Fórum - Zobrazit téma - Falun gong - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Falun gong
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Falun gong
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: so leden 10, 2009 11:44 pm    Předmět: Citovat

Citace:
aha... a myslis, ze se da cvicit i podle videa, ktery je na strankach Falun Gong? co jsem koukal, tak si myslim, ze cviceni neni obtizne a ze se podle videa da dobre cvicit..

Myslím, že se dá cvičit podle videa, pokud dodržuješ základní pokyny

Citace:
takze ke cviceni ti sam mistr nic nedela? proste je pusobeni vlastniho cviceni?

Tak tak


Ale k Falun Gong existuje i literatura a celkem rozsáhlá teorie, kterou můžeš..a nebo nemusíš přijmout.


Mimochodem, je na tom videu i poslední část cvičení, kdy sedíš v lotosovém sedu atd?
Ta je totiž dost podstatná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: ne leden 11, 2009 8:44 am    Předmět: Citovat

Citace:

Myslím, že se dá cvičit podle videa, pokud dodržuješ základní pokyny


jaké základní pokyny máš na mysli?

Citace:

Tak tak

Ale k Falun Gong existuje i literatura a celkem rozsáhlá teorie, kterou můžeš..a nebo nemusíš přijmout.

Mimochodem, je na tom videu i poslední část cvičení, kdy sedíš v lotosovém sedu atd?
Ta je totiž dost podstatná.


ano - je to jako poslední cvičení (cvičení 5)
co když nedokážu být v lotosovém sedu a je pro mě obtížné cvičit i v tureckém sedu - jaký sed je vhodný? Koukal jsem, že je asi dost podstatné mít zkřížené nohy - je to tak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Morava
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 12.1. 2008
Příspěvky: 42

PříspěvekZaslal: ne leden 11, 2009 9:40 am    Předmět: Falun gong Citovat

Díky,Holešov je blízko Very Happy Very Happy Very Happy
hezký den Morava
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: ne leden 11, 2009 11:02 am    Předmět: Citovat

fdh: zkus si pod zadek dát polštářek, tím se ti srovná páteř a můžeš celou páteří přijímat energii, nikde se ti to neblokuje. nevím jestli všichni, ale hodně mnichů takhl při meditaci sedí, akorát to není pod tím rouchem vidět a v tu ránu máš jinak těžiště a sedí se ti daleko líp.
Cvičení máš jakékoli provádět tak, aby ti to nezpůsobovalo nepříjemné pocity, tedy i falun gong. Pokud se budeš někam násilím nutit, nedá ti to nic jen nepříjemný pocit. Je to jako se vším ostatním, násilím nic nezmůžeš, stejně jako v psychice tak i u těla je potřeba respektovat a přijmout vlastní hranice. Falun gong mohou cvičit i tělesně postižení lidé, ale záleží jestli to přijmou jako fakt nebo ne a vezmou si z toho užitek a nebo si žeknou -"Tohle já cvičit nemůžu protože neudělám lotosový sed". Znám člověka který díky handicapu kvůli noze cvičí tento cvik v sedu na židli a je taky maximálně spokojen. Přijal možnosti svého těla a zároveň se rozhodl vzít si ze cvičení maximální užitek. Konečně, ten kdo si toto uvědomí, pozná že dokáže cviky a nejen tyto ale veškeré pohyby těla provádět i mentálně. Ale musí znát reakce těla, znát ten cvik a jeho působení. Takže to je i o tom, když něco cvičíš , nemáš myslet na nic jiného ale být v přítomnosti. Pak účinek cviku znáš. V tom je největší síla uzdravování a účinku cviků-že si to uvědomuješ to místo které momentálně cvičí, věnuješ mu pozornost a sám cítíš co je v harmonii a co je v násilí.
Ad filozofie- je na tobě zda ji přijmeš jako učení a budeš ho beze zbytku následovat a kopírovat, žít, protože se bude shodovat s tvým nazíráním na svět , bude to ONO co hledáš a co ti zapadne do tvojí skládanky a nebo si budeš cvičit cviky které tě přirozeně do rovnováhy povedou , tím pádem do tvé vlastní rovnováhy v tvém vlastním světě kde ty budeš mít sílu vytvářet si svoje vlastní pravidla a přebírat za ně svou vlastní zorpovědnost.A tím tvořit něco co ti umožní procítit a prožít univerzální zákony a víc a víc je nejen znát ale i žít. A bude to cele TVOJE VLASTNÍ .Ty jsi ten, kdo tvoří svou realitu a ne druzí lidé a nebo cviky.


Naposledy upravil Renata dne ne leden 11, 2009 8:14 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Hyter
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: ne leden 11, 2009 3:05 pm    Předmět: Citovat

Arrow

Naposledy upravil Hyter dne po leden 12, 2009 4:10 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: ne leden 11, 2009 4:24 pm    Předmět: Citovat

Citace:
jaké základní pokyny máš na mysli?

Kolena máš LEHCE pokrčená, zadek lehce podsazený, celkově tělo uvolněné, kromě samozřejmě natahovacích cviků.
Obličej máš uvolněný s lehkým úsměvem.
Na nic nemyslíš, ALE stále si jsi vědom že cvičíš.

Po každém cviku si odpočineš na chvíly s rukama těsně nad sebou asi 5 cm nad místem druhé čakry.


;Teď mě napadlo, že ve třetím cvičení sestavy dýcháš podle toho,
jak dáváš ruce, takže tam když se protáhneš, tak se nadechneš,
s uvolněním vydechneš.


Velmi dobře se cvičí s čínskou meditační hudbou.

Tady je popis celé sestavy

http://www.falundafa.org/czech/FG/flg_42.html

Citace:
co když nedokážu být v lotosovém sedu a je pro mě obtížné cvičit i v tureckém sedu - jaký sed je vhodný? Koukal jsem, že je asi dost podstatné mít zkřížené nohy - je to tak?

To cvičení by Tě mělo otevřít dost na to, aby jsi lotosový sed zvládnul celkem brzy.
Falun Gong je cvičení, které ze začátku- pokud cvičíš poctivě- bolí.
Držet ruce ve druhém cvičení by se mělo 8 minut, což je dlouho a opravdu ze začátku skoro nemožné.
(můžeš to ale zkrátit na 2 minuty)
Co se týče lotosového sedu, všimni si, že tam se pracuje i s rukama,
a to Tě odvede od nepohodlí nohou.
Pokud nejde lotos, zkus pololotos,nebo aspoň čtvrtlotos,
ale makej na tom, aby si je postupně dal do lotosu, i když to bolí.

Pokud je pro Tebe těžký i turecký sed, používej ho prostě více v běžném životě a zvykni své tělo na tuto polohu nohou.


Naposledy upravil Annaka dne ne leden 11, 2009 4:55 pm, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: ne leden 11, 2009 4:40 pm    Předmět: Citovat

Já jsem nyní v Olomouci, takže kdyby si, Ivano, měla cestu kolem,
tak spolu můžeme zacvičit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: čt leden 15, 2009 1:06 pm    Předmět: Citovat

Annaka napsal:
Citace:
jaké základní pokyny máš na mysli?

Kolena máš LEHCE pokrčená, zadek lehce podsazený, celkově tělo uvolněné, kromě samozřejmě natahovacích cviků.
Obličej máš uvolněný s lehkým úsměvem.
Na nic nemyslíš, ALE stále si jsi vědom že cvičíš.

Po každém cviku si odpočineš na chvíly s rukama těsně nad sebou asi 5 cm nad místem druhé čakry.


;Teď mě napadlo, že ve třetím cvičení sestavy dýcháš podle toho,
jak dáváš ruce, takže tam když se protáhneš, tak se nadechneš,
s uvolněním vydechneš.


Velmi dobře se cvičí s čínskou meditační hudbou.

Tady je popis celé sestavy

http://www.falundafa.org/czech/FG/flg_42.html

Citace:
co když nedokážu být v lotosovém sedu a je pro mě obtížné cvičit i v tureckém sedu - jaký sed je vhodný? Koukal jsem, že je asi dost podstatné mít zkřížené nohy - je to tak?

To cvičení by Tě mělo otevřít dost na to, aby jsi lotosový sed zvládnul celkem brzy.
Falun Gong je cvičení, které ze začátku- pokud cvičíš poctivě- bolí.
Držet ruce ve druhém cvičení by se mělo 8 minut, což je dlouho a opravdu ze začátku skoro nemožné.
(můžeš to ale zkrátit na 2 minuty)
Co se týče lotosového sedu, všimni si, že tam se pracuje i s rukama,
a to Tě odvede od nepohodlí nohou.
Pokud nejde lotos, zkus pololotos,nebo aspoň čtvrtlotos,
ale makej na tom, aby si je postupně dal do lotosu, i když to bolí.

Pokud je pro Tebe těžký i turecký sed, používej ho prostě více v běžném životě a zvykni své tělo na tuto polohu nohou.


tak si myslím, že ten sed už nějak vymyslím Smile ale každopádně... pár dní cvičení a přijde mi, že mi to snad víc energie ubírá než přibývá... máš zkušenost s tím, že by to bylo odstraňování bloků nebo co? že se cítím stále unavený... Sad měl jsem za to, že by tímhle cvičením spíš ta energie měla přibejt než naopak.... nebo dělám něco špatně?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: čt leden 15, 2009 4:12 pm    Předmět: Citovat

Tak to mám pro Tebe pár otázek:

1) opatřil jsi si nějakou pěknou meditační..pomalou..hudbu, k tomu?
(jestli ne, tak si jí určitě opatři)

2) zachováváš si čistou hlavu bez myšlenek?

3) odpočineš si po každém cviku s rukama, jak mají být?

4) medituješ alespoň 10 minut v 5. cviku?

5) ve 2. cvičení by jsi měl (ale je to věc zkušenosti) cítit, jak se Ti energie točí mezi rukama, když se na to soustředíš, jde Ti to?

6) zachováváš uvolněný obličej s úsměvem?

7) piješ vodu dostatečně?

Možná i se podívej na hlavní zásady Falun Dafa..

Pravdivost...Souct...Snášenlivost

Jinak, pokud děláš vše , jak má být a přesto se cítíš unavený, tak je to
reakce na pročišťování těla a mysli a nemusíš se tím znepokojovat.
Je to úplně normální, ač to má každý jinak.

Viděla jsem, že Honza Černík z Hradce má tel. 724 995 233
Tak mu třeba zavolej a zacvič si sním, ať máš úplnou představu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 7:42 pm    Předmět: Citovat

[quote="Annaka"]
Citace:


Po každém cviku si odpočineš na chvíly s rukama těsně nad sebou asi 5 cm nad místem druhé čakry.



jedná se o místo Dantien - asi 3 cm pod pupíkem -> nejedná se o druhou čakru...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 8:26 pm    Předmět: Citovat

Dantien, druhá čakra. Rolling Eyes

Já jsem Ti chtěla říct, kde to je, a většina lidí ví, kde má druhou čakru, ale nezná slovo Dantien.

Citace:
2nd chakra: reproduction, sex, internal power
hah dantien: reproduction, sex, internal power

4th chakra: heart, emotion, time, parallel experiences
joong dantien: heart, emotion, time, parallel experiences

6th chakra: enlightenment, vision, clarity, psychic phenomena
sang dantien: enlightenment, vision, clarity, psychic phenomena

zdroj: thetaobums.com


Neřekl jsi mi, jak pokračuješ, snad dobře, když jediný problém, který máš je moje používání termínů. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 8:44 pm    Předmět: Citovat

Annaka napsal:
Dantien, druhá čakra. Rolling Eyes

Já jsem Ti chtěla říct, kde to je, a většina lidí ví, kde má druhou čakru, ale nezná slovo Dantien.

Citace:
2nd chakra: reproduction, sex, internal power
hah dantien: reproduction, sex, internal power

4th chakra: heart, emotion, time, parallel experiences
joong dantien: heart, emotion, time, parallel experiences

6th chakra: enlightenment, vision, clarity, psychic phenomena
sang dantien: enlightenment, vision, clarity, psychic phenomena

zdroj: thetaobums.com


Neřekl jsi mi, jak pokračuješ, snad dobře, když jediný problém, který máš je moje používání termínů. Wink



jj, jasny... ale ted kdyz mi to honza trochu vysvetlil lip, tak se jedna jiny energeticky centrum nez druha cakra...Wink

jj, byl jsem s Honzou cvicit a trochu jsem se pohnul dal, pac mi vysvetlil nektery veci lip nez jsou videt na videu, ale nektery veci rika, ze jsou jedno a to se mi trochu nezda, ale dobre...vubec neklade duraz na to,ze se maji cvicit vsechna cviceni naraz (postupne)... rika, ze klidne cvici jenom jedno... nekdy vic, podle toho jak ma cas... coz se mi trochu protireci s tim co jsi mi rikala... nevim u koho se Honza ucil cvicit, ale spis asi budu verit tvym informacim, kdyz uvadis, ze jsi cvicila s nekym z Hongkongu a tak.. Smile

jinak jsem zacal cvicit kazdy den a cviceni se mi libi... Smile ale mam pocit, jestli mi to ted trochu neukazalo emoce, ktere byly potlaceny... ?! co myslis?

jinak se moc tesim az bude trochu vetsi teplo a vic slunicka... v lese se to bude urco moc pekne cvicit... Smile


snazim se ted cvicit prvni ctyri... dvojku si casove upravuju jak potrebuju... trikrat cvicim jednicku a pak trojku.... ale jeste to pochopitelne neumim nijak dokonale.. zatim se soustredim na to, abych cviceni zvladal cvicit tak jak se ma... doladuju uvolnenost tela, dychani a tak... ted jeste neprisel cas na hodnoceni... uvidim tak po ctrnacti dnech...

ty mas nejaky zajimavy zkusenosti z cviceni? prece jenom jsi cvicila s jinymi mistra nez ja... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 10:26 pm    Předmět: Citovat

Citace:
jj, byl jsem s Honzou cvicit a trochu jsem se pohnul dal, pac mi vysvetlil nektery veci lip nez jsou videt na videu, ale nektery veci rika, ze jsou jedno a to se mi trochu nezda, ale dobre...vubec neklade duraz na to,ze se maji cvicit vsechna cviceni naraz (postupne)... rika, ze klidne cvici jenom jedno... nekdy vic, podle toho jak ma cas... coz se mi trochu protireci s tim co jsi mi rikala... nevim u koho se Honza ucil cvicit, ale spis asi budu verit tvym informacim, kdyz uvadis, ze jsi cvicila s nekym z Hongkongu a tak..


To, jak ty cvičení jdou po sobě má smysl.
Možné je to, ovšem, že Honza už je na tom tak dobře,
že klidně může přeskakovat, cvičit jen jedno z nich atd.
To já nevím.
Ale číňani, které jsem znala, si to nikdy takto neulehčovali,
nebo o tom alespoň nikdy nemluvili.
Naopak.
Ve druhém cviku drželi alespoň 8 minut každou pozici a v 5. seděli třeba i několik hodin.


Citace:
jinak jsem zacal cvicit kazdy den a cviceni se mi libi... ale mam pocit, jestli mi to ted trochu neukazalo emoce, ktere byly potlaceny... ?! co myslis?

Myslím, že bych se tomu vůbec nedivila, ono Tě to vůbec čistilo už od začátku.

Citace:
jinak se moc tesim az bude trochu vetsi teplo a vic slunicka... v lese se to bude urco moc pekne cvicit...

No jeje!
My jsme cvičily v parku u velkého jezera a jeden v přírodě se skoro až znovuzrozuje.

Citace:
ty mas nejaky zajimavy zkusenosti z cviceni?

Myslím, že asi nejhezčí, co jsem si ze cvičení odnášela byl pocit opravdu velké síly, euforie a svobody.
A potom jsem taky cítila, jak se ta energie točí a znásobuje.
Když jsem cvičila s lidmi, kteří se necítili dobře, tak se jim udělalo lépe.
No, tak nějak Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: po leden 26, 2009 1:54 pm    Předmět: Citovat

Dantien je odlišný od čakry. Čakry jsou víry, cosi co komunikuje s okolím od těla a do těla. Dantien je označováno místo uvnitř těla, v podstatě taková nádoba, kde energie spíše než proudí, se zhromažďuje a odsud vnitřním systémem drah a krví šíří vitální energii. Obecně se tenhle dantien naplňuje a je základem osobní fyzické i psychické stability a odolnosti. Další "nádoby" jsou v srdeční oblasti a hlavě (mozkové komory?). Odměřit se to dá dobře, tři vlastní prsty pod pupkem a koncentrace dovnitř těla.

Zkuste si někdy pomalé, hluboké dýchání s koncentrací na to místo, ohromně to vyrovnává. I ve směrech Reiki respektujících japonské kořeny se s tím místem pracuje mnohem více, než s čakrami, ty jsou dodané jinými lidmi a mnohem později.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: po leden 26, 2009 8:13 pm    Předmět: Citovat

Narya napsal:
Dantien je odlišný od čakry. Čakry jsou víry, cosi co komunikuje s okolím od těla a do těla. Dantien je označováno místo uvnitř těla, v podstatě taková nádoba, kde energie spíše než proudí, se zhromažďuje a odsud vnitřním systémem drah a krví šíří vitální energii. Obecně se tenhle dantien naplňuje a je základem osobní fyzické i psychické stability a odolnosti. Další "nádoby" jsou v srdeční oblasti a hlavě (mozkové komory?). Odměřit se to dá dobře, tři vlastní prsty pod pupkem a koncentrace dovnitř těla.

Zkuste si někdy pomalé, hluboké dýchání s koncentrací na to místo, ohromně to vyrovnává. I ve směrech Reiki respektujících japonské kořeny se s tím místem pracuje mnohem více, než s čakrami, ty jsou dodané jinými lidmi a mnohem později.


nevis o strankach na netu, kde bych se o tomhle dozvedel vic? Ty dalsi nadoby myslis dalsi Dantien? Cetl jsem, ze spodni je v miste 1.cakry?! nebo ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund