Fórum - Zobrazit téma - zasvědcení chodidel - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - zasvědcení chodidel
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

zasvědcení chodidel
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dav
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: ne leden 04, 2009 1:16 pm    Předmět: zasvědcení chodidel Citovat

čtu knihuo reiki je zde kapitola o zasvědcení chodidel ,tuto metodu oběvila švícarka maserka lečitelka -učiteka reiki Gerda Drescher zasvěcuje tak své pokročilejší žáky uvádí že se tak lépe virovná energie v tele, má to sovislost i z jing a jang dále uvádí že ve věku vodnáře to bude to bude nezbitností a autor dodává že se stím vlasně viřešil problém z uzeměním (já znam uzemění pomocí uzemnovacího symbolu ,který se používá při inicijaci).
Zná nikdo tuto metodu popř.dělá jí nikdo v čechách ,vý o tom někdo víc?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: ne leden 04, 2009 1:29 pm    Předmět: Citovat

Nemyslím si, že by to objevila jen nějaká Švýcarka. Pokud vím, tak zasvěcování chodidel je docela běžné. Já osobně jsem to začal dělat před několika lety, kdy jsem zasvětil jednu paní, ona si šla potom sednout a na řadu přišel někdo další. A ta paní mi řekla: "Moje nohy řvou, že chcou taky!" Tak jsem jí dal potom ještě zasvěcení i do chodidel. Setkal jsem s tím ale již předtím, jen mi to tehdy nepřipadalo důležité.

Bavili jsme se o tom s Lenkou, přítelkyní a ona to vnímá tak, že to sice není nutné, ale v mnoha případech to může zasvěcovanému velice pomoci v tom smyslu, že energie reiki si daleko snáze nalezne cestu k prostoupení celého těla. Kromě toho, pro některé lidi je to velice silný, příjemný prožitek.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: ne leden 04, 2009 3:11 pm    Předmět: x Citovat

Taky si myslím. Alespoň v tom rituálu zasvěcení, jaký mi byl předán a který používám je to běžné.
Snad kvůli uzemnění...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dav
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: ne leden 04, 2009 3:45 pm    Předmět: Citovat

no já používám raku k uzemění tohle mě zaujalo ,ale je pravda že reiki prostoupí celim tělem samo měto zaujalo protože o tom čtu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Linda
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 26.10. 2007
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: ne leden 04, 2009 4:14 pm    Předmět: Citovat

Já jsem zasvěcena do chodidel nebyla, ale kdybych tehdy měla možnost, jistě bych to podstoupila taky, protože moc uzemněná nejsem.

Abych trénovala uzemnění, začala jsem tedy cvičit jogu - zatím mám takovou zkušenost, že asány ve stoji na jedné noze, kdy se udržuje rovnována, uzemnění napomáhají.

Ale myslím si, že kdybych někam položila chodidla a soustředila se, tak za chvíli ucítím, že mi nohama začne reiki proudit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dav
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: ne leden 04, 2009 4:28 pm    Předmět: Citovat

jo to máš pravdu to jsem taky zkoůšel a je pravda že de používat k předání energie chodidla
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: ne leden 04, 2009 4:41 pm    Předmět: x Citovat

Já nemyslela nějaké speciální zasvěcení, ale součást tradičního zasvěcování. Možná jsi tím prošla ani o tom nevíš. Reiki není nic, co by se projevovalo na místech "zasvěcení", je to něco, co bych snad pro zjednodušení mohla nazvat, globálního.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Linda
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 26.10. 2007
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: ne leden 04, 2009 7:03 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Já nemyslela nějaké speciální zasvěcení, ale součást tradičního zasvěcování. Možná jsi tím prošla ani o tom nevíš. Reiki není nic, co by se projevovalo na místech "zasvěcení", je to něco, co bych snad pro zjednodušení mohla nazvat, globálního.

šamanka


Myslela jsem to v tom smyslu, že mi při zasvěcování mistr sahal pouze na hlavu, dlaně a ramena, ale ne na nohy. No a když mi nesahal na nohy, tak si myslím, že mi nohy nezasvěcoval. Ještě si vzpomínám, že bylo nutností mít nohy na zemi celými chodidly.
Ale je to možné, že zasvěcené chodidla přesto mám, akorát o tom nevím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne leden 04, 2009 7:14 pm    Předmět: Citovat

Nevím, ale chápu to tak, že vždy zasvěcuji člověka, ne jeho hlavu, prsa, ruce nebo nohy. Ostatně největší význam při působení v rámci rituálu zasvěcení má působení na hlavu (nikoliv na Ádžňu, nebo Korunu!).
Samozřejmě, když cítím, že je účelné působit na nohy, tak to udělám. Řekl bych, že někdy je třeba větší očisty jedinečnosti dotyčného - pak včlením do rituálu zasvěcení i působení na chodidla.
Pokud cítím, že je třeba uzemnění, působím na chodidla vibrací symbolu Mara (Rama). Totéž ale používám i při terapiích, když cítím, že mi někdo jakoby "ulítával".
Když tedy máte pocit, že při zasvěcení váš mistr nevěnoval pozornost vašim chodidlům, tak můžete s úspěchem předpokládat, že to faaakt nepotřebujete.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: po leden 05, 2009 3:10 pm    Předmět: Citovat

Také si myslím, že je to spíš otázka prožitku při rituálu. Nemá to však vliv na "kvalitu zasvěcení".
Jednou jsem měl zasvětit jednu paní z Prahy do Kundalini reiki, přičemž ten večer jsem musel pracovat na stavbě. Když jsem škrábal cihly, poprosil jsem s důvěrou Vyšší Já, aby dotyčnou zasvětili do prvního stupně Kundalini reiki. Toď vše. Žádný rituál. Jen prosba a důvěra. Dotyčná mi druhý den psala, že to bylo pro ni nejsilnější zasvěcení (měla 3. stupeň Usuiho), které dosud zažila a že ho prožívala velmi intenzivně v chodidlech. Beru to jako důkaz toho, že zasvěcení rukou či nohou je vykonáváno někým jiným než našima rukama.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Violet
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 3.3. 2006
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: pá leden 23, 2009 8:42 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic: No to koukám. Bych měla asi výčitky, že jsem pro zasvěcení nehla prstem... Shocked . . . ale proč ne...asi máš dlouholetou praxi... a zřejmě pouhá myšlenka na zasvěcovací proces dokáže zahájit celou iniciaci... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 3:45 pm    Předmět: Citovat

V zasvěcovacích rituálech, které používám já se pracuje i s nohama. Přesněji s určitým pomalým pohybem, který směřuje až k chodidlům. Co jsem zatím měla zkušenost, vždycky jsem se nohám aspon trocu věnovala. To podstatné to sice není, ale když už ten postup jednou znám, tak ho používám. Já kromě hlavy intuitivně vnímám jako důležitou oblast páteř a dlaně. Má to velký smysl věnovat se člověku pořádně, dopřát hluboký zážitek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 4:51 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že to není otázka praxe, ale otázka vzdání se přesvědčení, že se zasvěcují já a že vím jak zasvěcovat. Abych pravdu řekl - nevím vlastně ani co zasvěcení je, natož jak zasvěcovat. Proto vše nechávám na Vyšších Já.
Pokud má reiki, jenž zasvěcuji symboly, symboly si někdy představuji s prosbou, aby byly druhému zasvěceny. Z mnoha stran jsem však slyšel, že se jedná o zbytečnost.

Pokud dělám rituál - aby to bylo "hezčí", tak nejdříve poprosím Vyšší Já aby dotyčný byl zasvěcen.
Poté dělám následující věci, jenž jsem si vymyslel: ruku na sedmou čakru + prosba o zasvěcení dotyčného člověka, stejně tak u 6,5,4,3,2,1, kolenní čakry a čaker nohou a rukou. Také u páteře. Vždy ruka na dotyčné místo + prosba. Pokud má dotyčný energetický systém s prosbou si vždy vizualizuji symboly. Třeba se toho jednou vzdám Smile
Třeba to jednou odmítnu jako naprostou ptákovinu a odmítnu dál
zasvěcování pomocí rituálu šířit, neboť to může vyvolávat různé
domněnky a fantazie a třeba i pochyby... jako třeba že zasvěcujeme my.
Pravdou ale je, že PROŽITEK při rituálu MŮŽE být silnější.
Na druhou stranu, klid a domácí pohoda při vybírání si
zasvěcení z depotu může jistě pomoci člověku otevřít se průběhu
zasvěcení více než na semináři mezi cizími lidmi.

Myslím, že důkazem, že my se zasvěcením nemáme nic společného je i zasvěcování "přes depot". Byl jsem takto do mnoha energií zasvěcen a často toto zasvěcení prožitkem DALECE předčilo zasvěcení rituálem. Postup je tento (věřím že většina jistě ví, ale kdyby náhodou). Dám příklad. Někdo mě poprosí o zasvěcení do Kundalini reiki. Kundalini reiki má mnoho stupňů a mým zájmem na sebe rozhodně je nikoho nepoutat a co nejvíce každému vše ulehčit. Proto poprosím Vyšší Já, aby dali všech 12 stupňů Kundalini reiki dotyčnému do depotu. Tím to končí. Víc se o to nestarám. Vyšší Já ví vše nejlépe. Dotyčného informuji, že si může stupně začít vybírat. Může si sednout do křesla až bude chtít, až se bude cítit až až až... a poté stačí když poprosí a zasvěcení se spustí. A až bude chtít další stupeň - stačí zase poprosit. Takže ani nevím, kdy u dotyčného k zasvěcení dojde. Kde je lidská ruka v tomto zasvěcení? Nikde. Nikam nemíří, nikam neukazuje. Jsou dvě prosby. Jedna "mistra", druhá "žáka". Vše činí Bůh.
Někteří si za zasvěcení přes depot účtují tisíce. Někteří řeknou, že si za zasvěcení neúčtují nic, že si účtují za informace (pravdivé?), ale zasvěcení bez informací nezprostředkují. Reiki je láska a harmonie. Někdy se s tím jedná jako by reiki byla výbušnina, jenž by mohla někoho při špatném zacházení zabít, nebo jako by byla mrtvá a nemohla druhého učit lépe
než tisíc knih....
Smile Trošku mi to připomíná knihu Míly Tomášové, kde se v úvodu
píše, že žáci chtěli po Míle aby napsala knihu, ale odmítala s tím, že pán Bůh každého vše naučí. .... (nakonec ji napsala Very Happy )
Kniha může pomoci. Ale bez ní lze také pracovat....
Je samozřejmé, že ne vždy by se měl každý být do všeho zasvěcen. A je jasné, že ne každý má čas se každému věnovat - byť ho zasvěcovat přes depot, někteří lidé navíc tvrdí, že zasvěcením karmu nepřipravených žáků na sebe přebíráme.. je zde tedy hodně ale.....
.... jen jsem tak veřejně přemýšlel.... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Violet
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 3.3. 2006
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 6:54 pm    Předmět: Citovat

Zajímavé...a co tě vlastně vedlo k vytvoření vlastního zasvěcovacího rituálu? (Myslím tím zasvěcení do všech čaker včetně kolenních..)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 7:29 pm    Předmět: x Citovat

Psychedelic: taky jen uvažuju nahlas, neber to osobně.
Co tu popisuješ mi připomíná tuhle dobu. Nazvala bych to Trendy zasvěcení. Co se s tím budu mazat, šupnu to tam, ať si to hezky nahoře zařídí, není čas. Dost se mi nelíbil přístup, který tu nedávno zazněl, není důležité od koho: tak jsem na to zapoměl, tak mezi mícháním malty a nošením cihel, jsem tam vrazil zasvěcení a bylo vymalováno.

Připadá mi, že tím zasvěcení ztrácí spoustu důležitých kvalit, které sice nejsou nikde napsány, ale mají velkou hodnotu. Rituály měly vždycky
a dál mají svůj smysl. Ztišení, osobní kontakt, prožitky hlubšího vnímání atd. nejsou jen cosi, co už je dávno překonané nebo co dělají jen tzv. přírodní národy po světě. Naopak je škoda, že se k tomu musíme postupně pracně vracet a učit se to, třeba přes meditaci a návratem k ezoterickým vědám, které tu jsou v různých podobách odjakživa.

Myslím, že pro dnešního uhoněného, roztěkaného a společností zahlcovaného člověka je možnost prožitku klidu a zvnitřnění velká šance na poznání nové dimenze a pootevření dalších možností rozvoje duchovním směrem.

O tohle jde, ne o to, že by člověk nemohl stihnout nechat se zasvětit do 20 směrů za víkend, o šanci jde.

V klidu a ztišení je nejlepší spojení s existencí.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund