Fórum - Zobrazit téma - zasvědcení chodidel - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - zasvědcení chodidel
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

zasvědcení chodidel
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: st leden 28, 2009 12:04 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
"... ke změně svých nazlobeností,ublížení,tak si velebí opakovaně v kulišárnách jako tato."

"Hehe,asi si říkám o zkušenost,hihi. A vůbec,co si to podsouvám."

No, ale co podsouváš mně? Můj sarkasmus nepramení z nějaké nazlobenosti nebo ublížení. Psychedelik je prostě velice zkušený mistr reiki a nesmírně moudrý a čistý člověk. Stojí za to mu naslouchat. K naslouchání je ale potřeba pokory. Umět připustit, že nemusím mít ve všem pravdu. Psychedelik má jinou zkušenost, než Damao. Jeho zkušenost však není méněcenná. Na to jsem chtěl upozornit.Mirek


Nu,jak podotýkáš,každého zkušenost je jiná a pak máme tendence dle sebe rozumět ostatním.Na vysvětlenou,má zkušenost je,že pokud opakovaně někoho napadám a nebo jsem sarkastická,rozhodně to nevyplývá z mého porozumění,ale z nazlobenosti,ukřivdění,oslabení.tak tedy to vyplývá ve finále ze mne,že já nejsem s něčím sama v sobě srovnaná.
Psychedelika neznám,ale je mi milý a mam ho tu ráda.Každý zkušenost mistra a UČITELE reiki posuzujeme dle jiných měřítek.Já potřebuji ke své cestě reiki i jiné stránky,než jen silnou víru v Boha.Patří tam právě ta tradice a zkušenost.A je to v pořádku.Ty by jsi šel na zasvěcení,vlastně by jsi ani nikam chodit nemusel,k Psychedelikovi a já klidně přes celý Čechy k Damaovi pro jeho zkušenost a mě milý tradiční rituál zasvěcení.Nu a oba jsme spokojení.

Odkud pramení tvůj sarkasmus Míro?

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: st leden 28, 2009 12:20 pm    Předmět: Citovat

"Na vysvětlenou,má zkušenost je,že pokud opakovaně někoho napadám a nebo jsem sarkastická,rozhodně to nevyplývá z mého porozumění,ale z nazlobenosti,ukřivdění,oslabení.tak tedy to vyplývá ve finále ze mne,že já nejsem s něčím sama v sobě srovnaná.!

Odkud pramení Tvoje přesvědčení, že opakovaně někoho napadám, Jarmilko? Jsi srovnaná s tím, že jsem si dovolil něco vytknout Tvému milovanému panu učiteli?

To, že upozorním na věci, které si mi nelíbí (v tomto případě neochota nebo neschopnost naslouchat druhým), ještě neznamená, že někoho napadám. Představuješ si snad diskusi jako robotické přikyvování na cokoliv? Možná by sis mohla zpětně projít některé Damaovy příspěvky, aby Ti bylo konečně jasné, kdo koho napadá... To ale dost dobře nejde, jestliže k někomu naprosto nekriticky vzhlížíš.

Damaa si také vážím, protože vím, že je laskavý a poctivý. Jestliže ale dělá nebo říká věci, které vnímám jako popření toho, co reiki představuje, tak to vyslovím. Od toho snad diskusní fóra jsou, nebo ne?

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: st leden 28, 2009 12:37 pm    Předmět: Citovat

a co takhle, že zasvěcuje Bůh a mistr dělá rituál, který my lidé tak moc (ne)potřebujeme ? Wink

Čím jsem starší, tím víc si rituálů cením. Byly doby, kdy jsem jimi pohrdala, ale změnila jsem názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: st leden 28, 2009 12:47 pm    Předmět: Citovat

Smart, já přece netvrdím, že rituály jsou k ničemu. Já je také dělám. O tom snad tahle diskuse nebyla. Mám prostě zkušenost, že nejsou bezpodmínečně nutné.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: st leden 28, 2009 2:36 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:

Odkud pramení Tvoje přesvědčení, že opakovaně někoho napadám, Jarmilko? Jsi srovnaná s tím, že jsem si dovolil něco vytknout Tvému milovanému panu učiteli?Mirek


Pramení z Tvých příspěvků tady na webu.Naposled jsi o tom hezky diskutoval s Renatou,pročpak máš opakované k připomínky k Damaově pokoře a neochotě naslouchat.Myslím,že srovnaná s tím jsem,protože to ve mě nevyvolává nepříjemné emoce a pocity.


sunnyi napsal:

To, že upozorním na věci, které si mi nelíbí (v tomto případě neochota nebo neschopnost naslouchat druhým), ještě neznamená, že někoho napadám. Představuješ si snad diskusi jako robotické přikyvování na cokoliv? Možná by sis mohla zpětně projít některé Damaovy příspěvky, aby Ti bylo konečně jasné, kdo koho napadá... To ale dost dobře nejde, jestliže k někomu naprosto nekriticky vzhlížíš.Mirek


Sám jsi připustil,že jsi sarkastický.Ještě jsi mi neodpověděl,z čeho vyplývá Tvůj sarkasmus.
Naše diskuze se mi líbí taková,jaká je.Hezký studijní materiál,pokud je opětovná a plná sebevyjádření.
Damaovi příspěvky čtu,s radostí,a nepřijdou mi napadající,jen vysvětlující jeho postoj k tématu.
Jsem ve fázi,kdy se učím nahlížet i na mé učitele kriticky.Uvědomuji si,že nejsou dokonalí a pokud si myslím,že tématu rozumím(nemusí to tak býti),diskutuji s nimy o tom,stejně jako s Tebou.

sunnyi napsal:

Damaa si také vážím, protože vím, že je laskavý a poctivý. Jestliže ale dělá nebo říká věci, které vnímám jako popření toho, co reiki představuje, tak to vyslovím. Od toho snad diskusní fóra jsou, nebo ne?Mirek

Damao napsal:

Ono to tak není. Nevím, jestli neděláš unáhlené soudy o něčem, co jsi zřejmě prakticky zakusil spíše z pozice zasvěcovaného, nebo?
Zasvěcení je významný proces otevření určitého mentálního pole jímž zasvěcený nabývá vhledem (nemyslím tím pohledem, nebo zrakem) určitých schopností.Damao

Mirek


Ano,od toho diskuze jsou.Jen mi toto nepřijde jako popírání toho,co reiki je.

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: st leden 28, 2009 10:49 pm    Předmět: Citovat

"Každý zkušenost mistra a UČITELE reiki posuzujeme dle jiných měřítek.Já potřebuji ke své cestě reiki i jiné stránky,než jen silnou víru v Boha.Patří tam právě ta tradice a zkušenost."

Asi už nemá ani smysl opakovat, že Psychedelik je velice zkušený mistr s několikaletou praxí. Prací na sobě, jejíž důležitou součástí je i reiki, doslova žije. Není to jen o víře. Reiki má hluboce prožité. Jako mistrovi se mu málokdo vyrovná.

Jsi evidentně na misi za Damaa bojovat a nejsou Ti přitom zřejmě cizí ani podpásovky. Já se této hry neúčastním. Kdo nezaujatě sleduje dění tady na webu, tak si může udělat obrázek sám. Nemám potřebu se nikomu zalíbit, píši to, co cítím. I když někdy to není právě diplomatické. A ať tomu někdo věří nebo ne, nejsou v tom žádné negativní emoce, snad jen trochu rošťáctví. To ale na obrazovce zůstává skryté.

Neboj se, své kulišárny si odteď už budu nechávat pro sebe.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
BATHORY
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: čt leden 29, 2009 10:11 am    Předmět: Citovat

Dzarmi, ráda bych se k tomu taky vyjádřila, Sunnyi je ten nejpokornější člověk kterého znám a nemluví z něho žádná zuřivost ani negace, je to člověk kterému tyhle vlastnosti vůbec nejsou blízké, moc si ho vážím a myslím že i natolik znám, abych mohla s čistým srdcem říct, že by nikdy nemluvil tak, aby někoho napadal..
Alžběta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: čt leden 29, 2009 10:46 am    Předmět: Citovat

Myslím, že se asi dohodnete, že se nedohodnete.

Zmínil se tady Tibetský buddhismus, tak s tím mám velké zkušenosti, teoretické i praktické.

V tibetském buddhismu se říká, že mistr je největší požehnání , láma doslova znamená nejvyšší matka (ma je matka) a to proto, že matka
Tě zrodí do života v utrpení, ale mistr Tě zrodí do života, ve kterém utrpení přesáhneš.

Namkhai Norbu Rinpočhe, jeden z nejznámějších a asi nejlepších žijících mistrů TB popisuje, jak žádal od jednoho svého netradičního mistra zasvěcující rituál, a ten ho udělal tak podivně,
až NN Rinpočhemu došlo,
že mu mistr chtěl naznačit, že má už zasvěcení a rituálů dost a že jen o tom to není.

Nicméně v naší kultuře je velký nedostatek rituálů a díky Bohu za každý.

Věřím, že pokud je mistr opravdový, tak rituál bude účinný.
Ať už ten rituál vypadá, jak vypadá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: čt leden 29, 2009 10:55 am    Předmět: Citovat

No, určitě Annako,

mám s rituály bohaté zkušenosti, mnohokrát jsem prošel různými zasvěcovacími rituály nejen reiki, ale i jiných učení - kabaly, jógových, buddhistických, staroegyptských. Je mi znám jejich význam a síla. Nicméně, tvrdím, že pokud to všechno není spojené s pokorou, neponese to dobré ovoce. Slovo Bůh je možná zavádějící, každý si pod tím představujeme něco jiného. Tohle snad ale není třeba rozebírat. A pokud je člověk opravdový mistr, tak rituál bude účinný, ať už má jakoukoliv podobu, jak říkáš.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: čt leden 29, 2009 1:01 pm    Předmět: Citovat

Jojoj,jsem zvídavá a ráda si pak s každým popovídám,co ho vede k určitému opakovanému chování.Je to to takové moje šťourání v lidech.
Asi mam příležitost porozumět tomu,že někdo může sarkasticky někomu něco stále nadhazovat,ale není za tím schováno nic.Prostě jen tak,při nějaké příležitosti,kdy se cesty těch dvou nescházejí.

Omlouvám se za svou šťouravost,vím,že to lidé nemají rádi.

Zdravím Džarmí

Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: po duben 27, 2009 5:07 pm    Předmět: Citovat

Přemýšlel jsem, do jakého tématu vnést můj poslední zážitek ze zasvěcení a rozhodl jsem se pro toto vlákno, neboť zde bylo rozebíráno zavěcení do reiki přes depot.
Nedávno mi bylo uloženo zasvěcení do depotu a napadlo mě, že bych si ho "vyzvedl" v kostele. Bylo to moc krásné, proto mě napadlo se o tom, zde zmínit, neboť by to třeba někoho mohlo inspirovat. Krásná duchovní klidná atmosféra kostela mysl příjemně a duchovně naladí a poté si člověk může poprosit o zasvěcení a zasvěcení si v kostele prožít.... (když je tam tedy samouzřejmě klid .... a ne turisté, nebo mše Smile )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund