Fórum - Zobrazit téma - zasvědcení chodidel - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - zasvědcení chodidel
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

zasvědcení chodidel
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 8:14 pm    Předmět: Citovat

Violet: No viděl jsem v různých manuálech různé zasvěcovací rituály a tak jsem vzal vše co mají společné Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Violet
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 3.3. 2006
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 8:24 pm    Předmět: Citovat

A jaké byly vjemy tvé a zasvěcených? Zaznamenal jsi něco "jiného" než u zasvěcování, která jsi prováděl předtím?( Jímž jsi byl i ty sám zasvěcen.) Předpokládám, že asi ano, když to používáš dál.. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 8:32 pm    Předmět: Citovat

"Dost se mi nelíbil přístup, který tu nedávno zazněl, není důležité od koho: tak jsem na to zapomněl, tak mezi mícháním malty a nošením cihel, jsem tam vrazil zasvěcení a bylo vymalováno."

To jsem psal já. Nezapomněl jsem, ale udělal jsem to úmyslně. Potřeboval jsem pracovat, i paní zasvětit. Ať s prací, či bez práce - udělal bych to samé vždy. I kdybych vedle ní seděl, i kdybych u toho škrábal cihly. Vždy bych ze
Srdce poprosil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 8:35 pm    Předmět: Citovat

Violet: Myslím, že se to nedá posuzovat. Co zasvěcení, to jedinečná zkušenost. Pokaždé je vše jiné.
Já byl zasvěcen většinou přes depot, takže jsem si o zasvěcení poprosil a poté ho prožil (rituálem jsem prošel asi jen 7x).


Naposledy upravil Psychedelic dne so leden 24, 2009 8:43 pm, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Violet
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 3.3. 2006
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 8:38 pm    Předmět: Citovat

OK, díky za tvé odpovědi a upřímnost. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 9:38 pm    Předmět: Citovat

Někdy mám dojem, že rituály dělají dojem toho, že mistr je činitel. Přitom nebýt těch z vrchu tak... se neděje vůbec nic - rituál nerituál. Někdy si říkám, že mistři na rituálech lpí proto, že se zdá, že dělají něco důležitého, že alespoň na chvíli jsou před žáky vnímány jako lidi, kteří něco umí. Napadá mě, jaké by to bylo, kdyby se mistři jmenovali Prosebníci a že by se místo honosného rituálu při zavřených očích, klekli před žáka (s otevřenýma očima) na kolena a poprosili nahlas Boha: "ne Já, ale Ty Bože zasvěcuješ tohoto člověka, tak to prosím Tě udělej, neboť bez Tebe nezmohu nic".
Myslím, že pro žáky by to bylo jistě poučnější než tajemný rituál. Na vlastní oči by viděli, že Prosebník není nikdo nadpřirozený a že reiki je vlastně oddávání se Bohu, ne nějaká záhadná tajemná složitost, ke které je třeba ještě složitější manuál s pojmy jako je byosen (v ČR) atd.
Možná by i takový mistr po pokleknutí neměl touhu rozvíjet nějaké
moudré teorie o reiki, které jsou stejně jen teoriemi - ostatním by ukázal, že je na tom vlastně stejně jako oni (stejně malý před Velkým). Jen čerpá reiki a žije s ní. Stejně jako již nyní oni. A hlavní radou by bylo reiki na celé tělo a co nejvíce. Ona Vás vše naučí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Violet
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 3.3. 2006
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 9:47 pm    Předmět: Citovat

V podstatě s tebou souhlasím, můj názor na věc je ten, že na začátku potřebuji vést učitelem, potřebuji se naučit např. zasvěcení z manuálu. Až to pak zvládnu "levou zadní", pak jsem synchronní s energiemi, které při zasvěcení působí. Až potom - zřejmě - je možné provést zasvěcení pouhou prosbou (samozřejmě procítěnou a vroucí). Pak už pravděpodobně je možné energie oslovit i bez rituálu, protože ten rituál je tak "otisklý", že lze iniciaci spustit. Tak si to vysvětluji. Ale také si myslím, že je potřeba k iniciaci jak nás "pozemských" bytostí, tak i jemnohmotných..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Violet
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 3.3. 2006
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 9:50 pm    Předmět: Citovat

..Moc hezké přirovnání k mistru prosebníkovi Razz Laughing Wink Ale taková je tradice..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 9:54 pm    Předmět: Citovat

Violet: Můj první rituál jsem použil až po dvou letech úspěšného (jak jinak)
zasvěcování "pouhou" prosbou Vyšších Já.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 9:55 pm    Předmět: Citovat

Violet: jasné Smile Také jsem si říkal, že je to prostě tradice mno Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Violet
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 3.3. 2006
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 9:58 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím Smile .Stejně je to takový malý zázrak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 9:59 pm    Předmět: Citovat

No to jo Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Violet
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 3.3. 2006
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 10:00 pm    Předmět: Citovat

Moment... teď nevím jak to pochopit, zasvěcení máš od mistra,ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 10:02 pm    Předmět: x Citovat

Psychedelic: rituálem nemyslím žádné vyvyšování nad kýmkoliv.
Ten kdo ho dělá je průvodcem nikoliv mistrem světa. Rituál je klíč, slavnost, iniciace, napojení,... Dává vyjimečnost okamžiku ne člověku.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 10:17 pm    Předmět: Citovat

Violet: jo to jo. Myslel jsem to tak, že jsem po absolvování mistrovského zasvěcování zasvěcoval prosbou. V té době jsem se díky Bohu byl zasvěcen i do dalších energií a mnoho z nich zasvěcovací rituály zcela postrádaly. Mnoho z nich se zasvěcovalo jen tak, že se poprosili Vyšší Já (energie Shamballa, Full Spectrum Light, Gold reiki atd.). Zprvu jsem si "troufl" zasvěcovat jen tyto energie - jejich zasvěcování bylo tak snadné! Lidé mi psali, že zasvěcení bylo úžasné. A já jen poprosil. Když jsem začal poté dávat do depotů energie, které v manuálu měly rituál - nevěděl jsem náhle jak. Nebylo to zasvěcení na dálku, bylo to dání do depotu - manuál toto zasvěcení popsáno neměl. Tak jsem poprosil Vyšši Já aby to dali do depotu. Již při této prosbě jsem ucítil, jakobych druhé zasvěcoval. Druzí poté rovněž mluvili o energiích s nadšením. Dlouho jsem si netroufal na zasvěcování Usuiho - stále jsem měl v něm vštípenou jakousi odlišnost. Pamatuji si, jak jsem jednou opilý psal Broňkovi Kozákovi, zda by mi nedal Usuiho rituály, kterými mě zasvěcoval do 1. a třetího stupně. Situace tomu chtěla a Broněk mi je nedal a za nedlouho jsem poznal člověka, který chtěl zasvětit do Usuiho. Poprosil jsem Vyšší Já a vše proběhlo skvěle.
Až v nedávné době jsem se seznámil s rituály, když jsem s přáteli v osobním kontaktu a chceme to mít takové pěkné. Ale vždy je neděláme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.24 sekund