Fórum - Zobrazit téma - dopňkové netradiční simboli - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - dopňkové netradiční simboli
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

dopňkové netradiční simboli
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
agni
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 11.1. 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čt červen 11, 2009 9:28 pm    Předmět: Citovat

Milí moji asi si zcela nerozumíme.Nepídím se po symbolech,abych jich měla více než ten druhý/a určitě je nás víc/.Prostě pracuji s reiki a tak se zajímám o vše co s tím souvisí,kromě rýsování symbolů japonským písmem- to je na mě náročné.Třeba určitá americká linie i německá používá velký počet symbolů při zasvěcování a používá k tomu symboly,které my /tedy já/ jako zasvěcovací neužíváme, že si nedovedu představit, že by mohl učitel zasvětit více jak 2 lidi na semináři a vůbec se je nesnažím je napodobit i když se k tomuto postupu dostanu.Nebo se setkám od někoho s dotazem k určitému symbolu a vím tedy o něm,byť ho nepoužívám.Prostě mít přehled - zájem, nezamená závislost na symbolech,nebo jako hobby.Mám otázku -Proč tedy lektoři předávají svým žákům třeba19 i více dalších symbolů,když pak hlásají,že se symboly nemají sbírat? To pak postrádá smysl. Jsou a budou někteří lidé, kteří budou vždy symboly užívat a přesně se jich držet- jsou pro ně důležitou pomůckou a proto by jsme jim práci s reki měli zkritizovat?Jiní-vyspělejší přijdou na to, že jim prvotní práce se symboly otevřela cestu-srdce a přicházejí na to, že to není o symbolech,ale právě o srdci,dobrém úmyslu, pokoře.Tím však ten prvý není přece méně hodnotný-jen zatím potřebuje na své cestě prostě pomůcky.Není potřeba se na to dívat již ze své nynější pozice.Každý jsme začínali,sbírali zkušenosti a dnes se nám to mluví,že?Je známé, že přímé napojení k energii Stvořitele můžeme dosáhnout každý a pak zjistíme,že je to velice jednoduché-jen se v důvěře cela otevřít,Ale určitě každý z vás ví,že v běžném životě,pokud se pracuje v nějakém zaměstnání,pečuje o rodinu,je konfrontován s energiemi ostatních a toto ustát není tak jednoduché-a to nás zatím samozřejmě brzdí.Můžeme se sice uchýlit někde do ústraní a půjde to dříve,ale to není smyslem života každého.Většina se musí naučit obstát v tom reálném životě co nejlépe- a třeba i díky symbolům.
Co se týče léčení Planet-to je to nejmenší co můžeme naší Planetě z vděčnosti vrátit.Dává nám mnohem víc a je drancována nezodpovědností mnohých.Deštné pralesy potřebovaly pomoc-nemůžu pomoci svou přítomností,tak můžu ale vyslat reiki pro regeneraci a pod.Trajlery havarují a ropa se rozleje do moře-žijí tam přece živočichové,je tam spousta rostlin a tak podpora reiki v tomto území na podporu obnovení zničeného je tím nejmenším, co můžeme udělat.Šamanko dáváš otázku,samozřejmě slehkou ironií, jestli planety neléčí mě.Víš projevem vděčnosti,že nám Vesmír dává k dispozici tolik darů,energie,spojení ,možnosti poznání,léčivé energie apod.zase můžu zpětně- byť je Vesmír plný reiki projevit svoji vděčnost,že mu vyšlu energii reiki- ne,že by ji potřeboval,ale jako projev úcty,že mi to stojí zato si pro toto působení udělám čas a projevím tak vděčnost.Tak to cítím alespoň já.zjišťuji, že je to moc dlouhé a tak se loučím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: čt červen 11, 2009 10:04 pm    Předmět: Citovat

agni,
otázku kdo koho při planetárním léčení vlastně léčí jsem položila já, ne šamanka. A opravdu nevím, jak zní odpověď. Jen mi termín planetární léčení vyloudil úsměv na tváři. Opravdu jsem ho slyšela poprvé a nevím, co si pod tím představit.

Jsem reiki-začátečník a naštěstí nemám žádné z darů, které mnozí tady na fóru. Nevidím anděly ani čerty, nedokážu předvídat budoucnost, vykládat karty a všechno to ostatní, co tu ostatní mají v malíku. Po roce s reiki - a na úplném začátku jsem si přála něco takového umět. Dnes ale vnímám jako dar, že nic z toho neumím. Nic mě nerozptyluje a soustředím se na svůj běžný pozemský den. Věřím, že mi takhle jde "práce" jde lépe od ruky, než kdybych uměla čarovat.

Účastním se kurzu, kde nám Damao postupně předává množství symbolů. Není to o jejich sbírání ale spíš o jejich prožítí. Mě většinou podporují v tématu, které zrovna řeším. Díky některým jsem dokázala zaujmout ke svému životu pohodlnější pozici.
Pokud chci někoho podpořit, pomodlím se Otčenáš a požehnám mu s přáním nejvyššího dobra a snažím se dělat to srdcem. Všechno ostatní je pro mě příliš komplikované.


Naposledy upravil smart dne pá červen 12, 2009 9:53 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: čt červen 11, 2009 10:10 pm    Předmět: Citovat

...a ještě mě napadá k Tvé chuti pomáhat planetám: ono opravdu platí, že když začneš měnit sebe, měníš tím i své okolí. Já to v poslední době zažívám na plný pecky a je to příjemný pocit myslím že nejen pro mě, ale i pro druhé a snad i pro naší planetu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
agni
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 11.1. 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čt červen 11, 2009 10:30 pm    Předmět: Citovat

smart napsal:
...a ještě mě napadá k Tvé chuti pomáhat planetám: ono opravdu platí, že když začneš měnit sebe, měníš tím i své okolí. Já to v poslední době zažívám na plný pecky a je to příjemný pocit myslím že nejen pro mě, ale i pro druhé a snad i pro naší planetu.


Myslím si, že o tom to všechno je,když začínám měnit sám sebe,pomáhám tím měnit se i okolí.Každá pozitivní změna se potom samozřejmě projeví i v ozdravení,očištění karmy Planety./ všichni jsme totiž účastníky kolektivní karmy naší Planety/ a když se vzdáváme starého, nepotřebného postoje,zlozvyku, je to jako by z její karmy odpadl jeden z těžkých kamínků.Proto je třeba získávat na cestu světla- pozitivních změn co nejvíce lidí, aby měnili své nesprávné postoje a těch kamínků odpadlo co nejvíce a tak mohlo dobro mít lepší skore nad zlem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
agni
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 11.1. 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čt červen 11, 2009 11:11 pm    Předmět: Citovat

[quote="smart"]agni,
otázku kdo koho při planetárním léčení vlastně léčí jsem položila já, ne šamanka. A opravdu nevím, jak zní odpověď. Jen mi termín planetární léčení vyloudil úsměv na tváři. Opravdu jsem ho slyšela poprvé a nevím, co si pod tím představit.

Omlouvám se tímto ze srdce šamance.
Smart, určitě to tak není, že nic neumíš z toho,co se tu probírá,už to, že jsi se cestou reiki vydala znamená nesmírně hodně.Když si vzpomenu na mé začátky, kdy jsem si říkala,že nic nevím,neumím,že všichni ostatní znají úžasné věci a že toho nikdy nedosáhnu a určitě nejsem sama.Chodila jsem třeba na meditace a všichni měli zážitky,kterým se mi nechtělo ani věřit,že vidí Sirius,Panu Marii a různé výjevy,Když přišla řada na mě,tak jsem jen odpovídala,že vidím jen tmu.No a časem mě byli posílány vize-předem o záplavách,zemětřeseních a pod./ ale dále jsem to nerozvíjela,nebylo to to,co by mělo pro mě smysl/Reiki mě nesmírně pomohla,podporovala v tom, abych si uvědomovala své nesprávné postoje a měnila je.Přestala jsem řešit jestli ostatní vědí víc,nebo umí víc a
snažila se dělat vše co s nejlepším vědomím a svědomím a hlavně s nasazením a ze srdce.Určitě jsou lidé, co mají úžasné schopnosti,a já jsem toho názoru, že vesmír ví, co v danou dobu kdo z nás má vědět,co dosáhnou- a nemusí to být vždy hned ta nejvyšší meta. Za ta léta vím,že mnohdy je lépe neočekávat a ve chvíli, kdy to ani nečekám dostanu úžasný dar,příležitost.Hodně mi pomohlo zpracování a přijetí filozofie smrti a zrození.Prostě pochopení následků minulých činů a svého plánu v nynějším životě,který jsem si sama připravila,naplánovala a pozvala do něho ty lidičky, kteří mi v tom mají pomoci a třeba i obrazně ranou do zubů.Tak se nezabývej tím, že je to třeba komplikované, dělej vše tak jak nejlíp to děláš dosud - ono se ti otevře
vědění a pak zjistíš, že je to všechno vlastně jednoduché-je to v přijetí daného bez výhrad ,bez bolesti a bez smutku, a s pokojem v duši a smyslem pro dobro.pa,objímám
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá červen 12, 2009 7:13 am    Předmět: x Citovat

Psychedelic: geniální. Před chvílí jsem cestou do práce na tebe a tyhle otázky myslela. Nebudu tady rozebírat, popovídáme až osobně, už se těším.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: pá červen 12, 2009 11:52 am    Předmět: Citovat

Ahoj.Planetární léčení.Kdybychon dokázali vyléčit sebe,objevit v sobě že jsem Bůh,pak automaticky zjistíte,že já ve mně je já venku.Není uvnitř ani venku.Vyléčím sebe a vyléčím vesmír.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: pá červen 12, 2009 11:56 am    Předmět: Citovat

Trochu se zapojím do diskuze.Přišli mi symboly ani jsem o nic nežádal.Nepožívám je,jsou určitě silné,symbol života,smrti ohně... ani jsem o nich nemeditoval.Čím větší boháč,tím více majetku shromažduje až úplně zapomene obdarovat žebráka.šAMAN
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: pá červen 12, 2009 2:31 pm    Předmět: Citovat

Agni napsal:

Chodila jsem třeba na meditace a všichni měli zážitky,kterým se mi nechtělo ani věřit,že vidí Sirius,Panu Marii a různé výjevy,Když přišla řada na mě,tak jsem jen odpovídala,že vidím jen tmu.No a časem mě byli posílány vize-předem o záplavách,zemětřeseních a pod./ ale dále jsem to nerozvíjela,nebylo to to,co by mělo pro mě smysl

Tomu se říká sugestibilita, ne vyjímečné schopnosti nebo channelingová sdělení. Případně přitlačím, psychiatři používají pojem sdílená (indukovaná) psychóza. Ještě lépe sdílená myšlenka, představa, která se v tobě uhnízdí a hlava už ti dopočítá zbytek, takže pak opravdu "vidíš".

Tímto se omlouvám všem, kteří ví co dělají a dokáží odlišit hry mysli od jevů, které jsou opravdu mimo naši běžnou existenci a dokáží jim dát vhodné označení a vhodně je v životě využít.

PS: Smartovi se omlouvám, dala jsem quote a nezkontrolovala si zavorky.


Naposledy upravil Narya dne so červen 13, 2009 12:14 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: pá červen 12, 2009 5:40 pm    Předmět: Citovat

Naryo, souhlasím, jen Tě lehce opravím, není to citace mého textu ale textu, který psala Agni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
riki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 24.1. 2009
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: pá červen 12, 2009 5:56 pm    Předmět: Citovat

Odpovídám Agni. Iavu samozřejmě používám s třemi základními symboly, asi jsem se řádně nevyjádřil.
Mirek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: so červen 13, 2009 11:35 am    Předmět: x Citovat

Jedna otázka nakonec mě přece jen napadla. K čemu je potřeba ten speciální planetární symbol, když totéž se dá udělat s těmi základními?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: so červen 13, 2009 4:08 pm    Předmět: Citovat

Šamanka:
Speciální planetární symbol má energii, kterou nemají ostatní symboly. Myslím, že je to podobné jako - k čemu symbol čou ku rei, když se sei he ki se dá udělat ta samá práce. Když bych se oprostil od naučeného "sei hei ki" je na emoce, "čou ku rei" je síla, zbyly by jen pocity. Podle mého je to o pocitech, vnímání. Iava je jiná než čou ku rei.
Myslím, že nejde o to, bez čeho se lze obejít a s čím si lze vystačit. Jak řekl krásně Sunnyi: "bohatě stačí meditace".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
cedrinka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 22.5. 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2009 10:08 am    Předmět: Citovat

sluníčkové dny všem na diskuzi Smile.
Odstupem času po zasvěcení Ra-Seeby, Vám ráda napíši co vnímám a cítím.při zasvěcení jsem energie vnímala jako jemné,příjemné...vpohodě.Druhý den jsem si uvědomovala,že se chovám jinak,(každý mě zná jako klidnou tichou ženu,neprůbojnou....).Náhle změna,změnil se mi hlas,je silnější,což je dobře.Bývá mě málo slyšet Smile.Mé reakce na situace byly agresivnější (pro ostatní je to normál).Dobře je to ,že vše vnímám z jiného úhlu.U mne,že jsem vnívala agresivitu je dobře.Jsem v očích druhých až moc hodná na dnešní dobu.Pro mne je to posun v jednáních,průbojnosti,vůbec v situacích.V manuálu jsem se dočetla o dračí energii.To je to probuzení.Píšete tady o různých symbolech.Vše má svůj smysl.Někdo potřebuje více a druhému stačí málo.Každý jsme jiný.Když jádro buňky je zdravé,vysílá lásku,světlo a magnetizuje druhé a celé oklolí, včetně celého universa.Pokud jádro buňky není zdravé....jako jablíčko uvnitř sebe.Jadérka jsou nahnilá ,až uhnije celé jablko a nakazí i ostatní a vše se rozpadá.Tak působíme na celý vesmír.Buď jedním nebo druhým způsobem.Důležité je si uvědomovat každý přítomný okamžik a být zodpovědný za své myšlenky.Přeji všem nekonečno lásky a světla v kažé vaší buňce Smile.Iva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund