Fórum - Zobrazit téma - Feng-Shui - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Feng-Shui
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Feng-Shui
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pip
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 30.9. 2007
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: so březen 21, 2009 6:50 am    Předmět: Citovat

Ahoj šamanko, ráda bych věděla, jestlis využila nějakou radu - postup a jestli vnímáš konkretní změny na pracovišti a s tvojí kolegyní. Nepracuji jako terapeut, takže mě osobně povzbuzují sdělené konkretní výsledky při použití alternativních metod v běžném životě. Těším se na odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: so březen 21, 2009 6:26 pm    Předmět: Re: Barvy barvy barvičky, učí se i maličký Citovat

Lendulka napsal:
Eviku,
jasně, že jsem o tom přemýšlela a že to "prsknutí" byla nadsázka.. Vím, že nás barvy ovlivňují. Proto bych si do kuchyně nedala třeba červenou, protože McDonald moc dobře ví, že červená povzbuzuje chuť k jídlu. No a chuť tu já mám pořád i bez barev... hihi Laughing Laughing
No a právě proto, že náš obývák je zároveň mojí ložnicí, (aby měli dětičky dost prostoru a soukromí a HLAVNĚ,ABY SE FURT NEHÁDALY), tak právě řeším to dilema. Kdyby byly ty místnosti samostatně obývák a ložnice, měla bych jasno dávno, ale protože nejsou a je to jedna místnost, přemýšlím o těch barvičkách složitějc.

Jinak zkusím vyfotit ty TŘI BARVY v synově pokojíčku a dát to sem, abys viděla, že to vypadá opravdu pěkně. Až bude čas a světlo... Laughing Teď trocha vysvětlení, proč mají děti v pokojíčkách právě ty barvy, které tam mají. Kdybych poslechla jejich přání, měl by syn vymalováno POZOR šedočerně!!!!! a dcerunka tmavě sytě jahodově růžovou.

Oranžová barva – povzbuzuje a zahřívá, vyvolává radost a optimismus, představuje teplo a slunce; velmi oblíbená, ideální pro malbu prostorů orientovaných na sever, v prosluněných jižně orientovaných prostorách může malba naopak způsobit optické „přehřívání“, vhodná pro kuchyně, jídelny, obýváky, dětské pokoje, ale i do veřejných prostor (kanceláře, školy, zdravotnická zařízení)
Žlutozelená barva – svěží klidná, má blahodárný vliv na oční sítnici, představuje jaro, probuzení; vhodná pro malování dětských pokojů, koupelen, v teplejších odstínech i pro obýváky, kuchyně, ve světlejších odstínech i pro veřejné prostory (kanceláře, haly, obchody) a na fasády
Zelená barva – uklidňující, odpočinková, představuje přírodu a přirozenost; ve světlých odstínech je vhodná pro malbu ložnice, dětské pokoje, koupelny, hodí se i do veřejných prostor, kanceláří a na fasády.
Takže tak... Wink

PS: děti mají okna na sever


Lendulko, nemáš nějaký dobrý odkaz na netu, kde se povídá o barvách? řeším teď dilema s vymalováním a tak by se mi to hodilo... Smile

dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: so březen 21, 2009 6:45 pm    Předmět: Citovat

co myslíte, jaký druh dřeva půjde ke kaštanovým dveřím? a co by bylo naprosto šílené dát k sobě? (tedy čeho bych se měl vyvarovat... Very Happy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: so březen 21, 2009 7:17 pm    Předmět: odkaz Citovat

Ahoj fdh Smile

Zadala jsem si do vyhledávače - "působení barev" a vyskočilo tam na mě několik odkazů.

např. http://malovanivbrne.cz/pusobeni-barev

nebo http://www.aaabarvy.cz/pusobenibarev.html

nebo http://www.teluria-barvy.cz/text/cs/pusobeni-barev-v-interieru-ii.aspx

Tak se na to jukni.... Wink

A hodně zdaru při malování. Vždycky mám dopředu hrůzu z toho "bordelu" kolem, ale jednak se toho spoooooustu vyhází, co už je k nepotřebě, pak se dá při té příležitosti trochu přestavět nábytek a po finálním úklidu si vždycky řeknu - Jééééé to je krásný...........a čistýýýý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: so březen 21, 2009 9:46 pm    Předmět: Re: odkaz Citovat

Lendulka napsal:
Ahoj fdh Smile

Zadala jsem si do vyhledávače - "působení barev" a vyskočilo tam na mě několik odkazů.

např. http://malovanivbrne.cz/pusobeni-barev

nebo http://www.aaabarvy.cz/pusobenibarev.html

nebo http://www.teluria-barvy.cz/text/cs/pusobeni-barev-v-interieru-ii.aspx

Tak se na to jukni.... Wink

A hodně zdaru při malování. Vždycky mám dopředu hrůzu z toho "bordelu" kolem, ale jednak se toho spoooooustu vyhází, co už je k nepotřebě, pak se dá při té příležitosti trochu přestavět nábytek a po finálním úklidu si vždycky řeknu - Jééééé to je krásný...........a čistýýýý


děkuju Smile
pokoukám a uvidím..


s tím bordelem já problém nemám... dodělám dům, takže to je první malba a chci aby to bylo hezké...Wink tak proto.... doufám, e se to podaří tak jak chci.. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: ne březen 22, 2009 3:07 pm    Předmět: Re: odkaz Citovat

fdh napsal:
... dodělám dům, takže to je první malba a chci aby to bylo hezké..

Tak to je krásné. Právě proto bych s výběrem barvy byla pečlivá. Proti stavbě už vymalování bude brnkačka, tak ať se Ti tam příjemně bydlí. JC má pravdu v tom, že nejdůležitější je si ujasnit, k čemu má ta místnost sloužit. Mám místnost, kde mám stolek s počítačem a kromě toho je tam jídelní stůl. Ovšem jako jídelna ta místnost neslouží. Pouze ojediněle, kdy se nás sejde víc. Je orientovaná na jihovýchod, slunce tam jde jen dopoledne. Vymalovala jsem jí takovou cihlovou a nebo lososovou barvou. To jsem ovšem nevěděla, co vím dnes.

Nevěděla jsem, že do jídelen se hodí teplé barvy, vesměs s nádechcem do oranžova. Nevěděla jsem, že jídlo patří do elementu Země a země je žlutá, béžová, hnědá...Nepřemýšlela jsem o tom, co pro mě jídlo znamená. Jestli setkání s rodinou, nebo rituál, nebo např. nějakou šílenou dietu. Každý vnímáme jídlo jinak. Někdo jako to teplé, vydatné, které nám dodává energii, zpomaluje nás, regeneruje nás. To je ta oranžovější barva.
Pokud někdo vnímá jídlo jako podstatu zdravé výživy - tj, zrníčka, saláty, zeleninku apod. tak tam jsou zase ty tóny žluté, zelenkavé, prostě takové ,,čerstvé ".
No a když jídlo budeš vnímat jako to zdravé a vymaluješ si jídelnu do oranžova, vznikne disharmonie mezi tebou a prostorem. To se může projevit např. tím, že přestaneš jíst to zdravé, anebo to,, zdravé "Ti nedodá vitalitu, kterou očekáváš s oranžového prostředí. A tělo bude strádat protože podvědomě očekává biftek a ne kousek lupení. Jako vždy všechno souvisí se vším .
Psala jsem Ti to proto, aby ses třeba mohl vyvarovat chyb, které jsem udělala já. Toto jsem uvedla pouze jako příklad. Chystám se na vymalování kuchyně a už si moc dobře rozmyslím, jak to bude.

Very Happy .

Tak pa a posílám Ti odkaz na zajímavé stránky: www.byu.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2009 10:39 am    Předmět: Re: změna Citovat

blankas napsal:

Otázka pro Jc:
Takže tvé f-s rady/inspirace v tomto vlákně jsou podle školy pa kua, je to tak? Odpověď zatím nespěchá, mám totiž co uklízet resp. vyhazovat Twisted Evil .


při své práci s feng-shui vycházím zatím ze 4 základních přístupů: nebeská zvířata (černá želva, zelený drak, bílý tygr, červený fénix a žlutý had), tj. základní rozložení prostoru, kde mám mít čelo postele, kam má směřovat můj pohled, když si sednu na sedačku apod. dále na prostor aplikuji pakua. pak prostor ještě hodnotím podle 8 směrů a nakonec se dá ještě aplikovat to, jak na něj působí i čas - tzv. letící hvězda. je to jakási skládanka. jako když na sebe kladeš vrstvy a ty prostoru přidávají další a dalíš kvality.

to co píšeš o úklidu je rámcově správně. důležité je zbavti se věcí, o kterých víme, že je potřebovat nebudeme, nebo které v nás vyvolávají špatné pocity (ať už vzpomínky, nebo tím, jak vypadají apod.). samozřejmě nemá cenu vyhodit všechno nářadí, jen proto, že jsem v domě nemusel nic přes rok opravovat. věci, které mají jasnou funkci a vím, k čemu mají sloužit, tak ty si mohu nechat, aniž bych je používal každý měsíc. to je příklad toho nářadí, je to příklad smokingu, který si vezmu opravdu jen vyjímečně, ale dal jsem mu tuto funkci. vše, co žádnou funkci nemá je mrtvé a mělo by jít pryč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2009 10:50 am    Předmět: Re: Barvy barvy barvičky, učí se i maličký Citovat

Lendulka napsal:

Žlutozelená barva – svěží klidná, má blahodárný vliv na oční sítnici, představuje jaro, probuzení; vhodná pro malování dětských pokojů, koupelen, v teplejších odstínech i pro obýváky, kuchyně, ve světlejších odstínech i pro veřejné prostory (kanceláře, haly, obchody) a na fasády
Zelená barva – uklidňující, odpočinková, představuje přírodu a přirozenost; ve světlých odstínech je vhodná pro malbu ložnice, dětské pokoje, koupelny, hodí se i do veřejných prostor, kanceláří a na fasády.
Takže tak... Wink

PS: děti mají okna na sever


ahoj lendulko,

s tou zelenou u dětí je třeba vědět důležitou věc. zelená je spojená s prvkem dřeva (což jsou všechny rostliny, je to ale např. i jaro, východ, je to ráno, je to prostě začátek atd.) a děti žijí v prvku dřeva. rodí se do něj a do takových 6-7 let jsou plné "dřevěné" energie. proto jsou takové hlučné, plné energie, potřebují vše dát "ven", vykřičet se, vyběhat se, vybouřit se.... prostě jako mladá rostlina, která pučí ven ze země a odvalí i velký balvan, stojí-li v cestě jejímu růstu. takže dáme-li do dětského pokoje zelenou barvu, musíme počítat s tím, že dřevo v dětech ještě více podpoříme, takže se může stát, že se stanou ještě divočejší, živější, ukřičenější a že jejich zvládnutí může být nad naše síly. v případě "puberťáků", kteří jsou již v odbobí ohně, zase dřevo tento oheň v nich živí. takže může u nich dojít k tzv. "přehřátí" a ti mladí pak mohou úplně na něčem ulítavat - hudnba, ale i drogy, alkohol, sex.... jinak je ten ohen vnitřně spálí. všimni si, jak je hodně mezi puberťáky oblíbená černá barva. to je barva vody. a oni tou černou vyrovnávají to své horko ohně. takže v případě zelené a dětí je dobré si uvědomit i toto působení barev
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2009 11:14 am    Předmět: Re: Barvy barvy barvičky, učí se i maličký Citovat

jc napsal:

v případě "puberťáků", kteří jsou již v odbobí ohně, zase dřevo tento oheň v nich živí. takže může u nich dojít k tzv. "přehřátí" a ti mladí pak mohou úplně na něčem ulítavat - hudnba, ale i drogy, alkohol, sex.... jinak je ten ohen vnitřně spálí. všimni si, jak je hodně mezi puberťáky oblíbená černá barva. to je barva vody. a oni tou černou vyrovnávají to své horko ohně. takže v případě zelené a dětí je dobré si uvědomit i toto působení barev



Jůůůů, Jirko, tak ty mi dáváš.... Shocked

Fakt jsem ty malůvky promýšlela a chtěla podpořit nejen krásu prostoru, ale i ovlivnění toho, jak se děti budou cítit. Když jsem si přečetla, že zelená uklidňuje, bylo jasno. Idea
Teď už mi to teda tak jasný není.....
Oba jsou puberťáci a holka je dost!!! živá. Syn je spíš uzavřenější povahy, tak proto jsem tam u něj přidala tu oranžovou, protože povzbuzuje a vyvolává radost. Má v pokojíčku černý nábytek, který jsme dostali.
Je pravda, že syn (16) už skoro 2 roky jinou barvu než černou nenosí. Můj "dobrý" úmysl byl, trochu ho z té černé vytáhnout, protože jsem zase slyšela, že černá přitahuje neg. energii.

Když byla holka malá (1.třída), chodili jsme s ní k psycholožce, na kterou nás odkázala její tř. učitelka. Trošku jsme byli všichni zoufalí, protože jsme nikdo nevěděli, jak na holku. (Já to vlastně pořádně nevím dodneška) A tenkrát nám ta psycholožka doporučila, abychom jí vymalovali pokoj nějakou studenou barvou. Zvolili jsme studený odstín modré. Zvláštní bylo, že se to dceři moc líbilo a opravdu se zklidnila (tak nějak). Ale kdokoli vlezl do toho pokoje, tak říkal, že je to tam jak v ledové jeskyni!!!

Takže s tím výběrem barev to není zas až taková legrace. Ach jo..... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2009 11:57 am    Předmět: Citovat

A ještě Jirko, nemáš tedy odkaz na jiné stránky o působení barev, než ty podle kterých jsem se řídila já? Laughing
Děkuji.................že by mě čekalo další malování??? Brrrrrrr, byla jsem ráda, že to mám za sebou..... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2009 1:17 pm    Předmět: Re: Barvy barvy barvičky, učí se i maličký Citovat

jc napsal:
všimni si, jak je hodně mezi puberťáky oblíbená černá barva. to je barva vody. a oni tou černou vyrovnávají to své horko ohně. takže v případě zelené a dětí je dobré si uvědomit i toto působení barev


No, možná podle feng šuej, ale podle současné doby černá = tzv. Emo styl. Černý, depresivní, hraničící až s dobrovolným sebeumrtvováním, v podstatě taková dobrovolná profesionální deprese. Ještě přesněji prostě přejímání, zkoušení nějakého stylu života, ostatně styly jako třeba gothic (hudba, oblékání, styl života) se také vyžívají v černé. Takže černá určitě umrtvuje, uklidňuje, stabilizuje, ale volba spíš souvisí s tím experimentováním než klidněním energie.

Lendulko, jenom barva styl chování neovlivňuje, prostě máš dceru s celkovým naladěním aktivnější. Osvědčila se vám modrá a je logické, že nebude vyhovovat všem. Zelená je přeci jenom o něco světlejší, veselejší, svěžější, ale moc mi nesedí co k tomu Jc říkáš, můžeš mi uvést nějaké zdroje, kde by někdo tu zelenou více rozepisoval?

Možná dřevo živí oheň, ale pořád dřevo je dřevo a oheň je oheň, potomek je sice podporován rodičem, ale vzhledem ke své přirozenosti se stejně řídí sám, takže bych řekla, že barvy přiřazené ohni budou aktivovat a přehřávat mnohem více, než barvy rezonující s dřevem (rodičem).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2009 3:00 pm    Předmět: F-S Citovat

Lendulka napsal:
A ještě Jirko, nemáš tedy odkaz na jiné stránky o působení barev, než ty podle kterých jsem se řídila já?

Také by mě to zajímalo. Mám v úmyslu pustit se do obýváku. Nejdříve jsem se zasekla na tom, k čemu ta místnost má sloužit. Více účelovou místnost z toho asi neudělám a tak jsem zvolila relax, odpočinek, pohoda a načerpání sil (i v případě návštěv). Chci být v obýváku uvolněná a v pohodě. Nabrat sil a vykročit po např. vypití kafe do světa. Nemám pro to konkrétní název, ale dalo by se to pojmenovat zastávka ke zklidnění.
Teď řeším barvu. Chtěla jsem světle zelenou (snad jednu stěnu tmavší). Měly tu být pokojové kytky. Doplněno krystalem, ... Prostě příroda jako pro relax. Ale sama nevím, zda dle F-S by se dílo zdařilo. Pořád stojím před otázkou té barvy. Když zelená ne. Navíc je to místnost severní. Z modré by byla asi zima. Fakt nevím.
Sem jsem pro pochopení těch prvků nahlédla. http://www.panna.cz/panna/clanek/81--feng-suej--umeni-harmonizovat-prostorovou-energii.html Laughing
Ale jak se na barvy dívá F-S mám jen představu. Proto by mě to také zajímalo. Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2009 4:59 pm    Předmět: Citovat

JANAA napsal:
Mám ložnici-jižní pokoj, v barvách, jak píšeš, Lendulko, malba zelená + bílá, a koupila jsem povlečení v oranžovo-žlutých odstínech s kopretinkami, oranžové prostěradlo, oranžové misky na výzdobu, a spí se moc dobře.


jížní pokoje mají tzv. ohnivou energii. je to energie velmi jangová a dá se říci i hodně aktivní. tím, žes tam dodalal oranžovou barvu jsi tuto jižní "ohnivou energii" podpořila. také zelená je barva dřeva, která oheň vyživuje, takže oheň v tvé ložnici podle toho, co píšeš hodně dominuje. nevím, jak moc tam máš té žluté. ta je zase barvou země a ta oheň utlumuje. takže záleží hodně na poměru barev. ale dá se říci, že převládá u tebe ohen. v zimě je to fajn, protože máš pocit tepla, útulna. v letních měsících bych ale toto povlečení doporučil změnit na více žluté, nebo raději modré. modrá je barva vody a ta ohen ovládá, takže by ho v letních měsících, kdy je ohně hodně, tlumila dostatečně. tak uvidíš, jak ti to půjde Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2009 5:05 pm    Předmět: Citovat

Filio napsal:

Ještě k f-s , napadlo mě obrátit směr působení této techniky. Působíte na materiální uroveň a tím pak ovlivníte jemnohmotnou uroven. Myslím, že by šlo vytvořit holografický obraz pokoje jaký by jste si přáli, a nemuseli by jste kvůli tomu demontovat polovinu bytu.


f-s nepůsobí "materiálně". využívá energie prostoru, času a člověka. jejich vzájemné působení a poměry vytvářejí potom určitou atmosféru, která ovlivňuje jak se cítíme, chováme, jak nám je. to, že "šoupnu stolem" není materiální působení. ten stůl je stejnou energií, jako světlo, barva, teplo.... jen my jsme si v tom našem duálním vnímání světa vymysleli, že na co si šáhnu je materie a na co ne je abstraktno, duchovno.... ne, vše je energie jen v různých formách projevu. a k tomu holografickému nápadu.....zní to velmi zajímavě. mohl bys to více vysvětlit? zajímá mě to. děkuji Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2009 5:08 pm    Předmět: Re: Barvy barvy barvičky, učí se i maličký Citovat

[quote="fdh"]
Lendulka napsal:


Lendulko, nemáš nějaký dobrý odkaz na netu, kde se povídá o barvách? řeším teď dilema s vymalováním a tak by se mi to hodilo... Smile

dík


ahoj, možná bych mohl pomoci. můžeš napsat, o co jde?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další
Strana 10 z 13

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.48 sekund