Fórum - Zobrazit téma - Syndrom karpálního tunelu - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Syndrom karpálního tunelu
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Syndrom karpálního tunelu
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: pá únor 13, 2009 8:28 am    Předmět: Citovat

Miwo, včera jsem mluvila s kamarádem, který má obdobné potíže. V Motole
mu dali rázovou vlnu, velice nepříjemné, ale tři roky o ruce nevěděl, vše v pořádku. Možná - přeju uzdravení, objímá Míša.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
miwa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 8.7. 2005
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: pá únor 13, 2009 9:22 am    Předmět: Syndrom karpálního tunelu Citovat

Míšo, díky za tip, uvažuji i o rázové vlně. Pročetla jsem si na netu všechny možné druhy terapie, co by mohlo pomoci. Teď mi právě skončila elektroléčba, trochu to zabralo, ale dnes v noci mě zase ruka budila. Dnes mi doktor napsal na moje přání léčbu magnety, tak uvidím. Zkusím se někde informovat na tu rázovou vlnu.
Hezký den všem, ať se vše daří, i když je pátek 13. Mirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá únor 13, 2009 11:39 am    Předmět: Citovat

Rázová vlna je fajn, ale když se nezmění to, co v životě tyto problémy vyvolalo, bude to tak na půl roku, při troše štěstí na ty tři roky.
Je to, jako by Tě štvala červená kontrolka, že něco není v pořádku a Ty ji "rázem" byměnila za zelenou nebo fialovou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: so únor 14, 2009 6:47 pm    Předmět: Citovat

syndrom karpálního tunelu je jeden z ukazatelů, že je nějaká disharmonie na meridiánu srdce. Kdybyses jen tak v klidu naladila na zápěstí, zkusila procítit emoce, které v tom místě jsou, vybavila si různé události a ty jsi znovu prošla, jaké pocity, smutky, strachy, nechutě, vzteky a ke komu tě stále vážou, že jim to nemůžeš zapomenout, odpustit nebo změnit svůj postoj v chápání a vnímání nějaké té situace, tak by možná trochu něco někde povolilo. MOžná. Jen mě to tak napadlo.Ono se to tu pořád omílá, ale na počátku všech těch našich problémů na těle je vždycky někde nějaký ten byť malilinkatý error v našem vnímání světa a jeho interpretaci sobě samým. Svoje vlastní představy pak bereme jako realitu a ono to bývá trochu jinak. Nkědo to zvládne sám naladit se na svoje blokované emoce, někomu musí pomoci druhá osoba, tím jak mu stojí po boku a pomáhá mu, vede jej, to pak většinou dopomůže k nadhledu a pochopení a následnému uvolnění.
TeD´jsem koukala na tu předešlou diskuzi. Hodně toho víš, sovislosti. Možná se jen bojíš pustit některé ty nitky pocitů , že bys ztratila kontrolu na tím co víš, znáš, i když to není příjemné. Někdy je to i pocit viny jestli si všechno to, co jsme si vydobili v potu tváře a díky kopancům v životě zasloužíme, někdy si zkarýtka některé naše dovednosti dovolíme jen když slouží druhým ale sami sobě nedovolíme ani to co by se za nehet vešlo. Trestáme se tak. Maximálně když si něco dovolíme tak s velkým omezením. Děláme za druhé, štveme svoje tělo i když to kříčí že potřebuje odpočinout, dát rast, trochu se radovat - ale naše mysl zavelí argument že přece umíme pracovat s Reiki a pod. , vyznáme se v bylinách a jiných prostředcích a ono nás to třeba z toho dostane, nebo stačí zajít mezi fajn lidi atrochu si orazit...ale je to jen náplast, tělo potřebuje vyvážený odpočinek k tomu jak pracuje. Nezajímá jej strach ze ztráty místa, z pocitu že se svými vákony nevyrovnáme těm mladým drakům. Stejně tak si dost často ubližujeme tím, že se vcitˇujeme do problémů druhých a stáváme se jejich součástí, přebíráme za ně zdpovědnost, máme pocit, že těm druhým přece musíme nějak pomoci a když to neuděláme, tak se trestáme, vyčítáme si to. Nebo když se nám nevede, připadáme si že něco neklape ve vztazích a v životě, tak se vyloučíme z kruhu společenství, stáhneme se do koutka a tam se plácáme v různých křivdách a lítostech, naštvanosti- čímž jim dodáme ještě na velkiosti a energii a přitom se tím lepšími nestaneme a ani se tím nezmění daná situace k lepšímu. Bylo by toho ještě moc, co nás blokuje v tom užít si život v radosti a bez bolesti. Někdo taky bere bolest jako jedinou cestu na duchovním vývoji. Sice to rpavda není ale zatím je to v našem chápání světa to nejfunkčnější. Confused Nojo. Hlavně ať ti něco pomůže, když je chut a odhodlání....
A třeba by na to spolu s nějakou terapií která pomůže s blokovanými emocemi pomohlo třeba shihatsu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
miwa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 8.7. 2005
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: so únor 14, 2009 9:05 pm    Předmět: syndrom karpálního tunelu Citovat

Je to tak, máte pravdu, jsou za tím zablokované emoce. A je jich opravdu spousta, asi bych to měla za pomoci nějakého terapeuta odblokovat a najít z toho cestu ven. Veškeré techniky, které umím, na mne nefungují a že jsem vyzkoušela kdeco. To,co jsi napsala Renato, sedí naprosto přesně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: ne únor 15, 2009 1:29 pm    Předmět: Citovat

písla jsem Ti SZ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Aika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: po únor 16, 2009 1:01 pm    Předmět: Lendulko :) Citovat

Jsem ta "Aika" ... ačkoliv už používám své jméno - Alena .... jen tady mi jméno nejde přepsat Smile)))

Neboj se, všechno bude fungovat, jak má.. Smile

Pappapa:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
kamo
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: út únor 17, 2009 8:56 am    Předmět: Karpály Citovat

Dovoluji si přispět:
Všecko hezky napsáno, všechno může takto fungovat, ale pokud je třeba situaci řešit akutně, pak nezbývá než použít i metod docela pozemských. Za prvé bych si nechal srovnat celou kostru Dornovou metodou - problém s karpály může začínat už v pletenci ramenním. Následně bych doporučil práci na příslušném svalstvu kolem lokte a předloktí, nejlépe spirální dynamiku, nebo Bowena.
Pokud jsou ovšem šlachy, jdoucí jako táhla karpálním tunelem, už opravdu hodně zbytnělé, mohla by pomoci i ona rázová vlna a v krajním případě i operativní řešení, ale tím to nesmí skončit. Musí následovat náprava úchopových zlozvyků, protahovací cvičení a zapojit i něco z toho, co tu už napsali jiní, nebo se to časem vrátí.
Nijak neshazuji reiki, mám třetí stupeň, ale někdy na tyto mechanické problémy jen to duchovno holt nestačí. Zlomeninu taky nevyléčím meditací, je třeba ji mechanicky spravit a pak můžu přemýšlet proč k ní došlo a co udělat, aby se to už neopakovalo.
Tož tak Wink
Kámo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: út únor 17, 2009 5:49 pm    Předmět: Citovat

ad spirální dynamika,Kamo, můžeš napsat prosím víc? Založila jsem nové vlákno. Dík. R
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
miwa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 8.7. 2005
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: st únor 18, 2009 8:38 am    Předmět: Syndrom karpálního tunelu Citovat

To by mě také moc zajímalo, co to vlastně je ta spirální dynamika. Na tu rázovou vlnu se dá nějak objednat? Musí být doporučení od lékaře? Uvažuji o tom, třeba by to pomohlo. Ty šlachy již asi opravdu mám hodně zbytnělé, mám prý poškozen střední nerv v ruce.
Jinak všechny ty techniky, co jsi mi Renato napsala, začnu používat, jsem ráda, že jsi mi to popsala tak podrobně. Budu moc ráda, jestli mi pošleš i tu tabulku, abych zjistila datum, kdy to vzniklo. Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: st únor 18, 2009 11:26 am    Předmět: Citovat

To, že jsou šlachy již hodně zbytnělé, nemusí ještě vždy končit operativním řešením. Celý nežádoucí proces se v mnoha případech dá zastavit právě i tou mechanickou manipulací Dorn-Bowen-Spiraldynamik (např.), za dohledu člověka, který do věci vidí a pomůže eliminovat příčiny problému, které spočívají v převážné většině ve špatných úchopových a polohových návycích a stereotypech. A nemusí to vždy být vždy, jen a pouze fyzioterapeut, protože diplom ještě nedělá odborníka, bohužel ani lékaře.

Potíže s karpály (podobně jako např. s ploténkami, ischiasem, vybočený palec atd) totiž nevzniknou z ničeho nic, tělo si na ně střádá dlouhou dobu, někdy i dlouhá léta než udeří. Pak je třeba nasadit manuální techniky a po odstranění toho nejhoršího je velmi dobré použít práci na svém vlastním myšlení a nitru - jednak pro doléčení i jako prevenci. Pak mimo toho všeho, co už bylo napsáno výše, běžte třeba klidně o půlnoci na hřbitov obětovat zrzavou kočku na hrobě oběšencově, když opravdu uvěříte, že vám to pomůže (to nemyslím adresně na Vás miwo Smile )

Paradoxně jako největší problém v celém tomto procesu vidím pohodlnost lidí, kteří se raději svěří chirurgům a smíří se s případnými následky či recidivou, než aby pravidelně pracovali sami na sobě. Ale nikdy není pozdě s tím začít.

Ad rázová vlna: pokud vím, tak na ni musí být doporučení odborného lékaře - ortopeda.

Takže tak Wink
Kámo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: st únor 18, 2009 12:26 pm    Předmět: Citovat

Miwo, prosím tě, pošli mi na SZ svoji mailovou adresu, naskenuju ti to a pošlu mailem. R
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 2:22 pm    Předmět: Citovat

Milá Mirko,
jak se ti daří? Co tvé karpální tunely?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
miwa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 8.7. 2005
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 2:27 pm    Předmět: Syndrom karpálního tunelu Citovat

Ahoj Polgaro,
díky za optání. Jednou je to lepší, pak zase horší, někdy ani nespím bolestí a pak to zase třeba dá několik dní pokoj. Dost mi pomáhají léky, co beru na prokrvení a Béčka a také různá mazání, co jsem dostala od přátel. Zkrátka zkouším kdeco,abych nemusela pod kudlu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
korenka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 9.1. 2005
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: st duben 15, 2009 10:31 am    Předmět: Karpální tunel Citovat

Zdravím!
Moje maminka má 65 let a také těžký karpální tunel. Pátrala jsem, jak ji pomoci a dostala jsem doporučení na reflexní terapii-reponaci krční páteře, plus srovnání chodidel za pomoci speciálních zdravotních vložek do bot viz www.botyhanak.cz. Operace není řešení, problém se vrací.
Míša K
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund