Fórum - Zobrazit téma - samoliecenie - preco to na mne nefunguje? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - samoliecenie - preco to na mne nefunguje?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

samoliecenie - preco to na mne nefunguje?
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sanaya
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: ne leden 18, 2009 9:50 pm    Předmět: samoliecenie - preco to na mne nefunguje? Citovat

mam taku mozno "blbu", resp. smutnu otazku...akokolvek sa snazim - ci uz pomocou reiki alebo bylinkami, inymi metodami, vselijakymi receptami ozdravit svoje telo, nic nezabera...a stale som na tom istom stupni (ne)zdravia...cim to moze podla vas byt?

podotykam, ze na inych to funguje...teda vycsinou...ale pomaly ma to odradza, kedze nemam dost sil, aby som bola zdrava a v pohode ja sama...co vy na to?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: ne leden 18, 2009 10:01 pm    Předmět: x Citovat

Myslím, že odpověď je jednoduchá. Chce to poradu s někým jiným. Někdy vidíme náš problém zkresleně, lecos vidět nechceme nebo neumíme. Sám sobě léčitelem není dobré. Navíc léčení od druhého má ještě další dimenze, které si dát nemůžeme. Alespoň se dozvědět názor někoho druhého na naše potíže je velmi důležité.
Nemusíš všechno zvládat sama, možná potřebuješ i to, naučit se druhé požádat o radu a pomoc a taky ji přijmout.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanaya
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: ne leden 18, 2009 10:12 pm    Předmět: Citovat

ahoj...no priznam sa, ze takuto odpoved som necakala:)...

ale...na upresnenie...skusam sa radit s kadekym..."moja" liecitelka mi povie len polovicu veci - ak vobec polovicu (nuti ma to aspon hladat a patrat, v tom je to dobre...nedava hotove recepty, len jemne naznaci...) - ale minule ma poslala na urologiu a gynekologiu - no ze to uz treba poriesit klasicky, a doliecit potom bylinami...ibaze...antibiotika nezabrali, ani ziadne cipky ani nic...ked som sa doktora opytala, co priatel...on ze to je v poriadku...tak som si povedala, ze takto to teda nefunguje a ani na kontrolu som nesla...proste chcem tym povedat, ze chodim, pytam rady, skusam...a uz to "vidim", ako je problem v mojom nastaveni, v mojej psychike...dalsi hovoria, ze to bude tym, ze sa vecne zaoberam chorobami...ale to by doktori nemohli prezit, keby to tak bolo...tak ja neviem, pomerne som zufala...

dakujem za rady...naozaj uz potrebujem zazrak...Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: ne leden 18, 2009 10:48 pm    Předmět: Citovat

na fundovanější radu bys toho asi musela říci asi více konkrétního, takhle se dá jen povrchně plkat a plakat nad rozlitým mlékem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanaya
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: ne leden 18, 2009 11:03 pm    Předmět: Citovat

noooo...zase taky problem s otvorenim sa nemam...len s tym, ze neviem, kde zacat...je chory cely clovek...stala unava, stale zapaly kdecoho...najma vsak mocove cesty a zenske organy, hrdielko a tak...kolotoc...klasicka medicinska liecba nezabera...telo krici, ze nevladze, ale ja presa musim fungovat...takze bezim na energeticky dlh, hoci "mam" reiki...akoby aj reiki islo mimo mna...alebo?...vobec neviem, odkial sa odrazit...s cim zacat...viem, bolo by potrebne vycicstit telo od bakterii...ano, uz ho cistim asi 3 roky a nic...vzdy plna nadsenia pre novu moznost a sklamanie...stale si v mojom tele santia...a ja sa bezmocne mozem len prizerat...rada by som liecila druhych, ale...najprv chcem byt zdrava ja...len uz fakt neviem ako...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: ne leden 18, 2009 11:08 pm    Předmět: Citovat

sanaya:
Zkusil bych makrobiotiku. Tělo se pročistí, psychika se zharmonizuje.
Poté se dostaví síla jít dále.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 886

PříspěvekZaslal: ne leden 18, 2009 11:36 pm    Předmět: Citovat

Sanaya,

u tebe to vidím tak, že ženské problémy ukazují na nějakou nespracovanou emoci/problémy s muži a nepřijetí se jako ženy.

Měla bysis vyčistit své myšlení od negativních emocí a pocitů, které ti moc nedovolí se vzdálit od tvých nemocí a berou ti i energii. Znám to, protože jsem to zažil, vím jak na to a nakonec to i učím.

Pak tu jde ještě o převzetí moci/odpovědnosti zpátky k tobě. To je docela hodně důležité a teprve když to uděláš, tak máš šanci se sama vyléčit. Pokud je tvá moc někde jinde, u někoho jiného - u doktorů, léčitelů a jiných terapeutů - pak vlastně očekáváš od druhých, že tě oni vyléčí, a když to neudělají (to se jim většinou nepodaří), tak na ně můžeš vlastně svalit neúspěchy za tvoji lečbu a začneš hledat někoho jiného. A tak to půjde pořád dokola. Když má tvoji moc někdo jiný, tak ty máš ne-moc...

Pokud si vezmeš svoji moc zpět na sebe, tak jseš pánem svého osudu a můžeš ho změnit. Víš pak, že za všechna tvá rozhodnutí a i to jak žiješ, si můžeš jen ty sama a pak budeš vědět, že to musíš změnit, abyses mohla začít uzdravovat. A věř mi, že pak to jde velice dobře.

Všechny nemoci jsou léčitelné a záleží jen na každém z nás, jestli je nadále potřebujeme pro naši zkušenost nebo ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sanaya
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 12:05 am    Předmět: Citovat

Dakujem...

Lightworker...vies, minulu noc a este aj tu pred nou, sa mi vyplavili niektore emocie a zazitky...napriklad...jeden muz, vtedy este chalan, mi povedal: "Daj mi pokoj, nechcem od teba nic, vypadni..." Velmi som ho lubila a velmi ma to zranilo...Vela pil...na jednej strane ma odmietal, ale na druhej, ked si vypil, prosil ma, aby som bola pri nom, aby som prisla...potom vytriezvel a stretli sme sa za velmi "vhodnych" okolnosti, pocas ktorych som od neho zazila este jednu ranu...to uz je pomerne specificke, ale suvisi to so sexom a dalsim odmietnutim...okrem toho, moj otec mi nikdy nerozumel a to, ze sa o mna bal, prejavoval nedoverou voci tomu, kto som a co robim...sla som studovat na VS, ktoru som dokoncila, lebo som "musela" a kdesi tam sa podela aj moja sila a "moc"...aby som na seba upozornila (nevedome), zhorsilo sa mi zdravie a teraz uz v podstate riesim "vsetko"...mas teda pravdu...aj problemy v partnerskom vztahu mam vlastne preto, lebo sa mi stalo toto...pritom tie "problemy" mam ja sama v sebe, vo svojej hlave, pretoze ten muz, s ktorym teraz som, ten je uzasny...vlastne aj vdaka nemu som "prezila" nuteny pobyt na skole, ktory ma oberal o moju silu a chut zit...teraz to uz len spravne pochopit, spravne spracovat...vsetko to ma korene v pocite "bezmoci" - asi to bude ten prazakladny pocit, na ktory sa nabaluju dalsie...potrebovala by som asi ale trochu vedenia, lebo ako sa poznam, lahko ochabujem v cinnosti a ta TRPEZLIVOST...ta mi chyba, to si priznam...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 7:31 am    Předmět: Samoleceni Citovat

Sanaya, ja to mam stejne - kdyz lecim nekoho jineho funguje mi to a kdyz chci polecit sebe sama tak ne.

Ale proc se neobratit na nekoho jineho, jak radi Samanka? Oni i doktori neleci sebe sama a nekdy dokonce ani nikoho blizkeho pribuzneho. Idea

Jo a taky to chce tu trpelivost, ale na to jsi taky prisla sama Wink .

No a az budes v pohode, bude mozna cas na to ptat se proc to tobe samotne na sama sobe nefunguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 9:36 am    Předmět: Citovat

Nechtej lecit vsechno najednou. Vyber si jednu vec a te se venuj. Premyslej, proc Te trapi? Z jake cesty Te ma svest (treba to neni spravna cesta pro Tebe) nebo kam se Ti nechce (radeji onemocnim nez abych jela na podnikovy vikend)? Az na to prijdes, podekuj za tu zkusenost a sobe za zdolanou lekci. A pak si projevu nemoci prestan vsimat, protoze uz je nepotrebujes. Nezapomen, ze cemu venujes pozornost, to pritahujes, proto se po pochopeni posun bud k dalsimu projevu nemoci anebo lepe k jiz tvorivemu zivotu.

Nedavno se mi dostala do ruky zajimava knizka od Deepak Chopra o unave a jak na ni.

Jak jiz psali ostatni, bez zkuseneho terapeuta to je tezky orisek k rozlousknuti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lylka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 31.3. 2005
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 9:36 am    Předmět: Citovat

Ahoj Sanaya,

trpezlivost a viera.. Potrebujes mat pocit, ze niekomu na tebe zalezi. A aj ked to vies, nestaci to. To si nesies so sebou z minula. Najprv by som doriesila vztahy. Vsetky, zacni rodinou, posielaj energiu do minulosti na vztahy, na situacie, kde boli hadky, problemy, harmonizuj ich. Potom ries vztahy s partnermi. Nepojde to hned, nie vsetky pocity budu prijemne, ale potrebujes to odblokovat. Tym by sa mohol vyriesit problem so zenskymi vecmi. Potom, postupne hladaj pricinu, preco sa citis unavena - telo povedalo dost, nezvladam to. Ale co? Pracu? Vztah? Co chcu odo mna ini? S cim si nespokojna? Az najdes pricinu (a bude ich viac, to mi ver), postup pracuj na tom. Je to beh na dlhu trat, postupne harmonizovanie tela, duse, situacii. Ale da sa to, len musis chciet! Niekedy proste mame obdobie, ze uz nevladzeme, sme "chori", chodime po lekaroch a tym vlastne unikame z prace, skoly, rodiny... ini nas lutuju, zaujimaju sa o nas. Urcite si tym kazdy presiel. Nemam tolko skusenosti ako ini, aby som ti presne radila, toto je moja skusenost. Neviem presne, ako dlho mam Reiki (5-6? rokov), a stale na sebe pracujem, stale sa vynara nieco nove (novy problem) a idem hlbsie a hlbsie do minulosti. Harmonizuj si chakry, medituj, relaxuj a davaj ruky podvedome tam, kde citis. A suhlasim aj so zmenou stravy. Viacej zeleninky, ovocie, obmedzit syry a mliecne vyrobky (to pomoze ako na zenske veci tak aj na hrdlo).
Vsetko sa da a neboj, zvladnes to! Smile Lylka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 10:50 am    Předmět: x Citovat

Zbultran: no nefunguje, alespon moje zkušenost je, že si člověk udělá a pořeší lecos sám, ale jakoby to od druhých mělo mnohem větší grády, nebo věc na které člověk dělá pomalu a zdlouhavě s nic moc výsledkem, požádá druhého a nestačí se divit tomu hučáku. Jakoby to bylo připraveno jen na to, než nám to dojde.
Díky i za to, že můžeme reiki používat i pro svoji potřebu.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 10:57 am    Předmět: x Citovat

Ještě mě k tématu napadlo, jestli ty nechceš řešit moc odlišných témat naráz, jestli to nechce pozvolna jedno po druhém. Pak se může hodit, že na jedno téma se víc hodí metoda jedna, na druhé jiná, všechno podpořeno snahou o změnu stravy nebo způsobu života nebo líp zaměřených bylinek, atd. Prostě co ti udělá dobře. Zase nemít nějakou neřest, podle mě, občas nezaškodí. Ono taky nejde jen o čištění. Může se stát, že se člověk až tak přehnaně vyčistí, že s dítětem vyleje i vaničku, tedy s čištěním se dostane do stavu nedostatku nějakých vitamínů, minerálů nebo dalších prvků. Všeho s mírou.

šamanka

PS: makrobiotika je podle mé neblahé zkušenosti mučení nemastnou, neslanou stravou, ale já jsem asi mlsoun.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 4:35 pm    Předmět: Citovat

Myslím si, že se potřebuješ uzemnit.
A to tak, že pořádně.
Ta makrobiotická strava byl výborný nápad, choď do lesa,
pracuj na zahrádce, jestli nějakou máš, měj kolem sebe nějaké hutné kameny např z řeky.
Představuj si, jak do Tebe proudí síla země.
A kromě uzemňování a vším, co s tím souvisí bych nechala vyšší sféry chvilku v klidu, samozřejmě,ovšem, vždy pracuj na tom být dobrým člověkem.
Myslím, že máš hodně rozjetou karmu a čistí se Ti takovou rychlostí,
že to nerozcházíš.
Potřebuješ zpomalit a nabrat sílu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 8:15 pm    Předmět: Citovat

Koukám, že jsou tu názory a rady různé Smile

na tobě je, aby ses pro něco rozhodla a toho se držela... není dobré když budeš lítat od jednoho k druhýmu.. nejdřív to musíš zkusit a až za nějaký čas můžeš zhodnotit a říct fajn tohle je to co potřebuju... tohle je ta správná cesta a nebo naopak a vydat se jinudy.. těžko ti někdo bude radit kudy se máš vydat... zkus se zeptat sama sebe, odpověď příjde a pokud nebudeš hluchá, uslyšíš ji... Smile ta odpověď bude správná... řiď se srdcem, nepřemítej o tom moc hlavou... mysl ti podsune i to co není pravda a veř tomu, že některý věci jsou dost pomíjivé.. spoustu problémů není závislých na čase, tzn. že jdou změnit teď hned a když přijdeš na to jak, tak ty problémy, který nepodléhají času, zmizí jakou mávnutím proutku a tak i třeba tvý problémy na těle... nepodléhá to času a tak to je hned... jak ten problém, tak i řešení, když přijdeš na to jak....

nevím co máš za problém, ale pokud si s tím západní medicína neví rady, jako se spoustu věcma, tak bych ti doporučil tu východní... řeší problémy člověka jaksi z širšího pohledu a tak umí naparavit mnohem víc než když si tě budou doktoři posílat z jednoho oddělení na druhý... pokud ti můžu doporučit, obrať se na čínskou medicínu, tam ti si myslím pomůžou a minimálně se pohneš z místa...

ono ať už to nebo to, každý ti něco dá... je spoustu cest jak vyřešit tvůj problém... vše je provázáno a jak třeba čínská medicína, reflexní terapie, různý masáže atd... vše to pracuje s tvoji energií a dost často ji mívají lidé zablokovanou ať už stresem nebo nečím jiným i když ten stres asi dost převládá...

tak jak se tady už někdo zmínil za strašně moc věcí můžou emoce a je potřeba naučit se s nimi pracovat... i dlouho neřešené emoce a to třeba jak píšeš o tom klukovi nebo otci... ty emoce prostě musejí ven a začínám zastávat fakt, že když ty emoce pustíš, ty problém mít nebudeš, nepřipouštěj si že je nějaký problém.. nic není problém... bohužel jako děti jsme byly vychovávány že vyjadřovat své emoce je špatně a tak jsme se je naučili potlačovat a tím jsme si do budoucna zadělali tak akorát na problémy... nic víc nic míň.... emoce neovlivníš, nezatratíš... ty tam prostě jsou a teď se je musíš naučit zase nepotlačovat, jako když jsi byla dítětem... když tě někdo naštve, tak mu to řekni, nepotlačuj to v sobě... pač ten problém už problém je, ty to tak cítíš a musíš to dostat ze sebe ven... veř mi, je to to nejlepší co můžeš udělat! Smile (i když samozřejmě netvrdím, že je to jednoduché - ale co bychom chtěli... Very Happy co je jednoduché.... vlastně všechno když se toho nebojíme a víme jak na to... ten kdo to umí, tak tomu to připadá jednoduché a když na to ty přijdeš, taky ti to pak přijde jednoduché..)

a pak ještě jednu věc.... zkus si nebrat věci tak osobně... vlastně nejlepší by bylo nebrat si nic osobně a k tomuto tématu přikládám odkaz na jedny stránky, který mě velice zaujali... Smile

http://karolinaloskotova.blog.cz/0705/vii-druha-dohoda-neberte-si-nic-osobne

tak ať se ti daří na tvé cestě! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund