Fórum - Zobrazit téma - Falun gong - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Falun gong
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Falun gong
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Morava
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 12.1. 2008
Příspěvky: 42

PříspěvekZaslal: čt leden 08, 2009 11:40 pm    Předmět: Falun gong Citovat

Ráda bych se dozvěděla více o tomto energetickém cvičení. Shocked
máte zkušenosti, nebo cvičíte falun gong???
Díky Morava Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: pá leden 09, 2009 12:25 am    Předmět: Citovat

Mám zkušenost, cvičila jsem a občas si ještě zacvičím, co by jsi ráda věděla?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: pá leden 09, 2009 8:43 am    Předmět: Citovat

Na co na těle toto cvičení působí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: pá leden 09, 2009 9:20 am    Předmět: Citovat

Já jsem tohle cvičení dříve také nějakou dobu cvičila. Takže ze svých kratších zkušeností mohu říci, že je to vlemi zajímavě sestavené čchikungové (qi gong) cvičení, které působí komplexně na celé tělo.

Prostě ucelená sestava s důrazem i na duševní část člověka. Jsou tam jak dynamické části (opakování pohybů), tak statické, kdy člověk v nějaké pozici zůstává x minut. Sám autor tvrdí že spojuje jak taoistický, tak budhistický přístup ke zdraví a k cvičení čchi kungu. Existuje spousta druhů čchikungu, včetně vysoce specializovaných. Moc druhů je matoucích, základní principy jsou všude hodně stejné. Ale čínani takhle prostě fungujou, každý se drží toho svého a nevraživě kouká na ostatní. Takže výsledkem je x rodinných stylů. V moderní formě sice existují různé spojené, vylepšené, moderní způsoby, ale ani o není zárukou kvality,málokdo kdo umí je ochoten se podělit.

Existují 2 knihy které popisují učení okolo samostného cvičení. To je na zvážení každého, zda ho zajímá i toto. Základní principy jsou poměrně jasné, ale ostatní je plné čínského barvitého myšlení, s naším způsobem přemýšlení se to čte trošku hůř,nesmí se to brát naprosto doslova. Záležitosti okolo potlačování tohoto hnutí v Číně jsou další kapitolou.

Takže k účinkům. Mě se hodně líbilo, že to působilo na celé tělo. Osvěžilo, protáhlo, sklidnilo. Byl tam jasně patrný jak psychický tak fyzický efekt. Pěkně vyvážené. Navíc pohyby nejsou ani trochu těžké a sladění pohybů s dýcháním je spíše věcí citlivosti a praxe než nutnosti dělat to naprosto precizně a přesně. Navíc na to existují moc pěkná videa s detailním vysvětlením. http://www.falungong.cz/index.php?article_file=cz_top_line/audio.html#video

Takže asi tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: pá leden 09, 2009 9:39 am    Předmět: Citovat

prováděl jsem cvičení 1 a po pár dnech jsem zřejmě začal cítit nějaký změny... ale spíš jsem měl pocit, že mi to ubližuje než, že by mi to pomáhalo.. měl jsem právě pocit, že mi to půsbí na ledviny... co vy na to? máte nějaké podobné zkušenosti nebo myslíte vytrvat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: pá leden 09, 2009 12:08 pm    Předmět: Citovat

Citace:
ale spíš jsem měl pocit, že mi to ubližuje než, že by mi to pomáhalo.. měl jsem právě pocit, že mi to půsbí na ledviny... co vy na to?

To bylo jen pročišťování, vytrvej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: pá leden 09, 2009 12:52 pm    Předmět: Citovat

A hlavně jediný cvik. Smysl má celý komplex, cviky se vzájemně vyrovnávají. Každopádně ledviny jsou podle Číňanů základem lidské vitality, tam je dědiční qi, základní energie. Někde možná najdeš napsané na co je první cvik zacílený. O nějakou reakci šlo určitě.
Otázkou je ale taky, jestli si necvičil něco vyloženě špatně. Moc silové pohyby, moc prudké dýchání, hodně zatuhlé tělo,příliš rychlé cvičení...

Tohle jsem našla v popisu prvního cviku: Jádrem cvičení Budha ukazuje tisíc rukou je napínání, aby se otevřely všechny energetické kanály. .... Cílem cvičení je proniknutí do oblastí, kde je energie blokovaná, umožnění jejího volného a plynulého oběhu, mobilizaci energie pod kůží a uvnitř organismu a pohlcení obrovského množství energie z vesmíru....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: pá leden 09, 2009 1:15 pm    Předmět: Citovat

Annaka napsal:
Citace:
ale spíš jsem měl pocit, že mi to ubližuje než, že by mi to pomáhalo.. měl jsem právě pocit, že mi to půsbí na ledviny... co vy na to?

To bylo jen pročišťování, vytrvej.


jasný, teď koukám co píšete.... možná, že to byla reakce těla - pročišťování... a možná, že když první cvik je na proniknutí energie do míst kde je blokovaná, není divu, že se při odbloku mohou projevit nějaké reakce... a že bych neměl zablokovanou energii? Very Happy

A taky to možná bude tím, že pouze cvičení jednoho cviku rozhodí něco co by se vyrovnalo ostatními cviky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: pá leden 09, 2009 2:37 pm    Předmět: Citovat

Citace:
A taky to možná bude tím, že pouze cvičení jednoho cviku rozhodí něco co by se vyrovnalo ostatními cviky...

Ty cvičís z té sestavy jenom jeden cvik?Shocked
Tak to si myslím, že opravdu není dobrý nápad, protože na sebe navazují.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: so leden 10, 2009 5:39 pm    Předmět: Citovat

jj, koukal jsem na to, ze cvicit jenom jedno cviceni, ze asi nebude dobry.. spatne jsem to pochopil... tak jsem aspon ted chytrejsi... zkusim cvicit vsech pet...

jak je to z dychanim? jak ty pri tom dychas Annako? Je to dulezite nebo dat na vlastni cit?

cetl jsem tam, ze je dobry prvni cviceni trikrat zopakovat.. myslis, ze je to nutne nebo cvicit ze zacatku jenom jednou?

a posledni dotaz - pise se tam o tom, ze ti mistr roztoci zakon nebo neco takovyho... proste jde o mistruv zasah... moc jsem to nepochopil... ty jsi asi cvicila sama od sebe, ze?!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: so leden 10, 2009 6:23 pm    Předmět: Citovat

Citace:
jak je to z dychanim? jak ty pri tom dychas Annako? Je to dulezite nebo dat na vlastni cit?

Dýcháš úplně přirozeně a uvolněně a jemně se při tom usmívej.
Při cvičení buď uvolněný, na nic nemysli, ale stále si buď vědom, že cvičíš.

Citace:
cetl jsem tam, ze je dobry prvni cviceni trikrat zopakovat.. myslis, ze je to nutne nebo cvicit ze zacatku jenom jednou?

Čím víc do toho dáš, tím víc z toho budeš mít,
první sestava je určená k otevření energetických drah, a energetizaci a zahřátí a protáhnutí těla.
Není nutné to cvičit třikrát, dvakrát je optimum.

Citace:
a posledni dotaz - pise se tam o tom, ze ti mistr roztoci zakon nebo neco takovyho... proste jde o mistruv zasah... moc jsem to nepochopil... ty jsi asi cvicila sama od sebe, ze?!

Já jsem cvičila pod vedením dvou praktikujících z Hong Kongu a se skupinou na Novém Zélandu.
Mistr roztočí zákon znamená,že cvičením se roztočí vír Či, který Tě
v optimálním případě dovede až k osvícení
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: so leden 10, 2009 6:37 pm    Předmět: Citovat

Citace:

Já jsem cvičila pod vedením dvou praktikujících z Hong Kongu a se skupinou na Novém Zélandu.
Mistr roztočí zákon znamená,že cvičením se roztočí vír Či, který Tě
v optimálním případě dovede až k osvícení


aha... a myslis, ze se da cvicit i podle videa, ktery je na strankach Falun Gong? co jsem koukal, tak si myslim, ze cviceni neni obtizne a ze se podle videa da dobre cvicit..

takze ke cviceni ti sam mistr nic nedela? proste je pusobeni vlastniho cviceni?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: so leden 10, 2009 7:03 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Fdh.

Moje zkušenost je taková, že žádný video Ti nemůže dát to, co ti dá cvičení s mistrem, tedy přímé mistrovské vedení. A to po všech stránkách, nejen v nácviku techniky samotné. Cool

Jedním z důležitých negativních aspektů je, že si při nácviku bez mistra (dle různých pomůcek, video nevyjímaje) nevědomky osvojuješ nesprávné provádění některých cviků a takto získaných nešvarů
se potom daleko hůř zbavuje, než když Tě učitel již od začátku opravuje a usměrňuje.

Video považuju za výbornou pomůcku při domácím nácviku, tj. pravidelném opakování toho, co je před tím procvičováno spolu s mistrem.

Záleží ovšem na Tobě, co a jak si chceš vyzkoušet.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Morava
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 12.1. 2008
Příspěvky: 42

PříspěvekZaslal: so leden 10, 2009 10:16 pm    Předmět: Falun gong Citovat

Very Happy
Díky všem za informace,video i český text jsem si stáhla do PC,sestava vypadá velmi jednoduše,ale určitě záleží na mistrovi který vede.
Najde se někdo z okolí Zlína,kdo tuto sestavu zná a může učit? Very Happy
Ahojky a hezké dny Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: so leden 10, 2009 11:31 pm    Předmět: Re: Falun gong Citovat

Morava napsal:
Very Happy
Díky všem za informace,video i český text jsem si stáhla do PC,sestava vypadá velmi jednoduše,ale určitě záleží na mistrovi který vede.
Najde se někdo z okolí Zlína,kdo tuto sestavu zná a může učit? Very Happy
Ahojky a hezké dny Laughing


mrkni na tenhle odkaz....

http://www.falungong.cz/index.php?article_file=cz_top_line/spol_cvic.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund