kytka, kterou jsi věnoval své ženě... ale můžou zde být i předměty, které i přes tuhle energii mají v sobě pocit hořkosti, například po rozchodu... vyvolají vzpomínky, které jsou příjemné, ale také vyvolají hořkost... Sad pak nevím, jestli je nepustit pryč se vším všudy..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: pá leden 23, 2009 9:43 pm    Předmět: Re: staré věci Citovat

Evik napsal:

A druhý pocit, když na otázku oddávajícího, zda můj muž vstupuje do manželství z lásky a dobrovolně, bylo několik sekund ticho a na mě šly mrákoty Rolling Eyes .
Question


nj, chlapy... Very Happy to je jasný... ale někdy to udělá i žena, aby si chlap nemyslel, že je to samou sebou... i když na místě v ten moment to nemusí působit zrovna nejlíp... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: pá leden 23, 2009 9:55 pm    Předmět: Citovat

Citace:
A druhý pocit, když na otázku oddávajícího, zda můj muž vstupuje do manželství z lásky a dobrovolně, bylo několik sekund ticho a na mě šly mrákoty Rolling Eyes .



nj, chlapy... Very Happy to je jasný... ale někdy to udělá i žena, aby si chlap nemyslel, že je to samou sebou... i když na místě v ten moment to nemusí působit zrovna nejlíp...


No lidi, vy mě inspirujete! Very Happy

Confused
Shocked
Cool
Twisted Evil
Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: pá leden 23, 2009 10:34 pm    Předmět: Re: x Citovat

ale jinak máš moje souznění s tím, že by se podle mě neměli věci shovávat na to, že jednou budou potřeba a přichystat si ke stáru haraburdí, který stejně akorát vyhodíš... pokud to teda stihneš a nepřichystáš tak svým potomkům pěknou práci...

Hele, co ty víš? Třeba když to budu schraňovat dlouho - tak jednou budou mít mí potomci velkou radost. Prodají to na aukru jako starožitnosti Smile)) hi, hi.

Je zajímavé, že může mít i význam, kde máš potřebu, touhu zrovna uklízet.
Jednou jsme se o tom bavili na semináři a dost se to schodovalo. Někdo uklízel půdu (hlavu), někdo sklep (kořeny).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: pá leden 23, 2009 10:42 pm    Předmět: umělé květiny Citovat

umělé květiny nejsou sice ty krásné, čerstvé a voňavé, ale i tak nám přinášejí příjemnou a svěží energii. důležité je ale o ně také pečovat. hlavně z nich je nutné utírat plach, ten zpomaluje energii, umrtvuje ji. takže i umělé kytky pomáhají, nemusíme se jich bát Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 1:20 am    Předmět: Re: x Citovat

fdh napsal:


ale jinak máš moje souznění s tím, že by se podle mě neměli věci shovávat na to, že jednou budou potřeba a přichystat si ke stáru haraburdí, který stejně akorát vyhodíš... pokud to teda stihneš a nepřichystáš tak svým potomkům pěknou práci...

a mimo to, mám pocit, jak psala tuším Šamanka, že tuto vlastnost jedináčci... Smile ( naštěstí mezi ně nepatřím a tak snad nebudu shromažďovat i když v čínským horoskopu krysa nevěští v tomto smyslu nic dobrého Very Happy )

Cožeee ???? Neříkej Pavle, že jsi taky Krysa...( nebo krysík? ). Takže podle čínského horoskopu to shromažďování máme v popisu práce Very Happy a máme to omluvený Very Happy ?

Musím v sobě najít nějakou vnitřní sílu a odmítat milodary. Někdo se něčeho chce zbavit a přiveze to k nám. A já nedokážu říct, aby to zase odvezli. Dám příklad: Švárovi se někam nevešlo ohromné akvárko ( 200 a 150 l nad sebou ). Přitáh ho k mě a já si nechala vnutit, jak mám ráda rybičky. Koupila jsem si literaturu, čistila sklo od tvrdé vody, poslouchala příšerný zvuk filtace. Pořídila spousty vodních rostlinek. Po pár týdnech jsem si na rybičky zvykla a bylo hezké je pozorovat. Měla jsem různé, nejkrásnější byly červené. Švára mi to občas přišel zkritizovat, co dělám blbě a co mám dělat jinak. Potom jednou přišel s tím, že dostal malé ráčky a jestli si je zatím může dát do toho akvária. No, neřekla jsem že NE ! To je jasný. Druhý den jsem přišla z práce a rybičky byly sežraný a raci se vyvalovali najedený. Dostala jsem vztek. Akvárka jsem vyprázdnila a 3 měsíce čekala, až si je někam odveze.Měla jsem vztek, kdykoliv jsem se na akvárium podívala. Ale vážilo 600 kg, takže jsem nemohla dělat nic.
Možná bych mohla známým poslat maily:
Nevozte akvária
Nevozte sklenice na zavařování ( už nezavařuju )
Nevozte hadry na dotahání na zahradu
Nevozte kolečkové brusle ( už bruslit nehodlám)
Nevozte staré časopisy ( nečtu)

až do odvolání nic nepřijímám !!!
Twisted Evil

Jedna z věcí, které chci letos docílit. Zbavit se nepotřebného harampádí!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 9:31 am    Předmět: x Citovat

Evik: Laughing tedy jsem také krysa, ale odolná.
Moje sběratelská máti se občas mě i sestře pokouší vnutit, taky takové tutové špeky a vždycky se ohromně diví, proč odmítáme. Kdysi jsem si občas nechala něco vnutit, pak mi to bylo líto vyhodit, protože by mě hryzalo svědomí. Až jsem se neučila říkat ne, není to můj vkus. Máti sice cosi brble, ale už se to naučila brát jako realitu.
S těma knížkama bych řekla, že to je tak: jsou stálice, ke kterým se člověk někdy vrátí nebo se opravdu jednou hodí (naučná literatura, slovníky, knihy, které máme rádi...). Pak jsou knihy darované, zvláště ty, co jsou úplně mimo naše zájmy nebo něco, co už nás dávno neoslovuje. A těch by se to mělo týkat...
Ono nemůžeš zase brát všechno i to vyhazování tak dogmaticky. Je lepší pracovat s pocity.
Umělé květiny jsou divné a v prostoru mi připomínají dávné časy. Tváří se jako něco, co nejsou, připadají mi falešné. Živé květiny nikdy nenahradí.

šamanka
PS: nejtěžší je sahnout po první věci, pak už je to mnohem lehčí!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 2:28 pm    Předmět: Citovat

nj, je to tak.. ale moc netrpím shromažďováním... ale fakt je, že jsem měl a asi ještě mám takový ty věci, který naprosto k ničemu nepotřebuju a zabírají jenom místo... jsou to věci z minulosti a s tím se člověk někdy loučí nesnadno...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: po leden 26, 2009 1:19 pm    Předmět: Citovat

Jsem narozená ve znamení Tygra. Téma Feng-Shui mě zajímá jen okrajově. Ale dnes ráno mi přišla odpověď na otázku, jestli se zbavovat starých věcí.
"Nevyhazujte věci jenom proto, že jsou staré, ale protože je už nepotřebujete nebo vám nevyhovují. Čas neexistuje. I ve staré věci najdete inspiraci nebo ve vás něco vyvolává (má vám co říct). Co je staré: křeslo po babičce nebo 1 rok nepoužívaná kniha.
Věci kolem nás jsou jen nástroji. Třeba auto, satelit, televize, počítač, .... Máte je a nemáte. Jsou to jen pomíjivé věci, pomůcky, nástroje pro ulehčení či zlepšení života.
A co fotky, knihy, ...? Mají nám co říct? Ano, vyvolávají vzpomínky a emoce. Ty které nám nemají co říct, pryč s nimi. Sami dobře víme, jestli je potřebujeme."
Př.: Mám fotky pejska, který mi před rokem umřel. Je mi těžce, když se na ně dívám. Právě proto je "mám". Uvědomuji si, že jsem se s faktem jeho smrti pořádně nevyrovnala. Proto je mám. Chci té minulosti, mrtvému pejskovi a jeho duši poslat lásku. Přijmout to a vyrovnat se s tím. Pak budu vědět, že jsem to zvládla. Jsou ale i hezké fotky vyvolávající úsměv nebo smích. Proč se nezasmát?
Občas při tom vyhazování je třeba zapojit rozum. Jako to udělala Evík (viz.brusle). Když vím, že něco nebudu potřebovat, tak se toho prostě zbavím. Evíku, ten příspěvek byl nádherný.
Slovo staré bych tedy zaměnila za nepotřebné či nevyhovující.
Ještě jednou: co je staré? Až budete číst tento příspěvek, bude vlastně pro mě starý. Až to dočtete, bude pro vás minulostí.
Ahojky a s láskou Edy. Wink Wink Wink Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: po leden 26, 2009 1:36 pm    Předmět: Citovat

Já to dělám vždycky z jara, ale občas i prostě když cítím potřebu, mám čas a chuť, uklízecí odpoledne, den. Prostě čas na to, abych si sedla, probrala kupu věcí, zavzpomínala si a ideálně i něco dala pryč. Mám ten čas na to, si lecos připomenout, s věcma se rozloučit, nebo je dočasně odložit a vyhodit až příště. Beru to jako takovou duševní hygienu. Nejde jen o vyhození, ale i o zjištění kde co mám, co zanedbávám, nebo čemu jsem se dlouho nevěnovala. Velmi osvěžující.

Stejně tak má ale smysl i ta prevence, neshromaždovat. Dáváte tu úžasné příklady jak se nám dostávají různé danajské dárečky prostě proto, že neumíme říct ne. Já si systematicky cvičím své příbuzné v tom, aby věděli co potřebujem, čeho naopak máme dost, co rozhodně nechceme. Rozsévám informace mezi řečí během celého roku, aby se nám při dárkových situacích dostávaly opravdu věci co chceme nebo potřebujeme. Docela se to daří až na letošní vánoce, kdy nám udělala přítelova babička dva velké péřové polštáře. Loni to byla deka, přesně jsme si řekli jak ji chceme (výborný dárek), ale polštáře vážně neeee, velký nesnáším, leta mi stačí malý pohankový,nebo maximálně o něco větší ... no a co s nima...necete někdo polštáře?Smile

Už nevím jak se ten pán z Anglie jmenoval, ale Feng šuej pojal velmi jednoduše a prakticky, i bez poetického čínského jazyka. Řekl moudrou věc, že různé rituální pomůcky na zlepšení prostoru jsou sice fajn, ale že mnohem důležitější je to základní urovnání věcí a hodně mluvil právě o tom hromadění a skládání věcí, to, že je základ, poskládat si opravdu to, co mě těší a umět se zbavit toho co už vážně neslouží. Dodnes s přítelem používáme naši oblíbenou hlášku při uklidu "to mi nech, k tomu mám ještě citový vztah".

Ps: Jinak chlapům říkám krysáci. A nejhorší jsou v tomhle hromadícím ohledu potkanice. Mrkněte sem, jak lidi:) http://www.monsieur.estranky.cz/clanky/proc-potkani-kradou/proc-potkani-kradou

Ps: A znám jednoho člověka co má na zahradě malé železářství a pomalu stavebniny s tím, "že to se ještě bude hodit". No a světe div se, ten člověk to umí vážně dokonale zužitkovat a využít. Neskutečná kreativita:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: po leden 26, 2009 2:09 pm    Předmět: Citovat

I tak se to dá říct. Jen snad nezaměnit citový vztah s nostalgií. Mám malou truhličku s bezcenými tretkami po zesnulé babičce. K té truhličce mám citový vztah. Hrála jsem si v předškolním věku s ní. Je však opravdu nyní pro mne nepotřebná a nedůležitá. Babičku mám v srdci, a ta truhlička? Na tu se jen chytá prach. Kdykoliv truhličku otevřu, vybaví se mi ten krásný pocit bezprostřednosti a děcké přirozenosti. I tento pocit si umím už vybavit jen při vizualizaci té truhličky. Je čas, posunout se dál.
Kolega mi vyprávěl příběh o starém pánovi. Byl to intelektuál s mnoha překrásnými zájmy. Sbíral také staré rukopisy (origináli) a vlastnil sbírku jakých si i originálních hudebních děl starých mistrů. Prý to byl moc hodný a milý pán. Když zemřel, jeho dědicové vyrabovali celý jeho dům a brali vše, co "má nějakou cenu". Když kolega vstoupil po čase do tohoto domu zavzpomínat si na starého pána, uviděl spoušť. Dům vyrabovaný. Nezbylo v něm skoro nic. Jen po zemi se váleli ty staré rukopisy, které měl ten starý pán tak rád. Mezi nimi se nacházeli cáry pošlapaných popsaných papírů na kterých byli jeho myšlenky. Asi chtěl napsat knihu. Pán nežije a z hmotných věcí po něm nic nezůstalo. Vše materiální je tak pomíjivé............... Edy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: po leden 26, 2009 2:32 pm    Předmět: období Citovat

fdh napsal:
jc napsal:
Když už je tu řeč o tom jaru, tak to podle Číny začíná již příští týden Smile))) ale zpět k tomu lednu. Podle starých čínských filosofií vše začalo z ničeho, vznikly energie jin a jang a ty se dále štěpí na energie Dřeva, Ohně, Země, Kovu a Vody (nebrat, prosím, doslovně, jsou to jen výrazy pro charakter těch energií, ne materiály ). Leden je právě tzv. mezidobím mezi obdobím Vody (zima, listopad a prosinec) a jarem, což je období Dřeva. Mezidobí země přichází právě vždy mezi dvěma po sobě jdoucími prvky. Je to proto, že každý prvek na nás působí svojí energií a my si musíme po jeho vládě trošku odpočinout. Vrátit se do svého středu, domů do „Země“. A protože leden je měsíc, který předchází novému roku podle čínského kalendáře, je to mezidobí nejdůležitější, protože se máme připravit právě na celý nadcházející rok. To, na co se v tomto mezidobí připravíme, bude pak prezentovat cca 80% toho, co celý rok budeme dělat. Proto je dobré si po energicky náročné zimě udělat čas na sebe, odpočinout si a udělat si o sobě a svém životě jasnou představu s ohledem na to, co bychom chtěli v následujícím životě dále dosáhnout. Neměli bychom ještě nic začínat, podnikat velké kroky. Jen si je v hlavě urovnat, promítnout a připravit se k vykročení právě příští týden. Tedy většinou je to na přelomu ledna a února. Pravý začátek tedy bude až v období Dřeva, což je bujará energie zrodu (všechny děti jsou prvkem Dřeva), rychlého růstu, ztřeštěnosti, touhy se vyřádit, vyrazit ven, jako klíčící rostlinky…. To je doba správná zažít realizovat nové myšlenky. Takže si ještě pár dní užívejte klidu mezidobí Země, ujasněte si, co by se vám letos líbilo dělat a vnitřně se připravte. Věřte, že se vám to v průběhu roku bude hodit 


mohl bys mi, prosím tě, objasnit jak je to s těma ročními období dle čínského pojetí - myslím tím, přesnější informace o tom, kdy je ten zlom a kdy přichází ta doba země... mezi každým obdobím na pár dní? země má taky svoje vlastní období přece...?! Smile děkuji




co se týče těch období, odpovídají 5 prvkům: dřevo, oheň, země, kov a voda. každý z prvků má svůj směr, země je střed. země je tedy čímsi "jiná". proto v roce má každý prvek (kromě země) dva měsíce vlády a země přichází vždy v měsíci mezi dvěma prvky. takže začínáme lednem (země), únor/březen (dřevo), duben (země), květen/červen (oheň), červenec (země), srpen/září (kov), říjen (země), listopad/prosinec (voda). období, kdy vládne země říkáme mezidobí. a protože je země prvek středu, říká nám to, že se v mezidobí máme navrátit k sobě, do středu, než zase vyrazíme za energií násleudujícho prvku. jinak ale pozor na to, že čínský kalendář (kdy začíná nový rok) se řídí lunárním kalendářem (proto nový rok začal včera 25.1.), ale dřevo začne vládnout až 4. února, protože feng-shui vychází hodně z přírodních vlivů a používá proto solární kalednář - kdy slunce působí na přírodu jak z pohledu roku (jaro, léto atd.), ale i z pohledu dne (ráno, dopoledne, poledne atd.), tj. vychází z postavení slunce na obloze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Další
Strana 2 z 13

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund