Fórum - Zobrazit téma - Pomoc při panické atace - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Pomoc při panické atace
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Pomoc při panické atace
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cernoocka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 17.11. 2007
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 9:17 pm    Předmět: Pomoc při panické atace Citovat

Ahoj všem,
chtěla bych se Vás zeptat, jestli neznáte nějáký recept na zvládání panických atak, třeba nějáký akupresurní bodík, nebo něco podobného.
Vím, že to souvisí se 4.čakrou a zkouším symboly Halu a Len so my a taky čajíky na zklidnění, ale ještě to není ono,hlavně ráno Confused
Díky a hezký večer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lylka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 31.3. 2005
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 10:13 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, mozes to upresnit, o co ide? Este som to nepocula.. Neviem, ci to chapem spravne... diky. Lylka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
cernoocka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 17.11. 2007
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 8:27 am    Předmět: Citovat

Ahoj Lylko,
jde o záchvaty bezdůvodného strachu, doprovázené fyzickými symptomy-bušení srdce, pocit na omdlení,návaly horka a potom velké vyčerpání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lylka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 31.3. 2005
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 9:05 am    Předmět: Citovat

Aha, tak som to pochopila spravne... Mne pomaha pozicia na ukludnenie, lava ruka na celo (vodorovne) a prava na zatylok (zvisle). Poziadam si o energiu, vsetky 3 symboly, 1 . nech sa situacia harmonizuje, 2. pomaha sam o sebe Smile a 3. posielam energiu do minulosti, nech sa harmonizuje situacia, ktora je pricinou toho, preco mam tento strach. Verim, ze to pomaha a aj pomoze Smile Ak odstranis vsetky mozne ine priciny - hlad, smad,...a nie si tehotna, napada mi, ze ta niekto ako keby "vysaval"...
Lylka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 11:11 am    Předmět: x Citovat

Hmmm zkus popřemýšlet co to spustilo nebo co ti to připomíná, tedy klasicky jdi po příčině.
Ale když ses ptala na body, tak mám osvědčené: mezi palcem a ukazováčkem v takové té prohlubni spíš blíž k horní části ruky, prostě chce to zkusit, kde ti to přesně zabere. Jako bys palec druhé ruky chtěla vmáčknout mezi spojený palec a ukazováče druhé ruky, tak zhruba tam.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Houbik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.7. 2008
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 12:23 pm    Předmět: Re: Pomoc při panické atace Citovat

Ahojky Očko černé ,
juju, ten bodík, jak psala Šamanka, je fajnový.
Myslím však, že ten bodík, je na přímou bolest, takový univerzál.
Bodík přímo určený na vzruchy, uklidnění hysterie atd., je pod zápěstím. Tedy, když si opřeš ruku o loket, uvolníš zápěstí, tak přímo v tom ohybu zápěstí, uprostřed, je ten bodík.

Hezký a klidný den

Houbik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
cernoocka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 17.11. 2007
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 3:40 pm    Předmět: Citovat

Ahojky Smile ,
moc děkuju, bodík vyzkouším. Po příčině pátrám, u mně se to projevilo po porodu před 3 a půl lety v metru, ale jinak to mám od táty poděděno. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 4:15 pm    Předmět: x Citovat

Houbík, malý omyl, je i na pocity na omdlení, nevolnost tohoto typu, na zklidnění atd.
Sama to mám vyzkoušené, když jsem měla jednou problém v MHD a pak se mi začaly objevovat pocity, které tu jsou popsané, pomalu při každé cestě. Sice trvalo delší dobu než jsem je odstranila, ale fungoval.
Jo a ještě odvést pozornost, třeba mentálním opakováním nějaké mantry, modlitby nebo něčeho podobného uklidnujícího.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
cernoocka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 17.11. 2007
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 4:44 pm    Předmět: Citovat

No, přesně tak to taky mám, stalo se mi to porvé v metru, pak už po každé při cestě metrem, protože už jsem si to naprogramovala v hlavě. Začaly se přidávat obchoďáky, divadla, prostě všude, kde je dav.
No a teď už mě to bere i doma, hlavně, když jsem sama s dětma. Už je to strach ze strachu. 2 letá léčby u psych. pomohla na půl roku a teď se to sviňa vrátilo, tak beru znovu léky. Vím, že to není cesta, ale musím, fungovat, nakupovat, jezdit metrem a starat se u děti a při tom pátrat po příčině.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 7:48 pm    Předmět: Citovat

Kájino, uvažuješ také o tom, že bychom to prošli v terapii? Psychofarmaka jsou jistě nouzovým řešením, ale jen znovu jakoby zapouzdří to, co se po R3 odpouzdřilo. Když tak mi napiš mailík, ano?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 10:24 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Hmmm zkus popřemýšlet co to spustilo nebo co ti to připomíná, tedy klasicky jdi po příčině.
Ale když ses ptala na body, tak mám osvědčené: mezi palcem a ukazováčkem v takové té prohlubni spíš blíž k horní části ruky, prostě chce to zkusit, kde ti to přesně zabere. Jako bys palec druhé ruky chtěla vmáčknout mezi spojený palec a ukazováče druhé ruky, tak zhruba tam.

šamanka



jj, ten bod je fajn Smile je vyzkoušený a vychází např. z akupunktury....

ale možná, že by bylo fajn ho líp popsat... nevím, jak teda ostatní, zda je jim jasné kde ho najdou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 10:27 pm    Předmět: Citovat

cernoocka napsal:
Ahoj Lylko,
jde o záchvaty bezdůvodného strachu, doprovázené fyzickými symptomy-bušení srdce, pocit na omdlení,návaly horka a potom velké vyčerpání.


Ahojda Cernoocko,

tyhle strachy mají určitě svůj původ/svou příčinu. Nic není jen tak. Nejsi náhodou poslední dobou přepracovaná? Tohle totiž stejně tak může být pokud budeš mít zablokovanou energii např.stresem. Tělo jede přes maximum a projevuje se to tímto.... Co ty na to? Není to tím?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 10:34 pm    Předmět: Citovat

cernoocka napsal:
No, přesně tak to taky mám, stalo se mi to porvé v metru, pak už po každé při cestě metrem, protože už jsem si to naprogramovala v hlavě. Začaly se přidávat obchoďáky, divadla, prostě všude, kde je dav.
No a teď už mě to bere i doma, hlavně, když jsem sama s dětma. Už je to strach ze strachu. 2 letá léčby u psych. pomohla na půl roku a teď se to sviňa vrátilo, tak beru znovu léky. Vím, že to není cesta, ale musím, fungovat, nakupovat, jezdit metrem a starat se u děti a při tom pátrat po příčině.


taky se přikláním k Damaovi. Chem.léky pouze potlačí, zabalí...nic jinýho... neříkám neber je. Jsi určo v situaci, kdy jsi volila dle svých možností a je jasný, že se pořebuješ starat o děti atd.... Ale řešení na trvalo, takového rázu, aby jsi byla sama sebou a byla štastná, to tam podle mě nenajdeš. Do budoucna jde o to, že ani tyhle chem.léky nemusí stále fungovat, tak jak by si chtěla a rozjíždí se začarovaný kruh, kdy se zkouší co bude zabírat a když ne tohle, tak něco jinýho.... A potlačujeme tady a nebo tady a nebo tohle pomáhá? Může se stát, že budeš něco takovýho brát a přestane to působit nebo budete hledat a bádat a nikdo neví nic a ty jsi ten kdo to bere, kdo do svýho těla hází tyhle chem.bordel. Neříkám, na překlenovací období dobrý. Ale jinak ty se musíš vyrovnat s příčinou, přijmout ji a postavit se zpět na vlastní nohy! Smile Věř mi, mám vlastní zkušenost a rozhodně to stojí za to, být bez těch prášků Smile Ale musíš k tomu dojít sama, sama se přičinit a dopídit se k příčině a na té zamakat a k tomu ti určo dopomůže ne psychiatr, ale někdo kdo to s tebou probere a to si myslím, že Damao by byl vhodný.... Přeju ti, aby jsi brzo našla světlo na své cestě Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2008 7:00 am    Předmět: x Citovat

Je to takový známý bod - když roztáhneš prsty tak uprostřed je taková blána a zhruba uprostřed nad ní. Je to místo citlivější než okolí.

Ale je fakt, že to je pomůcka při problému, neřeší problém sám.
Záleží na spouštěči a taky na tom, co ten spouštěč znamá - jestli se váže jen k nějakému nepříjemnému zážitku od kterého se ten strach váže (což byl můj případ), tam by to bylo lehčí a dá se na tom popracovat vlastními silami nebo se neváže k něčemu z dřívějška, co jsi třeba zapoměla nebo z nějakého důvodu potlačila, tudíž jakoby zapoměla. Bylo by fajn zkusit terapii, jak navrhuje Damao.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2008 8:31 am    Předmět: Citovat

http://www.panickaporucha.mistecko.cz/o-panicke-poruse .

Ahoj, zde jsou stránky, které stojí za podívání.

Pa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund