Fórum - Zobrazit téma - Syndrom karpálního tunelu - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Syndrom karpálního tunelu
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Syndrom karpálního tunelu
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: so leden 10, 2009 9:34 am    Předmět: Citovat

Mirko, děkuji Ti za odvahu, se kterou zde otevřeně píšeš nejen o fyzických problémech, ale i o emocích, které mohou nebo taky nemusí stát za nimi. Strach, který známe možná nejen ženy - o rodinu, zabezpečení rodiny,
asi je zde málo žen, které by neprošly strachem, o kterém píšeš. Co s tím, kam se posílají strachy, které jsou pojmenovány, jak se to dělá? Včera jsem dostala tento návod, zatím ještě nemám zcela vyzkoušené: Strach ze ztráty jistoty, zabezpečení, bezpečí. Jdu do tohoto strachu, když jej ˇˇnejvíce´´ žiju, přijmu jej jako svoji součást, pošlu mu lásku , dám mu svobodu. Alternativně jej poprosím za odpuštění, poděkuji mu a řeknu mu, že ho miluju. Začnu tímto způsobem ráno , kdykoliv se pocitově nebo jinak připomene během dne, toto opakuji během dne. Druhý způsob je, že nechám tento strach tak působit, až skutečně vytvoří vše, z čeho mám strach. Vizuálně. Tím, že to prožiju, tak to transformuju.
Fyzická stránka:
Napadlo mě, kamarád trpí na tenisový loket. Vnímám, že tam byly stlačeny jakési .... nevím název. Jako nejvíc mu pomohlo: reiki, lymfatická masáž, klid.... Ovšem s tím klidem pravděpodobně teď zase přivolávám strach nahoře popsaný. Miwo, jestli chceš, mohu Ti poslat telefon na paní, která ty lomfomasáže dělala i mně. Objímám Tě i všechny moje a Tvoje strachy a strášečky. MTR, Míša.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: so leden 10, 2009 9:35 am    Předmět: Citovat

Mirko, omlouvám se za podtržený text, každopádně jsem vytvořila vydařenost. Hezký den, Míša.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
miwa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 8.7. 2005
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: so leden 10, 2009 4:23 pm    Předmět: syndrom karpálního tunelu Citovat

Ahoj a díky za Vaše názory. Práce a pocity, to se opravdu dá měnit strašně těžko. Byla jsem skoro dva roky bez pořádné práce a teď když ji konečně mám a začínám v ní být i úspěšná, tak mi karpály brání jít do toho naplno. Pořád si v práci dělám pauzy a protřepávám a masíruji ruce, odpoledne bývá již kritické a nemohu se dočkat až půjdu domů. Co dělat, když ten počítač je dnes potřeba úplně všude. A tento rok mi bude padesát a každý ví, jak jsme tady v tomto systému my ženské po padesátce žádané. I v mé současné práci jsem nejstarší z celé firmy a dělám vše pro to, abych udržela krok s mlaďochy a snažím se i dělat i více než oni. Je za tím vším opravdu strach z nejistoty, ze ztráty zabezpečení.
Míšo, děkuji za radu. Vidíš, to nás kdysi učila Eva Melzerová na kursu, dokonce jsme i dělaly meditaci strachu. Vlastně nás učila zpracovávat všechny negativní pocity a jak Ty říkáš, přijmout je a propustit je s láskou a dát jim svobodu. Ta lymfatická masáž zní zajímavě. Poprosila jsem přítele - Jožku, tak mi ukázal jak se to dělá. Ale určitě si zajdu někam za odborníkem, slyšela jsem, že to dost pomáhá. Prosím, můžeš mi poslat kontakt? Také uvažuji o akupunktuře, prý to také někdy může uvolnit karpály. Nevím ale zda i v mém případě, tu pravou ruku prý již mám dost poškozenou. Než se rozhodnu, že půjdu pod nůž, tak vyzkouším všechno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: so leden 10, 2009 5:31 pm    Předmět: Citovat

Mirko, zkus si ještě několikrát denně a hlavně na noc obvázat zápěstí teplým roztokem ze švédských kapek. Přes to dej potravinovou folii, udrží hezky teploučko. A přes to ještě obinadlo, nebo šátek. Vyměňuj to několikrát denně.
Já jsem tohle udělala, když mě vzala bederní oblast páteře a nemohla jsem se pohnout. Nemohla jsem si dovolit ani marodit, protože kolegyně zrovna nastoupila dovolenou. Přes víkend se to tak zlepšilo, že v pondělí jsem nastoupila do práce. Brala jsem to jako zázrak. Ale jak víme, zázraky vidí jen ten, kdo se snaží žít v souladu s Vesmírnými zákony Wink .
Mirko, ve středu 14.1. odpoledne jedu do Prahy. Budu u Džoudyho. Jestli chceš, přivezla bych Ti tu mast ( poctivou, domácí, neošizenou Wink ) a kapky také. Mám jich dost. A nebo jestli chceš, tak přijď jenom na kus řeči.

Píšeš:
I v mé současné práci jsem nejstarší z celé firmy a dělám vše pro to, abych udržela krok s mlaďochy a snažím se i dělat i více než oni.

No, nevím, víc než oni bys možná dělat neměla. Nemuselo by se to někomu z nich líbit, abys byla lepší než on. Znáš to přísloví o cestě do pekel, která je dlážděná dobrými úmysly...Nevykládej si to jinak, než pouze jako mojí zkušenost Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
miwa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 8.7. 2005
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: so leden 10, 2009 5:55 pm    Předmět: syndrom karpálního tunelu Citovat

Evíku, děkuji, to jsi hodná, ráda se s Tebou uvidím. Toho 14.1. mohu přijet k Džoudymu, mám to kousek z práce, dělám do pěti, tak bych pak dorazila. Prosím, pošli mi na soukr. mail Tvůj telefon, ať Tě mohu prozvonit až tam budu. V kolik hodin Ti to vyhovuje tam být?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: so leden 10, 2009 6:25 pm    Předmět: Citovat

No to je krásný, Mirko. Takový neplánovaný minisrazík....takže už tam budeme ve čtyřech Wink . Poslala jsem Ti SZ.

Ahoj a moc se těším
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lomikamen
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 4.8. 2008
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 7:06 pm    Předmět: Citovat

VIDÍM JÁ VIDÍM
ŽE SJÍŽDÍ BLESK
JE V NĚM TA NÁHLOST
A TVRDÝ TŘESK
A PAK JEN NEKONEČNÝ STESK........
VIDINA PADLA, ZŮSTAL DÝM,
JEN TY VÍŠ CO ŘÍKÁ ZA TÍM VŠÍM.

DRŽÍŠ SE PRÁCE
ABYS ŽILA, ABY SES ZNOVU UCHOPILA,
TAK DÍ TI VZOREC VSTŘEBANÝ,
PRÁCE JE MASTÍ NA RÁNY.
DLANĚ VŠAK CHTĚJÍ SVÍRAT VÍC
CO BLESK TI UZMUL Z ZŘÍTELNIC, Z ZŘÍTELNIC.
ŽE BY LÁSKU?

NA JEDNOM MÍSTĚ JSI SPÁLENÁ,
TÍM BLESKEM V KOLENA SRAŽENÁ
RUCE MÁŠ V KŘEČI NAD HLAVOU
A DĚSNÝ KŘIK CO V TOBĚ ZNÍ

JE NAPJETÍM VŠECH BOŽÍCH KŘIVD,
UŽ NELZE SMÁT SE, TAK JAK DŘÍV.

DĚLÁŠ, ŽE VÍC JE VPOHODĚ
A TRVÁŠ NA TOM, ŽE NERVY Z OCELE,
PAK TVRDNOU V USKŘÍPNUTÍ TOM
A V DUŠI ZVONÍ JASNÝ ZVON
A CO ON? KDE JE ON?

NEVÍM MIWO O KOM TO PÍŠI
K TOMU ANDĚLÉ JSOU TIŠÍ,
TEN BLESK VŠAK BYL JAK STRMÁ ZEĎ
A NAVÁZÁN JE NA SVÉ BRATRY
CO UDÁLY SE V MINULECH
A TY TI SKŘÍPOU V TĚLA ZDECH.
AŽ SE TAJÍ DECH, AŽ SE TAJÍ DECH.

LOGIKU NEHLEDEJ VŽDYŤ MÁŠ
PRAVDU V SOBĚ JAK NIKDO JINÝ
U TOHO BLESKU STOJÍ STRÁŽ
A TY TAM BOHU KLADEŠ VINY.

NEMÁ JI NI ON ANI TY
JEN DALŠÍ PROJDOU ÚSVITY
NEPOUŠTÍŠ Z RUKOU NĚČÍ VLAS
TAK VĚDOMĚ HLAĎ JEJ ZAS A ZAS.

AŽ JEDNOU VYKLOUZNE Z NÍ SÁM,
ANDĚLA Z NĚHO UDĚLÁM.

VIDÍM PAK ŽENSTVÍ RANĚNÉ,
SEN NĚJAKÝ LEHL POPELEM
TAK OPRAŠ JEJ A ZPĚT JEJ VEM
PAK VSTANE JAKO FÉNIX TVÁŘ
BOŽÍ V NĚM UZŘÍŠ JEHO ZÁŘ.

TEĎ KÁRU VIDÍM PRO DVA KONĚ
TÁHNE JI JEDEN BA CO VÍC,
NA KÁŘE SEDÍ DALŠÍ LIDĚ,
TY NEJSI KŮŇ A TÍM TO PŘIJDE
JÁ ŘÍKÁM PRRR, NETÁHNI DÁL,
CO NEMUSÍŠ. AŤ DRUZÍ TÁHNOU
POVINNOST NEMÁŠ VSKUTKU ŽÁDNOU.
NEMÁŠ ŽÁDNOU.

S LÁSKOU - LOMIKÁMEN
----------------------------------


konkrétního člověka najdete jen v jeho konkrétním příběhu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Aika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: út leden 20, 2009 9:54 pm    Předmět: karpály Citovat

ahoj Miwo,
úžasné názory tu zazněly Smile
Přidám vlastní zkušenost. Těsně po 18. roce života jsem také měla potíže s rukama - pořád brněly... a ukrutně.. nejdříve opichy mezi prsty - to nezabralo, pak EMG... upřímně - už bych to asi více podstupovat nechtěla. Doktor mi tehdá řekl - okamžitě s oběma rukama na operaci, jinak ochrnu... šla jsem tedy nejdříve s pravou... těžko se hojila. TO jsem prosím pěkně studovala - takže žádná dřina. S druhou rukou už jsem nikam nešla. Ruce mi dodnes neochrnuly... Možná bych zkusila zapřemýšlet nad tvým stylem života a postoji. Jsi samoživitelka - nic jednoduchého - jen jestli tohle není zpráva, že to jde i jinak.. a protože vím velice dobře, co je perfekcionismus - a jak "svazuje ruce"............... Smile Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
miwa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 8.7. 2005
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 8:45 am    Předmět: Syndrom karpálního tunelu Citovat

Díky za tu básničku, milá Lomikámen, dostala mne. Něco v tom poznávám a uvědomuji si. Pořád si ji pročítám a hledám souvislosti s mým jedním z minulých životů, které si pamatuji. Je to fakt zajímavé. A děkuji Ti za Tvůj čas, který jsi strávila psaním veršů. Vytisknu si ji a budu nad ní meditovat, třeba mi ještě něco dojde.
Operaci jsem odmítla, neurolog se zlobil a nechápal to. Zkouším ještě všechny možnosti, chci vyzkoušet akupunkturu nebo Dornovu metodu. Mám i takový pocit, že hodně problémů asi pramení z mé krční páteře a zablokované čakry.
Koukám Aiko, že to postihuje i mladé. V 18 letech mít problémy s karpály, to je fakt hrůza. Můj styl života, jo to je problém. Za každou cenu si udržet stávající životní úroveň a táhnout rodinu. Nevím ale jak to změnit. Asi hledat jinou práci a hlavně odblokovat ty strachy, že se neuživíme. Metod je na to plno, reiki, SRT, RUŠ, jen to začít čistit. Jo, u druhých s tím nemám problém, tam to funguje, ale nejhorší je pomoci sama sobě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Aika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 9:08 am    Předmět: karpály ach ty karpály Citovat

Miwo... Smile ano, přesně, ty strachy... já jsem u druhých taky nikdy neměla problém něco vidět - takže je nasnadě o sobě třeba popovídat s kamarádkou nebo najít nějakého šikovného léčitele Smile Změny na sobě se zpravidla provádějí těžko, ale jak jednou zakusíš chuť svobody - čiliže klidu v sobě, pak to jde jako na drátku Smile

Možná si zkus napsat svůj příběh. A to tak, jak by se ti líbil tvůj život... co bys chtěla udělat a jak... pak uvidíš jasněji ty rozdíly mezi tím, co žiješ a co bys ráda - a to jsou ty bloky... ty cestičky se ti pak začnou jakoby rýsovat samy... nebude to "náhoda", jen se začnou dít věci... Velice moc doporučuji úplně nádhernou, snadno a krásně čtivou knihu od Miroslavy Holoubkové - O svém životě si rozhodujeme sami. stojí ca 380,- Kč a já ji doslova hltám.
Přečetla jsem toho spousty, ale musím uznat - tohle je "lidově" napsáno.. Smile

Držím palečky - ty to určitě zvládneš. Měj se krásně Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2009 2:18 am    Předmět: ... Citovat

Ahoj všichni, jsem sice takové zatím "reiki mimino", takže jsem si se zájmem přečetla i to duchově duševní pozadí, které u sebe teprve zkoumám, ale osobně mohu něco malého k tomuto tématu.
V odpovědích jsem zahlédla i zmínku o hormonech. Já jsem asi pět let po operaci karpálního tunelu na levé ruce (ač jsem pravák) a až před rokem jsem se dozvěděla, že moje operace byla zbytečná, protože to nebylo způsobené šlachama a nadměrnou zátěží, ale nadměrným množstvím růstvého hormonu, který se produkuje z hypofýzy. Vím, že to je velmi okrajová diagnoza, ale právě proto, že je okrajová a moc se o tom neví, tak se o této mojí zkušenosti zmiňuji. Třeba to někdy někomu pomůže. Mějte se krásně. Lenka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2009 2:28 am    Předmět: Citovat

Lendulko - čeho ses Ty v té době "držela" - jaké představy? Kam jsi potřebovala "dorůst"?
Děkuji každopádně za doplnění celkového obrazu o vzniku tohoto zdravotního problému.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2009 2:34 am    Předmět: Citovat

Damao, potřebovala jsem si vůbec dovolit ZAČÍT růst!!! A když už jsi mi takhle rychle odpověděl - znám tě z vyprávění a je to cca půl hodinky, co jsem odeslala přihlášku na "Vnitřní dítě" v létě. A důvěřuju vesmíru, že se někde "vyšťourají" pro mě penízky na kurs, protože bych moc ráda jela. A pojedu!!! Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Aika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: čt únor 12, 2009 7:55 pm    Předmět: Penízky na kurz Citovat

Lendulko, věříš hezky - tak věř Smile Také to tak praktikuji a penízky jsou. Držím palečky Smile papa Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: pá únor 13, 2009 12:49 am    Předmět: Citovat

Milá Aiko, děkuju ti za milou odpověď.

Doufám, že mi to přinese tolik nového a přínosného jako tobě a Stáně vloni. Když jste mi o tom vyprávěly, tak mě to tak zaujalo, že jsem to od té doby nepustila z hlavy.

Doufám, že jsi ta Aika, o které si myslím (podle toho českolipska), že je "TA" Aika............ Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund