Fórum - Zobrazit téma - Syndrom karpálního tunelu - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Syndrom karpálního tunelu
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Syndrom karpálního tunelu
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
miwa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 8.7. 2005
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 2:02 pm    Předmět: Syndrom karpálního tunelu Citovat

Zdravím všechny a přeji vše nejlepší v Novém roce!
Prosím o radu. Co byste mi poradili na léčbu karpálních tunelů? Delší dobu s tím mám problémy a nedávno mi byla stanovena tato diagnóza. Bojím se jít na operaci. Nic moc nepomáhá. Zkouším kostival, gemmoterapii, samozřejmě si dávám reiki, bioptronovou lampu, ale zatím žádný efekt. Zítra jdu na vyšetření EMG, kde mi zjistí v jakém stavu mám nervy na rukou. Dost se bojím. Mám to od počítače, který mne živí. Hlavně by mne zajímala duchovní příčina této nemoci a nějaká alternativní léčba.
Děkuji. Mirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 2:47 pm    Předmět: Citovat

Já se bojím toho, že v tomto případě je ta nejpodstatnější příčina je ta naprosto neduchovní související s ergonomií, pracovními návyky a zápěstími a dlaněmi, které jsou většinu času ve ztuhlé pozici (a hýbou se jen ty šlachy a svaly na prstech). (samozřejmě pak můžeme řešit jak to vše souvisí s tvým přístupek k životu a k práci, ale to bych viděla až jako krok 2)
Takže než volit operaci raději bych spojila bylinky a cílené cvičení na ruce celkově a zápěstí zvlášť. Nejsem uplný odborník, takže nenajde se tu nějaký fyzioterapeut, rehabilitační pracovník? Já znám jen ty pohyby co cvičím v kungfu nebo taiji, což je samo o sobě výborná prevence (taky u toho počítače trávím dost), existují i různé posilovací gumové kroužky. Asi bych dohromady dala cviky na rozhýbání, ale radši bych to nechala na někom šikovnějším, přeci jen, trápí tě to akutně.

Tak počkáme s čím přispějí další.
Martina
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Kwisatz_Haderach
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 3:18 pm    Předmět: Citovat

Také jsem s tím měl problémy. Pomohlo nechat ruku v klidu a brát pyridoxin. Nakonec se mi to úplně spravilo po zasvěcení do R1 (ale citelné problémy jsem s tím už tehdá neměl, spíš takové trvalé doléčení).

Podle mého jsi to nechal zajít příliš daleko, nedával sis na své zdraví pozor. Já se snažím vyléčit nemoc ještě než plně propukne, pokud je to možné. Hodně štěstí s léčbou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sun
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 28.3. 2008
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 3:37 pm    Předmět: Citovat

Jako fyzioterapeutka ti radím teplo a vitamíny B. Dobré je na noc lehce zavázat zápěstí, aby byly v teple, tím se zlepší prokrvení, které se v noci zhoršuje, vlivem klidu. Dobré je vyvarovat se stereotypních činností. někdy pomůže změnit zaměstnání, pokud je příčinou problémů. S operací je to tak, že když má člověk nerv dlouhodobě utlačený, může dojít k nevratným změnám a operace, pak už nemusí úplně pomoct.

S reiki mám ale u poškozených nervů dobrou zkušenost. to bych určitě použila a také se vyvarovat stereotypních pohybů v zápěstí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 3:39 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Miwo,
napadla mě mast z konopí. Když je na revmatické a artritické bolesti, dále na ztuhlost svalů při ,, myším syndromu " , mohla by být i na Tvůj problém. Nezkoušela jsi to ? Jestli chceš, pošlu Ti na vyzkoušení.

A ještě tedy dva odkazy :

http://www.ordinace.cz/clanek/syndrom-karpalniho-tunelu/

http://www.bushka.cz/ganjaweb/mast.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 3:59 pm    Předmět: x Citovat

Co je mentální příčina?
Taky by mě to zajímalo. Manžel kamarádky už na ně dostal a absolvoval všechno možné, včetně zde vyjmenovaného (kromě operace) a nic. Je to těžký workoholik, opravář, takže rukama hodně pracuje.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
miwa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 8.7. 2005
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 4:09 pm    Předmět: Syndrom karpálního tunelu Citovat

Ahoj a děkuji za všechny rady. Ten vitamín B beru, slyšela jsem o něm. Ruku si na noc mažu bylinnou tinkturou od Justu a dávám si na to ortézu. Práci změnit nemohu, jsem ráda, že jsem ji po dlouhé době našla. Dělám internetový marketing, takže celý den sedím u počítače. Pořídila jsem si dokonce drahou ergonomickou myš a pěnovou podložku, ale pořád se to odkrvuje. Hlavně se to zhoršilo jakmile jsem od září začala dělat tuto práci.
Evíku, tu mastičku znám, vyzkouším ji, dobrý nápad,
Také mi přítel donesl manuál EFT, tak zkouším poklepávání. No, zatím se to nelepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dav
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 4:57 pm    Předmět: Citovat

AHOJ zdravím všechny
U mě v práci to má ženská která celej život nedělá skoro nic těškýho jednou do hodiny se zvedne opíše stav na displeji zmáčkne knoflík. Je pravda že za šichtu vikoůří tak 2 krabičky balených tvz tabák na vykouření sklepů .Má alergii na 90% léků tak že se ani neléčí v úvahu je jen operace .
to je ženská která by mohla zas mít mentálních příčin docela dost jak jí znám .napadlo mě zkusit magnetický návlek je to jako ponožka na zápěstí našel jsem to v katalogu magnet ,nebo mě napadlo magnetický hematit ve formě náramku
http://www.zbozi.cz/?r=hint&q=magnetick%C3%BD%20hematit&pId=PieIyyIgo-1f&page=1
napadla mě terapie tibecké mísy
pokud by byl zájem mám kamaráda co na ně hraje,ale v praze bude určitě taky nikdo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 7:59 pm    Předmět: Re: Syndrom karpálního tunelu Citovat

miwa napsal:
Práci změnit nemohu, jsem ráda, že jsem ji po dlouhé době našla. Dělám internetový marketing, takže celý den sedím u počítače. Pořídila jsem si dokonce drahou ergonomickou myš a pěnovou podložku, ale pořád se to odkrvuje. Hlavně se to zhoršilo jakmile jsem od září začala dělat tuto práci.

Tu příčinu nám nejlépe ozřejmí Damao, až tady bude Wink . Tady jsem něco našla já:
Onemocnění postihuje častěji ženy v obd. přechodu a s ním spojené hormonální rozkolísanosti.Ztěžuje práci např. šičkám i dělníkům častěji pracujícím se sbíječkou. Dále lidem pracujícím na počítačích.
Jakmile se objeví jistá příležitost ( např. slušně si vydělat, něco levněji získat...)mnozí lidé ji dokážou pevně uchopit. Někdy bychom chtěli být rychlí a důrazní jako oni.Jenže v jednání druhých jsou jak pozitivní tak i negativní sklony. Kdy budeš mít úspěch, záleží kromě tvé snahy i na tvém osudu.

Brnění v rukou nemocnému ukazuje, že na jisté příležitosti neměl vůbec reagovat, že lepší bylo je odmítnout. Práce se sbíječkou není činnost, kterou by člověk iniciativně vyhledával, avšak uvědomme si, že i zaměstnání, k nemuž jsme jako slepí k houslím přišli, odpovídá našemu duševnímu vývoji. A tak, jestliže jsme kdysi slovy, činy nebo dokonce rukama bili a zraňovali ostatní, bije nás nyní přes prsty vibrující sbíječka. K získání obtížné práce šičky možná ženě dopomohlo, že v některém svém minulém životě do ostatních v přítomnosti kamarádek pořádně kritikou ,,šila" a ,,nit na nich nenechala suchou".

Zlobící nerv v oblasti karp.tunelu nemocnému ukazuje, že nemá být jako druzí a stejně jako oni se chovat a život chápat.Lepší buď, nesrovnávej se s těmi, kteří jsou ještě nezralí. Tvá touha mít všechno perfektní, pod kontrolou a podle svého je scestná.V jemných detailech chybuješ. Rukou, svými plány a představami křečovitě svíráš a hodláš pro život získat nedůležité. Snad s tebou brnění otřese obdobně, jako když dostaneš ránu el. proudem.Tvé ruce mají spíš hladit, ne světské uchopovat a jiným pohodu a klid brát.
Drž se toho co umíš, ale zároveň nezapomeň, že život není jen práce, nebo stálé dělání toho, co miluješ.( sezení dětí u počítače) Všeho čiň s mírou. Uvolni se, odpočiň si, zajdi do přírody a také na lidi se dívej jinak než doposud - pastelověji , a uvidíš, že se tvé potíže brzy zmírní.. Pravidelně cvič rukama, krkem a lopatkami, ale zároveň se pohybuj svým duchem k radosti a vzhůru. Pokorně nes svůj kříž, a samovolně vzlétneš výš
Very Happy .

Tak Miwo, Šamanko, to jsem opsala z knihy M. Hrabici - Co nám tělo říká. Damao to napíše svými slovy, ale to jsem si netroufala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 8:28 pm    Předmět: Citovat

Napíšu, co vím - karpální tunely se stávají problémem u těch, kdo začnou najednou cítit, že jejich životní sen, vize, začíná být nedosažitelný. Většinou je to průvodní jev jedné z životních krizí, když někdo odmítne přehodnotit, čeho může dosáhnout a čeho ne.
Velmi často u těch žen, které si vysnily, že budou pracovat např. u koní, nebo že budou mít jako zaměstnání fyzicky náročnou činnost, kterou by klidně mohly mít jako koníčka, ale ne jako stálé zaměstnání od rána do večera....
Fyzické schopnosti jsou záležitost individuální, proto nelze posuzovat, zda ten či onen - ta či ona - dělá málo a práci nenáročnou, protože stejně jde spíše o pocity: "nedá se to udržet".
Podobně s karpálními tunely mívají problémy všichni, kdo vykonávají určitou činnost jakoby v křeči - a vůbec nemusí jít o házení lopatou nebo míchání betonu.
V životě je to tak nějak, jako v tomto podobenství: zahradník připraví půdu, zaseje semínka květin, zalévá je a kypří - růst ale musí každé semínko samo. Nemůže je "růst" zahradník.
Když některou činnost začneme vykonávat nejen za sebe, ale jaksi i za Pánaboha - následek mohou být karpální tunely.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 9:04 pm    Předmět: x Citovat

Damao: ještě taková věc z fyzična, co se ti osvědčilo za masti nebo bylinky? S tou mentální částí je to horší, zvláště jestli se jí dotyčný drží zuby nehty, neboli jak jsi tu psal "křečovitě" těma rukama...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 10:21 pm    Předmět: Zpráva pro: Damao Citovat

Damao. Něco na tom je. Od té doby, co jsem se vzdala myšlenky, pracovat u koní, karpálními tunely skutečně trpím. Lze to brát jako hobby. Jako zaměstnání je to hloupost. Dnes už ke koním nechodím vůbec. Beru to jako svou životní zkušenost. Člověk má zkusit všechno. Karpální tunely se také umoudřily. Zlobí jen zřídka, občas je zastoupí šlachy v zápěstí. Přistihla jsem se, že v noci během spánku mám nepřirozeně ohnutá či skroucená zápěstí zamotaná do deky. Zvykla jsem si. Nechci bezhlavě přikyvovat, ale musím uznat, že máš pravdu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
miwa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 8.7. 2005
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: čt leden 08, 2009 9:58 am    Předmět: Syndrom karpálního tunelu Citovat

Děkuji za rady, opravdu zajímavé. Teda Evíku, ten text na mne docela sedí, poznávám se v tom. Dnes jsem byla na EMG vyšetření a pravá ruka je prý středně postižená a doporučena operace. Prý to nemám odkládat. Nechce se mi, je tam dlouhá prac. neschopnost. U sebe vidím hlavní problém v tom, že se snažím za každou cenu uživit rodinu. Jsem vlastně skoro celý život samoživitelka. Také jsem hodně velká perfekcionistka, na sebe i na ostatní a v tom asi bude ten problém. Práci, co v současné době dělám, zrovna moc nemusím, ale nic jiného jsem ve svém věku nenašla, tak se ji snažím vykonávat jak se nejlépe dá.
Ten magnetický náramek je docela dobrý nápad, díky za tip, hematit, jak jsem se dočetla podporuje prokrvení.
Hezký den všem přeje Mirka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: pá leden 09, 2009 9:07 am    Předmět: Citovat

Mě by hodně zajímala i ta úroveň fyzična ve smyslu pohyblivosti zápěstí a té neustálé zátěži např psaním na klávesnici, ty nervy nezačnou být utlačovány jen tak pro nic za nic.

Taky mě napadla souvislost. Jednou věcí je možná to, když se křečovitě držíme něčeho, druhá věc je, když se pustíme do nečeho co po nás vyžaduje nové chování, nové prožívání, nebo nás nějak jednostraně přetěžuje a je možné to zvládnout tím, že se naučíme tu naši činnost dělat jinak, použít vhodnější dovednosti, naučit se tu zátěž vyvažovat, kompenzovat. Prostě jít do toho, protože mě to z nějakého důvodu přijde smysluplné.

Takže nevím zda u tebe tvá volba práce souvisí s existenční nutností (tohle nás uživí opravdu dobře a já budu celkově spokojená), nakolik s vlastními nároky na sebe a pocitem co vše musíš zvládnout a nakolik s odporem k sice dobře placené,ale jinak pro tebe málo smysluplné práci (dá se v tom ta smysluplnost najít?). No a nakolik s přesvědčením, že já svého věku nemůžu nic jiného sehnat (samozřejmě různá místa v Čechách nabízejí různé přiležitosti).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Dagmary
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 25.9. 2004
Příspěvky: 72

PříspěvekZaslal: pá leden 09, 2009 10:38 am    Předmět: Citovat

Asi bych do toho neměla mluvit,tohle je Miwy diskuse,ale přecejen:Nezdá se mi,že by Miwa byla tak urputná a křečovitá.Ano,každý se něčeho držíme,co je nám zatěžko pustit,ale myslím,že to není tak hrozné.Jako samoživitelka to opravdu neměla lehké,pochopitelně o to hůř taková žena vnímá možnost ztráty výdělku - za celý život si obracení korun užila dost.
Citace:
No a nakolik s přesvědčením, že já svého věku nemůžu nic jiného sehnat (samozřejmě různá místa v Čechách nabízejí různé přiležitosti).
Tohle ale v praxi moc nefunguje - pořád asi platí,že nejlépe se práce shání v Praze.Tohle nejsou moje slova,ale někde jsem je četla,zhruba:Žádný Evropan není z národu kočovníků,aby se stěhoval za prací po celé republice.Pak je tu otázka bytu,tady trh s nimi nefunguje.Bydlet v týdnu někde na ubytovně a platit pražský byt - no to snad ne.Pustit ho a koupit něco jinde - ale kde?Podniky krachují všude.A měla by se pak kam vrátit?Dojíždět - je to drahé a nepohodlné.Případnou pohodu z práce pak po pár měsících plně převáží pocit z časného vstávání a narvaných spojů,otrávených a bezohledných lidí v nich.A to,že ženy obecně už po čtyřicítce hůře hledají práci a jsou za ní méně placené je fakt,už se o tom mluví i veřejně.Každá nemůžeme být lékařka nebo VŠ profesorka,abychom bez potíží sehnaly místo třeba na druhém konci republiky.No a "vyčistit si hlavu" někde v obchoďáku za kasou - vřele doporučuji těm,kteří o tom mluví.(Teď tím nemyslím lidi tady).K tomu se přidruží přinejmenším finanční problémy.A tak bereme,co je.

Dost často jsem slýchávala řeči o materiálnu a honbě za penězi.Buďto od lidí,kteří nejsou v životě moc úspěšný po téhle stránce,nebo naopak od těch,kteří s nimi nikdy problémy neměli.Žijeme ale na materiální Zemi,musíme se s tím nějak vyrovnat a nejde o to,abychom si žili v luxusu,ale prostě jen o normální život,bez výstřelků a drahých věcí.
Plnit nároky zaměstnavatele a pracovat víc,než naplno může o polovinu mladší holka,otázka je,kdy se to u ní projeví taky,třeba jinak.
No,Mirka už si to rozebrala,ale co naplat,nemoc se projevila rychle a může život měnit jen pomalu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund