Fórum - Zobrazit téma - Karty a kartářky - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Karty a kartářky
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Karty a kartářky
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ameria
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.11. 2005
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: út říjen 16, 2007 1:28 pm    Předmět: Karty a kartářky Citovat

Nevím, jestli se tady rozebíralo téma karet a jejich vykladačů... Poslední dobou mě pronásleduje myšlenka zajít si ke kartářce. Existují nějaké obecné pravidlo, jak zjistit, kdo je v tom opravdu dobrý? Nebo mám dát jen na intuici? Já sama mám Tarot, ale chtěla bych zkusit takové ty obyčejné vykládací karty.

Nemáte někdo nějakou známou a dobrou kartářku nebo kartáře, nejlépe z Ostravského kraje??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út říjen 16, 2007 1:46 pm    Předmět: Citovat

Dobře si to rozmysli. Ve většině případů odchází zvědavé návšt+vnice s najkou sugescí, na niž pak je těžké nemyslet - a tudíš se "to stane", takže "se" vlastně potvrdí, že kartářka měla pravdu.
Používám výklad karet jako jeden z možných způsobů terapie a to buď symbolon k výkladu planetárních aspektů z horoskopu, nebo tarotu.
Existuje i něco, co začíná být nazýváno "karteterapií" - v této souvislosti jsem už upozorňoval na zajímavou knihu Christine Jette Léčení s tarotem (Eugenika 2005).
Asi bych Ti poradil spíše někoho takového, kdo dělá psychoterapie a k tomu si na pomoc bere karty, jakékoliv, určitě ne "kartářku". Jenže - všímám si, jak jsou ženy zvědavé a nedá jim to spát a co kdyby....!
Tak Ti popřeju ať si najdeš někoho fakt šikovného.
Nebo - napadá mě, že jsem v Krnově pečený-vařený skoro každý druhý týden - takže Ti rád "kartáře" udělám, když budeš chtít - ale nejspíše se Symbolonem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Ameria
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.11. 2005
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: út říjen 16, 2007 8:02 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Damao, díky za odpověď. Jsem v takové životní křižovatce a strašně by mi pomohlo vědět, jak a kam se mám vydat. Máš pravdu, že mnoho tzv. "kartářek" si tak jen vydělává. Já fakt nevím... láká mě to, na druhou stranu, člověk by si měl asi najít cestu sám a nehledat takovéto berličky. Crying or Very sad Tvoje nabídka mi lichotí. Nemáš někdy cestu tady k nám na Ostravsko? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2007 8:17 am    Předmět: Citovat

Přikláním se k názoru, že laškování se zvědavostí a vyhledání kartářky je tak trochu skok do tmy. Já vyzkoušela jdenu , o které se říkalo že je velice dobrá a šla tam fakt jen prot, abych vyzkoušela jaké to je. Když jsem k ní vlezla, tak mi docvaklo, že to nebyl nejlepší nápad a poslala si Reiki do situace, abych se dozvěděla jen obyčejné věci, které mi přiblíží práci kartářky. No, 99% to bylo tak, vlastně jsem se dozvěděla hodně věcí o své rodině a příbuzných, věci,které jsem si mohla tak nějak "zkontorlovat" . Taky jsem měla pravidlo, že každý, byťi dobrý kartář a věštec má taky určité procento na chyby a mylné "načtení" situace, takže i některé info jsem brala s rezervou. Ale co mi dalo rádnui, to bylo asi toposlední 100.procento-kdy mi ke konci řekla jen tak: "Do půl roku čekejte úmrtí v rodině". No nepřeju to nikomu ten stres. Táta v té době začal marodit a každý telefon, každé zhoršní zdravotního stavu byl takový stres a nervy, že mě to vyléčilo ze všechn kartářek. Nakonec jsme šli na pohřeb tetě, ale na mne ta celá záležitost zapůsobila jako Nenene-tytyty.Té zkušenosti děkuji. Ale znám hodně lidí, kteří tyto služby pravidelně a se spokojeností využívají.
Sama dávám přednsot Tarotu, uvědomovacím kartám, líbí se mi i katy andělů a bohyň, je to o přemýšlení a kopancích dopředu. Když potřebuji , tak to doplním I ťingem a jsem spokojená. Ale osud-----ne. Až něco přijde, budu to řešit. Protže to, co někdo někomu řekne, a nemusí to být karty, může to být čtení z ruky, dokonce i lékařksá diagnóza, tak se toho člověk chytne a jak píše Damao, tak si to prostě přitáhne.
Pokud budou karty a jejich vykládání tvým osudem, tvoje cesta, věř že někoho povolaného potkáš. ALe pak až s tím budeš pracovat, tak dávej pozor, to už jsi jako psychoterapeut. To co povíš, podvědomí klienta vezme jako informaci a začne se s tím zabývat. Važ dobře co a jak řekneš a co raději neřekneš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2007 9:37 am    Předmět: Citovat

Ameria napsal:
Ahoj Damao, díky za odpověď. Jsem v takové životní křižovatce a strašně by mi pomohlo vědět, jak a kam se mám vydat. Máš pravdu, že mnoho tzv. "kartářek" si tak jen vydělává. Já fakt nevím... láká mě to, na druhou stranu, člověk by si měl asi najít cestu sám a nehledat takovéto berličky. Crying or Very sad Tvoje nabídka mi lichotí. Nemáš někdy cestu tady k nám na Ostravsko? Laughing

Jsem v pátek a v sobotu v Krnově na ZUŠce Dvořákův okruh. Můžu si pro Tebe udělat čas v sobotu večer tak od 17 hodin. Telefon: 723 511 014 Když tak mi pošli prosím na mail data pro svůj horoskop a téma Tvé otázky (karel.danek@klikni.cz)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2007 11:43 am    Předmět: x Citovat

Myslím, že jako ve všem je nejdřív dobré si ověřit ke komu jdeš. Ne
z oslavných netových stránek (ze kterých si můžeš udělat představu
o energii dotyčného), ale od lidí, kteří tam byli. Je tu ohromné spektrum "kartářů" od takových těch: v lednu pozor na zdraví, v únoru na peníze a v březnu potkáte dva, jednoho černovlasého a druhého blond až po evidentní čarodějnice. U jedné takové jsem kdysi byla a dala mi všechny odpovědi pro které jsem přišla. Po druhé jsem odešla bez výkladu, protože mi ohromně vadila atmosféra kolem, ve stylu černé magie. Co bych očekávala od správného kartáře by byly typy, které oblasti mám momentálně silné, v čem se rozhodovat víc opatrně,
ve kterých chybách se motám pořád dokola a nevidím je apod. Prostě spíš
psychologie než co řekla jedné mé známe: no na důchod bych se, být Vámi moc netěšila.
Po hledání jsem si takového našla a mám pocit, že
se vždycky oboustranně obohatíme, je to takový vzájemný dialog a ohromně se nasmějeme i nad vážnými tématy. I tady hrozí docela závislost, jsou tací co se snaží každé ráno dotazovat co mají dělat.
Nebo pořád dokola hledat na všechno odpovědi v kartách místo
u sebe.

šamanka
PS: o víkendu jsem přesně tohle zažila. Mám výborné partnerské karty, kterých když se návštěvy zmocní, obvykle s ními není na dlouho žádná řeč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
lilaa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.9. 2007
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2007 11:37 am    Předmět: Citovat

Moje zkušenost s kartářkami je negativní - byla jsem u 2 a dnes vím, že to byla zkušenost, ale neřeší mi problémy. Ani jedna kartářka se netrefila a nic z toho mi nevyšlo. Věřím ale,že jsou kartářky, které předpoví to, co nás může potkat a my tak můžeme reagovat / zmírnit / změnit svým chováním běh věcí. Nicméně, mě to ukázalo, že tudy moje cesta nevede.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mrtvybrouk
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2007 2:12 pm    Předmět: Citovat

Nevím, já jsem v momentě, kdy jsem si přiznala, že držím opratě svého života ve svých rukou, odložila veškeré tyto pomůcky ad acta Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2007 9:57 pm    Předmět: Citovat

mrtvybrouk napsal:
Nevím, já jsem v momentě, kdy jsem si přiznala, že držím opratě svého života ve svých rukou, odložila veškeré tyto pomůcky ad acta Wink

K těm opratím ovšem patří i práce se symboly, sny a životním příběhem. Symbolon, tarot i vykládací karty mají něco do sebe, když je používáš pro sebepoznání. Pomáhají vědomě zpracovávat nevědomé postoje a emoce. Proto jsou velmi užitečné. Ale především rozvíjí intuitivní vnímání a náš tvůrčí potenciál. Často potřebujeme vykročit ze začarovaného kruhu stále se opakujících situací, vztahů a vzorců chování - pak tyhle prostředky jsou velmi, velmi užitečné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2007 10:03 pm    Předmět: Citovat

Damao umí se symbolonem opravdu čáry.... Very Happy, Dokud jsem nepoznala, nevěřila bych Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mrtvybrouk
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 9:46 am    Předmět: Citovat

No jo, jenže já mám zatím dost práce i s těma vědomýma, takže ty nevědomé zatím nechávám být... I když ony potvory vždycky stejně vylezou ven dřív než se mi ty karty do ruky dostanou Wink Takže třeba někdy... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 10:31 am    Předmět: Citovat

Jen mne tak napada otazka "K cemu je dobre znat svou budoucnost Question "
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 10:04 pm    Předmět: Citovat

[quote="Zbultran"]Jen mne tak napada otazka "K cemu je dobre znat svou budoucnost Question "[/quote
K ničemu to není, jen to člověka svazuje. Důležitá je otázka kolik je budoucností?
Vnímám to tak, že tolik, kolik je možných rozhodnutí! Jakmile přijdeme na další množnost, je o jeden potenciálně existující Vesmír víc.
Jakmile jsi sugescí fixován pouze na jeden z nich, je těžké se osvobodit. Na to spoléhají tim co věští budoucnost - a mají pravdu, pokud se někdo na tuhle vějičku chytne.
Jako v tom podobenství o osvícení, co je někde na této cestě .... jen adept nesmí ani na chvilku myslet na bílého slona. .... Na co že to nemám myslet? Aha, na bílého slona....!
Symbolon a vůbec vykládací karty slouží k intuitivnímu vnímání možných řešení. Nenajdeš tam rozhodnutí - karty je za Tebe neudělají. Jsou to podobenství o tom, z jakých pozic se rozhodujeme a co nás při našich rozhodnutí ovlivňuje. Umožní nám to osvobodit se od předpojatostí a nahlédnout okolnosti z jiného úhlu, nebo nadhledu.
Jisté je, že každý, kdo se zabývá věštěním, vidí jednu a často tu nejpravděpodobnější budoucnost. To neznamená, že je ale neodvratná. Jakmile je vysloveno, co věštec vidí, všechno má sklon se podle věštby rozvíjet - jako by někdo právě tu jedinou možnou budoucnost zaklel, zvýraznil. To neznamená, že není jiné řešení. Ti skuteční věštci - jako např. Nostradámus, nebo Sybila - proto vždy o budoucnosti mluvili v podobenstvích. Tak to cítím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 11:45 pm    Předmět: Citovat

Můj duchovní učitel, jehož si velice vážím, mi vyprávěl, že jednou, když byl ještě mladý (dnes je mu asi 68 let), si postavil horoskop a v progresi na rok dopředu se mu vyjevily dost hrůzostrašné věci; silná koncentrace velice nepříjemných, až tragických událostí během krátké doby. To se mu stalo silnou motivací k tomu, aby na sobě začal ještě intenzivněji pracovat. A když toto období na jeho konci rekapituloval, tak viděl, že některé z těch závažných věcí se vůbec nenaplnily a ty, jimž se nevyhnul, měly daleko mírnější průběh než jak horoskop napovídal.

Po desítkách letech práce astrologa s naprostou jistotou tvrdí, že jestliže člověk na sobě duchovně pracuje, tak má daleko větší "manévrovací prostor", daleko větší možnost svobodné volby. Většině lidí se to, co jim horoskop nebo třeba karty ukáží, pokud je to samozřejmě provedeno někým, kdo to opravdu umí, prakticky do puntíku vyplní. U těch, kdo se sebou něco dělají, to tak vůbec být nemusí. Říkal mi, že se mu stává, že někomu vyloží horoskop. A ten člověk mu řekne: "Ano, to sedí. Takový jsem byl býval dřív." Ale od té doby, co začal meditovat nebo jinak na sobě duchovně pracovat, se hodně věcí změnilo a ten člověk se začal "vymaňovat ze sevření hvězd", dalo by se říci.

Takže v tomto kontextu to nevypadá, že znalost budoucnosti by byla k ničemu. Někdy může být silnou motivací. Vybavuje se mi tu též příběh Kašiho ze "Životopisu jogína" paramahansy Jóganandy, kde se ho na výletě někteří chlapci z jeho ášramu ptali na budoucnost. Když se ho zeptal Kaši, Jóganandovi mimoděk vyklouzlo z úst, že jeho život bude krátký. Okamžitě toho litoval a snažil se mu pomoci, ale chlapec se brzy nato zabil. Před smrtí si však u Jóganandy vyprosil, že ho po své smrti vyhledá a znovu jej nasměruje na duchovní cestu. Což se stalo.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
ilumauir
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.3. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 10:18 am    Předmět: Citovat

budoucnost je alternativní a může proběhnout prakticky jakkoliv, nic není pevně dané. Pokud si tohohle faktu není ten, který dělá karetní výklad vědom, velmi tím informace znehodnotí. Co se vlastně při výkladu děje z energetického hlediska? Kartářka se napojí na energii klienta a vyšším smyslovým vnímáním získává informace o jeho momentálním stavu, k tomu jí pomáha nějaký dohodnutý kód - karty a jejich hodnoty, význam atd. Co může obvykle kartářka sdělit? Může popsat, k jakým výsledkům, povedou rozhodnutí, která člověk vědomě či nevědomě učinil a která má v sobě, může popsat alternativy, jak se změny rozhodnutí promítnou do výsledků. Ovšem nemůže ta rozhodnutí za klienty změnit, to je jeho práce a jeho zodpovědnost.
Jsou samozřejmě mnohem účinější a vědomější metody, jak prozkoumat svůj systém rozhodnutí a záměrů, než je návštěva kartářky. Tyto metody také umožňují se zjištěnými informacemi pracovat, měnit rozhodnutí, hledat optimální řešení a tím dosahovat výsledků, které chceme. Výsledkem je, že nám kartářky neřeknou nic, co už dávno nevíme, protože svůj život máme ve svých rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund