Fórum - Zobrazit téma - Falun gong - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Falun gong
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Falun gong
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: út leden 27, 2009 12:01 pm    Předmět: Citovat

Ano 3 nádoby, tři dantieny. Konkrétní odkaz nevím, já to mám od svého učitele kungfu a pana Huška u kterého se učím Tai chi. Takže by ti měl zasvěceně poradit každý dobrý učitel kungfu nebo tai chi, případně někdo, kdo se zabývá čchikungem.

Ten spodní je tři prsty pod pupkem, uvnitř těla. 1. čarka je umísťována jinam. Japonci používají ještě označování hara, ale nejsem si přesně jistá, že jde o o samé, to by mělo být spíše slovo pro celou oblast břicha, a konkrétní místo je pak tanden, což je převzaté z číny, ostatně jako drtivá většina věcí v téhle oblasti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: út leden 27, 2009 12:16 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Japonci používají ještě označování hara, ale nejsem si přesně jistá, že jde o o samé, to by mělo být spíše slovo pro celou oblast břicha


Je to to samé

Citace:
1. čarka je umísťována jinam.


1. čakra je umístěna mezi anusem a pohlavními orgány.



Dantieny jsou uvnitř těla

dolní..na místě druhé čakry

střední..tam, kde je srdeční čakra

horní..tam kde je čakra 3. oka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: út leden 27, 2009 2:31 pm    Předmět: Citovat

Annaka napsal:
Citace:
Japonci používají ještě označování hara, ale nejsem si přesně jistá, že jde o o samé, to by mělo být spíše slovo pro celou oblast břicha


Je to to samé

Citace:
1. čarka je umísťována jinam.


1. čakra je umístěna mezi anusem a pohlavními orgány.



Dantieny jsou uvnitř těla

dolní..na místě druhé čakry

střední..tam, kde je srdeční čakra

horní..tam kde je čakra 3. oka.


proč se u cvičení končí vždy u spodního dantienu? proč se třeba neplní i střední? co to přináší?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: út leden 27, 2009 3:40 pm    Předmět: Citovat

Co vím tak by to mělo souviset s taoistickým konceptem dlouhého života a udržování sily. Dolní dantien je spojen se základní životní silou, udržovat energii v dantienu znamená udržovat si dlouhé a dobré zdraví. Vyšší dantieny souvisí s jinými oblastmi života člověka, které fungují až po té, co se může projevit základ. Nevím jak střední, ale ten horní je spojen s duchem, Shen, projevem lidského ducha a inteligence.

Annako, je to asi detail, ale vyhýbala bych se spojení s druhou čakrou. Ze svých zkušeností obě oblasti vnímám trochu jinak, jsou odlišné, dantien cítím v těle, kousínek pod pupkem. 2. čakru vnímám níže, v podstatě už tam, kde je pubické ochlupení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Morava
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 12.1. 2008
Příspěvky: 42

PříspěvekZaslal: út leden 27, 2009 5:44 pm    Předmět: Falun Gong Citovat

V knihovně jsem našla knihu ČCHI KUNG
od Radomíra Růžičky +Rudolf Sosík,výborná pomůcka na vysvětlení všeho co je kolem čchi kungu a také při cvičení FG.
doporučuji Very Happy
ahojky a hezké dny Morava Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2009 12:26 pm    Předmět: Citovat

Ahoj lidičky.Dnes jsem přečítal vaši diskusi.Něco pro zamyšlení.Tři energetická centra,VITÁLNÍ,EMOCIONÁLNÍ A MENTÁLNÍ,je rozdělení starší než učení jógy.Protože jóga a jiná stará učení-např.keltská cvičení wydy, vychází ze stejných,starších základů.Teprve podrobnější zájem o samotného člověka,jeho vytržení z celku přírody, vedlo k rozpoznání různých energetických center a dokonce různých počtů center.Je to učení,že jen uvědomnění si sebe sama,svého uvědomnění si a očištění,rozpomenutí se na vše co jsme prožili nás očistí a přivede k osvícení.Rozpuštění svého ega a spynutí s celkem nás spojí s vesmírem.Naši předkové na to šli možná jinak.Neoddělovali se od celku ale splývali s ním a to tak,že skrze tyto tři centra byli schopni vnímat energie celku a zároveň energie jednotlivosti.Vnímali energie jednotlivých minerálů,jednotlivých rostlin,jednotlivých složek přírody-vody, zemně, hvězd- možná vnímali i energii celku a žily v osvícení.Protože věděli jak energie nemocné vrátit do harmonii s celkem.Možná proto to tajili,předávali jen ústně svým nástupcům.A studium trvalo v průmněru 21 až 27 let,podle doby a místa. Nedokážu si představit,že já dokážu vnímat energie celku a jednotlivců, to znamená, i svoji a pak ,protože je umím ovládat,svojí a ta působí na ostatní,jsou spolu v souznění, tak bych dokázal zneužít svoji sílu a třeba otrávit jen myšlenkou vodu aby nepřítel neokupoval moji zemi. Ale co když na mojich lidech nezáleží poze na celku.Toto malé zamyšlení je jen proto, aby jste si uvědomily,že rozdělení na tří dantieny, tři centra je něco jiného než čakry.Ale né něco méněceného.Nedá se to srovnávat.Každý nás vede jinam.A kdo rozsoudí, co je lepší.Já a nebo prospěch celku.Šaman
A skutečně umístění dantienů je jiné než čaker. První,spodní,vitální pole je umístěno 3až5 prstů pod popkem, prostřední emocionální pole je přibližně uprostřed hrudi,tam kde je srdce a třetí mentální pole je střed umístěn přibližně u špičky nosu. To ale vůbec není tak nejdůležitější.Po soustavném cvičení to každý pozná a ucítí sám.Já zástávám názor,že stejně jak jsme fyzicky rozdílný,tak i umístění čaker je o pár centimetrů různé u každého z nás.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 4:06 pm    Předmět: Citovat

Napadá vás někoho v čem může být problém? Poslední dobou se mi stává, že při cvičení jsem netrpělivý, nedokážu se soustředit na cvičení a tak myslím na všechno možný jen, abych zaměstnal svou mysl a čas mi tak utekl rychleji... následně na to mě po druhém cviku začnou bolet stehna, takže někdy ani nedokážu pokračovat ve cvičení...

co dělám špatně? jinak je cvičení super... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 5:32 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Poslední dobou se mi stává, že při cvičení jsem netrpělivý, nedokážu se soustředit na cvičení a tak myslím na všechno možný jen, abych zaměstnal svou mysl a čas mi tak utekl rychleji...


Tohle děláš špatně.

Při cvičení by si měl na nic nemyslet, mít čistou hlavu, ale přitom si uvědomovat, že cvičíš.

Když pracuješ s mocnými energiemi a místo toho aby si se soustředil myslíš na blbostičky, co čekáš, že se stane?

Sehnal jsi si tu hudbu k tomu?

Honza má určitě originální k Falun Gong,
pokud jí neseženeš, cvič u nejlépe čínské meditační.. třeba pro Tai Či.

Další problém..myslím, že jsi říkal, že děláš jen cviky ve stoje.
Ta fáze v sedě je zásadní.
Mysl se Ti u toho uklidní a příště bude mít mnohem lehčí práci udržet koncentraci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 6:15 pm    Předmět: Citovat

Annaka napsal:


Tohle děláš špatně.

Při cvičení by si měl na nic nemyslet, mít čistou hlavu, ale přitom si uvědomovat, že cvičíš.

Když pracuješ s mocnými energiemi a místo toho aby si se soustředil myslíš na blbostičky, co čekáš, že se stane?

Sehnal jsi si tu hudbu k tomu?


jj, jasný.... zkusím se líp soustředit... jj, hudbu jsem si sehnal... pak mám i originál od Honzy...

Annaka napsal:

Honza má určitě originální k Falun Gong,
pokud jí neseženeš, cvič u nejlépe čínské meditační.. třeba pro Tai Či.

Další problém..myslím, že jsi říkal, že děláš jen cviky ve stoje.
Ta fáze v sedě je zásadní.
Mysl se Ti u toho uklidní a příště bude mít mnohem lehčí práci udržet koncentraci.


jinak k Honzovi... řekl bych, že mi k tomu dal trochu jiné informace, což mi teda přijde hloupý... ale povídal, že klidně cvičí i jedno cvičení když nemá čas a to poslední páté nám jednak neukázal a tvrdil, že není důležité... Very Happy takže asi tak... proto s tím pátým mám trochu problém...

takže asi bude nejlepší cvičit rozhodně všech pět postupně, ale vždy všechny a když tak si je časově zkrátit (cvičení 2) - v tom by problém být neměl, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: čt únor 12, 2009 10:33 pm    Předmět: Citovat

vše je mnohem lepší... Smile

máš pravdu, že poslední cvičení je důležité a možná nejdůležitější... cítím to tak při cvičení a hlavně po..

ale nevíš prosím tě proč se mi při cvičení hůř dýchá, jako by těžce... souvisí to nějak s cvikama, protože jinak se mi dýchá normálně....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: čt únor 12, 2009 10:57 pm    Předmět: Citovat

Citace:
vše je mnohem lepší... Smile


Tak to je dobrá zpráva.


Citace:
ale nevíš prosím tě proč se mi při cvičení hůř dýchá, jako by těžce...



Udržuješ si .lehký úsměv. na tváři?

Zkus se víc uvolnit, hlavně v srdeční oblasti,
nech ten pocit tíhy rozpustit a jakoby se rozpusť do toho..aaaah.
Aaahhhh...s takovým pocitem..jako když se noříš do vany s horkou vodou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: pá únor 13, 2009 9:34 am    Předmět: Citovat

s tím úsměvem to ještě není tak slavný...Wink ale snažím se....

stejně tak i klidná mysl není úplně nejjednodušší, ale jde to... Smile
možná, že to může být taky trochu problém... ale to uvolnění je lepší a lepší, ale jde to pomalu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: pá únor 13, 2009 10:09 am    Předmět: Citovat

Dobré na překážkách je to, že Tě vždy naučí něco nového.

o.O.o
Ještě jsem Ti chtěla říct,

potkala jsem jednu Číňanku, která po cvičení ve stoje
v konečné fázi pátého cviku zůstávala několik hodin.

Říkala, že to cvičení ve stoje vlastně Tě připravý na pátý.

Takže, přesně, jak jsi to ohodnotil Ty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: pá únor 13, 2009 11:56 am    Předmět: Citovat

nj....mám takový pocit... něco jako jsi psala, že ten pátý je důležitý, že tvá mysl se víc uklidní a je to každým cvičením lepší....nemůžu zas ještě tak moc posuzovat cvičím to relativně krátkou dobu, ale něco na tom bude... Wink


tak uvidímě... ono mě možná drží na místě každodenní stresy... ale kdo je nemá, že.. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2009 9:00 pm    Předmět: Citovat

teď vyšlo nové video o Falun Gong a je v češtině a opět se zde mluví o tom, že mitr vloží zákon do spodní části břicha a toto kolo se zde otáčí... nějak stále nemám jasno, zda si toto kolo je schopen člověk vytvořit sám nebo jestli mu ho tam musí dát mistr Falun Gongu?!

Annako, víš o tom něco?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.20 sekund