Fórum - Zobrazit téma - samoliecenie - preco to na mne nefunguje? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - samoliecenie - preco to na mne nefunguje?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

samoliecenie - preco to na mne nefunguje?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sanaya
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 11:52 pm    Předmět: Citovat

dakujem vam vsetkym za rady...ako tak citam, je to z kazdeho rozka troska a rozobrate z viacerych stran...co je len dobre a som tomu rada... Smile

pokusim sa teda nieco si vziat k srdcu a potom vam napisem moje pokroky...urcite budu...najhorsie je ostat staticky cakat, ze sa to spravi samo - nespravi...takze hor sa do toho... Laughing

este raz dakujem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 7:30 am    Předmět: Samoleceni nefunguje Citovat

Tak jsem procital odpovedi a pri tom me napadla jeste jedna vec:

1. Samolecba nefunguje.
2. Leceni jinych lidi ano.

Mozna mam lecit ty jine lidi a tim lecenim lecim zaroven i sam sebe a je to bez mysleni (ze lecim sebe, tak nejak automaticky), bez snahy prosazovat svou vuli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 8:23 am    Předmět: Re: Samoleceni nefunguje Citovat

Zbultran napsal:
Tak jsem procital odpovedi a pri tom me napadla jeste jedna vec:

1. Samolecba nefunguje.
2. Leceni jinych lidi ano.

Mozna mam lecit ty jine lidi a tim lecenim lecim zaroven i sam sebe a je to bez mysleni (ze lecim sebe, tak nejak automaticky), bez snahy prosazovat svou vuli.


To máš pravdu, že to tak funguje. Ale nějak mi to neladí. Neměl bys jít asi léčit někoho jiného, byť s jeho souhlasem, když tvojí prioritou je poléčit sám sebe.

Vzala bych to v opačném pořadí. Zkus léčit někoho jiného a tvoje samoléčba bude jako bonus Rolling Eyes .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 10:54 am    Předmět: x Citovat

Ještě taková maličkost: vidím tvoje nadšení v posledním příspěvku, jak se zase vrhneš do léčení. Někde jsi psala, že od ostatních dostáváš info, že se moc zabýváš nemocemi. Pokud je to častěji a z více stran, tak bych popřemýšlala i nad touto informací, cosi signalizuje.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanaya
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 1:33 pm    Předmět: Citovat

Zbultran...hmm...toto stoji za zamyslenie...

Pred rokom som si robila kurz manualnej lymfodrenaze, ale akosi som to nerozbehla...sama citim, ze masaze su miesto, kam patrim plus psychoterapia (studujem psychologiu)...len mam strach z toho trochu, ze co a ako...ci neublizim a tak...liecitelka je zo mna na nervy, ze preboha, uz daco rob...no asi to je fakt tak, ze mi treba viac KONAT ako MYSLIET...a tu energy, co mam, posielat dalej (napriklad aj masazami...), aby sa nehromadila - a aj to hromadenie a nechcenie ist cestou, ktorou mam ist (ktoru mi naznacuje vesmir), moze byt povodcom chorob...takze to, co vravis, ma dost dobru logiku...spracujem tieto info a uvidime...

dakujem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanaya
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: út leden 27, 2009 12:36 pm    Předmět: Citovat

no tak som opat tu...

vsetky moje zdravotne problemy budu mat korene kdesi velmi hlboko...mam za sebou pomerne "rusny" vikend, pocas ktoreho sa znova viac poodhalili vztahy v mojej rodine a zacali ma boliet oblicky...mama tvrdi, ze to mam od chrbtice...ale ten strach, co som zazila, tu bolest a stresy...zda sa mi to skor na oblicky...zatial pijem urologicky caj a vsade, do kazdeho jedla sypem zazvor...z cerstveho si idem uvarit caj...to ich prehreje a posilni...no mam taku skusenost, ze laska a pohoda su najlepsim liekom pre oblicky...Smile

uvidime, ale pomerne dost klesam na duchu...

ide o vztah s mojim otcom, preto boli viac prava...vsak ano?... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lea
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 12.5. 2005
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2009 4:51 pm    Předmět: Citovat

Já si myslím, že bys měla nejdříve pomoci sama sobě. Navštívila bych zkušeného terapeuta a pokusila se vyřešit psychiku. Být sám sobě terapeutem jde těžko, člověk se nevidí z nadhledu, lecos přehlédne, vidí zkresleně... S odbornou léčbou nemocí nedokážu poradit, ale dát si do pořádku dušičku je určitě podstatné. Přeji hodně síly a obrat k lepšímu Cool.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
riki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 24.1. 2009
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: so leden 31, 2009 7:45 pm    Předmět: Citovat

Všechny příspěvky jsou poučné a pravdivé. Je to hledání příčiny. Prožíváš velmi těžké období svého vývoje. Je to pro Tebe velká výzva a s odstupem času si uvědomíš, jak to vše bylo důležité. Z vlastních zkušeností vím, že když jsem se necítil zrovna akorát a nepomáhalo Reiki a ani žádná metoda, tak jsem si něco musel prožít. To ale nepíšu nic nového. Pak vždy nastal v mém vývoji pokrok a já se cítil i duševně lépe a oetřel se více světu. Pak je dobré se propojit s Matičkou Zemí a s Vesmírem. Také není špatná meditace Já jsem. Prodýchávání problémů přes srdeční čakru. Bylinky určitě. Pít čistou vodu. Už zmíněná odpovědnost za svůj život , no co si budeme povídat. Jenže ono se to lehce říká, ale hůře prožívá. Večer před spaním za zážitky poděkovat Bohu a jak říká Anastázie - Přeji zdraví Tvým světlým myšlenkám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po únor 02, 2009 10:54 am    Předmět: Re: samoliecenie - preco to na mne nefunguje? Citovat

sanaya napsal:
...akokolvek sa snazim - ci uz pomocou reiki alebo bylinkami, inymi metodami, vselijakymi receptami ozdravit svoje telo, nic nezabera...a stale som na tom istom stupni (ne)zdravia...cim to moze podla vas byt?

Neznám podrobnosti, ale tuhle nebo hodně podobnou větu slýchávám od těch, kdo se snaží odstranit příznaky nemoci, snaží se o diagnózu těchto příznaků, možná se i čistí bylinkami - aniž by se zabývali podstatou - příčinou potíží. Chybí jim odhodlání a někdy i síla změnit svůj postoj k životu, změnit životní styl.
Neber to prosím jako adresnou kritiku na Tebe, jen jako podobenství. Možná si z toho něco vybereš.
Když se někdo ptá: Proč u mě nezabírá ten a ten lék? Většinou Láska (Vesmír, Bůh...) odpovídá: Protože stále měníš jen způsob léčby, ale ne sama (sám) sebe.
Proto to, co u jiného "funguje" - zejména jakmile se ten člověk odhodlá změnit to, jak žije - u Tebe (jakož i u kohokoliv jiného z nás) fungovat nemusí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: po únor 02, 2009 12:14 pm    Předmět: Samoléčení Citovat

Damao, souhlasím s tebou. K tomuto příspěvku se také přikláním.
Nehledat diagnozu, ale příčinu. Nejsi tu človíčku na to sám. Otevři své srdíčko, zastav se, nehodnoť, neposuzuj, ptej se. Důvěřuj. Vnímej lásku. Odpověď přijde sama.
Držím ti palečky. S láskou Edy.

Wink Wink Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sanaya
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: po únor 02, 2009 12:23 pm    Předmět: Citovat

Damao...

Mozem potvrdit, ze mas pravdu... Confused

Dlho som odkladala svoje problemy (emocionalne) pod koberec...chcela som sa im vyhnut...ale dobehli ma...teraz je toho viac, co treba rozmotavat...po prve, prisla som na to, ze prva vec, ktorou sa musim zaoberat, je...najst si pozitivny vztah k svojmu telu...robim to tak, ze mu kazdy den dakujem za to, co pre mna robi...a snazim sa ho podporit, ked to nejde tak, ako by som si to predstavovala...je to narocne, uff...niekedy to chce velku davku odvahy...praca so zrkadlom je asi to najsilnejsie...po druhe, je to vztah s mojim otcom...naucit sa prijimat ho takeho, aky je a prestat ho chciet zmenit...(aj tak uz pomenil na sebe dost...i ked stale si svoje boliestky riesi alkoholom...aspon vsak nie tak casto, ako kedysi...)...po tretie...prijat vsetky svoje minule chyby...a prehresky...prosti sebe a inym ludom...znova otvorit srdiecko, pretoze po mnohych nepeknych odmietnutiach a sklamaniach, som ho zatvorila... Sad ...prijat aj to, ze som sa citila slaba a nevedela som si stat za svojim pri vybere mojej prvej vysokej skoly...pocitmi som este dost v minulosti...v gestalt psychoterapii sa tomu hovori "unfinished business" - nedokoncena zalezitost...Smile - pekna teoria, prax uz nie je taka usmevna...

jedna mila osobka ma varovala...ries si to hned teraz, lebo sa Ti to nakopi...mozno by vsak nebol od veci nejaky terapeut, ktory by ma viedol...trochu podaval spatnu vazbu...ale mozno to takto ma byt, ze sa mam postavit na vlastne nohy a sama...neviem... Rolling Eyes

skusam to s metodou EFT...je to celkom zaujimave pre mna...tak drzte palce... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: po únor 02, 2009 12:41 pm    Předmět: Citovat

Ještě mě napadá, jak píše Damao. Změnit životní styl. Zkus si položit otázku jinak. Ne proč na mě nefunguje samo léčení, ale co mám změnit ve svém životě, aby u mě fungovalo samoléčení. Není to slovíčkaření, je to konkrétní otázka a snad přijde konkrétní odpověď. Je to možná jedna z příčin. Odpověď najdeš u sebe. Doporučuji ti (snad to není troufalé), najít si chvilinku sám(a) pro sebe. Sklidnit mysl a jen být. Bude-li ti příhodno, položit otázku. Nebo piš si denníček, použij barvy kolem sebe. Najdi si to, co ti vyhovuje. Třeba si zapal svíčku, pužij krystaly nebo vyzkoušej meditaci. Už to, že se ptáš je úžasný pokrok. Věř tomu, že Reiki na tebe také působí. Ikdyž dost možná ne tak jak si představuješ, ale působí. Klidně v samoléčení pokračuj. Během toho buď divákem a jen sleduj. Pozoruj, dívej se a vnímej. Klidně si i povídej, usměj se, vše je na tobě. Ahoj, s láskou Edy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: po únor 02, 2009 12:56 pm    Předmět: Citovat

Jak tak čtu tvůj příspěvek, své tělo přijmi s láskou. Třeba se to dobře učí ve vaně. Příjemná koupel voňavá, relaxační hudba a soukromí. Pohybuj se v ritmu hudby, vnímej něhu a lásku. Jsi jedinečná. To opravdu jsi. Na zrcadlo máš času dost. Zrcadlo máš v sobě.
Tatínek? Nezlob se na něj. On má svou cestu, po které jde. Je to jeho výběr. Ty se teď zaměř na sebe a lásku. kterou v srdíčku a v každé buňce svého těla máš. Není to sobecké. Nech se Reiki-láskou vést. Občas ten rozum vypni, uvolni se.
S láskou Edy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po únor 02, 2009 2:26 pm    Předmět: Citovat

sanaya napsal:
...mozno by vsak nebol od veci nejaky terapeut, ktory by ma viedol...trochu podaval spatnu vazbu...ale mozno to takto ma byt, ze sa mam postavit na vlastne nohy a sama...neviem... Rolling Eyes


Hoj Sanayo,
ze své zkušenosti mohu potvrdit,že je velmi dobré si najít dobrého,zkušeného terapeuta.Může tě navést na cestu,kterou by jsi třeba sama hledala předlouho.

Také bych Ti ráda doporučila Damaův prožitkový týdenní seminář ,,Vnitřní dítě''.

Před rokem jsem byla zmatená jako ty a teď mohu říci,že jsem schopna vše lépe uchopit.Mam v mnohém jasno a pořádek.Zlepšil se můj vztah sama k sobě a i k rodičům.Letos v létě se chystám znovu,tak třeba na viděnou,nemáš to daleko.

Džarmí

Tady v krátkosti o semináři.

ČAS PRO VNITŘNÍ DÍTĚ
12.7. – 18.7.2009 - Kouty nad Desnou

Seminář je koncipován jako skupinová terapie emočních zranění z našeho dětství. Klíčem k uzdravení zraněného vnitřního dítěte v nás je terapie vztahů k rodičům. V úvodu semináře si projdeme v hluboké meditaci podvědomými vzpomínkami na vlastní porod.
Dále pro pochopení rodinných vlivů v době narození bude využito techniky dramatoterapie v kombinaci s technikou rodinných konstelací pod vedením léčitelky Evy Hruškové.
Další část terapie bude probíhat ve skupinkách s využitím prožitkových intuitivních cvičení, arteterapie a dramaterapie tak, aby bylo vysloveno vše, co je třeba vyslovit, aby vnitřní dítě někde hluboko v nás pocítilo něhu, péči, sdílení a rozhřešení za to, co bylo. S tímto pocitem - jako celistvá bytost - můžeme dokázat převzít zpátky moc nad svým životem i odpovědnost za něj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
riki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 24.1. 2009
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: po únor 02, 2009 6:32 pm    Předmět: Citovat

Ano, jsem také pro terapii zaměřenou na Vnitřní dítě. Člověk pak staré křivdy integruje do svého energetického systému. Jen se Tě chci zeptat Sanayo, jaký stupen Reiki máš. Mí mistři mně zasvětili so 2.stupně jako základu. Pak jsem absolvoval takové nástavby a pomohl mi dost symbol bezpodmínečná láska. Po tomto zasvěcení jsem velmi silně pocítil, kde se blokuji. Právě ve vztahu s tátou. Bylo to velice zajímavé a poučné období. Když jsem udělal někde chybu ve vztazích, universum mně jakoby varovalo, tak takhle ne. Každý máme jinou cestu a jiné zážitky. Měj se krásně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund