Fórum - Zobrazit téma - zasvědcení chodidel - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - zasvědcení chodidel
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

zasvědcení chodidel
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 10:19 pm    Předmět: Citovat

samanka: vím, že to není myšleno jako vyvýšení. Snažím se poukázat na to, že to je jedna z možností a že rituál je jen psychodrama pro požitek, nikoli klíč - to je naše prosba, záměr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Violet
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 3.3. 2006
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 10:33 pm    Předmět: Citovat

Hm, moc zajímavé...opravdu. Jsi zasvěcen do více systémů, máš tedy s čm srovnávat. A zasvěcování podle manuálu Usuiho Reiki jsi zkusil až nedávno s přáteli... No, pokud máš kladné odezvy od zasvěcených lidí, je to skvělý! Já mám rozšířený systém Reiki a je to dost složitý zasvěcovací proces. Nikdy bych si netroufla něco nějak měnit. Zatím mám k tomu velký respekt. Na druhé straně chápu tvůj postoj, pokud to funguje, není co řešit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 10:44 pm    Předmět: Citovat

Violet: Rozšířený systém Usuiho jsem zasvěcoval také s rituálem. Zasvěcoval jsem to zaráz s Tibetian reiki a Raku kai, což nevím zda je přímo součástí Rozšířeného Usuiho systému.
Udělal jsem to tak, že jsem se zpočátku poprosil VJ o zasvěcení dotyčného
do Karuna Ki, Tera mai, Usuiho reiki, Raku kai, Tibetian reiki a Raku kai. Poté jsem dal nad 7. čakru ruce a představil jsem si všechny symboly které tam jsou s prosbou o jejich zasvěcení dotyčného. Poté "šel po čakrách až dolů" vždy s prosbou a vizualizací všech symbolů.
Přišel mi ten systém příliš různorodej, než abych řekl VJ aby to všechno udělali, ale možná je to zbytečné - třeba časem Smile Chápu Tě Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Violet
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 3.3. 2006
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 10:52 pm    Předmět: Citovat

Hm, koukám že máme oba stejný rozšířený systém. Takže si rozumíme! Laughing Laughing Ještě mě zajímá, jestli, když jsi absolvoval ty depa vysokofrekvenčních energií, jestli jsi prožíval nějaké výraznější očišťovací procesy..v té době
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 11:03 pm    Předmět: Citovat

Violet: No pamatuji si, že po Imara reiki jsem cítil zvýšení tělesné teploty, jakobych měl teplotu. To byl jeden z mých prvních "systémů" po Usuiho. U kundalini reiki jsem cítil výraznou aktivaci srdeční čakry a celkově jsem cítil že láska více proniká do mého života. Karuna mě tehdy nějak minula a její účinky jsem zřetelně nezaznamenal. Shamballa ve mně také nevyvolala žádná zvláštnosti - snad uklidnění a stabilizaci, podobně jako když jsem přešel z 2. stupně Usuiho na 3. stupeň Usuiho. Výrazný pocit prohloubení Srdečnosti jsem také pocítil po Ra Sheebě, která se spolu s Imarou a Kundalini stali mými denními souputníky životem Smile A jsou vlastně dodnes Smile Byl jsem zasvěcen i do dalších energií, neméně zajímavých, ale tyhle byly první ...
Když jsem byl nenasytný a prošel předčasně zasvěcením, tak se často i stalo, že jsem to vnitřně nezvládl a sešel z duchovní stezky - to byl asi nejčastější projev čištění Smile Svět začal být zajímavější než duchovno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Violet
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 3.3. 2006
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 11:23 pm    Předmět: Citovat

Ra Sheeba mě láká, ale to až někdy časem...dík za pokec. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 11:27 pm    Předmět: Citovat

Violet: také moc děkuji. Ra Sheeba je skvělá Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 11:57 pm    Předmět: Citovat

Také mě napadla ještě jedna věc. Setkal jsem se s mnoha lidmi, kteří neměli odvahu zasvěcovat. Myslím, že je to také tím, že věří víc rituálům než Bohu. Pokud však vím, že to dělá Bůh, nikoli mé pohyby tělem- není důvod k nesebedůvěře. Je to jako poprosit o instalaci Profesionální Instalatéry a bát se, že to nainstaluji špatně. Dělání rituálu mi přijde jako psát složitý dopis, když Instalatér stojí přímo vedle mě a stačí poprosit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út leden 27, 2009 1:42 am    Předmět: Citovat

Ono to tak není. Nevím, jestli neděláš unáhlené soudy o něčem, co jsi zřejmě prakticky zakusil spíše z pozice zasvěcovaného, nebo?
Zasvěcení je významný proces otevření určitého mentálního pole jímž zasvěcený nabývá vhledem (nemyslím tím pohledem, nebo zrakem) určitých schopností.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: út leden 27, 2009 7:41 pm    Předmět: Citovat

"Ono to tak není. Nevím, jestli neděláš unáhlené soudy o něčem, co jsi zřejmě prakticky zakusil spíše z pozice zasvěcovaného, nebo?
Zasvěcení je významný proces otevření určitého mentálního pole jímž zasvěcený nabývá vhledem (nemyslím tím pohledem, nebo zrakem) určitých schopností."

A bez Tebe by to Damao nešlo, že? Kam se na Tebe hrabe Bůh, viď?

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: út leden 27, 2009 11:00 pm    Předmět: Citovat

Už zase Míro? Wink Rolling Eyes

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: út leden 27, 2009 11:55 pm    Předmět: Citovat

No jo, už mlčím Jarmilko. To je asi opravdu někdy nejlepší. Razz

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: st leden 28, 2009 12:07 am    Předmět: Citovat

Tak jsem to nemyslela,však víš Míro.
Poslední dobou se srovnávám s tím,že i lidé kteří mají uvědomění a moudrost a hlavně nástroje ke změně svých nazlobeností,ublížení,tak si velebí opakovaně v kulišárnách jako tato.
Je fakt,že mi to taky občas ujede,kdo je dokonalý,že?Ale u každé příležitosti u toho samého člověka?Hehe,asi si říkám o zkušenost,hihi.A vůbec,co si to podsouvám.
Very Happy

Nu někdy ale opravdu koukám,že to máme zapotřebí.Možná je občas vzrušující se zlobit a být dramatický. Cool Twisted Evil

Brou brou Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st leden 28, 2009 12:50 am    Předmět: Citovat

A bez Tebe by to Damao nešlo, že? Kam se na Tebe hrabe Bůh, viď?

Mirek[/quote]
Nevím, jestli je třeba brát Boží jméno nadarmo....?
Myslím, že to velmi dobře kdysi vyjádřil Dalajláma, když se ho ptali, zda je třeba, aby zasvěcování probíhalo jako rituál mezi zasvěcovaným a zasvěcujícím. Dalajláma tehdy řekl, že neví, zda by nebylo možno dosáhnout stejného výsledku jinak, avšak drží se tradice, kterou ustanovil Buddha, nepochybně moudrý člověk.
Takže beze mě by to, Míro samozřejmě šlo, pokud tam bude přítomen jiný zasvěcující.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: st leden 28, 2009 11:00 am    Předmět: Citovat

"... ke změně svých nazlobeností,ublížení,tak si velebí opakovaně v kulišárnách jako tato."

"Hehe,asi si říkám o zkušenost,hihi. A vůbec,co si to podsouvám."

No, ale co podsouváš mně? Můj sarkasmus nepramení z nějaké nazlobenosti nebo ublížení. Psychedelik je prostě velice zkušený mistr reiki a nesmírně moudrý a čistý člověk. Stojí za to mu naslouchat. K naslouchání je ale potřeba pokory. Umět připustit, že nemusím mít ve všem pravdu. Psychedelik má jinou zkušenost, než Damao. Jeho zkušenost však není méněcenná. Na to jsem chtěl upozornit.


"Myslím, že to velmi dobře kdysi vyjádřil Dalajláma, když se ho ptali, zda je třeba, aby zasvěcování probíhalo jako rituál mezi zasvěcovaným a zasvěcujícím. Dalajláma tehdy řekl, že neví, zda by nebylo možno dosáhnout stejného výsledku jinak, avšak drží se tradice, kterou ustanovil Buddha, nepochybně moudrý člověk."

Dalajlama je dalajlama. Při vší úctě k jeho moudrosti, je to jen jeho osobní pohled na věc. Kromě toho, buddhisté nemají ve zvyku obracet se k Bohu, protože v jejich pojetí žádný Bůh není. Je "jen" Bytí a prožívání. Já v tom žádný rozdíl nebo rozpor nevidím, ale to už je jiná věc.

Každý jsme jiný. A jak řekl Kahlíl Džibrán v Prorokovi: "Stejně tak jako každý z nás stojí sám v očích Boha, tak i my stojíme sami v našem chápání Boha a v našem chápání vesmíru."

Takže beze mě to, Karle samozřejmě jde, pokud tam je přítomen Bůh. A ten je tam přítomen permanentně.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund